Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Audi allroad quattro: het beste van twee werelden Big Bart stapt in stoere Pajero Pinin Nieuwe band voor snelle bestelwagens 68 Christijan Albers is een klasse apart Fiat Punto Rally Helft nieuwe auto's met airco Mazda filtert effectief Mijlpaal productie Volvo S40/V40 Bandenblik op de toekomst n UITGAVE: DE HAVENLOODS VRIJDAG 24 MAART 2000 rubriek over mensen in de autobranche Nederlands grootste autosporttalent aller tijden, Christijan Albers, kondigde on langs aan een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Na het behalen van de titel in het Duitse Formule 3 kampioenschap, in 1999, komt hij dit jaar uit voor het nog jonge, maar veelbelovende Arrows Junior Team in de Formule 3000, de opstap- klasse voor de Formule 1Opel Neder land heeft daarom besloten deze grote stap samen met hem te nemen. Pas vorig jaar begon de naam Christijan Albers in Nederland echt een begrip te worden. Na een korte, maar stormachtige carrière, waarin hij ondermeer Nederlands kart kampioen werd en eveneens het Formule Ford kampioenschap in Nederland en de Benelux op zijn naam schreef, debuteer de Albers vorig jaar in het prestigieuze Duitse Formule 3, waar Jos Verstappen hem ooit voor ging. Gedurende het sei zoen wist Albers zes snelste trainingstij den te realiseren, reed hij vier baanre cords en haalde hij eveneens zes over winningen binnen, uiteindelijk resulte rend in een plek op het hoogste schavot. Albers wordt door kenners gezien als Ne derlands grootste racetalent ooit. Op de Automobielsalon Genève 2000 beleefde de eerste vertegenwoordi ger van een nieuw automobielgene ratie zijn première. Audi presenteert met de allroad quattro een auto, die het comfort en de dynamiek uit de topklasse combineert met de bijzon dere terreinwagenkwaliteiten van een volwaardige offroad auto. Sterk op de weg en uitstekend in het ter- reinwerk - de Audi allroad quattro kent geen compromissen. Het antwoord voor de automobilist die niet wil kiezen tussen een offroad of een 'echte' personenwagen. Top technologie uit twee werelden, die in de Audi allroad quattro tot synthese komt. Naar keuze aangedreven door een 2,7 liter biturbo V6-motor met 184 kW (250 pk) of een 2,5 liter V6-TDl-motor met 132 kW (180 pk), heeft de nieuwe Audi de techni sche kwaliteiten aan boord voor veelzijdig heid en topprestaties. Beide motoren heb ben een koppel en vermogen in petto dat niets te wensen overlaat. Op elke onder grond, in elke situatie, zet de permanente 4-wielaandrijving van Audi deze kracht optimaal in voortstuwing om. Exclusief in de allroad quattro: voor de handgeschakel- de versies is voor gebruik op bijzonder zwaar terrein en bij extreme stijgingen des gewenst de extra versnelling 'Low Range' als meeruitvoering beschikbaar. 4-standen luchtvering Uniek op de markt is de 4-standen luchtve ring van de Audi allroad quattro. Zowel de voor- als de achterwielen zijn uitgerust met luchtveerpoten, ieder apart geregeld door eigen hoogtesensoren. Door ingrepen op alle vier de wielen wor den hierdoor enerzijds tijdens het offroad rijden een ideale bodemvrijheid en ander zijds optimale aërodynamische eigen schappen bij hoge snelheden op de auto weg gerealiseerd. Bij toenemende snelheid stelt het systeem de afstand tussen carros serie en wegdek in vier stappen lager af. Deze niveaus - met een bereik voor de bo demvrijheid van 208 tot 142 mm - kunnen door de bestuurder desgewenst ook hand matig met een druk op de knop worden ge kozen: een belangrijk hulpmiddel voor rit ten over sterk wisselend terrein. De inzittenden worden onthaald met een comfort waarvoor Audi dezelfde hoge stan daard hanteert als bij haar andere model len. De materialen en afwerking zijn norm bepalend. De ontwerpers zijn er in geslaagd de spor tieve, authentieke directheid van de allroad quattro met de gratie van het A6-interieur te combineren. Voor het interieur is er keu ze uit twee kleuren: steppengroen of grijs. De Audi allroad quattro wordt in juli 2000 op de Nederlandse markt verwacht. De prijzen zijn nog niet bekend. COLOFON Auto Actueel Verschijnt wekelijks elke vrijdag als bijlage van Het Kompas in de Hoeksche Waard. In een oplage van 34.676 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 De held van miljoenen televisie kijkers, Big Bart, rijdt als één van de eersten in een nieuwe Mitsubishi Pajero Pinin. Bart nam onlangs de sleutels in ont vangst bij de Mitsubishi dealer Oudshoorn in Leiderdorp. Voor Big Bart komt de stoere Pajero Pinin enorm goed van pas. Deze terreinauto past perfect bij zijn plannen om een bedrijf in out door- en survivalactiviteiten te starten. Door zijn verblijf van honderd dagen in het van de bui tenwereld afgesloten huis in Al- mere is Bart eind vorig jaar uit gegroeid tot een televisieper soonlijkheid van formaat. Zijn leven en dat van zijn medehuis genoten hield miljoenen kijkers aan de buis gekluisterd. Het werd het best bekeken programma van 1999. Bart werd uiteindelijk ge kozen als winnaar en won daar mee de hoofdprijs van 250.000 gulden. Inmiddels in hij volop bezig om zijn eigen zaak te star ten. 