Thurlede op herhaling met braderie en rommelmarkt 2.99 17.01 Schiedam bereidt zich voor op EK 2000 'Ons imago is verpest door Jo met de banjo en Mien met de mandoline' KORTWEG Geraniummarkt na 22 jaar Hemaplein nu op Bachplein U wilt toch ook het beste voor uw Fiat aaaa Tei. 010 - 434 si 57 bobo Heerlij cke wijncursus Winkeldief aangehouden Opa's en oma's gratis naar circus de mouwen Mandoline orkest O.N.I. viert 85-jarig jubileum Handen uit Leerlingen stelen show in daverend doorbraakfestival ,m§cr 8.90 ^r3.79 2.79 Autobedrijf J. van der Voorde Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Woon zorgcentrum Thurlede gaat op herhaling. Za terdag 20 mei worden er opnieuw een braderie en grote rommelmarkt georganiseerd met optredens van vele dansgroepen en een rad van avontuur. Van de opbrengst worden activiteiten voor de bewoners op touw gezet. Teneinde het evenement, dat vorig jaar door circa 2000 mensen bezocht werd, opnieuw groots te kunnen opzetten is Thurle de op zoek naar sponsors. Zij kunnen voor 25,- een of meerdere nummers van het Rad van Avontuur kopen of daarvoor prijzen aanle veren. Een financiële bijdrage is uiteraard ook welkom. Wie er meer van wil weten kan bellen naar Thurlede, tel. 4093200. ChBildtstar kruimige aardappel, zak 10 kilo JVè ChSchouderkarbonade 500 gramj*7fT 5.25 kilo ©O©© on Bretonse ham verpakt 2 x 100 gram Cd Brabants plaatbrood heel cn Goudse kaas belegen 48+ met of zonder komijn, «i kilO 166%/166% li.^U Blue Band halvarine O QQ kuip 1 kilo 26% Z..Ö J 12 halen, 9 betalen: Appelsientje doos 12 pakken 226% Zuid-Afrikaanse wijnen o.a. Welmoed pinotage/merlot of Swartland chardonnay AC. A A doos 6 flessen 266% 5 kilo voor de prijs van 3 kilo: Ariel color of futur OQ QQ pak 5 kilo J&62 ÏAJ.W Page plus toiletpapier pak 24 rollen 266% 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen SCHIEDAM - Bij proeflokaal Hoppe starten l mei 'Heerlijcke Wijncursussen' op de maandag en dinsdagavond. Cursisten kun nen er op verschillende niveaus hun wijnkennis en -ervaring uit bouwen. De cursussen worden verzorgd door vinoloog Freerk de Boer in samenwerking met Frank van Harmeien van wijnhandel Oranje. Voor informatie kan gebeld worden, tel. 4265997. Qloods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 12 APRIL 2000 15 - 1441 SCHIEDAM - Een medewerker van een drogist in winkelcen trum De Nieuwe Passage maak te donderdagochtend melding van een winkeldiefstal aan twee politiemensen die daar juist langs liepen. De agenten gingen daarop achter de winkeldief aan, die ze uiteindelijk op de Tuin- laan wisten aan te houden. De man, een 18-jarige Rotterdam mer, bleek bij de drogist een fles reinigingslotion te hebben weg genomen. Bovendien was hij in het bezit van kleding die hij uit een modezaak uit de Passage had weggenomen. De man is overgebracht naar het politiebu reau. SCHIEDAM - Circus Bongo zet van 20 t/m 24 april zijn tenten op aan het Schiedamse Bachplein. het met nostalgische woonwa gens rondreizende circus presen teert een totaal nieuw program ma met Ted de muilezel die kan lezen en rekenen, de ondeugen de zonnemeisjes Puck en Muck, die alle soorten kattekwaad uit halen en de fee die het publiek meeneemt naar allerlei landen en avonturen. En natuurlijk zijn er ook clowns en paarden. Opa's en oma's die elk betalen voor één kleinkind mogen de show gratis meemaken. De voorstelling begint 20 april om 16.15 uur, op 22," 23 en 24 april om 15 uur. SCHIEDAM - 50 Engelse voetbalsupporters die zich ophouden op de Grote Markt voorafgaande aan een wedstrijd in de Kuip. Onlangs was dat werkelijk heid. Geen hooligans, maar juist een groep die niet met hun luidruchtige landgeno ten vereenzelvigd diende te worden en wilde voorko men ook te worden opge pakt wanneer de politie te gen die raddraaiers zou moeten optreden. Schiedam ligt aan twee spoorlij nen en twee autosnelwegen waarlangs