IN KRANT Dak er op van metrostation I KAMERVERHUURDERS GEVRAAGD Hennepkwekerij opgerold, vier mannen aangehouden 8.90 99ct. loods www,hicspaland.nl Overvaller sleurt vrouw over straat Mannen bedreigd met vuurwapen Twee autodieven aangehouden MsSfiS Vier maal fout Vreemdeling onderschept Toplicht op 149 meter hoogte in Rotterdam na klachten gedoofd Meer zicht op politie Cebr. de Block LENTEKRIEBELS!!! HAMBURGERS IJSBERGSLA pa\j\/ freen geven net iets meer WOENSDAG 22 MAART 2000 52e JAARGANG, Nr 12 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM 010-4706400 kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE Opwaardering voor bedrijven terreinen Bewoners klagen over problemen flatgebouw Stadspenning Schiedam naar Bolmers SCHIEDAM - Een 85-jarige vrouw is dinsdagavond op het Broersveld door een onbekende man aangevallen. De vrouw liep in de richting van de Lange Kerkstraat, toen de overvaller voorbij kwam en aan haar schoudertas trok, die ze om haar nek had hangen. De dader trok zo hard, dat hij de vrouw over de straat sleurde. Uiteindelijk maakte hij zich zon der buit uit de voeten. SCHIEDAM - Twee werknemers van een bouwmarkt zijn woens dagmiddag in de Scholten-straat in hun bestelwagen over-vallen. Een met een bivakmuts gemas kerde man dwong de mannen onder bedreiging van een vuur wapen tot het afgeven van hun portemonnees. Nadat zij deze hadden afgegeven vluchtte de dader in de richting van de 's-Grave-landseweg. Ondanks een zoekactie van de politie werd de man niet meer aangetroffen. SCHIEDAM - De politie kreeg argwaan toen maandag middag bij een controle van een personen-auto in de Schiedamse Colijnstraat bleek dat het slot van de wagen was geforceerd. Onderzoek leerde dat de auto in Delft was gestolen. De twee inzittenden, een 41- jarige Rotterdammer en een 39-jarige Vlaardinger, werden aangehouden en overgedra gen aan de politie in Delft. PAUL BERG dat is duidelijk. Bij metrostation Schiedam-centrum is maan dag gestart met de afbouw van het dak. Dat dak dat in de toekomst samen met de paars- kleurige kolommen, het gezicht gaat vor men van het station, komt te hangen aan een 27 meter lange dakcontructie. Maandag was een spannende dag voor de bouwers van het metrostation. Toen werd op een hoogte van ruim 18 meter het eerste 27 meter lange spant geplaatst op de paarse kolommen. Er moest een mobiele kraan ingezet worden om dit 11 ton zware spant tot op de millimeter nauwkeurig op zijn plaats te hijsen. Dinsdag volgde het tweede dakspant en vervolgens kon begonnen worden met het dichtmaken van het dak. In totaal nemen de werkzaamheden voor dit eerste dakdeel ongeveer vijf weken in beslag. Centrumstation Schiedam is een van de zes nieuwe me trostations in de Beneluxlijn. Na de ingebruikname, in het najaar van 2002 komen trein, tram, bus en metro daar bij elkaar. Het is dan mogelijk om in 19 minuten van Schiedam-centrum naar Spijkenisse te reizen. De Beneluxlijn gaat onderdeel uitmaken van de Caland- lijn. SCHIEDAM - Bij een verkeers controle op de Matlingeweg in de Spaanse Polder te Schiedam, stuitte de politie vrijdagnacht op een automobilist die nogal wat op zijn kerfstok had. De man, een 21-jarige inwoner van Zoe- termeer, was door het rode licht gereden. Bij een blaastest bleek dat hij onder invloed van alcohol verkeerde. Dat leverde hem twee proces verbalen op. Nader onderzoek maakte duide lijk dat de man in een onverze kerd voertuig reed. Besloten werd om de auto maar gelijk weg te laten takelen. De eigenaar moet zich binnenkort voor de politierechter verantwoorden. SCHIEDAM - De politie arres teerde donderdag rond 5.30 uur op de Industrieweg een vermoe delijk 37 jarige man. Tijdens een controle bleek dat de man gere gistreerd staat om het land te worden uitgezet. De verdachte is daarop overgedragen aan de Vreemdelingenpolitie. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft een kerk te koop. Tegen elk aanneme lijk bod. Zonder investe ringskapitaal voor restau ratie, verbouwing en isola tie onnodig te reflecteren. Niet echt veel gebruikt, tij dens recente leegstand wel zwaar gehavend. Adri Rei- jnhout, wethouder monu mentenzorg en architec tuur, roemt de Opstan- dingskerk om zijn 'schoon heid door zijn soberheid'. Hij legt er de nadruk op dat de termijn van vier we ken die het college heeft ge steld aan serieuze gegadig den voor de Opstanding- kerk om met hun onder bouwde plannen te komen, niet de onmogelijke opgave is waar sommigen hem voor houden. De praktijk heeft uitgewezen dat die tijdspanne volstaat. 