Gemeente Schiedam i i Herstelwerkzaamheden Koemarktbrug Lokale lastenverminderinj (voorheen Zalmsnip) 2001 Concept-verzoek hogere grenswaarden geluidhinder r WOENSDAG 19 APRIL 2000 16-446 PARKEERVERORDENING BOUWZAKEN BOUWPLAN Aan alle inwoners van Schiedam Gemeente Schiedam WET MILIEUBEHEER Ontwerp-beschikking Gemeente Schiedam Meteen na de paasdagen wordt de slijtlaag hersteld van het wegdek van de Koemarktbrug. De werkzaamheden gaan van start op dinsdag 25 april en duren tot en met donderdag 27 april. De brug blijft begaanbaar voor voetgangers en fietsers. Ander verkeer richting centrum kan ook normaal doorrijden. Snelverkeer komende vanuit het centrum wordt omgeleid. De routes worden middels borden duidelijk aangegeven. Tijdens de werkzaamheden is geen scheepvaart mogelijk. WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN GEMEENTELIJK MONUMENT MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM WEEK 1 6 WOENSDAG 19 APRIL, ^5©ITl©©nt©b©ncht©n Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 H- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax (010) 246 53 64 In verband met de gestegen lokale lasten krijgen huishoudens ook dit jaar een financiële tegemoetkoming. Voor zover mogelijk is deze lokale lastenvermindering voor huishoudens (als Zalmsnip bekend geworden) in principe verrekend via de onlangs verzonden aanslagen onroerende-zaakbelastingen 2000. De gemeenteraad heeft besloten om dit jaar de huishoudens 75,- uit te keren. Indien verrekening van de lokale lastenverlichting via de OZB niet mogelijk is, wordt afzonderlijk 75,- op rekening van de rechthebbenden bijgeschreven. In de laatste week van april zal het bureau Heffingen en Invordering laatstgenoemde rechthebbenden aanschrijven. Dit betreft onder andere: - bewoners van woonwagens en woonschepen; - bijstands- en kwijtscheldingsgerechtigden aan wie geen aanslag OZB wordt opgelegd; - bewoners van verpleegtehuizen, pensions en dergelijke. Informatie Voor nadere informatie over dit onderwerp kunt u telefonisch contact opnemen met het bureau Heffingen en Invordering, telefoonnummer: (010) 246 53 18. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, op grond van een ingekomen verzoek, op 17-04-2000 hebben besloten p tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Dr. Willem Dreesplein huisnummer 24, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken 81-FH-ZR. tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Parkweg huis nummer 251, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken 29-FJ-BZ. tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Veldpad huisnum mer 87, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken 84-VD-PS. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belanghebbende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop het besluit aan verzoeker is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en vo'or inzage in archief- (stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoonnummer (010) 246 55 65. Voor al uw technische vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 04-04-2000 t/m 13-04-2000: bouwaanvragen/meldingen: Groeneweg 61 Hooiland 13 Maasboulevard Nieuwticht 10 Ribeslaan 25 en 27 Broersvest 9 Laagland 41 Oostsingel 116 Fazantlaan 7 Noordvestsingel 77 Koolzaadakker 7 Koemarkt 8 Aletta Jacobsstraat 43 N.G.M. Maat W.J. Roest-van Soest Gemeente Schiedam Rijnmond Bouw R.G.W. van der Kaaden M. van Oosten J.C.P. Schoenmakers J.v.d. Thoorn J.P.F. Rasenberg P.C. Witberg I.M.B. Goeijenbier Spr Fotohome B.V. A.J. Poot sloopaanvragen/sloopmeldingen: Lange Nieuwstraat 161 Rijnmond Industriële Service B.V. paardenbinnenrijbak vergroten dakkapel bouwen loopbrug bouwen kantoorgebouw verbouwen berging bouwen horeca verbouwen woning vergroten (voorzijde) berging bouwen garagedeur veranderen branderij tot werk /woonruimte verbouwen (herziene aanvraag) dakkapel verbouwen bedrijfsgebouw verbouwen raamkozijn plaatsen loods slopen Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: Tuinlaan 58 K.K. Houweling schuur en tuinhuisje bouwen (verleend 11-04-2000) Harplein 28 Burgemeester Knapperlaan 238 Laan van Spieringshoek/ van der Brugghenlaan O. Timmers S.H. Singh ONS Milieu berging bouwen (verleend 11-04-2000) woning vergroten (verleend 11-04-2000) Afval Apart Punt plaatsen (verleend 12-04-2000) I N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Binnenplanse vrijstelling bestemmingsplan (artikel 15 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor - het bouwen van 9 woningen aan de Franklinstraat/Oosterstraat/Van Leeuwenhoeck- straat Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Flet bouwplan moet