IN KRANT Knor pakt uit in de Gorzen Teamleider Blijhof misbruikt ook man AAnfrtfe.ltcti.jlZ.! 49?5 WITTE ASPERGES 4 99 GEBR. BEENHAM 2 89 Schaduwen over Schiedam Dlfr loods www.hicspaland.nl Hennepkwekerij ontmanteld Man met dolk aangehouden Auto tegen lichtmast Seriedievegge in kraag gepakt BROEM test stuurkunst van 5O-plussers in drukker wordend verkeer (kuJtdoensef Gebr. de Block Schipper-spaarpot voor Wiegman ONS Milieu tweede Paasdag dicht Ophalen huisvuil op andere dagen 010-4706400 PAUL BERG Droom- slaapkamers. Huisman Schiedams levert 300 ton offshorekraan af Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer WOENSDAG 19 APRIL 2000, 52e JAARGANG, Nr 16 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE: MMiyii'SBaMWFS Wildsurvival bij mei-spelen Jeugdland 2000 Beschermd Stadsgezicht kampt met geldgebrek Model Soolo een van de 100 schatten SCHIEDAM - De politie ont mantelde donderdag opnieuw een hennepkwekerij in eqn Schiedamse woning. Bij een on derzoek in de Tuinlaan werd een kwekerij aangetroffen met ruim 900 hennepplanten. De planten en alle apparatuur werden in be slag genomen. De hele oogst werd vernietigd. In het huis bleek de stroom voor de planta ge illegaal te worden afgetapt. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de eigenaar van de kweke rij- SCHIEDAM - Zondagnacht zagen surveillerende politie mensen op de Lorentzlaan in Schiedam twee mannen staan, waarvan er één bij het zien van de politieauto iets probeerde te verbergen. Het bleek dat de man, een 18-jari- ge Schiedammer, een dolk onder zijn kleding probeerde te verbergen. De messendrager werd aan gehouden en moest de dolk inleveren. O P T I C I E N Ineke Teunissen over... service en garantie: "Heeft u binnen 1 jaar een glas gebroken, dan krijgt u van ons 50% korting op een nieuw glas." norretje het varken kwam, zag en overwon, zaterdag in de Gorzen van Schiedam. Hij kreeg er gelijk een complete fanclub hij toen hij samen met de bekende Schie damse journalist Kor Kegel, de kinderboerderij kwam openen. 'Een unieke prestatie' luidde het waarderend commentaar van de beide kopstuk ken over het resultaat dat een groepje enthou siaste vrijwilligers daar de afgelopen periode wist te bereiken. 'Als amateurs met helemaal niets beginnen en dan een project ter waarde van een half miljoen neerzetten, dat is klasse.' Het was de jeugd die zaterdag het allermeest genoot van deze beestachtig leuke nieuwe voor ziening en om dat ook op wat groter schaal we reldkundig te maken stuurden ze met z'n allen die middag een veelkleurige wolk ballonnen het luchtruim in. En schreven zich vast in voor de 'ple-bek-show' die de nieuwe kinderboerderij tijdens de Maasboulevardfeesten houdt. SCHIEDAM - Een 22-jarige Vlaardinger raakte zaterdag avond gewond toen hij in Schie dam met zijn auto tegen een lichtmast reed. De man reed vanaf rijksweg A20 de afrit Giessenplein op toen hij de macht over het stuur verloor en tegen de paal tot stilstand kwam. Zijn auto raakte zwaar bescha digd. De man is voor onderzoek overgebracht naar het Schieland- ziekenhuis. SCHIEDAM - Personeel van een drogist in het Schiedamse winkelcentrum Hof van Spaland pakte zaterdagmiddag een 20-ja- rige Rotterdamse in de kraag. De vrouw had even daarvoor gepro beerd diverse make-up spullen weg te nemen. Op het politiebu reau bleek zij bovendien in het bezit van een paar schoenen en een T-shirt die ze bij twee kle dingzaken in het winkelcentrum had weggenomen. door Justine Huffmeijer SCHIEDAM - Schiedam beleeft 29 september de BROEM-rijvaardigheidsrit voor 50-plussers. De rij vaardigheidsrit werd vier jaar geleden voor het eerst in Vlaardingen gehouden en start vanwege het grote succes nu ook in Schiedam. Op de Broemdag kunnen maar liefst 66 Schiedamse automobilisten hun rijvaar digheid op de proef stellen. 