De geest uit de fles bij Gedistilleerd Museum 'Komst Jomanda naar Schiedam zeker' Meisje van de chocoladefabriek en wielrenner maken 60 jaar vol Gastronomie aan de Schie Concurrent van de bom SPORTAGENDA SCHIEDAM DRIEVLIET GEOPEND Appels zijn geen peren Leren vogels herkennen Opstandingskerk wordt 'instralingskerk met uitstraling r Het Nieuwe Stadsblad AUTOSERVICE EI 1 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 30 MAART 2000 13 - 1475 INGEZONDEN BRIEF Het artikel 'BGS veegt vloer aan met kritisch SP rapport' in 'Het Nieuwe Stadsblad' van 23 maart vergelijkt appels met peren. Om een dergelijk onderbouwd stand punt over het onderzoek van het wetenschappelijk bureau SP in te nemen, is het niet voldoende om slechts één directie om een reactie te vragen. Dat uit eigen onderzoek van de Schiedamse sociale werkplaats andere cijfers komen, zegt weinig over de reë le werkelijkheid. Heel goed is mogelijk dat BGS-personeel zich, al dan niet terecht, niet vrij voelt om te zeggen wat men wil zeggen in een door de baas ge houden enquête. Daarom hoeft de door de SP gedane suggestie voor onder andere een anoniem meldpunt nog zo gek niet te zijn. Zelfs als de zienswijze van de BGS-directie over de Schiedam se situatie juist is, blijft onverlet dat dit bij de andere 49 onder zochte werkplaatsen anders kan zijn. Ook het feit dat aan het SP-on- derzoek verhoudingsgewijs min der mensen hebben deelgeno men, geeft op zichzelf geen ant woord op de vraag welk onder zoek de werkelijkheid het meest correct weergeeft. Als uw krant een houtsnijdend artikel had wil len maken, dan zou het verstan dig zijn geweest dat u ook de zienswijzen van de andere 49 WSW-directies, wier personeel door de SP is ondervraagd, in de berichtgeving had betrokken. C. Noordergraaf, Schiedam SCHIEDAM - In het Schiedamse Natuurcentrum Boshoek start 5 april een cur sus 'vogels herkennen'. Nederland telt zo'n 200 vogelsoorten, waarvan veel mensen de meeste niet bij naam weten te noemen. De KNNV organiseert daarom de vier theorie/dia-avonden en twee excursies omvattende cursus waarbij de deelnemers zich kunnen laten inwijden in de boeiende wereld van de vögels. De kosten bedragen 35,- (inclusief cursusboek), leden betalen 25,-. De cursus dagen zijn op 5, ll en 18 april en 2 mei, de excursies op 16 april en 6 mei. Voor info of aanmelden bellen: tel. 4738358 of 4715415. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Tot en met 9 april is in het Gedistilleerd Museum in Schiedam de tentoonstelling 'De geest uit de fles' te zien. De ten toonstelling is het resultaat van het educatieve project waarbij 17 ba- sisschoolgroepen het museum bezochten. Het project is gericht op de stadsgeschiedenis van Schiedam en bestaat uit 8 lesbrieven, het mu- seumbezoek en het versieren van een fles. De lesbrieven behandelen onderwerpen als de verschillende graansoorten, de zware ambachten van kuiper en zakkendrager, straat- en persoonsnamen en taal. Tijdens het bezoek ondervonden de kinderen aan den lijve hoe zwaar en eentonig het werk van de brandersknechten was. Terug op school versiereden ze flessen met glasverf en klei. Alle 400 flessen vormen nu in het museum een vrolijke expositie. Tijdens de opening van de tentoonstelling liet zanger Albert de Bruin vorige week de geest uit de fles ontsnappen en liet via een fles intri gerende (dieren)geluiden horen. Kinderen kunnen bij de expositie hun flessepost in zee werpen. Uit de origineelste wensen worden drie prijzen geloot. Het museum aan de Lange Haven 74-76 is van di tm za van 12 tot 17 uur open, op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17 uur. