Valt niet mee zo'n knoopje DJ ADRI REUNROC AAnfrcWlêLc) fc. 1495 ±£B Te weinig bluswater bij bedrijven gevaarlijke stoflfen /UnfreWtcU-jfe. 49?5 ONS Milieustation zaterdag 29 april dicht IN KRANT Gebr. de Block loods www. h icspa landn l Lampionoptocht door Westwij k ifi m Fikkiestokers opgepakt Dronken in auto Gemeentebelangen homtditgt motie aan tegen vertrek feJö Kwaliteit en winkelsfeer geven net iets meer Per la Mild koffie AH RB-koeken Herdenking in Grote kerk kuiÜoense 010-4706400 Overvallen en met mes bedreigd Autodief vlucht onder vijvervlonder RA. van der KOOIJ uuJJoense.f WOENSDAG 26 APRIL 2000, 52e JAARGANG, Nr 17 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; TOTALE OPLAGE: HNS Aangifte tegen parkeren op ABC-dak Voorwerp werkt als tijdmachine Pleidooi voor stukje natuur SCHIEDAM - Aan de voor avond van de Koninginnedag viering wordt er vrijdag 28 april voor de kinderen een lampion- nenoptocht gehouden door de Schiedamse Westwijk. Met mu zikale begeleiding van Harpe Davids. De stoet kinderen met de licht uitstralende lampionnen vertrekt om 21 uur vanaf wijk- centrum De Erker. Zaterdag wordt er ook rondom de Erker weer op aloude wijze Koninginnedag gevierd. Er is van 9.30 tot 16 uur rommel markt. De kinderactiviteiten be ginnen om 10 uur met straatte kenen tot 11.15 uur. Daarna is er van 11.30 tot 17 uur kinderker- mis. Voor muziekliefhebbers zijn er diverse optredens van bands van De Erker. In actie ko men: Chaos, After work, BZV, Bitches-Brew, Rivan, Sin en Ontrack. De bands spelen van 12 tot 17 uur in de Jan van Avenne- straat ter hoogte van de Dirk van Wassernaarstraat. Voor info over de lampionnen- optocht en marktkramen kan ge beld worden naar wijkcentrum De Erker: tel. 4267767. SCHIEDAM - Twee mannen pleegden vrijdag in alle vroegte bij het postkantoor aan de Mon seigneur Nolenslaan in Schie dam een overval op een 22-jari- ge Vlaardinger. Het slachtoffer werd tegen vier uur onder be dreiging van een mes gedwon gen zijn bezittingen af te geven. De twee mannen maakten zich met de buit uit de voeten in de richting van de Van Haarenlaan. SCHIEDAM - Bij een inbraak in de gemeentewerf aan de Fok kerstraat werd zaterdag onder meer een auto gestolen. Surveil lerende politiemensen zagen diezelfde auto maandagochtend rijden in de Willem Buytewech- straat in Rotterdam. Toen ze de bestuurder een stopteken gaven, ging deze er vandoor. Uiteinde lijk werd de auto op de Schiel- aan aangetroffen. De bestuurder had zich in een tuin, onder een vlonder in een vijver, verstopt voor de politie. Hij werd echter ontdekt en aangehouden. De man, een 48-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, is overgebracht naar het politiebu reau in Schiedam waar hij is in gesloten. In de auto werd neen tas aangetroffen met daarin 107 pakjes sigaretten en shag. PAUL BERG dat is duidelijk. en alleraardigst kuiken en een uiterst creatief paasei maken, daar had deze jonge Schiedamse zaterdag helemaal geen moeite mee. Maar dat kunstwerk je ook nog eens eigenhandig in zo'n gekrulde boomtak hangen, dat was andere koek. je veters strikken is tot daaraan toe, maar zo'n klein priegelknoopje in een dun touwtje maken dat vereist een grote dosis concentratie en veel geduld. Maar dat had de kleine kunstenares op deze foto gelukkig in royale mate in huis. Zij was zaterdag een van de jeugdige bezoekers van winkelcentrum de Schiedamse Nieuwe Pas sage die aan de slag gingen in de Kunst-Kar. Daar konden de kinderen meedoen aan een heu se Paas-workshop waarhij ze met behulp van de schaar, plakpot en kleurpotloden hun eigen vro lijk versierde Paastak in elkaar konden knutselen. En die creatief aangeklede lentetak mocht uiter aard mee naar huis worden genomen om tijdens de Paasdagen de woonkamer geheel in stijl op te sieren. SCHIEDAM - Maandagavond rond acht uur hield de ppfitie van Schiedam in de Warnjoezenier- straat drie jongens 'ban die op een schoolplein ee» vuurtje had den gestookt. De drie Schiedammertjes, twee van 14 en eea van 15 jaar, wer den overgebracht naar het poli tiebureau waar ze een proces verbaal kregen. Diezelfde