'Het is de bedoeling dat mensen zich bewust worden van hun rijgedrag', zo stelt R. van Hulst van Stichting Ouderenwerk Schiedam die deze 'Broem' samen met de gemeente organiseert. BROEM staat voor Breed Overleg Ouderen en Mobi liteit. Hierin werken ANWB, BOVAG en Veilig Verkeer Nederland. 'De Broemdag is slechts één van de vele acties die wij organise ren voor kwetsbare groepen in het verkeer', vertelt A.J. Braam van de gemeentelijke sector VROM, buro verkeer en ver voer. 'Mensen van vijftig jaar en ouder hebben vaak al vele jaren hun rijbewijs en hebben daar door een eigen rijstijl ontwik keld. De laatste paar jaren is er echter veel veranderd in het ver keer. Er zijn nieuwe regels bijge komen en het verkeer is een stuk drukker geworden dan vroeger. Ook zijn er bepaalde lichaams functies zoals bijvoorbeeld het horen en zien die naarmate de leeftijd kunnen afnemen. Door dat deze mensen bijvoorbeeld slechter zien of horen leren ze zich bepaalde vaardigheiden aan om deze gebreken aan te vullen.' Eigen auto 'De rijvaardigheidsrit bestaat uit een drietal onderdelen', vervolgt Braam. 'Ten eerste bestaat het programma uit een rijvaardig heidsrit in de eigen auto onder begeleiding van een rij-instruc- teur. Tijdens en na de rit worden adviezen gegeven over de rijstijl. Ook bestaat de rijvaardigheidsrit uit een test van gehoor-, ge- zichts- en reactievermogen. De ze zintuigen zijn van uiterst be lang voor een veilige deelname aan het verkeer. Om de test com pleet te maken wordt er informa tie gegeven over de nieuwe ver keersregels en een theorietest.' 'De rijvaardigheidsrit heeft geen consequenties voor het behoud van het rijbewijs', benadrukt Van Hulst. 'De deelnemers kun nen zelf beslissen wat ze met de adviezen doen. Zo kunnen bij voorbeeld een paar extra lessen bij een rijschool de rijvaardig heid weer verbeteren. Een ander voorbeeld is bijvoorbeeld het ad vies van de rij-instructeur om sneller op te trekken bij het in voegen op de snelweg of eerder remmen als het reactievermogen meerder is. Het is dus geen ver plichting en de mensen zitten aan niets vast.' De rijvaardigheidsrit wordt vrij dag 29 september gehouden in dienstencentrum de Woudhoek aan het Heijermansplein 35. In schrijven kost 25,- en kan vanaf 17 april bij de volgende locaties: dienstencentrum de Woudhoek aan het Heijermansplein 35, dienstencentrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766, dienstencentrum Oost aan de Marconiweg 2 en bij de gemeen te Schiedam, stadswinkel ge meentelijk informatiepunt. SCHIEDAM - De teamleider die de afgelopen jaren in De Blijhof negen verstandelijk gehandicapte vrouwen misbruikte, heeft zich niet alleen tot de vrouwelijke inwoner beperkt. Inmiddels heeft ook een mannelijke bewoner van De Blijhof aangifte gedaan van seksueel misbruik. Dat heeft justitie bekend gemaakt. Onderzocht wordt of in de Schiedamse woonvoorziening meerdere mannen het slachtoffer zijn geworden van de teamleider, de 42-jarige RV uit Delft die zich 4 mei voor de rechter moet verantwoorden. SCHIEDAM - Het Schiedamse bedrijf Huisman leverde onlangs een 300 tons hijsende offshore kraan af aan de Delftse firma Al- lseas. De gigantische hijskraan is in delen aangeleverd en opge bouwd op de pijpen leggende schip 'Solitaire' van Allseas. De op maat gemaakte hijskraan is berekend op extreme temperatu ren. Hij kan werken bij vorst tot -15 graden, bij tropische tempe raturen tot 45 graden en bij windsnelheden tot 20 m/s. Het elektrische systeem kan nog wat meer hebben, dat blijft ook bij temperaturen tussen de 0 en 55 graden werken. IE STEEN - Wethouder Hafkamp metselt woensdag 3 mei de eerste steen voor de bouw van vier woningen aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Het plan is ontworpen door BAS Begeleiding, Architectuur Stedebouw in Vlaar dingen, de aannemer is Van Mierlo Wateringen in Maasland. 