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Jomanda zelf hebben ze nog niet kunnen bereiken. Maar ze hebben haar een uitnodiging gestuurd om zaterdag om 15.00 uur de Opstandingskerk in Schie dam te bezoeken en met eigen ogen de bijna onbegrensde mogelijkheden te aanschouwen en twijfelen er geen mo ment aan dat Jomanda daar ook op in zal gaan. Eva, Ma ria, Gerrit en Rob weten het zeker: na haar eerste bezoek zaterdag komt Jomanda definitief naar Schiedam. Volgens het viertal is de Opstandingskerk haar ideale nieuwe thuisbasis. Daar kwam geen visioen of ingeving van Hoger hand aan te pas. Ze streven naar een multifunctioneel, multi-mediaal spiritueel centrum in de Opstandingskerk. Met Jomanda als stralend, of moet je zeggen instralend, middelpunt. Het moet niet alleen een spiritueel centrum in Nieuwland en in Schiedam, maar in hyperspace worden. Jomanda zal niets hoeven te bekostigen. Men denkt alle benodigde geld, materiaal en, arbeidstijd van gulle gevers en vrijwilligers te kunnen krijgen. Steun kan worden toe gezegd via het e-mail adres van het 'reddingsteam' jo- manda.opstandingskerk@rescueteam.com. Jomanda wordt zaterdag verwacht bij de Opstandingskerk foto aadvd drift Hoewel het viertal zelf het Nieu we Stadsblad belde, verloopt het gesprek uiterst stroef. Ondanks de boerenjongens (die bestaan dus nog! Het is net of je bij twee oma's tegelijk op bezoek bent, maar wanneer werd ik in ernst voor het laatst 'jongeman' ge noemd?) bij de dames en de kelkjes bij de heren. Over hen zelf willen ze niets kwijt. Ze willen geen achtergronden, al leen hun voornamen kwijt. 'Net als Jomanda, ken jij dan haar achternaam?' 'Wij zijn niet be langrijk' zegt de een, met in stemming van de anderen, die als in koor toevoegen: 'Een bete re toekomst voor ons allemaal wel.' Voor die betere toekomst, weten ze, kan Jomanda zorgen. Na haar gedwongen vertrek uit de sporthal inTiel ziet het viertal de Opstandingskerk, waarvoor de slopershamer dreigt, als ideale, neen zelfs vanzelfspre kende, thuisbasis voor Jomanda. Ze hebben al de nieuwe naam voor hun project. De Opstan dingskerk zal 'Instralingskerk' gaan heten. Het wordt een 'Instr alingskerk met uitstraling' zeg gen ze. Ómdat 'de Korenbeurs voor een piek van de hand werd gedaan' verwachten ze de kerk voor het symbolische bedrag van 1 cent van de gemeente te mo gen kopen. Een muntje van 1 cent hebben ze in een plastic zakje altijd bij zich. Zo eentje waarvan je denkt dat er wiet in wordt verkocht, maar dat zal toch niet, bij zulke keurige, de vote mensen Zonder het te weten lijkt Jan des Bouvrie niet alleen voor de koopsom maar in meer zaken hun voorbeeld. In de Opstan dingskerk zien zij niet alleen ruimte voor de gebeds- en gene zingsdiensten van Jomanda. De kerkzaal wordt tevens tv-studio, uitgerust met vele vaste came ra's. Jomanda's eigen satelietka- naal is slechts een kwestie van tijd. In het pand willen zij ook een drukkerij vestigen, om eigen bladen uit te kunnen geven en via het drukken voor de markt geld voor het goede deel te ver dienen. In een coffeeshop kun nen de eigen magazines onder het genot van een glaasje met in gestraald water gezette koffie of thee worden gelezen. De volgen de stap is Jomanda cola. Inge straald, dus lekkerder. Binnen kort komt er toch een cola-fa briek leeg in Schiedam, dan kan er nog wel een cent vanaf. In de Opstandingskerk komt een ge luidstudio voor het opnemen van religieus getinte muziek, van zelfsprekend niet in de laatste plaats door Jomanda zelf. In de giftshop worden boeken, CDs en andere