Praatpaal Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Ford presenteert volledig nieuwe Transit Verkoop persoonenauto's eerste kwartaal gestegen Van Iersels maken vliegende start Ford levert Transits voor hulptransport Kroatië Internet-info over autoshows Nieuwe Rijden netwerk van start Almera: eerste prijs binnen Subsidie dode hoekspiegel 1 rubriek over mensen in de autobranche Roger en Ronald van Iersel zijn het Nis san Micra Challenge seizoen begonnen zoals ze vorig jaar zijn geëindigd, met een klinkende zege. In de Van Staveren Zuiderzee-rally waren alleen Chris Vlaar en Beene Vis bij machte hen serieus te bedreigen. Maar toen die met pech uit vielen, was het pleit beslecht. De Nissan Micra Challenge ging knallend van start. Zo noteerde Bert Brouwers, samen met regerend kampioen Roger van Iersel, op de eerste klassementsproef in Emmel- oord de snelste tijd, terwijl nieuwkomer Patrick Veenhuizen al na vijf bochten met schade moest opgeven. Vervolgens ging Van Iersel er op de volgende paar proe ven als een haas vandoor. Maar toen op de tweede dag de rallykaravaan zich naar Lelystad verplaatste, was het de beurt aan Chris Vlaar. Met liefst vijf snelste tijden op rij reed de Lelystadse coureur zich naar de kop. Maar op de elfde proef was voor hem het feest over toen bij een sprong op een onverhard stuk een aan drijfas het begaf. Van Iersel kon con trolerend uitrijden en kwam - na op der tien proeven de snelste tijd te hebben ge reden - als eerste over het finishpodium in Emmeloord. UITGAVE: DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 APRIL 2000 Voortaan biedt de website www.audi.com een uitgebreide, nieu we service. Bezoekers kunnen infor matie inwinnen over verschillende au toshows wereldwijd, inclusief data, en hoogtepunten bekijken van de meest recente shows, zoals Detroit, Frankfurt en Tokyo. De site biedt de mogelijk heid om de virtuele tentoonstellings agenda te downloaden. De gebruiker kan zelfs opgeven of hij per e-mail wil worden herinnerd aan bepaalde data. De nieuwe Audi website-elementen zijn gecreëerd door het Hamburgse bu reau USWeb/CKS. Verkeersminister Netelenbos loste on langs het startschot voor een bijzonder samenwerkingsverband: 'Het Nieuwe Rijden Netwerk'. Dit initiatief van en kele maatschappelijke organisaties, marktpartijen en de overheid beoogt een vermindering van de kooldioxide- uitstoot (C02) door bij de Nederlandse weggebruikers een energiezuinig aan koop- en rijgedrag te bevorderen. In middels hebben dertien organisaties en marktpartijen, waaronder de RAI Vereniging, BOVAG en ANWB, de samenwerkingsovereenkomst onderte kend. Als u dag in dag uit hard werkt, dan verwacht u van uw bedrijfsvoertuig hetzelfde. Deze moet robuust, duur zaam, betrouwbaar en efficiënt zijn. De volledig nieuwe Ford Transit be zit al die eigenschappen, en nog veel meer. Nissan's nieuwe Almera is koud op de markt of hij heeft zijn eerste prijs al veroverd. Het gezaghebbende Britse blad 'Diesel Car' koos de verse Almera tot 'Compacte Diesel van het Jaar 2000'. De Ford Focus TD di en de Fiat Bravo JTD 1 05 werden tweede en derde. Die sel Car roemt de Almera om zijn pretti ge rijgedrag en comfort, prima weglig- ging en bediening, zijn krachtige uiter lijk en uiteraard om zijn soepele 2.2 li ter Di motor. "Van alle geteste diesels in het segment van de compacte auto's maakt de Almera 2.2 Di de meeste in druk". Minister Netelenbos wil naar een verplichting van verkeersveilige voor zieningen voor het bestaande en toe komstige Nederlandse voertuigpark. Dit is een lang traject, waarbij ze ook eerst 'Brussel' om goedkeuring moet vragen. Daarom zet de minister nu in op een stimuleringstraject. Mede dank zij de inspanningen van de Truck Dealer Associatie komt deze subsidieregeling er door. De stimule ring houdt in dat de eigenaar van een bedrijfswagen kan besluiten om eerder een dode-hoek-spiegel of camera te la ten monteren. Daar wil de minister dan 100 gulden aan meebetalen. Voortbouwend op de onwrikbare reputatie van de naam Transit dient het nieuwe gam ma zich aan als een klantgerichte evolutie. Tijdens de ontwikkeling maakten de Ford ontwerpers en ingenieurs duizenden uren vrij om met de ultieme Ford Transit experts - de Transit bestuurders - te praten en naar hun opmerkingen te luisteren. Het resultaat is een serie bedrijfsvoertuigen op maat. Van bestelwagens en Kombi's tot Chassis- cabines, Chassis-dubbele cabines en spe ciale uitvoeringen. Een compleet gamma waarmee elke opdracht tot een goed einde kan worden gebracht. Een bestelwagen is gereedschap om te ver voeren. Dat is precies wat de nieuwe Ford Transit doet. Wat de activiteiten ook zijn, de auto biedt een buitengewoon praktische laadruimte en perfecte functionaliteit. Zo werd de bolling van de zijwanden in de laadruimte tot een minimum beperkt om een maximaal nuttig laadvolume vrij