tl Waar woont de secretaris? 'Kapitein Hazewinkels' op volle snelheid tijdens reddingsactie Eetpiraat slaat toe KORTWEG Open huis Jeugdband Commissie Brede School SPORTAGENDA 'Centen zijn niet belangrijk, wel de materialen die nu verbrand worden Engels zeiljacht in ernstig gevaar voor de kust van Goeree Het Nieuwe Stadsblad 1 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 23 MAART 2000 12 - 1475 SCHIEDAM - De Jeugd-Rijn- mondband en de jeugdafdeling van tamboer- en trompetterkorps Rijnmond-Schiedam, samen 30 koppen sterk in de leeftijd van 8 t/m 16 jaar, laat van zich horen tijdens het open huis dat de Jeugd-Rijnmond band zaterdag 25 maart houdt. Van 13 tot 16 uur zijn jong en oud welkom in het repetitielo kaal aan de Lange Nieuwstraat 183 te Schiedam. Jonge kij kers/luisteraars die zo enthou siast worden dat ze maar gelijk mee willen trommelen en blazen kunnen zich opgeven bij de mu ziekschool voor een basis opleiding op de vrijdagavond. Naast muziek maken zijn er voor de bandleden ook leuke activi teiten als strandwandelingen, voetballen, avondvierdaagse etc. bij de Jeugd-Rijnmondband. Het is het enige jeugdkorps in Schie dam dat jongens en meisjes een muzikale opleiding biedt in ver enigingsverband. Afgelopen jaar werd de jeugd band Nederlands Kampioen in hun klasse, dit jaar wordt er alles aan gedaan om die titel te be- 'houden. Wie er meer van wil weten kan bellen: tel. 4262875. SCHIEDAM - De gemeenteraad benoemt Anneke Elenbaas-van Ommen (VVD) en Piet Tijsen (PvdA) in de commissie die de invoering van de brede school gaat begeleiden. Beide raadsleden kunnen bogen op brede onderwijservaring. An neke Elenbaas maakt ook deel uit van de landelijke commissie brede school. Piet Tijsen heeft 'zijn hele leven les gegeven in Schiedam', aan de Ida Gerhardtschool, Thorbecke- school en Willem de Zwijgerm avo, en was 20 jaar lang brug klascoördinator. Tijsen wordt benoemd door de commissie onderwijs, Elenbaas door de commissie welzijn. De oppositie heeft kritiek op het feit dat in elk van de commissies één lid benoemd wordt. De meerder heid die het college heeft bete kent volgens AOV, Gemeentebe langen, SP en CDA dat altijd le iden van de coaltiepartijen de raad in dergelijke commissies vertegenwoordigen. Wethouder Peter Groeneweg, zelf PvdA, meende dat niet de politieke kleur, maar de onder wijservaring de doorslag gaf. Wel voerde hij aan dat vertegen woordigers uit de grote fracties de voorkeur verdienen omdat daar de werkdruk beter kan wor den verdeeld. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Elke Schiedam mer kent Cor Bolmers. Zijn wet houderschap drukte een stempel op Schiedam. De scheldnaam 'sloopwethouder' ziet hij zelf als een eretitel. Oude pandjes zon der eigentijdse voorzieningen moesten verdwijnen om plaats te maken voor nieuwbouw. Kra kersacties, zoals in de Branders- buurt, vertraagden zijn ingrepen wel, maar vermochten hem niet op andere gedachten te brengen. Bolmers was als het om sociale woningbouw ging, een man met een missie. Na zijn afscheid als wethouder verdween de naam Cor Bolmers niet uit de kranten kolommen. Al was het maar van wege het 'gat' tussen Broersvest en Broersveld, dat in de volks mond naar hem werd vernoemd. 