Jomanda-producten ver kocht. Een gemaksproduct, hele maal van deze tijd zijn de cool- packs met ijsblokjes, gemaakt van ingestraald water. Maar niet alleen aan de mens wordt ge dacht. Er zullen ook jerrycans met ingestraald water worden verkocht om mee te nemen voor kat of hond. Bovendien zeer ge schikt voor uw vissekom of aquarium, tenzij het een zee aquarium is natuurlijk. Ook den ken ze aan een kledingshop, Jo manda's fashion. Of toch 'Blue for You'? Het restaurant zal sterk afwijken van de haute cuisine bij de Korenbeurs: men denkt menu's van drie gangen rond een tientje te serveren aan de busla dingen bezoekers. Er is goed over de consequenties nage dacht: het viertal gaat ervan uit dat om die bussen te kunnen la ten parkeren, de vijver niet voor de kerk kan terugkeren. Internet De website www.jomanda.nl is voor het viertal onvoldoende. Die blijken ze helemaal uit hun hoofd te kennen en ze weten alle details van Jomanda's huidziekte en wonderbaarlijke genezing. Ze hebben Jomanda stuk voor stuk talloze malen in het echt be zocht, al laten ze in het midden of ze haar ook persoonlijk heb ben ontmoet. Niet dus. Maar hun geloof in het medium is van dien aard, dat zij niet aan haar bereid heid naar Schiedam te komen twijfelen. 'Ook Jomanda zal vanzelfsprekend onmiddellijk de mogelijkheden van het gebouw inzien.' Ze zien webcams door het hele gebouw om de spiritu aliteit 24 uur per dag, zeven da gen per week via het internet over de wereld te kunnen ver spreiden. Via een 06-nummer is er een 24-uurs Jomanda-hotline voor instant-adviezen. Er komt een eigen wereldwijd e-mail sys teem, waar alle berichten auto matisch worden ingestraald. Werktitel: iedereen@straal- mail.con. Genezingen via hy perspace zullen geen moeilijk heden opleveren, weet het 'red dingsteam'. 'We weten zeker dat het lukt.' Aan het eind van het gesprek is de sfeer wat minder geforceerd. Zelfs enige zelfspot ontbreekt niet. Zo wordt de vraag, of in de giftshop ook 'huilende Jomanda beeldjes' moeten worden ver kocht, in de groep gegooid. En, onder verwijzing naar de kleed gewoonten van Jomanda, een kleurenadviescentrum voorge steld: 'welke teint blauw het best bij je past'. Rob: 'Zeg nou zelf, blauw is toch zeker de kleur die het best bij Schiedam past.' Ger rit, weer serieus: 'Wat we eigen lijk in gang willen zetten, is, naast het Grote Steden Beleid, het Grote Gebeden Beleid'. En Rob onthult zijn droom voor zijn eigen bijdrage aan de Instra lingskerk: 'een distilleerderij, waar met ingestraald water dat andere beroemde Schiedamse product wordt gemaakt. Joman da Jenever. Natuurlijk in stra lend blauwe flessen, maar Haar op het etiket.' Noem dat maar eens geen spiritueel centrum! Reacties PvdA-vice fractievoorzitter Maarten Reuderink is in een eer ste reactie al direct razend en thousiast. 'We hebben al heel veel ondernomen om Nieuwland een impuls te geven. Het college mag deze mogelijkheid in geen geval onbenut laten. Wat meer spiritualiteit kunnen we absoluut gebruiken. Ik pleit ervoor, dat we het 'reddingsteam' omarmen en dat de gemeente direct con tact zoekt met Jomanda. Dit is een plan, dat het verdient verwe zenlijkt te worden.' Reuderink hoopt zaterdagmiddag om 15.00 uur bij de Opstandingskerk te zijn om Jomanda en het 'red dingsteam' zijn steun toe te zeg gen. Ook andere belangstellen den zijn van harte welkom. Eva, Maria, Rob en Gerrit benadruk ken, dat ze nog geen contanten of stortingen vragen. 