Gastronomie aan de Schie lËEËI Karateka's halen drie eerste prijzen binnen AUTOSERVICE EIGENRAAM ANWB BROMFIETSVERZEKERING r SPORTAGENDA Kortweg Info Voor patiënten door patiënten Nieuws van de Hargahoeve De Vrije Liggers openen millennium-havendeel £m Honderd schatten van mensen NU TOT 30% GOEDKOPER Het Nieuwe Stadsblad s K AvwM HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 13 APRIL 2000 15 - 1475 SCHIEDAM - Wellicht kent een patiënt de patiënt het beste. Van daar dat er in de maand april in het Vlietland Zeiekenhuis, loca tie Schiedam, spreekuren plaats vinden. Patiënten en hun ver wanten kunnen hier vrijblijvend terecht voor informatie en lotge notencontact. De aanwezigheid van de patiëntenvereniging is gekoppeld aan de spreekuren van de betreffende specialisten. Een afspraak maken is niet no dig en er zijn geen kosten aan verbonden. Ook patiënten die niet worden behandeld in het Vlietlandziekenhuis zijn wel kom. Info bij de desbetreffende patiëntenvereniging. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 Pluis wil aandacht Een kans voor Wendy? - EVELYN DE RUYTER SCHIEDAM - Ze hebben er lang op moeten wachten en hard aan moeten wer ken. Daarom maken de le den van watersportvereni ging De Vrije Liggers er za terdag in Schiedam maar gelijk een hele happening van als ze hun nieuwe ha vendeel in gebruik nemen. Met de versierde havenboot voorop en enige schepen in zijn kielzog vaart de vloot rond de klok van twee uur op naar de Vismarkt om daar wethouder Wiegman op te halen. Die krijgt ver volgens de eer om de uit breiding van de jachthaven aan de Overschieseweg ce remonieel in gebruik te stel len. De leden van de niet-commer- ciële haven werkten maanden lang met man en macht om het vervuilde terrein dat was vrijge komen door het vertrek van een woonark om te vormen tot een jachthaven waar nog eens twin tig schepen kunnen worden afge meerd. 'We zijn al jaren bezig om dat stukje haven erbij te krijgen' ver telt Goof Hendriks. Samen met zijn vrouw Alie de motor achter de havenuitbreiding. 'Wij zijn de enige viersterrenhaven van Ne- derland' meldt hij met onmis kenbare trots. 'Maar we zaten nogal in de problemen omdat we met maar 40 ligplaatsen gewoon weg te klein waren en er geen mogelijkheden waren voor uit breiding. Je moet als kleine ver eniging wel gewoon je voorzie ningen hebben en dat schroeft de prijs van de ligplaatsen dan one venredig op. Nu kan het tarief gelukkig weer omlaag.' Iets te snel De situatie leek aanvankelijk uit zichtloos, maar er gloorde hoop toen bekend werd dat de woon ark die even verderop zijn vaste ligplaats had, wilde verkassen naar elders. De verenigingsleden onderna men onder aanvoering van Goof direct actie toen na een bevesti gend gesprek met de eigenaar van de woonboot de zaak be klonken leek. Zo snel mogelijk werd, 'voor de veiligheid', een hek om het terrein geplaatst. Iets te snel, zo bleek. 'Het mocht niet van de gemeente, want de zaak was nog niet helemaal rond. Het hek moest weer weg.' Het was op 22 december, en vele strubbelingen later, dat eindelijk het groene licht kwam voor het team vrijwillige havenwerkers, dat overigens toen al druk doen de was met de voorbereidende werkzaanheden. 'We zaten al te gen de jaarwisseling aan. Daar om hebben we maar besloten het de millenniumhaven te noemen' verklaart Hendriks. Maar voor het zover was diende er nog wel eerst 'een zooitje puin' geruimd te worden van het toekomstig haventerrein. 'Het was een flinke puinhoop, we hebben er 20 ladingen troep af gehaald. Toen dat gebeurd was werd duidelijk dat het terrein nog opgehoogd moest worden. We hebben er 175 kub op moe ten brengen. Maar het ziet er nu dan ook schitterend uit, als een prachtige plantentuin. De blok hut hebben we overgenomen van de vorige eigenaar, die kon blij ven staan. Daarnaast hebben we steigers aangebracht om lig plaatsen te creëren voor twintig extra boten.' De afgelopen weken is aan de Overschieseweg keihard gewerkt om de werkzaamheden af te ron den. 