'Het Gat van Bolmers' als locatie voor een postzegelmarkt of poffertjeskraam. Maar ook, om dat Cor Bolmers zijn missie niet opgaf. Al woonde hij niet meer in Schiedam, hij werd, zonder salaris maar slechts tegen een kostenvergoeding, directeur van De VernieuwdeStad b.v., de pu bliek/private samenwerking die het mogelijk moet maken kleine re woningbouwprojecten op Cor Bolmers nam dinsdag voor de tweede maal afscheid moeilijke plaatsen toch te reali seren. Op de hoek van de Vlaar- dingerdijk en Boerhaavelaan verscheen een flat, die vorig jaar wegens het ontbreken van een aanrijdbeveiliging aanleiding was tot politieke beroering. In Oost nadert het project Franklin- straat/Van Swindenstraat zijn voltooiing. Cor Bolmers ging ook daar de problemen niet uit de weg: krantenkolommen wer den volgeschreven over degenen die om dat project mogelijk te maken uit hun huizen moesten vertrekken. Ze kregen een huis in het nieuwe project en tijdelij ke huisvesting aangeboden. Ook bijna voltooid -en bijna hele maal verkocht- is het project De Raem aan de rand van de bin nenstad, tussen de Ooievaars- brug en het door Erskine ont worpen project de Branders poort. De Vernieuwde Stad b.v. houdt op te bestaan. De activitei ten worden overgenomen door De Vernieuwde Stad Schiedam b.v., directeur daarvan wordt de voormalig wethouder van Capel- le aan den IJssel, Peter-Raul Doodkorte. Dinsdag ging Cor Bolmers voor de tweede en laatste keer met pensioen. Schiedam nam met een receptie in de aula van het Stedelijk Museum afscheid van de directeur van De Vernieuwde Stad. 'Zijn' Vernieuwde Stad bood Bolmers die avond een af scheidsdiner aan. Bij die gele genheid verraste burgemeester Reinier Scheeres Cor Bolmers met de Aleidapenning van de stad, een eer die slechts een en keling te beurt valt. SCHIEDAM - Johan de Deken van de Stichting Modelbouw verwijt de ge meente dat deze vier jaar geleden niet is ingegaan op het aanbod van een soort anti-kraak-overeenkomst waardoor de vereniging zijn activiteiten had kun nen ontplooien in de Op standingskerk. 'Dan waren wij een heel stuk verder ge weest en had die kerk er prima bijgestaan', zegt De Deken. Hij denkt dat het nog niet te laat is de kerk voor Schiedam te behouden en droomt -naar een voor beeld in Overschie- van een verzamelgebouw waarin al lerhande Schiedamse orga nisaties hun thuisbasis vin den. Johan de Deken is voorzitter van de Stichting Stimulering Model- en Maquettebouw Schiedam (SSMMS). Hij stelt onomwon den dat de gemeente Schiedam zelf verantwoordelijk is voor de slechte staat waarin de Opstan- dingkerk verkeert: 'Minder dan een uur nadat de gemeente de kerk in 1996 had gekocht ston den wij met onze plannen bij de koster. Die vertelde ons, dat we achter het net visten. Twee uur later lag onze brief bij het colle ge van burgemeester en wethou ders. Ons idee was de kerk sa men met allerlei andere vereni gingen te gebruiken. De kerk is daar groot genoeg voor. De ruimte was veel te groot voor de tafeltennisverenigingen alleen. We hebben geprobeerd met hen te praten maar een echt gesprek bleek niet mogelijk. Het lijkt wel of iedereen bang is voor identiti- teitsverlies. We hebben met zo veel woorden tegen het college gezegd dat het ons duidelijk was, dat we zodra een andere be stemming voor de kerk zou zijn gevonden, we van de ene op de andere dag gevraagd zouden worden te vertrekken. Wanneer we de afgelopen jaren onze acti viteiten in de kerk hadden kun nen ontplooien, waren we een bloeiende club geweest, en had de kerk er voorbeeldig bijge staan. Dan waren de ruiten niet ingegooid, was de verwarming niet gesloopt en hadden er geen pogingen tot brandstichting plaatsgevonden. De gemeente heeft het aan zich zelf te wijten dat de Opstan dingskerk er nu zo bijstaat. Het argument dat hij wel moet wor den gesloopt vanwege de slechte staat waarin hij verkeert, is vol ledig door henzelf veroorzaakt.' De Deken meent dat het voor zijn plan nog niet te laat is. 