'Wij willen voorlopig alleen beloften van de mensen. Uit Schiedam en daar buiten. Dat kan om geld, materi aal voor de restauratie en ver bouwing, mankracht, materiaal of wat dan ook gaan. Als alles rond is, de Opstandingskerk is gekocht en de uitvoering begint, zullen we iedereen vragen hun belofte in te lossen. Ook zater dag hebben we in ieder geval wel die ene cent bij ons, want we hopen natuurlijk dat burgemees ter en wethouders er zijn om Jo manda te begroeten, en meteen de deal sluit. Dan kan het hele maal niet meer mislukken.' Het college is niet gevraagd om Jo manda bij de kerk te verwelko men, al rekenen Maria, Eva, Gerrit en Rob stellig op de komst van de huidige eigenaren van de kerk: 'Wij weten dat spe ciaal uitnodigen niet hoeft. Het is als een magneet. De aantrek kingskracht van Jomanda is zo sterk, dat ook het college die niet zal kunnen weerstaan. Mochten ze onverhoopt toch niet komen, is dat hun verlies. En dan kun nen ze mooi naar hun cent flui ten!' Het e-mail adres voor toe zeggingen aan het 'reddings team' luidt: jomanda.opstan- dingskerk@rescueteam.com. 'Het hoeft niet direct om geld of mankracht te gaan, ook met elke steunbetuiging in woorden komt dit project een stapje dichterbij.' SCHIEDAM - Ze hadden de hoofdpersonen kunnen vormen van een roman, Wilhelmina Ca- tarina vd Poel en Gijsbertus Bar- zilay, toen ze elkaar ruim 60 jaar geleden in Schiedam tegen kwa men en verliefd werden. Maar het meisje van de chocoladefa briek 'de Baronie' en de Rotter damse wielrenner die de Ronde van Schiedam won schreven ge woon hun eigen geschiedenis door te trouwen en zestig jaar lang lief en leed samen te delen. Met die mijlpaal kwam burge meester Scheeres het diamanten paar hoogstpersoonlijk felicite ren. Wil vd Poel werd 12 augustus 1921 geboren in de Jacobastraat in Schiedam en ging na haar la ger schooltijd werken bij de cho coladefabriek in haar woon plaats. Totdat ze trouwde met de op 13 juli 1918 geboren Gijs, die weliswaar in Rotterdam woonde, maar als wielrenner actief was bij een Schiedamse club. Nadat hij de Ronde van Schiedam won kreeg hij kennis aan het meisje dat nog steeds zijn vrouw is. Maar eerst ging hij als 19-jarige 'in de kost' bij zijn aanstaande schoonouders, alvorens Gijs en Wil, twee jaar later, op 27 maart 1940, in het huwelijk traden en Burgemeester Scheeres kwam het 60-jarig bruidspaar feliciteren een huisje huurden aan de Ploegstraat 25. Dat huis hebben ze inmiddels gekocht, ze wonen er nog steeds. Hij werkte eerst bij de glasfa briek en stapte daarna over naar de haven waar hij ondermeer als heftruckchauffeur actief was om vervolgens als beroepschauffeur de kost te verdienen. Na de oor log ging hij in de duivensport, waar hij inmiddels al 55 jaar ac tief aan deelneemt bij De Post duif. Uit het huwelijk werd een zoon geboren, die met zijn vrouw in het huis ernaast trok en voor twee kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen zorgde. SCHIEDAM *In de Havenkerk aan de Lange Haven 70 is zondag 2 april om 18.30 uur een Hollandse avond. De toe gang is vrij en na de dienst zijn er verschillende soorten vis, pannekoeken, koffie en thee. DE KWAKEL VAART WEER - Veerpont De Kwakel, de pont van recre atieschap Midden-Delftland, is vanaf zaterdag 1 april weer in de vaart. De overtocht tussen het Bommeer (Broekpolder) en de Kwakelweg, met aanleg steiger bij 't Jachthuis, vormt een bijzondere afwisseling tijdens een wandel- of fietstocht door Midden-Delftland. Met name dankzij het enthousiasme van de vrijwillige schippers trek de pont veel belangstelling. De veerpont vaart in april en oktober in het weekend. Vanaf mei t/m september vaart de Kwakel (bij goed weer) dagelijks van 11 tot 18 uur. Voetgangers betalen -,50, fietsers -,75. vanaf 1 april de weekends vanaf 21 april Extra attractie Paasweekend: Family Magie Show U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Niks ten nadele hoor, van die ouwe trouwe bom; maar met een beet je fantasie maakt u in een oogwenk een hartig alternatief. Eerlijk ge zegd en even terzijde: de augurk mag wel wat aan z'n imago doen, vindt u niet? Hij is wat gezapig, zo Hollands als een bord snert. Volgt nu een suggestie die wat beter past bij onze moderne smaakbeleving. Een gerecht dat het heel goed doet bij een frisse salade en bij allerlei oosterse gerechten. Uitgangspunt is de komkommer, een grote broer van de bom, zou je kunnen zeggen en qua populariteit zeker niet de mindere. Gerecht: Zoetzure komkommerlinten Receptuur: 1 dl. water, 2 dl. suiker, 2 theel. sambal, 3 druppels ta basco, 3 dl. witte wijn, 1 komkommer in reepjes zonder zaad (julien ne). Bereidingswijze: Doe alle ingrediënten in een pan zonder de kom kommer en laat dit 2 minuten koken en dan afkoelen. Voeg vervol gens de komkommerreepjes erbij en laat dit 1 dag marineren. Lekker bij een salade of bij oosterse gerechten. U kunt natuurlijk ook gaan proeven bij Hosman Frères Bistrot Au- berge, tel. 4264096. Op vertoon van dit recept krijgt u bij binnen komst een glas Huis Cocktail. Korfbalclub Harga mogelijk naar Woudhoek SCHIEDAM - Het ziet er naar uit, dat de korfbalvereniging Harga een nieuw complex krijgt aan de Hoefsmidstraat in de buurt van het tenniscomplex Kethelhaghe. De club huist nu nog aan de Hargalaan, maar moet daar plaats maken voor het parkeerterrein van het nieuwe Vlietland-ziekenhuis. De nieuwe vestigingsplaats wordt genoemd in de sportbeleidsnota 'Sportbeleid in perspectief. Een ander alternatief was het voormalige terrein van de honk- en softbalvereniging Schie dam in de meest westelijke punt van sportpark Harga. Deze lokatie is echter door de clubleiding van meet af aan als onmogelijk van de hand gewezen. 'Harga kan gewoon niet', stelde voorzitter Alex Krol meteen. 'Het voormalige honkbalveld ligt gewoon te ver van de be woonde wereld. Het ligt te diep in het park. Vooral jongeren en vrou wen zullen zich, wanneer ze na het vallen van de duisternis van en naar het veld moeten, niet bepaald lekker op hun gemak voelen'. De dienst Sport Recreatie heeft dat bezwaar tijdens een onlangs gehouden overleg met het hestuur van Harga onderkend. 'Ze zijn het met ons eens, dat dat veld in Harga niet kan'. De Hoefsmidstraat vol doet wel volledig aan de wensen van de korfballers. 'Dat is precies de plek, die we zoeken. We hadden nog enkele andere opties aangedra gen, maar met Kethelhaghe zijn we tevreden. Het ligt min of meer midden in een wijk en is ook heel goed bereikbaar vanuit Groenoord of Spaland', vindt Krol. 'Wanneer de gemeente hier een plaats voor ons inruimt, zal niemand ons meer horen klagen'. Over de kosten van de verplaatsing is nog slechts in de marge ge sproken. Alex Krol: 'Ergens in de stukken wordt gesproken over een bedrag van iets meer dan zes ton. Zelf denken we aan een bedrag, dat een stukje hoger ligt. Officieel is het echter nog niet aan de orde ge weest. Dat volgt in een later stadium.' Groenoord nadert kampioenschap Een kwestie van tijd. Zo noemt de schaakvereniging Groenoord het zicht van het eerste team op het kampioenschap en de daaraan ge koppelde terugkeer naar landelijke competitie. In de zesde en voorlaatste ronde van de promotieklas (uit de Rotter damse Schaakbond) maakte Groenoord korte metten met Schie- broek/Westen Regina. John van Baarle, Cor de Zwart, Arie Ver schoor, Erik Smeekes, Kees