Vogels broeden in bomen van het Land van Belofte CDA ziet in plannen Toth opvolger van 'De Wissel' Muzikale duizendpoot zestig jaar getrouwd Bewonersvereniging tegen fusie wijkcentra Bedden moeten mooi maar vooral comfortabel zijn Nieuwe afzuigkap denkt met u mee Filiaalmanager (v/m) 11 vind je in de modebranche. Sparen bij de werkgever is aantrekkelijk KMEN Aanrijding door putdeksel Consument steeds veeleisender Handsfree bediening OVER TIEN SECONDEN HEEFT U EEN GOED GEVOEL "Sorry, mijn hersenen doen 't waf minder" WOENSDAG 12 APRIL 2000 SCHIEDAM - 'Het Hemaplein is van ons allemaal, dus maken we er gewoon een gezellig plein van.' Onder deze tekst, afgedrukt onder een grote foto van bladloze bomen tegen de achtergrond van het stadskantoor, hebben inmiddels meer dan duizend Schiedammers hun naam en handtekening gezet. De actie wordt georganiseerd door Harrie en Puck de Haard van tabak en lectuurshop De Haard op de hoek van de Kreupelstraat en Lange Kerkstraat. De Haard deed eerder van zich spreken door binnen twee dagen 421 bezwaarschriften tegen de voorgenomen kap van de bomen op het Land van Belofte te verzamelen en een rechtzaak tegen de gemeente aan te spannen om het rooien tegen te houden, die hij won. Voordat de gemeente besloot in zee te gaan met een projectontwikkelaar en die een complex van bankgebouw, winkels, horeca en woningen, met in het midden een semi-openbaar groengebiedje te laten bouwen, pleitten de bewonersvereniging centrum en verschillende centrumbe woners in door hen opgestelde plannen voor een parkplein met zitjes en een fontein. De Haard wil dat op deze plannen wordt teruggegre pen. Gezien de grote leegstand van winkelpanden in Schiedan noemt hij het onzin dat er nog meer winkels worden gebouwd, terwijl de aanhoudende klachten over de horecaoverlast in de Schiedamse bin nenstad op gespannen voet staat met een toename van het aantal café's. De Haard zegt in zijn winkel dagelijks te ondervinden dat er bij de Schiedammers geen steun leeft voor de bouwplannen van de ge meente. Het grote aantal handtekeningen onder zijn pleidooi voor een gezellig plein toont dat volgens hem ook aan. Daarom pleit hij voor een volksraadspleging, een referendum waarin de Schiedam mers zich uit kunnen spreken over de toekomst van het Hemaplein: bouwblok of park. Intussen zijn mandjes in enkele van de bomen op het Land van Belofte verschenen. Daarin geen paaseieren, maar kunstvogeltjes. Op de boomstammen wijzen felgekleurde pijlen naar boven om de aandacht op de vogeltjes, en op de teksten zoals 'dank zij deze bomen kunnen nu onze jongen komen' en 'oh, wat broeden wij toch fijn, op ons eigen Hemaplein'. SCHIEDAM - Voorzitter M. Paul van Mansum van de CDA-ge- meenteraadsfractie heeft in een brief aan George Toth instemmend gereageerd op zijn plannen voor de revitalisering van de Opstan- dingskerk. Het CDA heeft zich steeds krachtig uitgesproken voor be houd van de kerk. Toth presenteerde vorige week onder de naam Ter ra Nova Vitae een voorstel om onder andere zijn eigen kantoren er te vestigen. Het CDA vindt dat positief, omdat daardoor op de Honner- lege Gretelaan ruimte vrijkomt. Dat geeft ruimte voor uitbreiding van de Thuiszorg, die dan niet hoeft te verhuizen. Van Mansum vindt dat de mogelijkheden die de metro biedt, extra worden benut met de vestiging van een verloskundigenpraktijk in de Opstandingskerk, terwijl ook de werkgelegenheid in de wijk Nieuw- land een impuls krijgt. De door George Toth voorgestelde bezin- ningsruimte in een tussen de nu losstaande toren en de kerkruimte te bouwen transparant verbindingsstuk krijgt van het CDA de meeste aandacht. 'Wij vinden het een uitmuntend idee om op deze plaats iets te doen herleven van de vroegere functie van dit Godshuis. Gezien de pluriforme samenstelling van de bevolking van Schiedam in het al gemeen en Nieuwland in het bijzonder denken wij dat invulling van deze ruimte heel goed kan plaatsvinden in overleg en samenwerking met de plaatselijke Raad van Kerken.' Het CDA ziet de bezinnings- ruimte in de Opstandingskerk als een mogelijke opvolger van 'de Wissel', het door een negental kerken gedragen inloopcentrum van de Raad van kerken in het Centrum van Schiedam in een pand in Broersveld dat moest wijken voor de Nieuwe Passage. Een nieuw on derkomen kon vervolgens