supportersstromen zich zullen verplaatsen. Toch verwacht de gemeente geen par- keereffecten of overlast. Vergun ningen aan horecabedrijven die rond wedstrijden 'iets' willen or ganiseren zullen met terughou dendheid worden verstrekt. Daarbij speelt het besef dat Schiedam twee 'thuissituaties' kent. Niet alleen het Nederlands elftal speelt thuiswedstrijden, ook het Turkse, gezien de grote aantallen in de stad wonende Turken die de wedstrijden van hun moederland willen bijwo nen of op televisie zullen vol gen. Verwacht wordt dat veel Turken gedurende het EK voet bal de stad bezoeken en bij hun familie of vrienden zullen loge ren. Landelijk doet zich nog een derde thuisgeval voor: ook wor den grote aantallen Duitsers ver wacht, al of niet vanaf hun tijde lijk verblijf aan de Nederlandse kust, die een 'thuiseffect' schep pen. Voor calamiteiten staat een landelijk team, waar onder ande re de ME deel van uitmaakt, pa raat. De gemeente heeft een cri sisteam opgesteld naar het voor beeld van het millenniumteam. Dat moet door een goede voor bereiding voorkomen dat zich in Schiedam incidenten voordoen. Zonodig zullen'noodbevelen en noordverordeningen kunnen worden uitgevaardigd. In de Tweede Kamer ligt het wets voorstel om tot bestuurlijke aan houding te kunnen overgaan. Dat betekent dat men indien dat nodig lijkt, uit voorzorg kan worden aangehouden om inci denten te voorkomen. Als dat voorstel de kamer heeft gepas seerd, zal hiervoor in Schiedam wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) nodig zijn. De gemeente meent dat Maas boulevard en Spectrumfestival tijdens het EK voetbal gewoon door moeten gaan, al legt dit nog eens een extra belasting op de beperkte politiecapaciteit. Ge zien het feit dat het voetbalkam pioenschap in juni en juli wordt gehouden, is de politiebezetting wegens vakantie geringer dan normaal. De gemeente heeft er bij het ministerie op aangedron gen dat extra mankracht ter be schikking wordt gesteld. Burge meester Reinier Scheeres toont zich een groot tegenstander van het toestaan van tijdelijke voor zieningen voor kamperende be zoekers. 'In elk geval mag het Prinses Beatrixpark voor dat doel niet worden gebruikt.' In het dagelijks bestaan anno 2000 zitten er de nodige 'witte boorden'dragers tussen de leden van het Schiedamse zakkendra- gersgilde Sint Anthonis, maar als het er op aan komt steken ze als- vanouds de handen uit de mouwen. Zoals zaterdag toen tij dens de jaarlijkse gildedag het verleden glorieus herleefde in het stadshart van Schiedam. De broeders van het gilde, waar van de historie tot minstens 1486 terug voert, waren weer even de zakkendragers van toen. Rond sjouwend door het centrum zon gen zij het gildelied, gaven ze at letische demonstraties van het aloude ambt en voorzagen die show van de nodige uitleg over hun tradities en werkwijzen. Tussen de bedrijven door daag den zij mensen uit het publiek uit om de spierballen ook eens te laten zwellen in een sjouw-wed- strijdje. SCHIEDAM Voor 10/12-jarigen is er vrij dagavond Blue Light playback- festival en disco in De Blauwe Brug. Aanmelden kan door bij de balie een formulier op te ha len, donderdagmiddag is de ge nerale repetitie. Ook familie is welkom bij het playbackfestival (1,50). Tieners kunnen vooraf een gratis pasje halen bij de inf obalie. Voor info: 2470464. 