van der Weijden en Jos van de Dool slo ten hun partij winnend af, terwijl Hans Uitenbroek met een remise genoegen nam. Het leverde en score van 6 1/2 op. De Rotterdammers konden er slechts (via een zege plus de remise) 1 1/2 tegenover zet ten. Met een voorsprong van twee matchpunten en een handvol bordpunt wacht Groenoord in vertrouwen de laatste competitie-wedstrijd tegen Nieuwerkerk af. Dit duel wordt op woensdag 12 april gespeeld. Ventura op weg naar ere-divisie De vrouwenformatie van de handbalvereniging Ventura kan zaterdag in de Margriethal weer geschiedenis schrijven. Het succesvolle team van trainer Herman Schaap is namelijk nog een punt verwijderd van het kampioenschap en terugkeer naar de ere-divisie. Ventura (ont staan door een fusie van UVG en HVC) heeft namelijk als UVG al een jarenlange ervaring in de hoogste klasse van het handbal opge bouwd. Zaterdag speelt de koploper tegen UDSV en heeft aan een gelijkspel voldoende om de kroon op het werk te zetten. Het duel be gint om 19.30 uur. Zomersport bij Hermes ontwaakt De cricketsectie van Hermes DVS opent het seizoen op zondag 30 aprilzoals het heet, gepast en feestelijk. De toon wordt vooral gezet door het eerste team, dat die dag in een fonkelnieuw hemelsblauw te nue zal aantreden tegen een (citaat) 'interne oranje verrassing'. Het door Gavin Macrae en Nick Statham geleide team begint de compe titie een week later tegen HCC. Ook een andere afdeling van de om- ni-vereniging ontwaakt. Op vrijdag 31 maart begint de tennis-sector met een openingstoernooi voor de jeugd. De senioren starten op zon dag 2 april. Korenbeurs klimt naar vierde plaats Door een nipte 4-6 zege op mede-degradatiekandidaat Bergeyk zijn de mannen van De Korenbeurs een plaats op de ranglijst geklommen. Daarmee is echter het gevaar nog niet geweken want de voorspong op de de nummer voorlaatst is niet meer dan twee punten. Toch wordt er aan de Thomas a Kempisstraat enigszins opgelucht adem gehaald. Het is namelijk de eerste keer in dit seizoen, dat het tafeltennis-trio boven de rode streep staat. Bij de start van het competitie-duel deel den Bergeyk en Korenbeurs nog de voorlaatste plaats. Hoewel Arjan Karbaat er ditmaal niet in slaagde om zijn drie partijen te winnen, zorgden Bastiaansen en Kant er voor, dat er zes punten aan het totaal konden worden toegevoegd. Het uitstekende gestarte damesteam maakt een mindere periode door en kwam bij hekkensluiter Maasbree niet verder dan 5-5. De ploeg was zonder de zieke Lineke Sneller naar Limburg afgereisd. Daniel le Maas verving haar uistekend en won tweemaal. Ook Jolanda Wa terreus pakte twee partijen. Winst in het dubbelspel maakte de vijf vol. Waterweg topscorer WK lijkt het stuntje van vorig jaar te gaan herhalen. Toen lukte het de voetballers uit Kethel om ternauwernood degradatie te ontlopen en ook nu heeft het er alle schijn van datde ploeg van Gerard Heyd- ra alsnog aan de door iedereen verwachte directe degradatie gaat ont snappen. De tweedeklasser is al vijf wedstrijden ongeslagen en zette zaterdag de zegetocht voort met een ruime 0-4 zege op Zwaluwen. Minder goed vergaat het de zondagformatie van DRGS, dat tegen Jai Hind een zespunten-wedstrijd speelde en verloor. DRGS deelt nu de voorlaatste plaats met Duivesteyn. j I O O d 8 verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener Arcade NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS RIJSWIJK wil oti «°u Rijswijk, telefoon 070 - 399 93 05, www.drievliet.nl Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 t

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3