wegens de hoge daaraan verbonden kosten niet worden gerealiseerd. SCHIEDAM - Er zat nadrukkelijk muziek in het huwelijk dat Wil lem Hendrik de Bakker en Klazina Clausing 60 jaar geleden sloten. De geboren en getogen Schiedammers vierden hun gedenkwaardige huwelijksjubileum zaterdag dan ook bij muziekvereniging Harpe Da vids, samen met hun zoon, dochter en vijf achterkleinkinderen. De grote passie van de heer des huizes was van meet af aan muziek. Hij is al ruim 68 jaar lid van de harmonie Harpe Davids en was in die periode actief in verschillende bestuursfuncties. Inmiddels is hij ere lid. Vandaar dat hij zijn huwelijksjubileum ook bij Harpe Davids vierde en daar getracteerd werd op een speciaal concert. Zelf bespeelt hij overigens geen instrument meer, die episode van zijn leven heeft hij vanwege zijn gezondheid moeten afsluiten. Mocht de heer Bakker wat zijn muziek betreft zijn keus al vroeg ge maakt hebben, wat zijn loopbaan als kostwinner betreft had hij zijn voorkeur niet gelijk bepaald. Nadat hij was begonnen als brander bij Wilton Feijenoord werd hij trambestuurder bij de RET om daarna weer voor een tijdje bij de scheepswerf terug te keren. Vervolgens werkte hij als chauffeur bij drogisterij de Papaver en toen dit bedrijf failliet ging werd hij zelf maar drogist, bij De Meeuw in Hoogvliet. De burgemeester kwam het jubilerende bruidspaar zaterdag namens het gemeentebestuur een fruitmand en bloemen overhandigen. Na mens de koningin kwam een felicitatiebrief. SCHIEDAM - Bewonersvereniging Schiedam-West ziet niets in de plannen van de gemeente om het beheer van de wijkcentra onder te brengen in stichting SWS. 'Voor Schiedam-West geen goede ontwik keling' zo wordt gemeld in het ledenblad. De vereniging vreest met name dat het zelf opgezette en al jarenlang succesvol draaiende wijk centrum De Erker 'net zo zal gaan kwakkelen als de andere Schie damse wijkcentra; hoge kosten en veel te weinig vrijwilligers en vooral weinig bezoekers.' Personeel en bezoekers van de Erker zijn betrokken bij hun wijkcentrum en bij de wijk. 'Als de Erker opgaat in die gemeentelijke stichting komt aan dit alles een eind.' Beroeps krachten en vrijwilligers verliezen zeggenschap over de gang van za ken, over de subsidiebesteding en moeten wellicht rouleren tussen de verschillende wijkcentra, vreest de bewonersvereniging. SCHIEDAM - Een 48-jarige Rotterdammer kwam donder dagochtend met zijn auto in aan rijding met een 29-jarige motor rijder uit Vlaardingen. Op de Jan Evertsenweg kwamen de man nen kwamen elkaar uit tegen overgestelde richting tegemoet. Omdat er putdeksels uit het weg dek steken, reden ze beiden mid den op de weg. Hierdoor kwa men de mannen in aanrijding. De motorrijder raakte gewond aan een been, en ging voor on derzoek naar het Holy Zieken huis in Vlaardingen. DE DIERENBESCHERMING 9 mm i Steun de Nationale Hersenweek 2000 Help de lokale organisatie Meld u aan als f i Word nu lid, bel 0900-0099 (44 cent per minuut). Ongemerkt brengen we ook een deel van ons leven wakend door in onze slaapkamer: ontbijten, TV kij ken, krant lezen, etc. De eisen die we aan ons bed stellen, worden dan ook steeds hoger. Fabrikant Lundi heeft daar in haar nieuwste bed-ont- werpen rekening mee gehouden. Robuuste en krachtige vormen, tegelijk practisch en elegant, maar altijd stabiel en duurzaam, zo laat het nieuwe programma zich omschrijven. Een goed bed is belangrijk om de nieuwe dag uitgerust te beginnen. Welke eisen moeten we stellen aan een goed bed? Volgens Lundia moet een bed comfortabel en ondersteu nend zijn en moet het de juiste sta biliteit en ruimte bieden. De uitvoe ring hangt af van de persoonlijke smaak. Om zo dicht mogelijk bij een goed bed voor ieder individu te komen zijn de nieuwe bedden van Lundia lever baar in vijf breedtes, drie hoogtes en twee lengtes (2,00 en 2,10 m). De normale hoogte-uitvoering is 36 cm, terwijl de 'comfort'-hoogte (circa 48 cm) in- en uitstappen vergemakke lijkt. Uniek is het ruimtewinnende kajuitbed (ca 65 cm hoog), een fraaie combinatie van bergruimte en bed. Onderdelen voor een andere breed te-, lengte- of hoogtemaat zijn naderhand te bestellen. Voor ieder bed is er een op maat gesneden matras en een lattenbodem die op vier verschillende hoogtes is in te stellen. Zowel de bedden als bijpassende