tevens worden aangemerkt als een verzoek om bin- penplanse vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders maken voorts bekend dat een vergunning is aangevraagd voor - het bouwen van 10 woningen aan de Stephensonstraat/Van Leeuwenhoeckstraat Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Het bouwplan moet tevens worden aangemerkt als een verzoek om bin nenplanse vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor de bovenstaande bouwplannen vrijstelling te verlenen. De plannen liggen hiertoe ter inzage vanaf 20 april 2000 t/m 3 mei 2000 bij de balie Bou wen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 (maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoonnummer: (010) 246 55 65). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van de bouwver gunning schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam De gemeenten Vlaardingen en Schiedam hebben onlangs besloten de inzameling van huishoudelijk en bedrijfsafval, het beheer van de afvalbrengstations, de bestrijding van ongedierte, de reinigingsinspectie, de assistentie bij gerechtelijke ontruimingen zoals die worden uitgevoerd door ONS Milieu en de Stadsreiniging in Vlaardingen onder te brengen in een nieuwe onderneming: IRADO. Deze naam zult u geleidelijk aantreffen op de bedrijfswagens, de werkkleding van medewerkers, maar ook op het drukwerk en in publicaties van IRADO. Op grond van de met de gemeente Schiedam gemaakte afspraken is IRADO verant woordelijk voor de uitvoering van genoemde dienstverlening. De vaststelling van de jaarlijkse afvalstoffentarieven voor huishoudens blijft een zaak van de gemeente. De inning van de Afvalstoffenheffing blijft op de gebruikelijke wijze plaatsvinden. De reinigingsactiviteiten zoals het schoonmaken van de openbare wegen, de gladheids-bestrijding, het beheer van de wijkservicepunten, weekmarkten en binnenhavens blijven onder ONS Milieu ressorteren. Voor uw wensen, meldingen, klachten en afspraken voor grofvuil kunt u dus voortaan terecht bij IRADO, Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam en op het bekende telefoonnummer 457 6700. Het Afvalbrengstation (voorheen Milieu station) blijft eveneens op dit adres gevestigd. De openingstijden blijven ongewijzigd: maandag tot en met vrijdag van 08.30 - 17.30 uur en op zaterdag van 09.00 - 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u de Teletekstpagina' s van IRADO raadplegen (achter het ONS-Mozaïekkanaal)het groene gedeelte van de Stadsgids Schiedam 2000 en de Afvalwegwijzer 2000 van ONS Milieu. Burgemeester en wethouders van Schiedam jAiVieudienst Ri/n^ De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vanaf donderdag 20 april 2000 in het stadskantoor gedurende één maand ter inzage ligt een beslissing van de Minister van Verkeer en Waterstaat betreffende de oplegging van een gedoogplicht, zoals bedoeld in de Belemme- ringenwet Privaatrecht, ten laste van de rechthebbenden op de percelen, voor zover gelegen binnen de gemeente Schiedam, kadastraal bekend Gemeente Schiedam, sectie P, nummers 2558, 2560 en 2561 en sectie Q, nummer 6303. Ingevolge artikel 4 van de Belemmeringenwet Privaatrecht kan een ieder die enig recht heeft ten aanzien van de onroerende zaken waarop de gegeven gedoogplicht betrekking heeft, bin nen een maand nadat een afschrift van de betreffende beslissing ter inzage is gelegd, aan het gerechtshof binnen het gebied waar de onroerende zaken gelegen zijn, vernietiging van de beschikking verzoeken. Het met redenen omklede verzoekschrift moet worden ingediend bij procureur. Tegen het onderdeel van de beslissing dat bepaalt dat met (je uitvoering van werken niet kan worden gewacht tot boven bedoelde periode van een maand is verstreken of op een ingediend verzoekschrift is beslist, kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht iedere belangheb bende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop de beslissing ter inzage is gelegd, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de Minister van Verkeer en Waterstaat, Rijkswaterstaat directie Zuid-Holland, Postbus 3000 AN Rotterdam. Naast het indienen van een bezwaarschrift kan ingevolge hoofdstuk 8, titel 8.3, van de Alge mene wet bestuursrecht aan de president van de rechtbank in arrondissement waar de onroe rende zaken gelegen zijn schorsing en/of een voorlopige voorziening worden gevraagd. De verzoeker is griffierecht verschuldigd. Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor-zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont werp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergun ning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 21 september 1999 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Hoek Loos B.V. om een vergunning voor het veranderen van de inrichting aan de Havenstraat 1 t/m 19 (oneven) te Schiedam. Het betreft een inrichting voor het keuren en reviseren van gascilinders, het verrichten van onderzoek naar toepassingsmogelijkheden van cryogene technieken. In de inrichting is tevens het hoofdkantoor en rekencentrum gehuisvest. Voor de inrichting is op 4 april 1995 een revisievergunning krachtens de Wet milieubeheer verleend. De verandering omvat de wijziging van de activiteiten in de debonding/koudmaalhal van het Proef- en Demonstratiecentrum in de inrichting. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 19 april 2000 tot en met 16 mei 2000 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer: (010) 2468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerp-beschikking kunt u deze tot en met 16 mei 2000 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer: (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieén (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer: (010) 246 84 02). [weg- en treinverkeerslawaai ten behoeve van woningbouw locatie Parkweg-Oost] Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolge het bepaalde in de Wet geluid hinder beken dat akoestisch onderzoek is uitgevoerd met betrekking tot een plan voor woningbouw in de wijk Nieuwland ("Parkweg-Oost"). Uit dit onderzoek is gebleken dat de voorkeursgrenswaarden die binnen de bouwlocatie krachtens de Wet geluidhinder geldén door de geluidbelasting als gevolg van het wegverkeer en treinverkeer worden overschreden. Burgemeester en wethouders zijn voornemens Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te ver zoeken voor de onderhavige locatie hogere grenswaarden vast te stellen. Het concept-verzoek ligt vanaf donderdag 20 april 2000 gedurende vier weken (tot en met 17 mei 2000) voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stads winkel op het Stadskantoor, Stadserf 1 Gedurende deze termijn kan een ieder dit concept-verzoek inzien en hierover schriftelijk opmerkingen maken bij burgemeester en wethouders (ter attentie van de directeur van de sec tor VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam). Voorts zal op donderdag 11 mei 2000 om 9.00 uur in Lunchkamer 1 van het Stadskantoor een hoorzitting aangaande het concept-verzoek worden gehouden. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 8 mei 2000 Nachtegaallaan 16 Hooiland 13 Nieuwsticht 10 Broersvest 9 Speltakker 12 Hof van Spaland 15 Schiedamseweg 28 Maasboulevard Gaardenpad 11 Spannerhof 11 De Vlinderhoven 2 Schrijnwerkerstraat 86 Koemarkt 8 A.G. Tournier W.J. van Roest-van Soest Rijnmond Bouw M. van Oosten J.J.P. Lansbergen Vendeloo Gooren Lichtreclame Gemeente Schiedam W.J. Bontebal H. Blok Van der Gaag Aannemersbedrijf C. Maat b.v. Fotohome B.V. woning vergroten dakkapel bouwen kantoorgebouw vergroten horeca verbouwen berging bouwen naamswijziging Radio Modern lichtreclame plaatsen loopbrug bouwen dakkapel bouwen 2 dakkapellen bouwen woning vergroten woning vergroten bedrijfsgebouw verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: (010) 246 54 90. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument: Noordvestsingel 77 Het plan ligt ingaande 20 april 2000 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoonnummer: (010) 246 55 65 Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen bij voorkeur schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 11 april 2000 een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend voor het wijzigen van de monumenten: Lange Haven 121 Lange Nieuwstraat 57 Het besluit ligt vanaf 20 april 2000 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoonnummer: (010) 246 55 65 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in wer king getreden besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de beroepstermijn is verstreken, of indien beroep is ingesteld, op het beroep is beslist. De vergunninghouder kan de president van de rechtbank, onderscheidenlijk de voorzitter van de Afdeling rechtsspraak van de Raad van State verzoeken de opschorting op te heffen. Op grond van artikel 4.4.2 van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 2 esdoorns staande in de achtertuin op de Rotterdamsedijk 22a vanwege de situering - 1 spar staande in de achtertuin Warmoezenierstraat 37 in verband met de situering Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt wordt (of worden), dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, telefoonnummer: (010) 246 56 66.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2