500 gram van 6.99 voor 100 gram van 3.89 voor mh 100 gram van 3.89 voor Actie geldig met Bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block Zelfs Engelse en Braziliaanse bezoekers maakten zaterdag de feesten rond de opening van de uitbreiding van jachthaven de Vrije Liggers mee in Schiedam. Zij stapten, samen met wethouder Aad Wiegman en nog zo'n 40 belangstellenden, op de Vismarkt aan boord van het ponton van de Havendienst, voorzien van een heuse tropische disco. Mede dankzij de medewerking van de Havendienst van ONS werd het feest, volgens Goof Hendriks van de Vrije Liggers, een groot succes. VERVOLG OP BINNENPAGINA SCHIEDAM - 'Van verboden boek tot illegale prent in oor logstijd'. Dat is de titel van de tentoonstelling die van 20 april tot 20 mei te zien is in de biblio theek aan het Bachplein in Schiedam. Na de presentatie van het boek 'Schaduwen over Schiedam' in 1995 werd in het Stedelijk Museum een tentoon stelling georganiseerd. Veel van het expositiemateriaal kwam uit de verzameling van twee leden van de werkgroep Tweede We reldoorlog van de Historische Vereniging, Machiel Jongste en Dirk Doctor. Na de tentoonstel ling kwam nog meer materiaal over Schiedam boven water. Me nigeen had nog op een vergeten plaats papieren, foto's en ander documentatiemateriaal liggen. De tentoonstelling in de biblio theek laat aan de hand van origi nele documenten en voorwerpen zien hoe Schiedammers in hun dagelijks leven met de oorlog werden geconfronteerd. Van de Schiedamse N.S.B. zijn zeldza me pamfletten te zien. Veel aan dacht ook voor het verzet in Schiedam. Voor de jeugd is er een kopie van de vouwplaat 'Zoek het vijf de zwijn' beschikbaar: door een plaat met vier zwijnen te vou wen komt de kop van Hitier te voorschijn. Samensteller Dirk Doctor is nog steeds op zoek naar origineel materiaal uit de oorlog. Hij is bereikbaar via tel. 4733806. Milieu HNS Het Nieuwe Stadsblad 1 r i DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Kersenhouten ledikant 'Indochine'. Slaapvoorlichtersprijs f 3.650,- (160 x 200 cm) In onze showrooms vindt u moderne en klassieke slaapkamers om bij weg te dromen. Chris Coppens SLAAPCOMFORT Oraniestraat 64 - 3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gesloten - donderdags koopavond "De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" E parkeren 'om de hoek" aan de Nieuwe Haven, Westvest en Lange Nleuwstraat RICHARD JS0ÖGEVH5N Rijvaardigheidsrit voor oudere automobilisten in Schiedam Oudere bestuurders hebben het soms moeilijk in het steeds drukker wordende verkeer foto:ED dewaerheijt bruin, bruin/camel en bruin/blauw leder dames SCHIEDAM: Nieuwe Passage 40 Een begrip in de omgeving Broersveld 127 - Schiedam Telefoon 010-4733316 Wethouder Wiegman wordt per schip teruggebracht naar de vaste wal foto: RICHARD HOOGEVEEN Op maandag 24 april is ONS Milieu in verband met Pasen dicht. Op deze dag wordt geen huisvuil opgehaald. De ophaal dagen van het huisvuil zijn ais volgt verschoven: Dinsdag 25 april inhaaldag ledigen van huisvuil in grijze mini-containers. Donderdag 27 april inhaaldag van huisvuil in huisvuilzakken. Tijdens de Paasdagen Schiedam op z'n Paasbest? Zet tijdens de Paasdagen geen huisvuil op straat! Prettige en schone Paasdagen f

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1