32.95. Sloop en nieuwbouw in Schiedams Groenoord Kinderen van ouders met psychiatrische problemen Wereldshow Cebr. de Block Zaterdag 15 april compostdag bij ONS Milieu IN DEZE KRANT Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer Pampers voordeelpak Page Plus toiletpapier www.hicspalcind.nl loods Valse hulp van thuiszorg Inbreker gepakt dankzij getuige Vandalen uit tram geplukt Jaar cel geeist voor mesgooier Bewonersvereniging kondigtechte oorlog'aan tegen Woonplus Vijf man aangehouden na gewapende berovingen KA.van der KOOIJ PAUL BERG 010-4706400 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 www.opeldealer.net zoek bleken de jongens in het bezit van de gsm-telefoons die eerder onder bedreiging van de twee jongens op de Rotterdam- sedijk waren gestolen. Het vijf tal werd ingesloten. VINGERTOP KWIJT - Een 36- jarige man raakte maandagavond laat bij een bedrijf aan de Schie- damse Industrieweg zijn vingertop kwijt. Tijdens het werk werd een deel van zijn vinger afgerukt. De man werd per ambulance overge bracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De Arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. 24 rol Actie geldig met Bonuskaart A.H. - Call Call - Etos Blockshop - Retourette Croenelaan, Schiedam Gebr. de Block Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 O P T IC I E N Willy Edenburg over... de montuurcollectie: "Wij bieden een ruime keuze uit exclusieve merken, zoals J.P. Gaultier, Mexx en Armani." kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; Zolang de voorraad strekt kunnen inwoners van Schiedam zaterdag 15 april gratis compost komen scheppen bij ONS Milieu (ingang Ringersstraat). Belangstellenden zijn van 09.00 - 14.00 uur van harte welkom met hun schep, zak, emmer of karretje. Compost wordt gemaakt van GFT-afval dat uit Schiedam afkomstig is. Compost is een goede bodemverbeteraar. Milieu VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: ^iiwi^ HNS Imago verpest door 'Jo met de banjo' EK 2000 volop in voorbereiding Alles kwijt door stagnatie uitkering SCHIEDAM - In het centrum van Schiedam is sinds enkele da gen een vrouw actief, die zich uitgeeft als medewerkster van de Thuiszorg. Zij beweert dat de hulp ziek is en dat zij die ver vangt. Op deze manier probeert ze bij oudere mensen binnen te komen. Thuiszorg Waterweg- Noord dringt er bij haar cliënten op aan bij twijfel naar een legiti matiepas te vragen. Medewerkers dienen deze altijd bij zich te hebben. Kunnen zij deze niet laten zien, dan worden de cliënten dringend verzocht de persoon niet binnen te laten en contact op te nemen met de Thuiszorgcentrale, telefoon 246 73 00. Cliënten die in aanraking zijn gekomen met de zogenaamde medewerkster, kunnen dit mel den bij de Thuiszorgcentrale of de politie. SCHIEDAM - De inbreker die zaterdagavond zijn slag dacht te slaan in een woning aan de Geert Reinderstraat had pech. Een op lettende getuige zag de man ver dacht rondscharrelen en volgde hem naar een woning in de Slachthuislaan. Bij terugkomst in de Geert Reindersstraat zag hij dat een ruit van een woning was vernield. Hij alarmeerde de politie die even later in de Slachthuislaan een 29-jarige Schiedammer aanhield. In zijn woning werden goederen, waar onder een videorecorder en magnetron, aangetroffen die af komstig bleken uit een woning in de Geert Reinderstraat. De in breker werd ingesloten. SCHIEDAM - In een tram op de Broersvest werden zondagavond vijf jongens (15 en 14 jaar) aan gehouden die ervan verdacht werden even daarvoor op de Burgemeester van Haarenlaan de ruiten van een abri te hebben vernield. Na ondervraging op het politiebureau bleken twee van de vijf, twee 14-jarige Schiedammers, de ruiten te heb ben ingeslagen. Zij worden doorverwezen naar Bureau Halt. WOENSDAG 12 APRIL 2000, 52e JAARGANG, Nr 15 SCHIEDAM - De Officier van justitie heeft een jaar cel geëist tegen de 35-jarige Schiedammer die in augustus een mes naar een politieman gooide. De onder in vloed van drank, drugs en medi cijnen verkerende man ging na een uit de hand gelopen ruzie met zijn vriendin totaal door 't lint toen de politie arriveerde. Toen hij aanstalten maakte een groot mes naar een van de agen ten te gooien loste deze een waarschuwingsschot. De rechter doet 19 april uit spraak. LASTIGE MAN - De politie moest er maandagnacht aan te pas komen om een lastige man te ver wijderen uit het Schielandzieken- huis. De 30-jarige Schiedammer weigerde een behandelkamer op de afdeling spoedeisende hulp te verla ten. Daar wildeh artsen zijn vriend in behandelen maar de man maakte dat door zijn aanwezigheid onmoge lijk. Hem werd meermalen gesom meerd de behandelkamer te verla ten. Toen hij daaraan geen gehoor gaf werd hij uiteindelijk door de po litie aangehouden wegens lokaal vredebreuk en overgebracht naar het bureau. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam en woningcorporatie Woonplus hebben overeenstemming bereikt over een gezamenlij ke koers voor wijk Groenoord. Binnenkort wordt daarvoor een definitief voorstel op tafel gelegd. In de eerste planfase, tot 2007, wordt uitgegaan van de sloop van 365 woningen en de nieuwbouw van 419 woningen. De maatregelen die na breed overleg op de rails worden gezet heb ben tot doel dat Groenoord ook in de toekomst een aantrekkelijke woonwijk blijft. Er komt een gevarieerder woningaanbod, de leef baarheid, woonomgeving en voorzieningen, worden verbeterd. Er worden momenteel plannen ontwikkeld voor sloop en vervangen de nieuwbouw direct ten zuiden en ten noorden van de Laan van Bol"s, de flatblokken aan de Diepenbrockstraat, Willem Pijperstraat, Johan Wagenaarstraat, Eduard van Beinumlaan, Peter van Anrooylaan en Willem Andriessenlaan. De plannen worden opgezet in overleg met de betrokken bewo ners. Er is een sociaal plan opgesteld voor bewoners die hun huis vanwege de sloop moeten verlaten. Uitgangspunt hierin is; 'Niemand de wijk uit die dat niet wil'. Ook voor de flatblokken direct ten noorden van de Jozef Oreliosingel wordt in de wijkont wikkelingsvisie uitgegaan van sloop en vervangende nieuwbouw, in de periode van 2004 tot 2007, mits de argumenten daarvoor dan nog steeds van kracht zijn. REGIO - Het RIAGG houdt op zaterdag 15 april een ontmoetings bijeenkomst voor kinderen (vanaf 15 jaar) die een ouder hebben (ge had) met psychiatrische problemen. De bijeenkomst heeft als thema 'Wie ben ik?'. Het leven van kinderen van ouders met psychiatrische problemen draait soms zo om de zieke ouder, dat kinderen geen tijd hebben om stil te staan bij wat zij zelf willen of nodig hebben. Tij dens de bijeenkomst word ruime aandacht besteed aan veel voorko mende vragen. 'Hoe zal mijn moeder zijn als ik uit school kom? Kan ik spelen, of heeft ze me weer nodig?', 'Wie ben ik zelf eigenlijk?' en 'Waar liggen mijn grenzen?' Enkele kinderen van een ouder met een psychiatrisch probleem zul len hun eigen verhaal komen vertellen, en een theatergezelschap zal het thema op een treffende wijze uitbeelden. De ontmoetingsbijeenkomst duurt van 10.00 - 15.30 uur, en wordt gehouden in de dependance van de Vlaardingse Openbare Scholen gemeenschap (VOS) aan de Deltaweg 161 in Vlaardingen. De toe gangsprijs incl. lunch bedraagt dertig gulden. Studenten betalen vijf tien gulden. Voor aanmelding en informatie kunnen geïnteresseerden uit heel Zuid-Holland contact opnemen met Domien Theuvenet, RiAGG Vlaardingen, telefoon 010 - 445 34 98, of met Martha Ver gouwe, RIAGG Rotterdam, telefoon 010 - 496 07 83. De mooiste kleding van over de hele wereld kwam zondag voorbij tijdens de interculturele modeshow die in het Schiedamse wijkcentrum Dreesplein werd gehou den. Maar liefst 25 dames en meisjes van aÜe mogelijke nationaliteiten toonden er in drie rondes de schitte rende kleding voor feesten en ceremo niën uit het land waar van oorsprong hun wortels liggen. Zij gaven gehoor aan de oproep van Stichting Bunga Mayang en Welzijn Schiedam die het initiatief namen voor de interculturele modeshow. 'We hadden een heel slechte generale repetitie maar de show was gigantisch geslaagd' meldt Lydia van Bunga Mayang opgetogen. Er waren 22 lan den vertegenwoordigd. Het was een enorme voorbereiding, waarbij uiter aard taalproblemen, met name wat de dames uit Sri Lanka betreft, overwon nen moesten worden maar we hebben bewezen dat je met z'n allen heel mooie en leuke dingen kan doen. Er is geen verkeerd woord gevallen. Het was eeht een wereldshow!' SCHIEDAM - Woonplus heeft de beslissing over de aanpak van de Schiedamse Slachthuisbuurt tot 2001 opgeschoven. Daarmee houdt de woningcorporatie zich niet aan de afspraak met bewonerswerkgroep Slachthuisbuurt dat op korte termijn