Sponsorcontract op z'n 'Schiedams' bezegeld KORTWEG Nazaten langs de Schie CDA: Onzinnige motie Originele Sunstar: SCHIEDAM Nieuws van de Hargahoeve 2 U wilt toch ook het beste voor uw Fiat Twee gewonden na aanrijding B&W openen Het Weeshuis 'Sugar Lee' in Schiedam Eén wijkploeg Groene Long Actievoerder Jan Zwart verzet zich tegen rechtsongelijkheid Het Nieuwe Stadsblad Autobedrijf J. van der Voorde Van 49,50 Groeneveld Opticiens HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 APRIL 2000 17 - 1441 SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres en wethouder Hafkamp verrichten donder dag 27 april eendrachtig de opening van het terras van Tapperij het Weeshuis in Schiedam. Die feestelijke handeling staat om 19 uur gepland. SCHIEDAM - Een niet van echt te onderscheiden kopie van zan geres Sugar Lee Hopper steelt zaterdag 29 april de show op de Koemarkt in Schiedam. De Su gar look a like geeft niet alleen een ijzersterke imitatie ten beste van de lijvige artieste, maar heeft ook nog een surprise optre den in petto. Het optreden vormt onderdeel van de drive in show 'Tropical Party' die op Koninginnedag op de Koemarkt wordt gehouden. Bezoekers kunnen hun eigen ta lenten uittesten bij de Karaoke die van 14 tot 16 uur op het pro gramma staat. SCHIEDAM - De verschillende wijkploegen die nu nog het Schiedamse groen onderhouden worden dit jaar samengevoegd tot een nieuwe wijkploeg die het beheer van de 'natuurlijke Groe ne Long' van de stad op zich neemt. Daarmee komen de on derdelen van de ecologische hoofdstructuur van Schiedam, Park Kethel met uitlopers, de Poldervaart en omgeving, het Prinses Beatrixpark, Park Blij- dorp, het Hargapark en het Volk spark onder beheer van één wijkploeg. Dat is beter voor de continuïteit in het beheer van de ze natuurlijke groene long, zo valt te lezen in het jaarverslag van de afdeling Groen- en Na tuurontwikkeling. In de loop van dit jaar moeten ook het Natuur- plan en bestemmingsplan Groe ne Long van Schiedam worden afgerond. Deze uitwerkingen van het Groenstructuurplan van Schiedam stonden al in 1998 op het programma maar liepen door personeelsgebrek vertraging op. In het Groenstructuurplan wor den de wensen opgetekend voor natuurontwikkeling in Schie dam, in het Natuurbeleidsplan worden die wensen vertaald naar concrete inrichtings- en beheers maatregelen, het bestemmings plan omvat juridische maatrege len om dat mogelijk te maken. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 Meissie gevonden SCHIEDAM - Meissie is een cypers poesje van ongeveer 7 jaar oud. Zij is ongeveer half maart gevonden in een schuur aan de IJsselmondestraat. Bij de Hargahoeve weten ze van haar dat ze met honden en andere kat ten overweg kan. Meissie kan binnen blijven, of ze bij kinde ren kan is onbekend. Roderick maakt toilet Roderick is een cremekleurige gecastreerde kater, een kruising Pers van 5 jaar oud. Roderick kan bij kinderen, ligt graag op schoot en wil graag naar buiten toe kunnen. Deze vent kan niet bij andere katten en honden, dat is hij niet gewend. Wie er over denkt om Roderick in huis te ha len moet er wel rekening mee houden dat zijn vacht enige on derhoud vergt. Toen de fotograaf van Het Nieuwe Stadsblad naar de Hargahoeve kwam om Meis sie en Roderick op de gevoelige plaat vast te leggen, was de fraaie Pers net bezig met toilet maken. Hij keek met verstoorde blik op alsof ie zeggen wou 'wacht even ik ben net wakker, moet nog even mijn haar kammen'. De fo tograaf begreep de hint, oefende wat geduld en kon even later een tevreden en netjes gekamde Ro derick in beeld brengen. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zon dag en maandag is het asiel ge sloten. door Theo H.B. Schoenmakers Actievoerder Jan Zwart heeft bij de politie aangifte ge daan tegen de ABC-parkeerdak in de Lange Kerkstraat. Deze heeft van de DCMR een milieuvergunning om op be paalde uren open te zijn. De werkelijke openingstijden, zo als die ook bij de ingang van de garage staan aangegeven, zijn echter'veel langer. Zwart heeft van de DCMR verno men dat de exploitant van de garage eind vorig jaar ver ruiming van de openingstijden heeft aangevraagd, doch dat toestemming daartoe werd geweigerd. Hij is er zeer verbolgen over, dat men ondanks het weigeren van de toe stemming, de garage toch langer open heeft gesteld, en dat toezicht op het naleven van de regels kennelijk ontbreekt. Veel Schiedammers kennen John Zwart, van professie kun stenaar, als 'alternatief hulpver lener' of 'onbezoldigd raadsman van degenen die met de gemeen te in de clinch liggen', twee van de omschrijvingen die hij voor zichzelf gebruikt. De aangifte tegen de ABC-garage deed hij vorige week bij, de Schiedamse politie in zijn hoedanigheid van coördinator van de werkgroep verkeers- en parkeerbeleid 'Land van Belofte' en omstre ken. Op het dak van de winkels van Albert Heijn, Blokker en C A in de Lange Kerkstraat, het ABC-complex, bevindt zich een parkeergarage. De exploitatie daarvan is in handen van Q-Park beheer b.v., een in Maastricht gevestigd bedrijf. Op 23 novem ber 1993 kreeg men de vergun ning volgens de Wet Milieube heer. Daarin staan onder andere de toegestane openingstijden vastgelegd. Op een bord bij de ingang van de garage staan er veel ruimere tijden vermeld. Zwart, die op het Oude Kerkhof tegenover het ABC-complex woont, heeft kunnen constateren dat men die lange openingstij den in strijd met de regels ook daadwerkelijk hanteert. Op maandag mag men van 13.00 tot 18.30 open, op dinsdag, donder dag en vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Op deze dagen is men echter open van 7.00 tot 20.30. Op donderdag mag men open van 9.00 tot 21.15, maar men gaat al twee uur eerder open. Een simpele berekening wijst uit dat men de toegestane opening stijden met ruim 50% over schrijdt. 'Allemaal puur om het economisch gewin', aldus Zwart, 'maar zo'n milieuvergun ning is toch niet voor niets nood zakelijk! Die is erom bedoeld om het verkeerslawaai en de benzeenuitstoot binnen de per ken te houden. Op 6 december vorig jaar heeft de DCMR een aanvraag van Q-park ontvangen om de openingstijden te verrui men. Ik heb echter van de DCMR zelf vernomen, dat die aanvraag is geweigerd. De DCMR verleent de milieuver gunningen namens de Gemeente Schiedam. Oogje toegeknepen Men heeft onlangs van Q-park aanvullende informatie over de aanvraag ontvangen, en ver wacht indien hij nu wordt goed gekeurd, pas in juni de noodza kelijke publicatie kan volgen. Daarna volgt een inspraakronde en kunnen belanghebbenden be zwaar maken. De werkgroep verkeers- en par keerbeleid 'Land van Belofte' e.o. zal daar zeker gebruik van maken.' Het verbaast Zwart vooral dat het 'vlak onder het stadskantoor mogelijk is de re gels op zo'n schaal aan je laars te lappen.' Hij kan zich niet voorstellen dat niemand in de gemeentelijke toren de overtre dingen zou hebben gezien. Hij denkt eerder, dat 'er bewust een oogje wordt toegeknepen. In de politiek klinkt namelijk de roep om verruiming van de ope ningstijden van de gebouwde parkeervoorzieningen, omdat ze denken dat het voor mensen van buiten de stad daardoor aantrek kelijker wordt in Schiedam te blijven hangen. Als je de regels overtreedt op een manier die de gemeente welgevallig is, schijnt het te mogen. Rechtsongelijkheid in optima forma, waarmee de gemeente nog weer eens opnieuw de be legger van buiten de stad be voordeelt boven de belangen van de Schiedammer, wiens gezond heid opnieuw wordt veronacht zaamd. Hoewel dat regel in plaats van uitzondering is, zal ik me daar nooit bij neerleggen', aldus een getergde John Zwart. SCHIEDAM - Sinds 1960 richt de Schietsportvereniging Schiedam zich op het serieus beoefenen van de schietsport. Elke maandag- en woensdag avond vinden de verenigings avonden van 7 tot 11 uur plaats in het pand aan de Lan ge Haven 57b. Zeven moderne schietbanen met elektrische kaarttransporteurs, die een voudig om te zetten zijn voor staand, knielend en liggend schieten, zijn in het centrum aanwezig Zaterdag 29 april vinden de Open Kampioen schappen luchtgeweerschieten er plaats. Er wordt gestreden om de vaste prijs van de Ge meente Schiedam en de 'De Kuijper Wisseltrofee'. Tegelij kertijd worden wedstrijden voor de jeugd en een vrije baan voor senioren georgani seerd. Schietverenigingsleden zijn daarvan uitgesloten, zodat belangstellenden die met de sport kennis willen maken geen oneerlijke concurrentie te duchten hebben. Men schiet met de eigen sportwapens of die van de vereniging. Schieten kan in Nederland maar op twee plaatsen: de kermis en bij een van de ruim 200 officiële schietverenigingen. Dat laatste staat bekend als 'serieus' schie ten. Hoe serieus ze hun sport nemen blijkt ook uit de richtlijnen ten aanzien van sportkleding, die zweet moet opnemen en de li chaamswarmte vasthouden. An dere richtlijnen zijn aanwijzin gen voor regelmatig trainen om de conditie op te bouwen, goede nachtrust, evenwichtig eten, niet roken en weinig alcohol. 