27 mei volgt het Femus Festival. Kinderen van 6 tm 12 jaar kun nen dan tussen 11 en 16 uur la ten zien wat ze in huis hebben op het gebied van zang, dans, toneel en muziek. Inschrijven kan bij de balie van De Blauwe Brug. In de Linuinakapel (in Franke- land) is zondag een eucharistie viering om 9.15 uur; voorganger pater J. van Schagen met cantor Robert Soeteman. Zondag is er avondmuziek in dorpskerk Kethel aanvang 19 uur, m.m.v. Musica Sacra en Hans Jansen die de Johannes Passion gecomponfeerd heeft, bij de uitgang collecte. Het Chr. Relatiebureau Combi organiseert 15 april in restaurant van der Valk, Pieter Zeeman straat 47, in Zwijndrecht een avond voor alleenstaanden, aanvang 18 uur met een koud buffet (van te voren aanmelden tot 12 april). Vanaf 20 uur zijn er hapjes en drankjes. Aanmelden voor buffet via tel. 4707917 of 0113-221904 en 078-6200905. Zaterdag in de Grote Kerk is het gospelkoor 'The new life singers' te horen onder leiding van Wim Hazeu en op piano Pie ter de Ruiter, aanvang 15 uur. In Kluphuis Oost, Boerhave- laan 79, is zondag van 11 tot 16 uur een rommelmarkt, daar voor zijn nog tafels te huur f 12,50. Tevens is er een kap perscursus op diverse dagen in blokken van 6 lessen f25,- met R'dam-pas fl 8,75, kinderopvang mogelijk, van te voren doorge ven. Opgeven+info via tel. 2451818. Vandaag is er in Klubhuis Zuid een beurs voor kleding en speelgoed van 10.30 tot 14 uur. Voor info: Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 tel. 4267297. Het zangkoor heeft een nieuwe dirigente, er wordt gerepeteerd van 9.30 tot 11.30 uur, kosten flO,- per maand. In het filmhuis, Nieuwstraat 12, draait 13 en 14 april 'Tango' (Carlos Saura) en 15 april 'a Midsummernight's dream' (Mi chael Hoffman). Zondag om 14 uur is er de prijsuitreiking van de 13e Schiedamse schrijfwed strijd. Zaterdag is er een benefiet concert voor een school in Bongolo) in het stedelijk gym nasium, eerst is er een opvoe ring van 'Vertel Medea Vertel' gevolgd door live-acts, daarna Joey Roukens en een optreden van de winnaar van het Vlaar- dings songfestival. Aanvang 19.30 uur in de Valeriusstraat 31 kaarten f10,- over te maken op bankrekening 506785106 t.n.v. conrecter stedelijk gymnasium Schiedam. Voor info: tel. 2470468. Podium café De Graauwe Hengst heeft 13 april live-mu- ziek met Jos Valster, Frenk van Meeteren, Evert Willemstijn en Kees van Krugten. OUDERENWERK In dienstencentrum Oost is vrijdag van 19.30 tot 22 uur een dansavond, toegang f2,50. Zon dag is er open zondag in De Woudhoek van 13.30 tot 16 uur, in Oost van 13.30 tot 15.30 uur een optreden van Rijnmond band. In Thurlede, Nieuwe Damlaan .759 is 19 april een sjoelcompe titie om 14 uur in de conversa tiezaal, entree f2,50. Donderdag 20 april: verkoop door firma Nieuwenhuis (o.a. onderkleding en handdoeken) om 14 uur in de conversatiezaal, om 17.15 uur is er bruin café in de conversatie zaal. Tevens iedere donderdag spelletjesmiddag van 14 tot 16 uur in de vergaderzaal, vrijdag om 11 uur meer bewegen voor ouderen in de vergaderzaal op de le verdieping, dinsdag van 10 tot 11 uur koffieuurtje met ac- cordeonmuziek in de conversa tiezaal en mannensoos 65+ van 9.30 tot 15.30 in de visiteruimte op de le etage, woensdag hand werken van 9.30 tot 12.30 uur in de visiteruimte le etage. ze krijgt van mensen als ze ho ren dat ze mandoline speelt. 'Of ze staan je glazig aan te kijken en hebben geen idee wat een mandoline is of ze beginnen spontaan dat nummer van 'Jo met de banjo en Mien met de mandoline' te zingen. Mensen denken dat ik met m'n trekker schoenen het bos intrek en rond het kampvuur gezellige meezin gers zit te spelen met m'n man doline. Ik baal van dat imago, want de mandoline biedt zoveel meer. Juist dat beetje meer heb ben we proberen op te nemen op de cd. Zodat niet alleen mensen die van klassiek houden de cd leuk vinden, maar de cd ook in teressant is voor mensen die bij voorbeeld graag naar jazz luiste ren.' Een aantal nummers van de cd zal ten gehore gebracht wor den tijdens het jubileumconcert. Daarnaast zal accordeoniste Ilse Stuurstraat en mandoline vereni ging O.B.K. uit Den Haag sa menwerking verlenen aan het concert. Het jubileumconcert vindt vrij dag 14 april plaats in de Magna- lia Deï kerk aan de Albardastraat 67. De zaal is om 19.30 uur open, aanvang 20.00 uur. Kaar ten voor het concert zijn ver krijgbaar bij de VVV Schiedam of aan de entree van de kerk voor f 10,-. SCHIEDAM - Zo'n 