Lammetje doodgebeten Nieuws uit de Hargahoeve Pieter van Vollenhoven bij Radio Schiedam Lezing Rudy Kousbroek bij schrijversavond bibliotheek Reddingboot assisteert vastgelopen coaster 'Het boterde niet zo' 19, SCHIEDAM Van harte aanbevolen SP-rapport ter discussie Pokémon-ruilbeurs en super-hindernisbaan in Margriethal Schooljeugd op lente-excursie GeldXpert biedt blik in toekomst RILMODE ONDER 4 OGEN Het Nieuwe Stadsblad 99 GALLGALL HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 19 APRIL 2000 16 - 1441 SCHIEDAM - Diverse mensen renden maandagmiddag het wei land in om de schapen te helpen die bij de Schiedamseweg door honden werden aangevallen. Maar zij konden niet voorkomen dat een lammetje doodgebeten werd en twee andere zwaarge wond raakten. De eigenaresse van de honden, een 46-jarige Schiedamse, probeerde de die ren onder controle te krijgen en wist ze uiteindelijk van het veld te krijgen. De vrouw werd voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. De honden wer den, op last van de officier van justitie, in beslag genomen. Poli tiemensen van de hondenbrigade hebben zich over de dieren ont fermd. INGEZONDEN In het Nieuwe Stadsblad van woensdag 5 april reageert Eric Zwennis, voorzitter van de On dernemingsraad van Toeleve ringsbedrijf Vlaardingen, op de ingezonden brief van ondergete kende. In deze brief is onderge tekende slechts afgegaan op de publicatie in het Nieuwe Stads blad. Inderdaad heeft ondergete kende het rapport van de SP niet gelezen. Dat speelde dus ook geen rol in mijn reactie. De be richtgeving gaf de indruk onge nuanceerd te zijn door een lan delijk onderzoek af te kraken (Vloer aanvegen met..) omdat de uitkomst daarvan (gelukkig) niet overeenstemt met de Schiedam se situatie. Dat laatste is inmid dels bevestigd door de Schie damse SP-fractievoorzitter Yo- rick Haan. Indien het SP-rapport inderdaad eenzijdig is, is dat volgens mij een minpunt voor hen. Niettemin kan het zo zijn dat de mensen in de sociale werkvoorziening wel degelijk de steun van de Socialistische Partij en andere vooruitstrevende poli tieke bewegingen nodig hebben. Verder heb ik het artikel niet 'gewraakt', dat was althans niet de bedoeling, maar beoogd om opbouwend te kritiseren, wat iets anders is. Met uw goedvinden afrondend: Dat het Nieuwe Stadsblad een lokaal huis aan huis blad is, met een voor onze stad grotere betekenis en dito in vloed dan de landelijke bladen, maakt een verantwoorde bericht geving van groot belang. Dit is dan ook de reden dat ondergete kende, een eenvoudige kranten lezer, heeft gereageerd. Niet meer en niet minder. C. Noordegraaf, Schiedam (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 Noodkreet voor twee honden!!! SCHIEDAM - Deze week'een noodkreet voor Zippo en voor Rex, twee leuke honden van middelbare leeftijd! Zippo verblijft al sinds oktober in het asiel. Hij wil graag zijn hok verruilen voor een goed te huis. Zippo is een kruising bou vier reu van 8 jaar oud. Hij kan goed met teven opschieten. Niet bekend is of hij met kinderen en katten overweg kan omdat hij als zwerver in het asiel terecht is ge komen. Zippo gaat graag mee voor een wandeling. Wie geeft hem een goed tehuis? Rustige Rex Rex is een kruising Mechelse herder reu van 9 jaar oud. Deze lieve rustige hond kan niet met andere honden, katten of kleine kinderen overweg. Maar hij gaat wel graag mee voor een flinke wandeling. Mee in de auto vindt Rex eveneens geen probleem. Ook Rex zit al sinds oktober bij ons in het asiel en graag zien wij ook deze hond geplaatst, liefst bij een rustig gezin met grotere kinderen. Wie belangstelling heeft voor deze honden en de an dere dieren in het asiel is wel kom in Dierentehuis Hargahoe ve aan de Sportlaan 2 in Schie dam. Voor info: 4714151. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag tussen 10 en 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maan dag is het asielgedeelte gesloten. KL! door Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - De Schie damse Margriethal veran dert op 2 mei in een enorm pretpaleis met een 35 meter lange opblaasbare hinder- nisbaan, klimwand en Pokémon-ruilbeurs. Dat is overigens nog maar het be gin van het twee-delige spektakel dat Jeugdland 2000 voor de mei-vakantie in petto heeft. Donderdag middag 4 mei kan jong Schiedam gediplomeerd Wildparkwachter van het Beatrixpark worden. Door mee te doen aan het Wild- parkwachtersspel, een speelse kindersurvival door de heemtuin en het moeras gebied van het Beatrixpark, waarbij natte voeten zeker niet worden geschuwd. 'Er zijn negen hindernissen en bij een aantal wordt het echt modderen', verzekeren Pim Schenkelaars en Daphne Meijer van Sport Recreatie. Het orga nisatieduo van Jeugdland 2000 is, in nauwe samenwerking met kinderboerderij 't Hoefblad, al geruime tijd druk doende met de voorbereiding van deze ludieke krachtmeting voor de kinderen van 8 t/m 14 jaar. 'Voor de jeugd van 5 t/m 7 jaar hebben we die dag een alternatief programma.' Drie jaar geleden zette het team van Sport Recreatie, in op dracht van de gemeente, de schouders onder een eigentijdser aanpak van het traditionele Jeugdland. Dat resulteerde in ac tiviteiten nieuwe stijl en in 'wijk- hoppen'. Een activiteit schuift daarbij door van wijk naar wijk, 'dat blijkt heel goed te werken.' 'We proberen bij de vakantie-ac tiviteiten in te spelen op trends' aldus Pim die bij het vormgeven van de plannen geregeld zijn 8- jarige zoon als proefkonijn ge bruikt. Dat leverde in de voor gaande jaren spektakelspelen op met thema's als spoken, de on derwaterwereld en Keltische Spelen. Vooral de onderwater wereld werd groots opgezet, compleet met fraaie zeemeer minnen. 'Dan ben je drie weken in touw voor één spelmiddag' beaamt Pim, 'maar het is dan ook wel verschrikkelijk leuk'. 'Niet alleen voor de kinderen, wij ra ken tijdens de voorbereidingen ook steeds enthousiaster en ver zinnen steeds leukere dingen' voegt Daphne toe. Verschrikkelijk leuk wordt onge twijfeld ook het pretfestijn dat dinsdag 2 mei voor de jeugd van 5 t/m 14 jaar wordt gehouden in de enorme Margriethal, die ove rigens maar net groot genoeg is voor de 35 meter lange hinder- nisbaan die luchtkussenbedrijf Blasio komt installeren. Hele maal inspelend op dé trend van nu is de Pokémon-ruilbeurs in het pretpaleis waar 9-plussers onder leiding van ervaren in structeurs de 9 meter hoge klim wand mogen bedwingen. Dat sporthalevenement vormt momenteel de ultieme uitdaging voor stagiaire Femke Mulder van Sport Recreatie die volop meedraait in de organisatie van Jeugdland 2000. Hulptroepen De organisatoren van Jeugdland 2000 benadrukken dat het suc ces van de activiteiten valt of staat met de inzet van het leger vrijwilligers dat in Schiedam ge- Daphne Meijer als zeemeermin in de onderwaterwereld, slapend in haar schelp Pim Schenkelaars en zijn teamgenoten zijn doorkneed in het organiseren van bin nen- en buitenspelen dragen wordt door een vaste kern trouwe helpers. Dat leger wordt aangestuurd door Daphne, die zelf ook als vrijwilliger be gonnen is en dus ook vanuit die hoek het klappen van de zweep kent. 