'Wij horen niet tot de duurbe taalde welzijnssector. Bij ons zijn er alleen vrijwilligers. Per soneelskosten kennen we niet. Wij kunnen zelf schilderen, schoonhouden, activiteiten orga niseren.' Aan één Melkert-baan voor een conciërge denkt hij ge noeg te hebben, de rest doen de i De Opstandingskerk krijgt een nieuwe allure als het aan de Stichting Modelbouw ligt verenigingen zelf. Materialen, zoals glas voor nieuwe ruiten en hout voor rekken aan de wanden, denkt hij uit sponsoring te kun nen krijgen. De Deken: 'Wat wij, en veel andere verenigingen te bieden hebben, zijn mensen met veel vrije tijd en de bereid heid die voor Schiedam en de Schiedammers nuttig te maken. Als er geld nodig is, zal dat niet veel zijn. Dat zou uit het Grote Stedenbeleid kunnen komen.' Zijn voorbeeld is het schoolge bouw in de Rodenburgstraat in Overschie, waar onder andere een aquariumvereniging, drum band en Portugese vereniging hun onderdak zouden hebben. 'Zo'n centrum in de stad heeft een enorme waarde. We kunnen groepen uit het onderwijs ont vangen en hen praktisch onder richt geven. We kunnen mensen opleiden zodat kennis van oude technieken voor komende gene raties behouden blijft. Het model van de Statendam dat aan de Verenigde Staten werd geschon ken en dat van een boot van de Maatschappij Zeeland in het Reddingsmuseum moesten nota bene in Engeland worden be steld, omdat het bouwen in eigen land niet mogelijk bleek.' De gemeente werkt hem op alle mogelijke manieren tegen, aldus De Deken. 'We hebben gevraagd om de contactadressen van alle Schiedamse verenigingen, zodat we de belangstelling voor ons idee bij hen konden peilen. De gemeente weigert die echter te geven omdat daarmee de privacy zou worden geschonden.' Eind deze maand hoopt De Deken met een aantal vertegenwoordi gers van andere verenigingen de koppen bij elkaar te kunnen ste ken. Hij denkt aan een coördina tieteam van een vertegenwoordi ger per organisatie dat op de kortst mogelijke termijn gaat trachten de plannen gestalte te geven. Binnen de maand die het college daarvoor gegeven heeft, moet dan een principewerkplan op tafel kunnen liggen. Voor een volledig uitgewerkt plan is die termijn echter te kort: 'Wat zij in vier jaar tijd hebben laten verrot ten kunnen wij niet in vier we ken opbouwen.' Hij verwacht veel belangstelling, 'want ieder een is toch zeker blij met zo'n zee van ruimte waar je van alles kunt doen'. Als het onverhoopt niet mocht lukken, voorziet De Deken een uittocht die de doodsteek voor zijn stichting zou betekenen. 'Dan zullen veel mensen boos weglopen, men blijft niet bereid zich in te spannen als er niets te genover staat.' Maar De Deken denkt dat het, ondanks het ge brek aan eigen middelen van zijn stichting, zal lukken. 