'Dat moest ook wel, want de openingsdatum stond al enige tijd vast' meldt Hendriks. Als het aan de watersporters ligt wordt het zaterdag een compleet millenniumfeest op het terrein van de jachthaven. 'Met muzika le omlijsting van de fanfare en trompetterkorps van Gusto en de dj van disco Tropicana. 's Avonds openen we feestelijk het vaarsei- zoen met een optreden van De Martino's.' - French Connection De filmklassieker The French Connection begint met een beeld van de kathedraal die bovenop de heuvel aan de zuid-oost kant van Mars eille is gebouwd. Aan de voet van die heuvel ligt de oude haven waar het altijd druk is: in het water krioelt het van de vissersboten, op de kaden venten zij hun vangst uit: dorade, rouget, sole, langousten, kreeften en de delicatesse van de Mediterrannee, de Lotte. De laatste ziet er door zijn angstaanjagende kop niet uit als een lekker hapje. Waarschijnlijk beschermt hem dat tegen onderzeese vijanden, hier po de kant weten we beter Gerecht: Korianderpesto voor zeeduivel Receptuur: 5 bossen koriander 250 gr. pijnboompitten 1 ltr. Olijfolie 2 tenen knoflook peper-zout 2 eetl. citroensap 100 gr. parmezaan Bereidingswijze: Dit alles in een mixer fijndraaien zonder de olijfo lie. Dan olie toevoegen en goed mengen. Dan de zeeduivel met deze pesto 1 dag marineren. U kunt natuurlijk ook komen proeven in Hosman Freres Bistrot Auberge. Tel: 010 - 426 40 96 Reserveren mogelijk PS. Op vertoon van dit recept krijgt u een tussengerecht van de chef. kunststofkozijnen V- Fabricage in algan fabriek Wermte-isolerend en ondsrtiondsvrii Dubbale beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils James Wattweg 18 - Vlaardlngen Telefoon 010-4349833 REGIO - Enkele leerlingen van REGIO - Enkele leerlingen van Sportschool Egberth Thomas zijn zondag in goede vorm uitge komen op het Gouds Kampioen schap Kyokushin karate. Voor Bianca Sloos (groene band) en haar broer Armand (gele band) was dit hun eerste officiële toer nooi. De partij van Armand werd verlengd en uiteindelijk eindigde ook de verlenging onbeslist, waarop de hoofdscheidsrechter de partij aan de tegenstander toe kende. Bianca ontmoette op de mat dames die een stuk zwaarder en meer ervaren waren. Toch wist zij nog op een vierde plaats te eindigen. Ook voor Laura Jan sen (witte band) uit Maassluis was de tegenstandster te zwaar. Tony Skazis, bruine bander uit Schiedam belandde wel in de fi nale voor lichtgewichten. Daar scoorde hij een ippon, een volle punt, door zijn tegenstander met een low-kick onderuit te halen. Hiermee was hij winnaar in zijn klasse. Victor Texeira, eveneens uit Schiedam, kwam uit bij de middengewichten in de jeugd- VLAARDINGEN - Honderd leden van de Historische Vereni ging Schiedam kozen ieder een voorwerp uit de depots van het Stedelijk Museum. De honderd schatten kunnen tijdens het mu seumweekend op zondag 16 april bezichtigd worden. Eén van de deelnemers is voor de kijker een persoonlijke gids. Naast de rondleiding is er ook de gelegenheid om een kijkje te nemen in het depot. Toegang en een kop koffie of thee zijn gra tis. De rondleidingen worden ook gegeven op 2e paasdag (24 april) zondag 7 mei, 4 juni en 18 juni. De kosten zijn dan 2,50. Alle rondleidingen vangen om 2 uur aan. Info 010-246 36 66 klasse. Met een ippon werd hij overtuigend eerste in de jeugd- klasse. De 16-jarige Emmanuel Frimpong, blauwe bander uit Vlaardingen, wist binnen 13 se conden zijn tegenstander met een trap naar het hoofd uit te schakelen. Daarmee sleepte hij de derde eerste plaats voor de sportschool binnen. Bovendien leverde het hem een beker voor de snelste knock-out op. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk www.anwb.nl Van Barneveld en Stompe op Open Schiedam Darts Voetbaltruuk KNVB in Thurlede SVV eerst naar Haarlem Vier judoka's naar NK in Beverwijk Korenbeurs heeft smaak te pakken Veel belangen bij stadsderby PPSC-HBSS Alex de Vries niet naar EK-bowlen Waterweg topscorer SCHIEDAM In het filmhuis draait 20 april Xiu Xiu, the Sent Down Girl (J. Chen). Het emancipatiecentrum organi seert 19 april in Het Gebouw, Broers- veld 142, van 9.30 tot 11 uur een the mabijeenkomst over rechten en plichten in de gezondheidszorg. Aanmelden voor 17 april, kinderop vang mogelijk van te voren aanmel den. Voor info: tel. 4734545. De folder van Fair Trade (huis merk van de Derde Wereld) is huis aan huis verspreid, niet ontvangen ze zijn af te halen bij: De Wereldwinkel, Lange Achterweg 14, op dinsdag van 13 tot 16 uur en woensdag t/m zater dag van 11 tot 16 uur. De Graauwe Hengst presenteert 14 april Chibuku Lenobites zij spelen psychotie rock 'n'roll. Zater dag om 22 uur is er piece of the rock. In het Schielandziekenhuis wordt 26 april en 3 mei een cursus hartre- animatie gegeven,kosten f25,-. Voor info: L.V. v/d Wal tel. 4711080. In de vitrine van het ziekenhuis heeft de injectiespuit plaats gemaakt voor de thermometer. Te zien is de komende drie maanden de ontwikkeling van huidmeter tot oormeter. Op 15 en 16 april organiseert de w.s.v. De Schiedamse Tippelaars een wandeltocht van 5-10-15 km; star ten tussen 9 en 14 uur 25-35 en 45 km starten; van 8 tot 9 uur vanuit het clubgebouw, aan de Warande 150. Voor informatie: tel. 4734674, 4712412 of 4268473. *Het geplande optreden van de Rijnmondband, zaterdag in dien stencentrum Oost gaat waarschijn lijk niet door. Er wordt nog naar een alternatief gezocht. OUDERENWERK Maandag in wijkpost Oost is er van 9.30 tot 15 uur visiteclub. Dinsdag is er yoga van 13.30 tot 14.30 uur in de 4 molens, kosten f 14,- per maand. Woensdag is er koersbal van 14 tot 16.30 uur in wijkpost Zuid, kosten f6,- per maand. Donderdag is er gymnastiek van 9 tot 11 uur in klub- huis Zuid aan de Dwarsstraat. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17,00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010)4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699 911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Pluis is een cypers/witte poes van zesenhalf jaar oud. Pluis is bij de Hargahoeve gebracht om dat haar eigenaar niet genoeg tijd meer had om voor haar te zorgen. Pluis is lief voor kinde ren. maar wil de aandacht liever niet delen met een andere kat of hond. Wel wil ze graag af en toe naar buiten kunnen. Wendy is een kruising Hollandse Herder van zes jaar oud. Ze is V. bruin/zwart gestroomd van kleur. Deze hond is bij het asiel ingele verd in verband met een schei ding. Ze is lief voor kinderen. katten en andere honden. Wendy kan eventueel een paar uurtjes alleen thuis zijn. Wie geeft deze lieve hond een kans? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam (tel. 4714151). De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag 10-12 uur en 13-16 uur, zaterdag 10-15 uur. Zondag en maandag is het asielgedeelte ge sloten. Viersterren jachthaven haalt wethouder op met vloot schepen f' -éwy»;- Zaterdag werd met man en macht de laatste hand gelegd aan de havenuitbreiding X.v' A BAKKER k Zn BH/ Showroom geopend van maandag t/m zaterdag I van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Kom langs! bij een van onze ANWB-winkels Surf naar: m De onlangs opgerichte Stichting Top sport Schiedam trapt op zaterdag 29 en zondag 30 april af met een gigan tische dartstoernooi in de Margriet hal. De organisatoten hebben zich verzekerd van de komst van toppers als Raymond van Barneveld, Co Stompe, Les Wallace, Martin Adams, Bob Taylor, Francis Hoenselaar en Martin Fitzmaurice. Voor het evenement heeft de stichting beide hallen van het compex gereser veerd. In een hal zal zich het darten afspelen. Op zaterdag 29 april zijn er koppelwedstrijden voor mannen-, vrouwen- en mixedteams. Een dag la ter komen de singels en de jongeren aan bod. In de andere hal is het op beide dagen tijd voor jolijt. Uiteraard is er een uitgebreid