'Je kunt daarbij niets beters wensen dan de Pajero Pinin. Een lekker stevige wagen. Stoer en multifunctioneel, precies wat bij me past. Deze auto kan me prima helpen bij de survival en out- door-activiteiten,' aldus Bart Spring in 't Veld. Dunlop heeft een nieuwe generatie banden voor moderne en snelle be stelwagens en personenbusjes ontwikkeld, de SP LT 30. De Dunlop SP LT 30 vertoont qua opbouw overeenkomsten met een personenwa genband. De band heeft een nylon karkas en maakt gebruik van de JLB-tech- niek (Jointless Band eindeloze bandage), waarbij een smal lint vele malen om de gordel wordt gewonden. Daarmee kan precies op de juis te plaatsen extra sterkte in de band worden bereikt, zonder dat er over bodig materiaal wordt gebruikt. Bovendien zorgt JLB-techniek voor extra comfort. Dat comfort wordt in toenemende mate gewenst door de gebruikers van moderne, snelle bestelwagens en personenbusjes, die qua inrich ting en uitrusting steeds meer het niveau van personenauto's bereiken. De Dunlopp SP LT 30 biedt dan ook extra rijcomfort door de soepele constructie en bovendien is het geluidsniveau van de band vergelijk baar met dat van een goede personenwagenband. De Dunlop SP LT 30 is geschikt voor snelheden tot maximaal 170 kilometer per uur en kan dus ook op snelle bestelwagens en personenbusjes probleemloos wor den gemonteerd. D kleuren metallic: wijnrood, blauw.^onkerblauw, de Miracle lot een zeer comfortabel model. De Komende lente brengt Nissan een spec „^deMicraMiracle. a.r luxe uitgevoerd en voor DMe,Sb'"°" nd, poten in de carrosseriekleur en de middenconso- J slechts f 500,- «tra monteer. Nrssan atreon ,e is afgewerkt met zilverkleurig in de auto De Miracle is een compacte tioning m de auio. design j c nrtieve Stoelbekleding en desig e extra's Elektrische raambedie- P g| auto met grootse ext 1 Fiat is druk bezig op zijn testbaan bij Ba- locco in Noord-Italië de nieuwe Punto Ral ly uit te proberen. Fiat's jongste rallywapen is dé troef van het Turijnse automerk voor het komende rallyseizoen in de autosport klasse Groep A tot 1.600 cm3. In dit tech nische hoogstandje zit een 1.579 cm3 16- klepper, die bij 9.000 tpm maar liefst 215 pk aan de voorwielen levert. Voor de echte autosportfanaten is de Punto Kitcar te koop voor de pittige som van 225.000 gulden. Eén op de twee nieuwe auto's heeft thans airco. Dit blijkt uit een onderzoek van de afdeling Technische Zaken van de RAI Vereniging. De toename van het aantal air co's wordt toegeschreven aan de verbete ring van het comfort en de verhoging van de verkeersveiligheid. De verbetering op veiligheidsgebied wordt bereikt doordat bestuurders bij een constante, lagere bin- nentemperatuur fitter en alerter blijven. Veel auto's zijn tegenwoordig al uitgerust met een airco. In andere gevallen is airco tegen een geringe meerprijs te koop. Mazda heeft een nieuw type interieurlucht- filter ontwikkeld. Dit werkt honderd maal beter dan de huidige filters met actief kool stof en haalt effectief aldehyden uit de lucht. Aldehyden zijn gasvormige chemi sche samenstellingen. Ze ontstaan onder meer bij verbranding van organische mate rialen (olieproducten) en zitten in lijm, houtproducten, vervuilde lucht en sigaret tenrook. Mazda's nieuwe filter telt drie la gen. De eerste filtert stof en pollen. Het tweede bestaat uit actief koolstof en haalt stikstofoxiden en koolwaterstof uit de lucht. De derde laag reageert met aldehy den en maakt ze zodoende onschadelijk. Onlangs rolde bij NedCar in Born de half- miljoenste Volvo van de band. Pieter van de Velden, algemeen directeur van Volvo Nederland Personenauto B.V benadrukte bij deze gelegenheid het belang van de S40 en V40: ruim de helft van het totaal door Volvo afgezette volume. Van der Velden gaf aan dat de Volvo's uit deze serie hebben bijgedragen aan het jonger en dynamischer imago dat Volvo zich de laatste jaren heeft verworven. Hij sprak de verwachting uit om van dit model in 2000 zo'n tienduizend exemplaren te verkopen in Nederland. Een rapport van de Economist Intelligence Unit (EIU) spreekt de verwachting uit dat in 2005 de drie grote mondiale spelers op de bandenmarkt, GoodYearSumitomo, BridgestoneFirestone en Michelin, zo'n 70 procent van de bandenafzet voor hun reke ning gaan nemen. Nu is dat nog zo'n 54 procent. Continental, PirelliCooper, Kum- ho en Yokohama worden in het rapport ge noemd als potentiële overname of fusie kandidaten. auto met grooi^ v en wieldoppen maken hel ge te maken model is leverbaar solrd black binnenverlichting met instapvertragmg make Het Nieuwe Stadsblad In de schijnwerpe

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9