'Centen zijn vaak helemaal niet belang rijk. Het geld zit in de materialen die nu verbrand worden.' Organisaties die belangstelling hebben kunnen, desgewenst ver trouwelijk, contact opnemen met Johan de Deken op telefoonnnu- mer 4734981. SCHIEDAM - Maandag in de raadscommissie voor algemene en economische zaken kwam het hoge woord eruit: 'Het is ons jaren een bron van ergernis geweest dat de gemeentesecretaris buiten de stad bleef wonen. Ik kan me niet voorstellen dat een gemeentesecretaris die zichzelf serieus neemt, buiten de stad zou willen blijven wonen', stelde Edwin Westenberg (PvdA) onomwonden. De hele raad is het er over eens dat er een sterke voorkeur be staat dat de nieuwe secretaris zich 'metterwoon binnen de gren zen van de gemeente vestigt'. Want zo schijnt het in de politiek te moeten heten wanneer je bedoelt dat de man/vrouw in de stad komt wonen. De raadsleden verschilden van mening of dat een voorkeur of harde eis moest zijn. Burgemeester Reinier Scheeres pleitte voor het eerste. Hij is bang dat goede kandidaten niet reageren of afvallen wanneer geëeist wordt dat de nieuwe secretaris in Schiedam komt wonen. Bovendien geeft het college er de voorkeur aan de nieuwe func tionaris niet voor onbepaalde tijd te benoemen, maar een tijde lijke aanstelling te geven die vervolgens kan worden verlengd. Volgsn Scheeres zou de eis tot verhuizing naar Schiedam zolang een langdurige werkkring niet vaststaat, potentiële sollicitanten afschrikken. Judith Boertjes (GroenLinks) 'ontplofte zowat' toen ze de pro fielschets voor de nieuwe gemeentesecretaris las: 'op een half a4-tje staat daar tien keer 'hij' en maar 2 keer dat het ook een 'zij' kan zijn. En dat terwijl de gemeente een eman cipatierichtlijn heeft.'Yorick Haan stoorde zich om andere rede nen aan de eisen die aan de nieuwe secretaris worden gesteld: 'We vragen geen schaap met vijf, maar met wel twintig poten.' De functie van gemeentesecretaris wordt op korte termijn inge vuld. Daarnaast komt er een afzonderlijk hoofd bestuursdienst, een functie die door de vorige secretaris met zijn wettelijke taken werd gecombineerd. Om die te kunnen openstellen moet echter eerst een besluit worden genomen de functie te creëren, en daar gaat nog enige tijd overheen. HOEK VAN HOLLAND- Het is vijf voor elf in de morgen als de Hoekse reddingsboot 'Kapitein Hazewinkels' op 16 maart wordt opgeroepen voor een spoedklus: er is brand uitgebroken op het Engelse zeiljacht 'The Three Fishers'. De melding was tien minuten daarvoor doorgegeven aan het kustwachtcentrum in IJ- muiden. 'We hebben brand aan boord en varen langs de Neder landse kust, vragen assistentie', luidde de boodschap. Op dat moment bevindt Jan van der Sar, de schipper van de red dingsboot, zich in het beman- ningsverblijf en hoort via de ma rifoon kustwachtpost Ouddorp met een visser spreken, die het Engelse jachtje waarschijnlijk gezien heeft voor de kust van Goeree. Onmiddellijk wordt er alarm geslagen. Naast de Kapi tein Hazewinkels gaan ook bo ten uit Ouddorp, Stellendam en Burghsluis op zoek naar het brandende jacht. De berichten zijn niet goed, de Engelse bemanning is in ernstig gevaar. Schipper Jan van der Sar haalt alles uit de kast en vergt het uiterste van zijn reddings boot. De boot raast over het wa ter en spreekt zelfs de maxi mumsnelheid van 34 knopen aan. Door het zendsignaal te peilen kan men de positie inschatten, zodat iedereen naar hetzelfde punt vaart. Als alle boten er bij na zijn meldt het jacht dat de brand inmiddels is bedwongen. Toch wordt er nog even pools hoogte genomen. 