horeca-gedeelte voor de dorst en de 'inwendige mens'. Ook staan er stands van de deelne mende organisaties en zijn er loterij en met mooie prijzen. Op zaterdag verzorgt het clownsduo Bobo Racey een kindershow met grappen en grollen, goochelen en jongleren. De plaatselijke band 'Volume Time' zorgt op zondag voor swingende mu ziek. De opbrengst van beide dagen is bestemd voor de Stichting Pleister Clowns en de Stichting Doe Gewoon. Beide stichtingen zitten zich in voor zieke kinderen. De aanvang van het Open Schiedam Darttoernooi is op beide dagen 11 uur. De zaal gaat al om 9 uur open en de toegang is gra tis. Excelsior'20 is er - in samenwerking met Assurantiekantoor Van Stigt Thans - in geslaagd om KNVB's Voetbaltruuk op vrijdag 28 april naar Schiedam te halen. Deze karavaan bestaat uit een tou ringcar met een aanhanger, die diver se voetbalspelen vervoert. Vanaf 12 uur krijgt de jeugd van de toekomsti ge tweedeklasser een aantrekkelijk programma voorgeschoteld. Het be staat onder meer uit 4-tegen-4, zuiver schieten, tsoekbal, voetvolley, hard schieten en koppen. Ook is er een le vensgrote foto van het Nederlands elftal. Onder het motto 'Met je hoofd in het Nederlands elftal kunnen jonge voetballers op de foto gezet worden. HBSS organiseert op maandag 24 april (tweede paasdag) een internatio naal toernooi voor A-, B- en C-junio- ren. De deelnemende verenigingen komen onder andere uit Wales en Tsjechie. Op vrijdag 5 mei wordt op de velden van de zaterdagclub gestre den om het Schiedams scholenkam pioenschap voor F-pupillen. Hiervoor hebben zich 27 teams gemeld. Ook voor de vrouwenafdeling heeft HBSS een toernooi. Op zaterdag 20 mei spelen de dames en de meisjesju nioren. Het toernooi krijgt het predi kaat internationaal door de aanwezig heid van teams uit Belgie. Tenslotte is er op donderdag 1 juni een toernooi voor D-, E- en F-pupillen. Het Haarlemse EDO wordt op zon dag 16 april voor SVVSMC de eerste horde op weg naar de hoofdklas. In de Noord-Hollandse hoofdstad wordt om 14.30 uur aan het duel begonnen. SVVSMC zet een bus in om de sup porters naar deze uitwedstrijd te ver voeren. De vertrek is 10.30 uur vanaf sportpark Harga. Op tweede paasdag (maandag 24 april) speelt de eerste klasser de halve finale van de dis trictsbeker in en tegen Strijen. De re turn tegen EDO staat voor zondag 7 mei op het programma. Alle wedstrij den beginnen om 14.30 uur. De judoka's Mariska Schaap, Denise Jongekrijg en Nicky Harmsen hebben zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap, dat op zaterdag 22 april wordt gehouden in het Noord- Hollandse Beverwijk. Het drietal dankt hun ticket aan de goede prestaties op het Zuid-Hol lands kampioenschap voor jeugd tot 17 jaar. Jongekrijg pakte de titel in de categorie tot 63 kilogram. Nicky Harmsen(tot 66 kg) won bij de man nen en Mariska Schaap mocht naar de hoogste positie op het erepodium klimmen door haar zege in de klasse tot 44 kg. Ook Dogan Tekin mag naar Beverwijk. Hij hoefde zich niet op de provinciale titelstrijd te melden, om dat hij met Jong Oranje deelnam aan een toernooi in Duitsland. Twee ande re leden van Sportinstituut Schiedam werden derde: Karen Greeven (tot 44 kg) en Kees Waals (tot 66 kg). Korenbeurs heeft door een 3-7 zege op BTL/SKF verder afstand genomen van de gevarenzone. De Schiedam mers bezetten nu de derde plaats, doch hebben slechts een kleine voor sprong op de nummers vier en vijf van het klassement. In Veenendaal nam Korenbeurs via zeges van Arjan Karbaat en Jeroen Bastiaansen meteen een 0-2 voor sprong. Daarna verloor Wietse Kant en werd ook de dubbel prijsgegeven. Hoewel de tegenstander na een 2-3 achterstand nog eenmaal terugkwam, lukte het de gastheren niet om de Schiedammers meer punten af te snoepen. De vrouwen van Koren beurs leden opnieuw een fikse neder laag. De nummer twee van de eerste divisie zond het trio Jolanda Water reus, Kim van der Poort en Lineke Sneller met een 8-2 nederlaag