ochtend moest de brandweer uitrukken om een containerbrand te blussen. Rond kwart voor zeven werd ontdekt dat er vlammen sloegen uit de papiercontainer op de Vendel hof. SCHIEDAM - De politie hield maandagnacht rond kwart voor één een 44-jarige Schiedammer aan. Duidelijk werd dat de man met een glaasje teveel op achter het stuur van zijn auto zat. De blaastest gat 0,75 promille aan. De chauffeur kreeg een proces verbaal. Theo H.B. Schoenmakers Gemeentebelangen Schie dam heeft aangekondigd een motie te zullen indie nen om Adri Reijnhout in het college van b&w te houden. Bij het totstandko men van de coalitie tussen PvdA, VVD, D66 en Groen- Links twee jaar geleden werd afgesproken dat Rei jnhout de eerste twee jaar deel zou uitmaken van het college om daarna te wor den opgevolgd door Anneke Meijer van Groen Links. Meijer kreeg op die manier twee jaar tijd om zich, als nieuwgekozen raadslid, voor te bereiden op het wethouderschap. Als enige oppositiepartij stemde Ge meentebelangen toen niet tegen het resultaat van de coaltie-onderhandelingen. PvdA-fractievoorzitter Menno Siljée vindt het daarom merkwaardig dat juist Gemeentebelangen nu probeert de afspraken van twee jaar terug alsnog te veranderen. 'Alsof het de taak van oppositie partijen is, het college samen te stellen', zegt Siljée over de door zijn college Henk metaal van Gemeenteblangen aangekondig de motie. Siljee kent die motie nog niet maar is, als een van de architecten van dit college, wel bereid uit te leggen waarom hij, zijn fractie en haar hij verwacht alle leden van alle coalitiepartij en, er tegen zullen stemmen. 'Er zijn afspraken gemaakt, en er is geen enkele reden je daar niet aan te houden. Gemeentebelan gen argumenteert dat het college versterking nodig heeft. Dat de ervaring van Adri Reijnhout niet verloren mag gaan. De ervaring DRANKDIEF AANGEHOUDEN - Het winkelpersoneel van een su permarkt aan het Broersveld wist woensdagmiddag een 39-jarige Schiedammer aan te houden op ver denking van diefstal. De man had even daarvoor geprobeerd een fles drank weg te nemen. Hij is overge dragen aan de politie, die hem naar het bureau heeft meegenomen. •Jm en competentie van Adri staat niet ter discussie bij zijn vertrek. D66 kreeg twee raadszetels, Groen Links drie. Dat is vertaald in elk een wethouder gedurende twee jaar. Je doet de verhoudin gen onrecht aan om daar vier jaar respectievelijk twee jaar part time van te willen maken, zeker als je in aanmerking neemt dat de VVD met zeven raadsze tels ook maar één wethouder le vert. Nog afgezien van het feit datje het seksistisch zou kunnen vinden dat wanneer Schiedam na vele jaren eindelijk weer een vrouwelijke wethouder krijgt, juist die in deeltijd zou moeten werken. Bij de collegevorming heeft met name onze fractie een deeltijdwethouderschap voor de VVD categorisch afgewezen. Wij geloven niet in dat soort ex perimenten. Als je al zou vinden dat het college versterking nodig heeft, moet je je afvragen of dat op deze manier zou moeten. Je hoort aan de andere kant even goed verhalen dat er wel eens wat meer nieuw bloed zou mo gen komen. Het heeft er alle schijn van', aldus Siljee, 'dat 24^ Gemeentebelangen op basis van bijvoorbeeld de analyse van Brinkman paniekvoetbal speelt. Vergeet niet, dat Reinier Scheer- es. 25 jaar ervaring in het college heeft, Aad Wiegman en Luub Hafkamp elk 14. De PvdA-frac- tie heeft over de inhoud van be leid geen onenigheid met het college, hooguit over de snelheid van afhandelen. Er zou best eens wat meer haast gemaakt kunnen worden met de processen binnen de gemeente, maar we hebben er alle vertrou wen in dat de nieuwe ploeg dat ook gaat doen. Bij de college vorming eiste de PvdA de post volkshuisvesting voor zich op, maar we gingen ermee akkoord dat Adri Reijnhout daar nog twee jaar bleef zitten. Peter Groeneweg zal die portefeuille van hem overnemen. Sociale za ken, waar Peter de afgelopen twee jaar actief was, gaat naar Anneke Meijer. Dat alles zou moeten worden teruggedraaid, de hele protefeuilleverdeling zou opnieuw ter discussie komen, terwijl alle argumenten