'Ge bruik niet alleen je spieren, maar ook je hersens', is het motto. Door gelijktijdig met de Open Schiedamse Kampioenschappen ook belangstellenden de gele genheid te geven tegen zeer ge ringe kosten met de schietsport kennis te maken, hoopt men een groot aantal belangstellenden te trekken. Vanaf 12.00 uur is men welkom. Tot 21.30 uur kunnen kaarten worden gekocht; de prijsuitrei kingen staan een uur erna ge pland. Voor de jeugdwedstrijden koopt men een kaart voor vijf schoten a 1,50, senioren beta len 2,50. Men kan net zoveel kaarten kopen als men wil. Voor niet minder dan de eerste tien ju nioren en senioren zijn er mooie prijzen te winnen. Ook voor de winnaar van de gelukskaarten van een riks staat een mooie prijs te wachten. De schietver eniging telt op dit moment veer tig leden, senioren betalen 150 gulden contributie per jaar. Woordvoerder Wim Post hoopt dat er zaterdag wat leden bijko men: 'Behalve luchtgeweer en luchtpistool schieten vindt de vereniging het sociale aspect be langrijk. Door het meedoen aan wedstrijden kan men geselec teerd worden in districtteams, wat zelfs kan leiden tot deelna me aan de Olympische spelen.' Wie op zaterdag verhinderd is en bij een andere gelegenheid ken nis wil maken met de Schiet sportvereniging Schiedam kan op maandag- of woensdagavond tussen 19 en 23 uur terecht op de Lange Haven 57b of bellen met 4732303. SCHIEDAM - Geheel in Schie damse stijl bezegelden directeur Kruijt van Cultuur, directeur Ei kenbroek van de ONS Groep en burgemeester Scheeres de uit breiding van het sponsorcontract dat ONS eerder sloot met het Stedelijk Museum Schiedam. Op het Schiedamplein van de Bedrijvenbeurs in het Rotter damse Ahoy hieven de onderte kenaars het aloude glas jenever, gestookt op eigen bodem. ONS, dat er al voor zorgde dat het mu seum gratis toegankelijk werd, gaat het museum vijf jaar lang financieel steunen bij het onder houd van de kunstcollectie. Het Schiedam Business Plein was ter gelegenheid van 725 jaar Schiedam omgetoverd tot een bijzonder culturele, historische presentatie. Vijf Schiedamse instituten ga- I kunststofkozijnen Fabricage In algen fabriek Warmte-lsolerand en ondartioudsvrll Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Theater aan de Schie en de Stichting Schiedamse Molens waren nadrukke lijk aanwezig. ven inhoud aan het adagium 'Schiedam, historie in een ei gentijds karakter'. Het Stedelijk Museum toonde de uitgebreide Cobra-collectie en ook het Gedistilleerd Museum, Muziekcentrum OpMaat, Fortis 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 SCHIEDAM In het filmhuis in Gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12 draai en de volgende films: 27 april; Unter den Palmen van regisseur Miriam Kruishoop, 28, 29 en 30 april; Andre Hazes, zij gelooft in mij van regisseur John Appel, aanvang films donderdag t/m za terdag 21 uur, zondag 15 uur, toegang f10,- donateurs f8,-. Kaarten reserveren dinsdag t/m zaterdag van 13 tot 17 uur en 19 tot 20 uur aan de Stadsgehoor zaal tel. 4340500. De Blauwe Brug organiseert een kinderinstuif 'Fantasia' (4 t/m 9 jaar) op woensdag van 13.30 tot 16 uur, entree f 1,- in schrijven vanaf 13.15 uur. Vrij willigers hiervoor zijn welkom, aanmelden via tel. 2470464. Za terdag is er vrijmarkt van 9.30 tot 15 uur in De Blauwe Brug kinderen kunnen zich aanmel den tot 27 april bij de infobalie. OUDERENWERK,,/ Zondag in dienstencentrum de 4 molens is er Oranj^Thé-dan- sant van 13.30 tot 16.15 uur, kosten f5,-. Dinsdag 2 mei is er modeshow; Esther thuismode in dienstencentrum de Woudhoek om 10 uur, gratis. SCHIEDAM - De 'bastaardmu- ziek' van de Nazaten is een tro