'The Three Fishers' is een Engels zeiljacht met drie man aan boord. De tweemaster heeft een lengte van 15 meter en is gepositioneerd op twee mijl van het slijkgat en 15 mijl van Hoek van Holland. De reddingsboot 'De Zeemanspot' begeleidt het jacht naar de haven van Stellendam waar het wordt nagekeken en de Engelsen bij kunnen komen van hun onver wachte avontuur. Het voordeel van de melding voor de reddingsboten is dat ze vrijwel gelijktijdig aankwamen, bij een erger noodlot zou er op die manier voldoende hulp zijn om de klus adequaat te klaren. SCHIEDAM - Een 43-jarige Rotterdammer consumeerde dinsdagavond in een restaurant aan de 's-Gra- velandseweg in z'n eentje voor 105 gulden aan diverse lekkernijen, complimenteerde de kok en het ove rig personeel en vroeg de bedrijfsleider even bij hem te komen zitten. De man bekende helaas geen rooie cent te hebben, maar nogmaals de aan hem geserveerde maaltijd was heerlijk. De Rotterdammer werd ver volgens aangehouden door de politie van Schiedam, die hem in de cel zette. Onderzoek maakte duidelijk dat de man bekend stond als 'De Eetpiraat' die deze vorm van oplichting al veelvuldig had toegepast. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein is 31 maart een kleding- en speel goedbeurs van 9.30 tot 11.30 uur, entree gratis. Zelf kleding of speel goed verkopen? Bel dan tel. 4738671. In patientenvoorlichtingscentrum van net Vlietland-ziekenhuis zijn open spreekuren; 28 maart en 25 april van 10 tot 12 uur de Neder landse hyperventilatievereniging, 30 maart van 10 tot 12 uur de Ne derlandse vereniging van rugpatiën ten, 30 maart van 14 tot 16 uur de Nederlandse vereniging voor slecht horenden, 29 maart van 14 tot 16 uur de stichting Phoenix (medicijn- verslaving), 27 maart van 14 tot 16 uur de stichting pijn-hoop. Op 8 april organiseren de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Mu seum en Artotheek een excursie naar de tentoonstelling Aardse schoonheid in de Nieuwe Kerk van Amsterdam. Kosten f45,- leden f40,-. Informatie over aanmelden: via Arthoteek tel. 4709827. In klubhuis Oost zijn er dinsdag avond en vrijdagmorgen nog plaat sen vrij op de naaicursus voor be ginners en gevorderden, kosten ■f30,- per 6 lessen, kinderopvang op vrijdag mogelijk (dan f36,-). Aan melden via tel. 2451818. Op 10 april start het Emancipatie- Centrum een leesgroep voor vrou wen van 9.30 tot 11.30 uur in Het Gebouw, Broersvest 142, kosten fl ,60 per jaar, aanmelden via tel. 4734545. Woensdag 12 april is er de Mat- thaus Passion van J.S. Bach in de Grote St. Janskerk, aanvang 19.30 uur, entree f12,50, CJP en 65+kaart- houders flO,-. Voor informatie: M. v/d Feltz tel. 4263988 of dhr. G. Kaptein tel. 4263421. De Blauwe brug start met werk groep Noord dat een gezamenlijk aanbod voor de jeugd en jongeren in Schiedam-Noord, daarvoor worden organisaties, verenigingen en/of per sonen gezocht die met een eigen ti tel willen deelnemen. Voor info: jeugd bezig met het organiseren van een voetbaltoernooi en zoekt daar voor enthousiaste mensen. Voor in fo: Stephan Wigmans tel. 2470464. In Schiedam Oost is voor bewo ners van de Pko-laan, Edisonplein mogelijk om een fietsenstalhngs- plaats te huren, kosten 5,- per jaar en eenmalig f25,-voor de toegangs sleutel. Voor aanmelden en info: tel. 2450169 van maandag t/m donder dag van 9 tot 17 uur of mevr. Kra mer tel. 4737335. OUDERENWERK Zondag is er in de 4 molens een ruilbeurs van 13.30 tot 16 uur, toe gang gratis, een contactmiddag van 13.30 tot 16 uur en een thé-dansant met dj Leon van 13.30 tot 16.15 uur, entree f2,50. In de Woudhoek is er open zondag van 13.30 tot 15 uur, toegang gratis. Maandag is er yoga in dienstencentrum Oost van 11.30 tot 12.30 uur en van 12.30 tot 13.30 uur, kosten f14,- per maand. Dins dag 28 maart is er bingo van 14 tot 16 uur in dienstencentrum Oost, kosten f7,-. Woensdag 29 maart is er een modeshow van ae Klooster in de