50 leerlin gen van sg Spieringshoek toon den donderdag voor een 250 koppig publiek hun talent op het gebied van zang, dans en toneel in het doorbraakfestival. Het thema was dit jaar (b)eng, bang, boos, het waren dan ook enge, boze en bange acts die werden gepresenteerd. Alle optredens werden vakkundig aan elkaar gepraat door het duo jan en Ja nus, twee cabarettalenten van Spieringshoek. Zoals het openingsnummer van Lotte en Lotte uit de bruklas met de 'Dodenrit' van Drs. R, Linde, Kimberly en Karen met een dans op Scream van Michael Jackson en de professionele Elja en Ana die dansten op 'Dead bodies everyehere' van Korn. Python, een liveband van 3e klassers, zette een perfecte cover neer van Zombie en daarnaast was er een waanzinnig live optreden van een gelegenheidsband van do cent P. Hoornweg, Vijay, Rodri- go en Roland die 'Desperate pe ople' van Living Color ten geho re brachten. Kortom; het talent brak door op Spieringshoek. SCHIEDAM - Nadat de jaarlijkse geraniummarkt 22 jaar lang in Schiedam een vaste stek had op het (voormalig) Hemaplein, vindt de kleurrijke markt zaterdag 13 mei plaats op het Bachplein in Schiedam-Noord. Een complete omwenteling voor KMTP, de organisator van het jaarlijkse evenement, maar zeker ook voor de trouwe bezoekers. Maar de plek mag dan nieuw zijn, de markt zal ongetwijfeld ook op het Bachplein als vanouds weer veel liefhebbers trekken van het uiterst populaire huis-tuin-en-keukenplantje. Van 9 tot 17 uur worden aan de vooravond van moederdag door de KMTP weer eersteklas stekgeraniums verkocht. In een enorme variatie aan soorten en kleuren. SCHIEDAM - Na vijfen tachtig jaar is het dan ein delijk zover voor de zeven tien leden van mandoline orkest O.N.I. Vrijdag viert het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest zijn 85- jarig bestaan met een jubi leumconcert in de Magna- lia Deï kerk en presenteren zij hun eerste cd. 'Het wordt een avond met een zeer grote diversiteit aan nummers', vertelt één van de leden van het orkest, Mireilla Uitenbroek. 'Ein delijk kunnen we een keer aan een groot publiek laten zien dat we veel meer te bieden hebben dan alleen maar 'meezingnummers' spelen. De mandoline is een ontzettend serieus instru ment alleen weten heel veel mensen dat niet.' Mireilla baalt ervan dat Sugar Lee Hooper dat nummer van Jo met de banjo en Mien met de mandoline twee jaar geleden weer heeft 'opgestoft'. 'Door haar kon het mandoline orkest helemaal opnieuw beginnen met het opbouwen van een goede re putatie.' Mireilla is al een aantal jaren lid van O.N.I.dat voor Ontspanning na Inspanning staat. En ontspanning geeft het zeker voor Mireille 'De mando line is een ontzettend leuk ins trument, maar inspanning is ze ker nodig om het tokkelinstru- ment goed te leren bespelen.' Vijfentachtig jaar geleden werd O.N.I. opgericht door Bertus Hakkert. O.N.I. was niet alleen het eerste Schiedamse mando line orkest maar mag zichzelf ook het eerste Nederlandse man doline orkest noemen. Het or kest bestaat niet alleen uit man dolinespelers, maar heeft ook een aantal gitaristen en mandola spelers. De allerjongste is pas negentien en de oudste is al in de tachtig. 'Juist door die grote leeftijdsverschillen krijg je een heel divers pakket aan verschil lende muzieksoorten', vertelt Mireilla. Kampvuur Mireilla is zelf pas vijfentwintig en ergert zich aan de reacties die Onze top 10 Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH /Jw/M.vkaart. Aanbiedingen zijn geldig t/m 16 april a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode ©(2)®© of (5), tenzij anders aangegeven. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010)4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Linde, Kimberley en Karen in hun Scream-dansnummer Het mandoline orkest is druk bezig mei oefenen voor hei jubileumoptreden

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3