'Onze vrijwilligers denken heel erg mee, een aantal is als 'locatiemanager' verantwoorde lijk voor een bepaald spelonder- deel. Onze krant 'De Wijkhop- per' is vorig jaar op initiatief van vrijwilligers ontstaan en wordt ook door vrijwilligers gemaakt.' Voor al die vrijwilligers organi seert Jeugdland 2000 na afloop van de kinderactiviteiten een ei gen afsluitfeest. Het enthousias me van het organisatieteam is in middels ook overgeslagen op politie, brandweer en de haven dienst, die optimale medewer king yerlenen. Zoals bij de in tocht van Sint met zijn maar liefst 75 Pieten waarvan een deel langs de kerktoren kwam 'absei- len'. 'Ook die hulpdiensten den ken en doen actief mee' bena drukken Pim en Daphne. Different Worlds De mei-spelen, waarbij weer op zo'n 300 kinderen wordt gere kend, moeten nog beginnen. Maar inmiddels heeft de 'denk tank' van Jeugdland 2000 ook al het thema voor de drie weken omvattende zomerspelen op pa pier gezet. Het wordt een werel domspannend feest met als the ma 'Different Worlds'. Een the ma dat vooral bij de spektakel- dagen, begin- en eindfeest groots wordt gepresenteerd. Maar dezer dagen staat bij het in de Margriethal zetelende Sport en Recreatie de organisatie van de mei-spelen nog even centraal. 'Alle activiteiten zijn gratis en vooraf aanmelden hoeft niet' melden Pim en Daphne. 'En nieuwe vrijwilligers kunnen zich aanmelden via tel. 2465507.' SCHIEDAM - Pieter Van Vollenhoven is zaterdagmorgen 23 april te gast in Radio Schiedam programma 'Wat doe je voor de kost?' Op le Paasdag praat presentator Dick van Gooswilligen tussen 10 en 12 uur met deze oud-inwoner van Schiedam over werk en vrije tijd. Van Vol lenhoven is voorzitter van de Raad van Transportveiligheid, Stichting Maatschappij, Veiligheid en Politie, Fonds Slachtofferhulp, Nationaal Groenfonds en het Nationaal Restauratie Fonds. Daarnaast is hij pre sident van het Nationaal Fonds Sport gehandicapten en lid van het Curatorium van de Koninklijke Militaire Academie. Naast het werk komt bij Radio Schiedam ook de vrije tijdsbesteding van de echtge noot van prinses Margriet aan de orde. Hij heeft grote belangstelling voor muziek, golf, duiken, vliegsport en fotografie. Van Vollenhoven neemt zijn favoriete muziek Top 10 mee en krijgt de standaardvragen voorgeschoteld: Wat gaat u veranderen wanneer u het in Schiedam één dag voor het zeggen zou hebben? En welk beroep of welke per soon zou u in het programma aan het woord willen laten? Radio Schiedam is te beluisteren op FM 106,7, FM 96.1 (kabel) en achter het zendermozaïek van de tv. SCHIEDAM - Rudy Kousbroek geeft vrijdag 28 april een lezing over 'de hofreis' naar Japan tijdens de schrijversavond in de bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam. Japan was eeuwenlang verborgen voor de buitenwereld. Behalve voor een handjevol Nederlanders die een jaarlijkse reis maakten dwars door het land naar de hoofdstad. Dat was de hofreis, vanuit de Nederlandse handelspost, bij Nagasaki naar het hof van de shogun in Edo, het huidige Tokyo. Rudy Kous broek maakte in 1972 deze hofreis opnieuw en zag als eerste Neder lander de route terug die de Nederlanders hadden gevolgd. In het ka der van 400 jaar Nederland-Japan heeft hij de reis nu herhaald, samen met de cineast Hans Keiler, met ditmaal ook de 'waterreis' over de binnenzee met zijn duizenden eilanden. Het resultaat is een rijk geïl lustreerd boek over een weergaloze reis door dfe tijd, vol vondsten en ontdekkingen en aangevuld met fragmenten uit nog nooit eerder ge publiceerde hofreisjournaals. Hans Keiler maakte een tv-film over de reis die maandag 24 april om 20.25 