Woudhoek, show 10 uur, verkoop 13.30 uur, toegang gratis. Ton Sahli verlaat Harga SCHIEDAM - Ton Sahli zal aan het einde van het seizoen de korfbalvereniging Harga verlaten. De trainer heeft te kennen gegeven eigenlijk graag nog een jaar aan de Hargalaan te blijven werken. Pri- ve-omstandigheden zorgen er ech ter voor, dat hij toch moet afha ken. Het bestuur heeft snel gehan deld en meteen een commissie aangesteld, die de opdracht kreeg een trainer aan te trekken. De groep is voortvarend aan de slag gegaan. Recent werd Cees Blok vastgelegd. Hij begint in augustus Primus inter pares bijna kampioen SCHIEDAM - Door winst in de voorlaatste competitie-wedstrijd is de promotie van het schaakteam van Primus inter pares naar de tweede klas van de Rotterdamse Schaakbond bijna in kannen en kruiken. Het achttal heeft nog 3 1/2 bordpunt nodig om het kam pioenschap zeker te stellen. De ze ge op Groothoofd 4 was fors en souverein. Alleen Peter Weitering moest de volle winst inleveren. Aa van der Ende finishte met een re mise, terwijl Piet Hofstee, Johan Jurgens, Bart Bos, Roel Timmers, Emile Knops en Leo van Steen oven hun partijen wonnen. De wedstrijd, die voor het kam pioenschap en de promotie moet gaan zorgen wordt op donderdag 30 maart in Rotterdam gespeeld De tegenstander is dan Rock 1 Rijnmond fietst naar de Vlist SCHIEDAM - De fietstoerclub Rijnmond rijdt op zondag 2 april de Vlisttocht. Deze klassieker on der Rijnmonds toertochten heeft een lengte van 100 kilometer. De route voert de deelnemers langs de Nieuwe Maas, over de IJssel en daarna langs de Lek naar Schoonhoven. Na een rustpuze gaat de tocht richting de Vlist en Haastrecht. Via de Hollandse IJs sel en de Rotte wordt de Schie en het eindpunt bereikt. De start is om 10 uur vanaf het wielerbaanterrein in sportpark Harga. Daar kan men zich vanaf 9.30 uur melden. De kosten zijn fl 6,00. De rijders worden omstreeks 14.30 uur bij het beginpunt terug verwacht. De tocht wordt door er varen fietsers begeleid. Zij kennen de route en zorgen ervoor, dat de groep bijelkaar blijft. De gemid delde snelheid zal de 25 km/uur niet overschrijden. Het bezit van een trim- of racefiets is verplicht. Alliantie-turners in de prijzen SCHIEDAM - Stephen Poerschke, Roxanna van Steenbergen en Lon- neke van Otterdijk hebben op ge westelijke turnwedstrijden in de Haagse sporthal Overbosch een eerste prijs gewonnen. Vier andere leden van de gymnastiekvereni ging Alliantie veroverden twee maal zilver en tweemaal brons. Voor een tweede klassering zorg den Petra de Jong en Monique, terwijl Remco van Stigt Thans en Sabine Klaasse een derde plaats behaalden. Bij soortgelijke wed strijden in Rotterdam werd Edwin van der Does eerste en Reinier Wiegel tweede. De clubleiding constateert aan de hand van de recente goede presta ties, dat het niveau langzaam maar zeker stijgt. Door het verkrijgen van een eigen zaal hoopt de ver eniging de prestatiecurve nog ver der omhoog te stuwen. 'Het is dan ook niet uitgesloten', zo wordt vastgesteld, 'dat Alliantie in de naaste toekomst nog meer aan sprekende .resultaten zal gaan neerzetten.' Puntendeling Korenbeurs-man nen SCHIEDAM - Het mannenteam van De Korenbeurs heeft dankzij een gelijkspel weer vijf broodno dige punten toegevoeg aan het to taal. De puntendeling werd be reikt tegen de nummer twee en mag dus min of meer als verras send de boek gaan. Eerlijkheidshalve wordt er van Schiedamse zijde echter bij aange tekend, dat de Leidse tegenstander door het