pische verrassing van een tinte, lende vrolijkheid en ook nog zeer dansbaar. Het is maar één van de vele groepen die optreden tijdens 'Het festival aan de Schie', dat als subtitel een'festi val in beweging heeft. In het ka der van de avondeditie van 'Het Muziek- en Molenfestival' zul len er op 20 mei aan het Schie damse riviertje (Lange Haven) een grote variatie aan ensem bles, dans, zang en muziekgroe pen te zien zijn. De klanken van wereldmuziek, een mengeling van Europese marsmuziek, Por- -tugese fado, traditionele Suri- naamse kaseko, jazz, begrafenis- muziek uit New Orleans en An tilliaanse walsmuziek, stijgen op langs oude jeneverpakhuizen en nemen de Schiedammer naar an dere culturen.Op dezelfde dag is er de 'Grote Schiedamse Proe- verij', waar ze gerenommeerde plaatselijke restaurants speciale festival gerechtjes aan het pu bliek presenteren. Na het inval len van de duisternis worden op grootzeilen van historische bin nenvaartschepen films en dia's geprojecteerd. Het festival is te bezoeken van vijf uur 's mid dags tot half twaalf 's avonds. De CDA-fractie vindt het om meerdere redenen onzinnig dat Gemeentebelangen Schiedam medio mei een motie wil indie nen tegen het vertrek van Reijn- hout en de opvolging door An neke Meijer. 'Dat het binnen Ge meentebelangen mogelijk is om je niet aan gemaakte afspraken te houden, wil niet zeggen dat zulks ook bij andere partijen ge woonte moet worden', waar schuwt de CDA-fractie in een open brief. Fractievoorzitter Paul van Mansum meldt: Twee jaar geleden nog sprak de frac tievoorzitter van de PvdA uit dat het werk door vier wethouders moet kunnen worden gedaan. Aan de bevolking zou niet kun nen worden uitgelegd dat er vijf wethouder nodig zouden zijn, hij voegde daaraan toe 'mede ge zien de kwaliteit van de vier wet houders, die de coalitie op het oog heeft...'. De VVD gaf aan met de constructie, die werd voorgesteld door formateur Wiegman niet zoveel moeite te hebben. Het CDA had grote be zwaren tegen de wijze waarop het huidige college tot stand ge komen is en achtte het resultaat een belediging voor de kiezers. Met de stoelendans, die dit col lege als resultaat heeft, wordt be wust een risico ingewreven dat spanningen, die nu onder de op pervlakte leven, de komende vier jaar expliciet naar boven ko men.' Het CDA ziet maar één reden om eerder afspraken open te bre ken en dat is om de fout van toen te herstellen en nieuwe college onderhandelingen te voeren - nu wél met het CDA. 'Vier wethou ders waren en zijn genoeg, dus als men vindt dat de heer Reijn- hout zijn periode mag volmaken, is er geen plaats voor mevrouw Meijer. En dat kan alleen, bena drukt het CDA, als Meijer zich zelf terugtrekt of als de coalitie ontevreden is over het resultaat van haar stageperiode of de bij drage van Groen Links aan het beleid en ervoor kiest om met de huidige vier wethouders de pe riode vol te maken. Je kan dan levensgrote vraagtekens zetten bij de waarde van afspraken die deze coalitie gemaakt heeft en maakt.' SCHIEDAM - Een 40-jarige motorrijder uit Schiedam kwam woensdagmiddag op de kruising van de Maasdijk met de Nieuw- Mathenesserstraat in aanrijding met een 29-jarige Schiedamse fietsten Hierdoor kwamen beiden ten val, waarbij de fietster gewond raak te. Ook de 13-jarige bijrijder op de motor bleef niet ongedeerd. De vrouw en de jongen zijn voor onderzoek naar het Vljetland Ziekenhuis, lokatie Schieland, overgebracht. voor 29,50 Sunny Days are here again! Groeneveld Opticiens heeft honderden zonnebrillen. En er is al een zonnebril op sterkte vanaf 99,-1 tot kteye mttr wrMic-Af Schiedam, Hoogstraat 17. Tel. (010) 426 76 65. loods verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 (55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Gervan Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam 'Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS V Exploitant ABC-complex lapt regels van milieuvergunning aan zijn laars Schieten is vooral een serieuze sport A. BAKKER I Zn s 0/ i Ut/ Showroom geopend van maandag t/m zaterdag I van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. foto: ROGIER VAN DER KRAAN I f

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 5