uur wordt uitgezonden door de VPRO. Diezelfde week, de 28e, vertelt Kousbroek in Schiedam over zijn boek en zijn reis. De in 1929 in Indonesië geboren schrijver pu bliceerde eerder veel boeken over Nederlands-Indië, zoals 'Het Oost- indisch kampsyndroom' en 'Negri Pan Erkoms'. In 1978 ontving hij de Staatsprijs voor de letterkunde, de P.C. Hooftprijs, voor beschou wend proza. De schrijversavond begint om 20.15 uur. Toegangskaar ten zijn a 12,50 verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland (reserveren kan via 4712313) en aan de zaal. Onder de be zoekers wordt een gesigneerd boek en een jaarabonnement op het culturele tijdschrift 'Musis' verloot. Ze onderzoeken bollen knol len, ontdekken hoe vlinders, kik kers en padden uit hun ei krui pen en zien kuikens geboren worden. Zo'n 900 leerlingen van de groepen 4 en 5 in Schiedam gaan deze maand op lente-ex cursie bij het natuur/milieu/edu catief centrum aan de Harre Wegh. Ze nemen er in de stal een kijkje bij netgeboren lammetjes en kalfjes en onderzoeken buiten hoe alles groeit en bloeit. Ook volwassenen zijn welkom aan de Harre Wegh. Zij kunnen er tuinieren en assi steren bij educatieve activiteiten voor de jeugd. Het Natuur- en Milieu Educatief centrum biedt een gezellige werkplek, een aan trekkelijke locatie, gelegenheid om groene vingers te kweken en samen met anderen aan natuur en milieu te werken. Tevens zijn er mogelijkheden om cursussen te volgen. Wie interesse heeft in het vrijwilligerswerk is welkom aan de Harreweg 10-12. Voor meer informatie kan ge beld worden: tel. 4713607 of E- mailen: nme@kabelfoon.nl HOEK VAN HOLLAND - Reddingboot 'Kapiteins Hazewinkels' voer vorige week, 7 minuten na de oproep, vanuit Hoek van Holland om assistentie te verlenen aan een coaster die bij harde zuidwesten wind op de Zuiderblokkendam was vastgelopen. Met beide motoren op vol vermogen wist schipper Jan van der Star vier sleepboten en een boot van de havendienst achter zich te laten en arriveerde, nog geen tien minuten later, als eerste bij het schip in nood. 'De binnen komende coaster Gera uit Heerenveen zat goed hoog met de bulb op de stenen van de Zuiderblokkendam' rapporteren de redders. Beslo ten werd niet direct de bemanning van boord te halen omdat nog geen gevaar voor zinken bestond. De Gera kwam uiteindelijk op eigen kracht los en kon, ondanks de schade, doorvaren naar Rotterdam. VERVOLG VAN VOORPAGINA De watersporters waren zaterdag vooral heel blij dat de wethouder bereid was hun uitbreiding officieel te openen, want 'eerlijk gezegd heeft het nooit zo geboterd tussen ons en de gemeente' aldus Hend riks. De Vrije Liggers ontstonden in 1983 als protest tegen de dras tische verhoging van de havengelden. De wethouder speelde daarop in, door de watersporters te verwijten, 'eerst te bouwen en dan pas een vergunning ervoor te vragen'. De Vrije Liggers hadden van de gemeente een vergoeding gevraagd voor de 20 aanhangers vol puin, dode ratten en skeletten die zij van het terrein verwijderden en voor de 1745 m3 grond die nodig was om het terrein op hoogte te krijgen. Daarmee hoopten ze een deel van de kosten van de uitbereiding, die de naam Millenniumhaven kreeg, te kunnen betalen. De gemeente toonde zich daartoe echter niet bereid. Dus kreeg wethouder Wieg man van Goof Hendriks als aandenken aan de opening een spaarpot in de vorm van een schipper. Als gemeente en watersporters over en kele weken een afspraak hebben, hopen de laatste dat Wiegman 'hun potje' alsnog zal hebben gevuld. De millenniumhaven laat volgens Hendriks zien waar een kleine vereniging, die voor een groot deel uit AOW-ers bestaat, toe in staat is. 