ontbreken van een van hun toppers enigszins verzwakt was. Invaller Van Eek was een makkelijke prooi voor Jeroen Bas- tiaansen en Arjan Karbaat. Ook Wietse Kant wist hem - zei het in drie games - te verslaan. Karbaat zorgde voor het vierde punt en la ter samen met Bastiaansen voor winstpartij en punt nummer vijf. Het lukte de damesformatie niet om zich te herstellen van de dave rende 9-1 nederlaag van vorige week. Er werd opnieuw verloren (ditmaal van GTTC), maar het verlies bleef wel beperkt: 6-4. Jo- landa Waterreus was met twee ze ges topscorer. Harga brengt korfbal naar scholen SCHIEDAM - Meer dan driehon derd leerlingen van de openbare basisscholen in Schiedam-Noord hebben tijdens de gymles twee maal korfbaltraining gehad. Dat was te danken aan een initiatief van de korfbalvereniging Harga, die onder het motto 'Korfbal is x- iting' met een grote propaganda- actie bezig is. De actie wordt gevoerd in samen werking met ae gemeentelijke dienst educatie, de dienst Sport en Recreatie en de vakleerkrachten van de scholen en heeft ten doel om de jongens en meisjes, zoals het heet, 'aan het sporten te krij gen' en en-passant met korfbal te laten kennis maken. Op woensdag 12 april volgt er nog een extra training in de turn zaal van de Openbare Basisschool De Klinker. Daar worden dan ook enkele wedstrijden gespeeld. Mocht de deelname erg groot zijn, dan wordt uitgeweken naar de Margriethal. Een week later volgt er een toernooi op het veld aan de Sportlaan in sportpark Harga. Flarga is, meldt het jeugdbestuur, een leuke vereniging waar jongens en meisjes zich snel thuis zullen voelen. Er zijn teams in alle leef tijdsgroepen. Buiten de training en wedstrijden zijn er vele nevenactiviteiten." Dinsdag werd er - na het afsluiten van de zaal competitie - voor het eerst weer buiten getraind. Tegelijk werd er gestart met een nieuwe groep wel pen. Dat zijn jongens en meisjes vanaf vijf jaar, die spelenderwijs korfbal leren. Meer informatie over de jeugd-activiteiten van de korfbalvereniging Harga bij Greet Veer, tel. 010-4715002. Waterweg topscorer SCHIEDAM - De zaterdagforma tie van DRGS schoot in net duel tegen GGK/Nedllovd niet alleen achttien maal, net passeerde ook het magische getal 100. Voor SVVSMC, dat al een periode op zak heeft, breken spannende weken aan. De eersteklasser heeft een achterstand van twee punten op leider WSC en hoopt dat de koploper in de twee nog resteren de wedstrijden ergens punten morst. SVVSMC krijgt zelf nog een uitbeurt tegen HMSH (2 april) en een thuiswedstrijd tegen Wil- helmus(9 april). 1. DRGS/za 5,61 (101 uit 18); 2. SVDPW 4,77 (86 uit 18); 3. DVO'32 3,84 (73 uit 19); 4. Excelsior'20 3,55 (71 uit 20) 5. Spaland 3,50 (63 uit 18); 6. Demos 2,61 (47 uit 18); 7. SVVSMC 2,55 (51 uit 20); 8. Hoek van Holland 2,50 (50 uit 20) 9. Deltasport 2,40 (beiden 48 uit 20); 10. PPSC 2,27(41 uit 18) Berichten voor de sportredactie SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen per fax aangeleverd worden via net num mer 010-5913733. Voor clubbla den en op schrift gestelde berich ten zijn de volgende redactie adressen beschikbaar: Het Nieuwe Stadsblad, Westhavenkade 14, Vlaardingen of Van Beethoven- laan 4, 3144AS Maassluis. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010)4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Stadspenning voor 'sloopwethouder' foto:HANS KEIJZER Plan voor verenigingscentrum in vervallen Opstandingskerk

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3