'Het is juist een ultieme poging van het college om een ma nier te vinden om de mar kante kerk uit 1957 voor de stad in het algemeen en de wijk Nieuwland in het bij zonder te behouden. En ik hoop van harte dat die zal lukken.' Adri Reijnhout: 'Toen de Op- standingskerk in de vijftiger ja ren werd gebouwd, was energie besparing een onbekend begrip. Er werd enkel glas gebruikt en geen enkele muur- op dakisola tie toegepast. De verwarmings installatie is geschikt om de kou de weg te nemen wanneer een eredienst plaatsvond. Niet om de hele dag een behaaglijk klimaat te scheppen. De gemeente heeft de kerk een paar jaar geleden voor acht ton gekocht om de ta feltennissers, die vanwege de komst van Jan des Bouvrie uit de Korenbeurs moesten, een alter natief te kunnen bieden. En het zou voor hen ook een uitsteken de accommodatie zijn geweest. Begin dit jaar werd het college benaderd door een bekend archi tectenbureau. Dat wilde zich wellicht in Schiedam vestigen en had zijn oog laten vallen op de Opstandingskerk. We hebben de noodzakelijke gegevens vers trekt om hen in staat te stellen die mogelijkheid te onderzoe ken. Zij dachten daar een maand voor nodig te hebben, maar al na drie weken kwam het bericht dat ze er zeer tot hun spijt vanaf moesten zien. Daaruit kun je in ieder geval concluderen dat de termijn van vier weken die we nu gesteld hebben niet irrëeel is, zoals je wel hoort. Een van de voornaamste redenen die wer den aangevoerd waren de enor me kosten die gemoeid zouden zijn met de isolatie van het ge bouw. Die gigantische investe ring zou bovenop de restauratie en verbouwing komen. Terzijde, de ingegooide ruiten zijn natuur lijk geen gezicht, maar maken voor de kosten niet uit. Ze zou den toch allemaal door dubbel, zo niet driedubbel glas vervan gen moeten worden.' Na dit te leurstellende bericht heeft het college gemeend nog een laatste poging te moeten wagen de Op standingskerk te behouden en degenen uit de lokale samenle ving die pleiten voor behoud van het gebouw de kans te geven hun ideeëen waar te maken. 'Ook kandidaten van buiten de stad zijn natuurlijk welkom. Daarom dragen we zo breed mogelijk uit dat we op zoek zijn naar serieu ze gegadigden. Er is al veel ge roepen dat het zonde is de kerk te slopen. Dat zijn belangwek kende signalen. Het college heeft de architectonische waarde nooit ontkend. Maar je kunt een pand van monumentale waarde niet in stand houden zonder dat er uitzicht op een gebruiksmoge lijkheid is. Je kunt er geen geld in blijven pompen alleen om hem te laten staan. Laten staan om het laten staan, zonder ver warming en toezicht, is water naar de zee dragen. Het is geen openluchtmuseum. De gemeente is bereid het nodige te doen om een zinnige invulling mogelijk te maken. Maar er kan geen sprake zijn van een subsidie om de uit voeringen van ideeëen, het ene nog creatiever dan het andere, mogelijk te maken. Het mooiste zou zijn wanneer we een bedrijf als gebruiker kun nen anntrekken. Dat kan een plaatselijk bedrijf zijn, dat elders in de stad te krap zit en in deze grotere ruimte voor Schiedam behouden kan blijven. Maar ook denkbaar is dat we een bedrijf van elders naar deze prachtige locatie in de stad weten te trek ken. Het is natuurlijk de vraag hoe arbeidsintensief het bedrijf zal zijn, maar een versterking van de economische activiteit in een achterstandswijk als Nieuw land zou natuurlijk zeer welkom zijn. Een bedrijfsbestemming zou ook heel goed passen in het beheerplan Nieuwland. Je praat over kolossale oppervlakten en een grote hoogte. Er zou een tussenvloer gelegd moeten wor den, waardoor het oppervlak wordt verdubbeld. Maar ook dat kost veel geld. We hopen de ko mende weken veel serieuze sig nalen uit Schiedam en van elders te krijgen. Natuurlijk zijn teke ningen en bouwkundige gege vens voor serieuze belangstel lenden beschikbaar. Als er een goed plan komt, moet vervol gens met college Aad Wiegman van financiëen worden onder handeld over verkoopprijs en erfpacht. Als er onverhoopt nie mand met een bruikbare invul ling op de proppen komt, zal het college gedwongen zijn een sloopbesluit te nemen. In laatste instantie zou de locatie dan een mooie woningbouwlocatie zijn, dicht bij het metrostation. Maar dat voordeel geldt ook voor een bedrijf dat zich in de Opstan dingskerk wil vestigen.' Niet slopen Het CDA heeft in schriftelijke vragen aan B&W gevraagd de Opstandingskerk in geen geval te slopen en speurt zelf naarstig naar nieuwe gebruikers. Fractie voorzitter M.