'Maar we hebben meer tijd dan geld. Zelfwerkzaamheid is onze kracht, maar voor geld hopen we op de,ge- meente te mogen rekenen.' De Vrije Liggers beschikken nu over 60 plaatsen en hebben 70 leden, maar die hebben niet allemaal een boot. Er zijn steeds 4 tot 6 passantenplaatsen beschikbaar. Vorig jaar wer den 22 passanten ontvangen, enkele jaren geleden de passanten nog op de vingers van één hand te tellen. ZAKELIJK BEKEKEN Gracia Lemmers met haar team medewerkers foto ronald stam In het nieuwe millennium is Schiedam een fenomeen rijker; een vestiging van GeldXpert. Dupont Era Makelaars zet zijn Hypotheekadvisering in deze nieuwe eeuw voort als lid van deze franchiseformule. Er is juist voor deze snelgroeiend for mule gekozen, omdat GeldXpert ook daadwerkelijk voordelen biedt voor de klant. Met compu terprogramma's die exclusief voor GeldXpert zijn ontwikkeld, kan de hypotheekadviseur een blik in de toekomst werpen. Voor het tweeverdienersecht paar, dat aan kinderen denkt. Met de software wordt duidelijk dat je door een goede hypo theekkeuze nu al rekening kunt houden met kinderen straks, als beide ouders wellicht minder willen werken en er opeens van alles moet worden aangeschaft. Verder in de toekomst kijken kan ook, want hoe verandert de situatie als kinderen de wijde wereld ingaan, om te werken? Dan is er opeens weer geld over. Met al deze omstandigheden, trouwens ook onwenselijke ont wikkelingen als arbeidsonge schiktheid of het overlijden van één van de partners, kan in het advies rekening worden gehou den. 'Een opmerkelijke plus' al dus hypotheekadviseur Gracia Lemmers. Daarnaast geeft de klantkaart van GeldXpert kor tingen bij Sanders Meubelstad, Grado keukens, Top Movers en abonnementen Elle Wonen en tuinmagazine Buitengewoon en levert nog wat andere gratis ex-> tra's op. Wie er meer van wil weten kan binnenlopen bij GeldXpert in winkelcentrum Hof van Spaland 60 of telefonisch een afspraak maken via tel. 2733733. Via in ternet: ww.GeldXpert.nl. JENEVER VOORDEEL Hartevelt Jonge Jenever lOOcl "toVGEJE De nieuwe collectie zonnebrillen ligt op u te wachten Moderne kleuren in ichtgewicht materialen. Al de bekende merken hebben we in huis en ...in alle prijsklassen (010) 4701730 Telefoon Schiedam Hof van Helaas hebben sommige klan ten nog behoorlijk wat drem pelvrees. "Goedenmiddag, ik moet een bril" is een vaker gehoorde verzuchting dan "Hoera, ik mag een bril". Op zich logisch, een bril blijft een extra toevoeging aan je gezicht, iets wat de natuur niet zelf bedacht heeft. Anderzijds zorgt moeder natuur op een gegeven moment zelf ook voor zaken waar vooral dames niet al te blij mee zijn. Als je vijftig-plus bent bijvoorbeeld, merk je dat je huid wat slapper wordt, rim peltjes worden rimpels en die vervelende wallen trekken niet meer weg. Een bril kan op zo'n moment een enorme opkikker geven. Een montuur met een onderrand die omhoog loopt verdoezelt (zware) lijnen van neus naar mondhoek. De onderrand van een bril moet in het geval van wallen, de wallijn precies volgen. En een groot, opvallend montuur leidt natuurlijk ook de aandacht af van diverse schoonheidsfout jes. Uiteraard houden wij reke ning met dergelijke problemen als u bij ons in de winkel bent. Want wij willen niet alleen dat u beter ziet, maar er ook beter uit ziet! eRfr jloods verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Pretpaleis en wildpark'survival' bij mini-mei Jeugdland 2000 Tl TT Ti fAr\r 3»

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3