naar Schiedam terug. Het lot van HBSS hangt opnieuw aan een zijden draad. Vorig jaar lukte het de Schiedammers nog om de degra- datiedans te ontspringen. Nu dreigt een bijna identiek scenario. Met daar bij het voor het Schiedamse voetbal dramatische gegeven, dat de oranje hemden zaterdag op bezoek moeten bij PPSC, dat voor een periode-kam pioenschap gaat en dus - als het dat al zou willen - geen duimbreed toe zal geven. Dat wordt bevestigd door PPSC's ma nager Nico Klaassen, 'Wanneer HBSS zich wil handhaven, dan zullen ze echt eigen kracht moeten winnen. Natuurlijk wordt er bij ons binnen de spelersgroep over gepraat. Gezien onze eigen belangen gaan ze dus voor de volle winst. Ook indien er vóór ons niets meer op het spel gestaan zou hebben, denk ik niet dat het gas van de plank gehaald zou zijn. We hebben dan tenminste een sportieve plicht te vervullen'.' PPSC's doel is de tweede plaats in het eindklassement. 'Wanneer we zater dag van HBSS winnen kan die plek ons haast niet meer ontgaan en mo gen we in de laatste wedstrijd zelfs van Pelikaan, dat ook voor een perio de gaat, verliezen. Wij hebben name lijk een beter doelsaldo.' De situatie voor HBSS is nogal gecompliceerd. De Schiedammers hebben een punt meer dan hekkensluiter Melissant, dat zaterdag Pelikaan op bezoek krijgt. Op de slótdag van de competi tie (op zaterdag 22 april) krijgt HBSS beozke van het voor alle prijzen uit geschakelde Hellevoetsluis, terwijl Melissant afreist naar Oude Maas, dat al periodekampioen is. In deze afde ling wacht de nummer laatst directe degradatie. De nummer voorlaatst speelt een degradatiewedstrijd tegen zijn lotgenoot uit de derde klas D (NBSVV of Linschoten). Alex de Vries is gisteren in Hoofd dorp niet begonnen aan het Europees jeugdkampioenschap bowlen. De Musis-speler werd vorige week in het Schieland-ziekenhuis opgenomen met leverkiachten. Het jongeren EK zou zijn laatste grote toernooi zijn voordat hij in september de overstap naar de senioren zou maken. Door het wegvallen van De Vries wordt de Musis-inbreng op het EK beperkt tot twee. Zijn teamgenoten Sindy Kurvers (17) en Noelle Hane- veld gaan wel. Op woensdag 12 en donderdag 13 april spelen de dubbels jongens en meisjes, op zondag 16 en maandag 7 april is het team-event en op dinsdag 16 april spelen de 16 hoogst geklasseerde meisjes en jon gens om de individuele Europese ti tel. In Bowling Musis Sacrum aan de Lange wordt vanaf donderdag 13 tot en met zondag 16 april het jaarlijkse Musis-toernooi gespeeld. Ook dit jaar hebben zich weer veel toppers uit binnen- en buitenland gemeld. Op werkdagen is de aanvang 19 uur en op zaterdag wordt om 10 uur begon nen (en om 20 uur geëindigd). Op zondag worden er voordat om 15.30 uur de finales beginnen eerst in de ochtenduren nog twee voorrondes ge speeld. De prijsuitreiking is om 20.30 uur. SC Spaland dacht zondag aan een feestje te kunnen beginnen. De span doeken hingen, de sfeer was optimaal en de muziek zat klaar Alleen tegen stander De Roef ontbrak. Zondag gaan beide clubs op herhaling en kan Spaland bij winst alsnog de vlag uit steken. GTB, dat de competitie afsloot met een gedegen eindsprint, kon het uit eindelijk niet bolwerken en degra deert. Ook WK dwingt respect af. De ploeg moet nog eenmaal winnen en hopen dat Zwaluwen punten ver speeld. Wanneer dat scenario werke lijkheid wordt, ontspringt WK op nieuw de degradatiedans. De zaterdagselectie van DRGS moet nog even wachten op het kampioen schap. Wanneer er echter zaterdag van Nat.Nederlanden gewonnen wordt dan kunnen de kurken van de champagneflessen. De stand: 1. DRGS/za 5,04(106 uit 21); 2. SVDPW 4,70 (94 uit 20); 3. Spaland 3,52 (67 uit 19); 4. Excelsior'20 3,45 (76 uit 22); 5. DVO'32 3,40 (75 uit 22); 6. Demos 2,55 (51 uit 20); 7. SVVSMC 2,54 (56 uit 22); 8. Hoek van Holland 2,45 (54 uit 22) 9. Deltasport 2,38(50 uit 21); 10. PPSC 2,30 (46 uit 20).

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3