te maken. De nieuwe Transit heeft de grootste breed te tussen de wielkasten in zijn klasse. De bestelwagen met medium wielbasis kan vier Europallets vervoeren - waarvan twee voor de wielkasten. Bovendien kan hij niet alleen meer volume aan, met zijn in deze klasse ongeëvenaarde laadvermogen is de Transit ook het ideale voertuig om zware ladingen te vervoeren. Ook de toeganke lijkheid van de laadruimte is belangrijk. De Ford Transit heeft nu hogere laaddeuren achter. Dankzij een zij-laaddeur met brede re opening gaat het laden sneller en mak kelijker, en als optie is een tweede zijlaad- deur verkrijgbaar. Optionele sjorogen, bevestigingssystemen aan de zijwanden en een serie laadschotten benadrukken het praktische karakter van dit buitengewoon productieve werkpaard. De 2,4 liter Dura Torq dieselmotoren zijn verkrijgbaar met drie maximumvermo gens: 75 pk, 90 pk en 120 pk. Elke motor heeft een turbocompressor en een nieuw ontworpen aluminium cilinderkop met een geavanceerde meerkleppenconfiguratie - een primeur voor een bedrijfsvoertuig. Omdat het verbrandingsproces zorgvuldig wordt aangestuurd, werken de nieuwe Dura Torq motoren met een minimum aan ge luid, trillingen en gedreun. Zelfstellende hydraulische klepstoters beperken de on derhoudskosten. Voorts onderscheiden deze krachtbronnen zich door lage emissie-niveaus, gunstige verbruikswaarden en geringe onderhouds- behoeften. De nieuwe motoren worden ge koppeld aan de verbeterde MT75 handge- schakelde vij {Versnellingsbak die soepel en makkelijk schakelt, zodat de bestuurder van de Transit het gevoel krijgt met een personenauto te rijden. COLOFON Auto Actueel Verschijnt wekelijks elke vrijdag als bijlage van Het Kompas in de Hoeksche Waard. In een oplage van 34.676 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 De verkoop van personenauto's is in het eerste kwartaal van 2000 licht gestegen ten opzichte van dezelfde periode 1999. In de achterliggen de drie maanden zijn in totaal 209.339 personenauto's op kenteken ge zet. Dat is een groei van bijna 2,3 procent. Een zelfde beeld is er ook in de markt van de bedrijfsauto's. In het seg ment vanaf 3,5 ton gvw werden 4.873 bedrijfswagens geregistreerd. Een groei ten opzichte van het eerste kwartaal 1999 met 1,4 procent. De verkoop van vans steeg in de afgelopen drie maanden met 2,3 pro cent tot 30.988 stuks. De groei van de verkoop van personenauto's in ons land is in lijn met het beeld van de Europese autoverkopen. Uit cijfers van de Associa tion des Constructeurs Europeens d'Automobiles (ACEA) blijkt dat de autoverkopen in januari en februari 2000 gestegen zijn met 6 pro cent gemiddeld. In de genoemde twee maanden zijn er in West-Euro pa zo'n 2,5 miljoen nieuwe auto's verkocht. De Opel Astra blijft ook in het eerste kwartaal van dit jaar de meest verkochte auto (11.542 stuks). Op de Internetsite van de afdeling Au to's van de RAI vereniging kan aanvullende informatie worden ge vonden. Aan de buitenkant herkent men de nieuwe Mitsubishi Carisma GDI Mo ti0„ direct aan het verlaagde onder- stel de fraaie 16 inch lichtmetalen „ielen me, brede 205/50 R16 banden de achterspoiler en de standaard me tal,ic lak (zilvergrijs of donkerblauw). Voorts worden breeds,ralers in de ARS De Carisma GDI Motion staat voorspoiler gemonteerd. De Cartsma een prijskaartje van j 4V.w> ingespoten 1.8 liter ODI-bemnemo- mwaarmee ook de DTCC-bolide is uilgemst. In de GDI-motion lever, de krachtbron 125 pk en een koppel van mm. Op het technische vlakvinden we verder schijfremmen rondom en Ford en Ford Credit hebben, in samenwerking met de Neder landse dealerorganisatie en de stichting Bosna, een hulptrans port naar Kroatië georganiseerd. Op 18 maart zijn 8 Ford Transits volgeladen met kleding, voedsel, meubilair, gereedschap en speel goed vertrokken naar dit deel van het voormalige Joegoslavië. Daar werden de goederen deels uitge laden bij de Caritas-organisatie, die voor verdere distributie zal zorgen, en deels bij een aantal zi geunerkampen in de omgeving van Kotoriba. Het konvooi, dat georganiseerd werd met de steun van de Offi cial Ford Dealers uit Den Haag, Harderwijk, Gorinchem, Tilburg, Groningen en Woerden, heeft op twee plaatsen in Kroatië hulp goederen gebracht. Op dit moment is nog zo'n 90 procent van alle gebouwen een ruïne. Vluchtelingen die uit alle delen van de wereld terugkeren, treffen daardoor slechts puinho pen aan waar ooit hun woning was. Ook de industrie is nog altijd grotendeels verwoest, waardoor er onder de bevolking grote werkloosheid heerst. In Vukovar was de steun daarom zeer wèl- kom. Ford Nederland en Ford Credit hebben gezamenlijk de kosten voor het transport op zich genomen, de Nederlandse dealerorganisatie heeft mensen en vervoer in de vorm van Ford Transits ter beschikking gesteld. Het Nieuwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13