om het twee jaar geleden zo af te spre ken, nog onverkort gelden.' Het is duidelijk: Menno Siljée zal tegen de motie van Gemeen tebelangen stemmen, net als zijn hele fractie. De signalen die hij uit de andere collegepartijen heeft ontvangen, doen hem ver moeden dat de coalitie unaniem zal zijn, waarmee het voorstel geen kans maakt. Volgens Men no Siljée heeft Adri Reijnhout zijn ontslagbrief per 1 mei reeds verzonden. Op de raadsvergade ring van 15 mei staat die op de lijst van 'mededelingen en inge komen stukken' bij de raadsver gadering. In de dan ontstane vacature zal aan de raad worden voorgesteld Anneke Meijer te benoemen. Siljée sluit niet uit dat hij die kandidatuur zal stel len. Als voorzitter van de groot ste coalitiepartij vindt hij dat juist wel logisch. Adri Reijn- hout's afscheidsreceptie is geor ganiseerd en de uitnodigen zijn door de stad verspreid. Siljee: 'de PvdA-fractie en naar ik ver wacht de hele coalitie staat als één persoon achter Anneke Me ijer. De motie van Gemeentebe langen maakt geen enkele kans.' snelfiltermaling, 4*4* 4 pakken a 250 gram NU Q 00 200 gram Zaterdag Koninginnedag tot 13.00 uur geopend. Actie geldig met Bonuskaart a.h. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block SCHIEDAM - Schiedam herdenkt de slachtoffers van de oorlog donderdag 4 mei in de Grote of Sint Janskerk. De herdenking begint om 20.45 uur, de kerk is om 20.15 uur open. Tijdens de bij eenkomst zingt het Grote Kerkkoor o.l.v. Jacques Horde en speelt Chr. Muziekvereniging Harpe Davids o.l.v. Martin Stroetinga. A. Verwoerd bespeelt het kerkorgel, het koor wordt begeleid door organist Passchier. Sprekers zijn burgemeester Scheeres en historicus Jan Buitkamp. SCHIEDAM - Niet alle bedrijven waar gevaarlijke stoffen worden op- of overgeslagen hebben voldoende bluswatercapaciteit. Om dit probleem op korte termijn op te lossen, hebben de betreffende be drijven tijdelijke maatregelen moeten nemen. Dat blijkt uit een on derzoek van de DCMR Milieudienst onder 53 bedrijven en zeven spoorwegemplacementen in regio Rotterdam. Bij veertien bedrijven was onvoldoende bluswater beschikbaar om een flinke brand te kun nen bestrijden. De oorzaak van dit capaciteitstekort is vaak een te kleine aansluiting op de openbare waterleiding of te kleine leidingen. Bij vijf spooremplacementen was onvoldoende bluswater beschik baar. In samenspraak met de brandweer zijn bij de bedrijven tijdelijk aanvullende voorzieningen aangebracht of maatregelen genomen om een voldoende veiligheidsniveau te verkrijgen. In een aantal gevallen is de opslag van gevaarlijke stoffen beëindigd en zijn dompelpompen in de haven geïnstalleerd. De bedrijven met te weinig bluswater lig gen met name in de oude havengebieden. In Botlek, Europoort en Maadsvlakte was er, op één na, wel voldoende bluswater bij de on derzochte bedrijven. Aanleiding voor het onderzoek waren signalen van de brandweer en het gemeentelijk havenbedrijf dat de benodigde hoeveelheid water om een flinke brand te blussen niet altijd kon wor den geleverd. Ook de pompen bleken niet altijd goed te werken en voorzieningen waren soms niet te vinden. De Rotterdamse gemeen teraad bespreekt het onderzoek naar bluswatervoorzieningen op 27 april, de spoorwegemplacementen vallen onder de provincie. Op zaterdag 29 april vieren we Koninginnedag. In verband hiermede zal het Milieustation aan de Van Heekstraat die dag dicht zijn. Met ingang van 1 mei zal de naam Milieustation vervangen worden door Afvalbrengstation. Milieu HNS Nieuwe HftStadsblad OPTICIEN r-o-. .AniHnji1: Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 fcte.HANSKHJZ» 'D66-wethouder Reijnhout heeft ontslagbrief al verstuurd' Een begrip in de omgeving Broersveld 127 - Schiedam Telefoon 010-4733316 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 www.opeldealer.net Kindergymp in wit, lichtgrijs, zand, rose, fuchsia of rood canvas Maat'18/27 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 40 bruin, bruin/camel en bruin/blauw leder dames SCHIEDAM: Nieuwe Passage 40

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1