beslist zou worden over het al dan niet opknappen of slopen van de verwaarloosde wonin gen, constateert Bewoners Vereniging Schiedam West. In het ledenblad oppert de werkgroep een huurweige- ringsactie als pressiemiddel om Woonplus te dwingen alsnog 'een goed besluit voor de woningen te ne men: planmatig opknappen of op basis van een goed so ciaal plan slopen'. De bewonerswerkgroep is te leurgesteld en boos over het uit blijven van een echte aanpak, maar beseft dat ze maar een paar beperkte dwangmiddelen kan gebruiken om 'Woonplus op het goede spoor te krijgen'. Er zijn inmiddels stappen onder nomen om Bouw en Woningtoe zicht te betrekken bij de techni sche staat van de woningen. 'Een aantal woningen vertoont gevaarlijke gebreken zoals los zittende kozijnen.' De bewoners werkgroep gaat er van uit dat Bouw en Woningtoezicht Woon plus kan dwingen gevaarlijke gebreken aan te pakken. Daar- Eind mei moet de noodaanpak in de Slachthuisbuurt gestart zijn naast is het plan een gebrekenre geling te starten. Een nieuwe re geling waardoor huurders die in een huis wonen met grote gebre ken de huur kunnen laten verla gen. De werkgroep geeft aan dat huurders als laatste machtsmid del ook de huur op een aparte re kening kunnen storten totdat Woonplus het beloofde besluit 'opknappen of slopen' neemt. Vooralsnog ziet het daar niet naar uit. Woonplus heeft in een vergadering met de bewoners werkgroep gemeld dat het be sluit over de aanpak van de Slachthuisbuurt minimaal tot 2001 wordt opgeschoven en in samenhang met de nog te ont wikkelen wijkvisie voor Schie dam wordt uitgevoerd. 'Dit houdt in dat er voorlopig geen sprake is van een grondige aan pak of een goed sloopplan' con stateert de werkgroep. 'Je mag je zelfs afvragen of er in 2001 wat gaat gebeuren, immers Woon plus kan zich voorlopig ver schuilen achter de gemeente Schiedam, omdat de gemeente hoofdverantwoordelijk is voor de te ontwikkelen wijkvisie.' De groep woningen in de Slacht huisbuurt vertoont veel gebre ken door achterstallig onder houd, 'de bewoonbaarheid is mi nimaal.' Door de jarenlange ver waarlozing zijn er ernstige ge breken ontstaan, aldus de werk groep. Noodverband 'Woonplus wil wel een soort noodverbandje aanleggen', meldt de werkgroep. Alleen de ernstigste klachten zullen daar bij verholpen worden. De ver huurder wil een bouwbureau in huren dat zo spoedig mogelijk de te nemen noodmaatregelen in kaart gaat brengen. Dat project moet voor eind mei afgerond zijn. De start van de beperkte noodaanpak zou dan nog voor de bouwvakvakantie kunnen plaatsvinden. Woonplus heeft in middels toegezegd dat al eerder wordt begonnen met de aanpak van de binnenterreinen en dat gezocht wordt naar een oplos sing voor de afgesloten achter uitgangen. Maar de bewoners werkgroep is niettemin boos over het uitblijven van een echte aanpak van de problemen. De bewonersvereniging heeft la ten weten dat eendrachtige sa menwerking aan een plan van aanpak voorlopig van de baan is en dreigt met harde maatregelen: 'Woonplus moet eerst maar be wijzen dat ze een betrouwbare partner is. Als eind mei de nood aanpak niet kan starten wordt het echt oorlog en zullen andere middelen worden ingezet.' De bewonersvereniging verga dert 17 april vanaf 20 uur met de leden in wijkcentrum De Erker. SCHIEDAM - Op aanwijzing van getuigen pakte de politie zondagmiddag vijf straatrovers in de kraag in het centrum van Schiedam. Kort daarvoor wer den op de Rotterdamsedijk twee 15-jarige jongens uit Schiedam en Vlaardingen door de groep jonge Rotterdammers beroofd van hun geld en gsm. Zij werden net nadat zij uit de tram waren gestapt door de bende bedreigd met een mes. Even later werd op de Lange Kerkstraat een vrouw beroofd van haar tas, waarna de daders wegvluchten in de rich ting van de Gedempte Baan- sloot. De politie stuitte bij haar speurtocht door het centrum op de Koemarkt op een 14-jarige Rotterdammer, op de Rotter damsedijk werden twee stadge noten van 15 en 16 jaar aange houden en op de Swammerdam- singel nog eens'twee van 14 en 16 jaar. Tijdens een eerste onder- Een begrip in de omgeving Broersveld 127 - Schiedam Telefoon 010-4733316 DAT IS DUIDELIJK. Stadsblad ^PHetl Nieuwe foto: WESTtANDS FOT08UREAU Huurders overwegen betaalstop na uitstel aanpak Slachthuisbuurt

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1