bedtafeltjes en slaapkamerkasten worden vervaardigd in een combina tie van massief vurenhout en metaal en zijn leverbaar in vier uitvoeringen: ongelakt, blank gelakt, marma-wit en terra bruin. De mogelijkheden om een kast naar eigen wens samen te stellen zijn zeer uitgebreid: veel ver schillende hoogtes en breedtes, vlakke schuifdeuren en de draaideu ren naar keuze vlak of met panelen. Het interieur van de kast is eveneens naar eigen wens in te richten met lades, uittrekbare schappen met draadmanden, schoenen- en broe- kenrekken en kledingstangen. Een afzuigkap die automatisch in- of uitschakelt op het moment dat de kookplaat wordt aan- of uitgezet. Fabrikant ATAG komt als eerste met een zelfdenkende afzuigkuip, de WM 411S 'Mistral'. Een afzuigkap die overigens alleen z'n hersens gebruikt in combinatie met gebruik van een inductiekookplaat of 'Cook light' kookplaat van ditzelfde merk. De bediening van de afzuigplaat gebeurt handsfree, bij het aanzetten van de kookplaat gaat niet alleen de motor van de afzuigkap ingescha keld, maar ook de verlichting. De afzuigkracht is te regelen door slechts een hand voor het controle paneel linksboven op de kap te hou den. De kap kan uiteraard ook hand matig bediend worden. Wanneer de kookplaat wordt uitge schakeld, gaat de afzuigkap vanzelf in de naloopsstand (maximaal tien minuten). Wil dit niet wil, kan de naloopstand handmatig uitschake len. De afzuigkap is verder voorzien van het gepatenteerde ATAG 'Air logic' filter/motorsysteem. Zowel de Mistral afzuigkap als de beide inductiekookplaten zijn pro ducten uit de nieuwe design-lijn van ATAG, de MAGNA lijn. Alle produc ten binnen deze lijn zijn qua design volledig op elkaar afgestemd en hebben een éénduidige uitstraling in de keuken. Alles is van het hoog waardige roestvrijstaal vervaardigd. De nieuwe design-lijn bestaat uit inductie- en Cook light' gas/kook platen, ovens, afzuigkappen en koel/vriescombinaties. Waarom steeds meer mensen kiezen voor Kien? Omdat Kien gewoon perfecte kleding heeft voor dames, heren en kinderen. Omdat Kien uitmunt in veelzijdigheid en toch verbazend voordelig is. Omdat Kien prettige, actieve medewerkers heeft. Omdat je Kien steeds vaker tegenkomt: er zijn nu al meer dan 100 Kien modewinkels overal in het land. Momenteel zoekt Kien vóórhaar modewinkel in Schiedam een enthousiaste Iemand die beTeid is er helemaal tegenaan te gaan als 't gaat om de uitstraling van de winkels en de resultaten. Eigenlijk ben je een kleine zelfstandige binnen een grote organisatie en geef je als zodanig leiding aan een klein, flexibel in te zetten team. We denken aan een jonge vrouw of man tussen de 23 en 30 jaar, bij voorkeur met MDS of MDGO-MK. Daarnaast zijn verkoopervaring, gevoel voor mode en mensenkennis meer dan welkom. De arbeidsvoorwaarden zijn trouwens prima. Iets voor jou zo'n job? Schrijf dan naaT Kien Mode, t.a.v. Anita DeuTloo, afdeling Personeel en Organisatie, Postbus 40254,3504 AB Utrecht. H Nederland staat achter Zwitserland op de tweede plaats van de werel dranglijst sparen! Die hoge plaats is met name te danken aan de werkne mersspaarregelingen. Het zijn door de overheid verzonnen regelingen om sparen belasting-vriendelijk te maken. Er zijn drie werknemersspaarregelingen, te weten winstdelingsregeling, premiespaarregeling en spaarloonregeling, waarmee aantrekkelijke, extra fiscale voordelen kunnen worden behaald.. Wie op de traditionele manier spaart, ziet zijn 'vermogen' bepaalt niet snel groeien en krijgt te maken met de belastingdienst. De rentevergoeding is niet noemenswaardig en de fiscus laat deze spaarder ook niet met rust. Ook moet rekening wor den gehouden met de geldontwaarding. Bij een inflatie van 2,5 procent en een rente-vergoeding van 4,5 procent blijft er dus maar 2 procent over (reële rente). En dat zou de traditionele spaarder toch aan het denken moeten zetten! Er zijn inmiddels nieuwe spaarmogelijkheden op de markt, die een hoge rente bieden, gekoppeld aan een minimum aantal voorwaarden. Eén op de vijf Nederlanders krijgt een hersenaandoening en/of psychische ziekte. Het vraagt veel inspanning daar iets tegen te doen. Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid en de Hersenstichting Nederland vragen daarom ook uw hulp.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9