-Paul van Mansum wijst erop, dat bij alle steden bouwkundige plannen voor Nieuwland er vanuit is gegaan dat de Opstandingskerk gehand haafd zou blijven. De vijverpartij die de kerk een extra waarde geeft zou na de aanleg van de metro op kosten van de Beneluxlijn worden her aangelegd. Verschillende frac ties hebben overwogen om maandag, wanneer de lijst van 'jonge' monumenten in de ge meenteraad wordt vastgesteld, een amendement in te dienen om de Opstandingskerk hieraan toe te voegen. De status van rijks monument zou een belemmering vormen voor sloop. Maar het bleek onmogelijk, omdat de uit breiding van de monu mentenlijst slechts tot het jaar 1940 reikt en de Opstandings kerk uit 1957 dateert. Musis-uitgever Hans van der Sloot, bureau Bakema dat mede verantwoordelijk was voor het ontwerp van de Opstandings kerk, de Rijksbouwmeester en professor Sanders, zoon van de Schiedamse architect, hebben de koppen bij elkaar gestoken om de kerk te behouden. Design schoenen Een groot internationaal bedrijf iri Vlaardingen zoekt mensen die een kamer willen verhuren aan studenten. Deze - veelal buitenlandse - studenten hebben tijdens hun stageperiode bij dit bedrijf een kamer nodig voor een periode variërend van 3 tot 12 maanden. Inlichtingen en/of aanmeldingen bij Berthina van der Burg. Telefoon: 010-4605121 (uitsluitend tijdens kantooruren). SCHIEDAM - De politie hield maandagmiddag in een woning aan de Schiedamse Slachthuislaan vier mannen aan, in leeftijd va riërend van 19 tot 30 jaar. In de woning van de 30-jarige Schie dammer en zijn stadgenoten werd een kleine hennepkwekerij van zo'n 150 planten aangetroffen. De hele oogst, zes vuilniszakken vol met 23 kilo aan gedroogde henneptoppen, werd in beslag ge nomen, evenals diverse groeiattributen en apparatuur. Het viertal werd voor onderzoek en verhoor ingesloten. WATERWEG - Het toplicht op de Millenniumtower in het centrum van Rotterdam straalt voorlopig niet. Pas als een oplossing is gevon den om het felle blauwwitte schijnsel te dimmen, zal het licht op 149 meter hoogte weer aangaan. Dat meldt een woordvoerder van de bouwlocatie Weenatoren, die de Millenniumtower beheert. De laatste tijd zijn bij de DCMR Milieudienst Rijnmond en de ge meente Rotterdam klachten binnengekomen over de felheid van de lamp, die dag en nacht knippert en op kilometers afstand is te zien. Zo is het 'knipperlicht' niet alleen zichtbaar op de Ring rond Rotter dam, maar bijvoorbeeld tot in Schiedam, Vlaardingen, Spijkenisse en Woerden. De mast met de lamp zelf is 25 meter hoog en is louter be doeld als esthetisch markeringspunt. Aanvankelijk dachten nogal wat mensen dat het om een waarschu wingsteken voor Rotterdam Airport ging, maar daarvan is volgens de Rijksluchtvaart Dienst geen sprake. Wel is de installatie van het licht van de antenne volgens een woord voerder van de beheerder wenselijk vanwege toenemend helikopter- verkeer. Wanneer het toplicht op de Millenniumtower weer aangaat, is volgens een woordvoerder nog onbekend en afhankelijk van aan passingswerkzaamheden. SCHIEDAM - Na de vorming van de regio-politiekorpsen klaagt de gemeenteraad van Schiedam met zekere regelmaat dat de band tus sen het plaatselijk bestuur en de politie te wensen overlaat. Vroeger was de burgemeester hoofd van de politie en gaf in de raadscommis sie voor algemene zaken openheid van zaken over de wijze waarop hij aan het korps leiding gaf. Nu is de afstand veel groter geworden. De raad controleert op afstand, aan de hand van jaarverslagen en be leidsplannen. Directe invloed op prioriteitsstelling is nauwelijks aan wezig. CDA-fractievoorzitter M.-Paul van Mansum stelt voor om een klankbordgroep te vormen waarin onder andere raadsleden met de korpsleiding van gedachten wisselen over de wijze waarop de politie in de stad invulling geeft aan zijn taken. Hij baseert zich daarbij op de ervaringen in Friesland, waar met een dergelijke klankbordgroep een geslaagd experiment plaatsvond. Kwaliteit en winkelsfeer, Geldig alleen voor bonuskaarthouders A.H. - Call Call - Etos Blockshop - Retourette Croenelaan, Schiedam Gebr. de Block HNS u Het Nieuwe Stadsblad ACTIE 'ZUINIG STOKEN' Kijkt u elders in het blad voor de streef- u' verbruikeu! Een begrip in de omgeving Broersveld 127 - Schiedam Telefoon 010-4733316 OPTICIEN ■Bil'. «ftN nam N Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 i Schiedam heeft kerk te koop tegen elk aannemelijk bod De Opstandingskerk ziet er met zijn ingegooide ramen wal troosteloos uit Broersvest 135 Schiedam-Centrum Tel.: 010-426 84 92

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1