O wmm N P 0 0 3 a 3 p mmm Op koopzondag 7 mei zijn de winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur! Koemarkt...Groenmarkt! Tropische MoederdagTip Het voor-zomer-gevoel van 2000 begint in Schiedam op 7 mei!!! COLOFON van de Maand SB Grote Markt. boekenmarkt! BroersveldBrocanterie-Markt mmmm m Deze pagina is een uitgave van het Cen trummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliers verenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage Eindredactie Lay Out Foto's Maya Geerst Natascha Koelhof Roel Dijkstra Elke maand zet, de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant qp de foto bij een van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant krijgt een waardebon van honderd gulden, de 'Fotosnip' Ditmaal v\as het prijs bij Xenos aan Broersveld 43. Een totaal overdonderde Mariska de Jong wist ge woonweg niet wat ze hoorde toen Xenos-bedrijfslei- der de heer Van Dormolen haar onmiskenbaar als de winnares van de Fotosnip aanwees. Ze stond juist in dubio welk tafeltje ze zou kiezen voor een goede vriend die zij helpt met het inrichten van zijn nieuwe huis. Mariska, die in Rotterdam werkt, is een echte Xenos-fan, want ze heeft hier al heel wat leuke heb bedingetjes aangekocht en weet ook al precies wat ze straks in haar 'eigen huis' gaat zetten. "Ik ben op zoek in Vlaardingen,legt ze uit. "Maar daar hebben ze ge lukkig ook een Xenos.Momenteel woont de Schie- damse echter nog bij haar ouders thuis, en toevallig heeft ze juist vandaag 'het' moederdagcadeau voor haar moeder gevonden. Ze verklapt liever niet wat, want haar moeder leest het Schiedams Stadsblad na tuurlijk ook, maar "het is wel een hartewens van haar". Het enthousiastme van Mariska voor Xenos komt dhr. van Dormolen in de 'wandelgangen' heel vaak tegen. Sinds de opening, nu ruim een half jaar geleden, zijn de verwachtingen ruimschoots overtroffen. Het Xe- nos-filiaal beslaat metz'n vele 'trendy' artikelen nu de plek waar voorheen vier andere winkels gevestigd waren. "We hebben inderdaad de indruk dat veel Schiedammers blij met ons zijn," aldus Van Dormo len. "En nu het hele winkelcentrum goed aangepakt is komen er ook steeds meer klanten naar de Nieuwe Passage!" In mei leggen alle vogels een ei, en in Schiedam zet men de bloemetjes buiten! Kde koopzondag van 7 mei a.slaat et Centrummannagement Schiedam zich weer van haar beste kanten zien. Immers, op die zondag zijn er weer tal van activiteiten, die een bezoek aan het Cen trum van Schiedam méér dan waard zijn. Het wordt een echt Lentefeest, zo vlak voor Moederdag! Op de eerste plaats zijn daar de bloemen- en plantenhande- laren, die met een geweldig lentespektakel komen. Op diverse lokaties, verspreid over het Centrum, zullen zij met hun 'groene vingers' en met uitstallingen van ruim 10 meter elk, hun groene, geur- en kleurrijke handel bij 'opbod en afslag' proberen te slijten. Wie krijgt bij de aanblik van al dat natuurschoon niet de lentekriebels?! Dat nodigt uit om zelf ook buitenshuis en in de tuin aan de slag te gaan. Dat komt goed uit, want natuurlijk blijft het niet alleen bij dat 'groene gevoel'. Neen, sterker, er wordt ook flink uitgepakt met allerhande huis- en tuindecoraties. Werkelijk al les voor uw tuin zal verte genwoordigd zijn. Wat bij voorbeeld te denken van tuinbeelden, gips-decora- ties, tuin- en sierhekken, verlichting etc. etc. Naast deze dames en heren met 'groene vingers' kunnen ook de liefhebbers van wat meer exotisch getinte ge wassen op deze groene len temarkt behoorlijk aan hun trekken komen. Immers, van het Landgoed Graven- stein uit Den Hoef komt een zware delegatie, die groots zal uitpakken met een enorm assortiment Mexi caanse cactussen en kuip- planten. Daarnaast verkoopt men er handgemaakt aardewerk en dit alles in een tropische ambiance. Naast deze bloe men- en plantenmarkten is er op zondag 7 mei ook een braderie, grotendeels ver zorgd door ondernemers uit de binnenstad. Begin nend in de Hoogstraat zul len tal van kramen zich on derscheiden van een 'door snee' koopzondag door ex tra scherpe aanbiedingen. Door de Hoogstraat lopend, komt men vanzelf op de Grote Markt. Daar zal men 'overspoeld' worden door een enorm aanbod boeken en strips. Alle belangrijke boekverkopers geven acte de présence, ieder op zijn specifieke wijze en ieder met zijn eigen specialitei ten. Een unieke mogelijk heid voor u om uw boeken kast wat meer 'aanzicht' te geven. En tegelijkertijd een unieke kans om nou juist dat boek of die strip te vin den, waar u nu al zolang naar op zoek bent! Op be trekkelijk eenvoudige wijze wordt u hier op uw wenken bediend: dus dat moet luk ken! En, zoals u dat inmid dels gewend bent van het Centrummanagement, Zal ook het Broersveld zijn aan wezigheid op meer dan en thousiaste wijze laten gel den. Immers, de antiek- en curiosamarkt is niet meer weg te denken in het Broersveld. Ooit beschei den begonnen, is dit onder- -- deel inmiddels uitgegroeid tot een waar fenomeen, dat steeds meer bezoekers trekt. Immers, niet alleen Schie dammers weten deze unie ke plek te vinden, maar ook mensen uit de regio! Der halve komen er per koop zondag ook steeds meer kramen bij! En, heel be langrijk: ook steeds meer kwaliteit! Dat maakt nou juist een bezoekje aan het Broersveld zo leuk op zon dag. Het spreekt dan ook voor zich, dat, samenvat tend, de koopzondag van 7 mei a.s. weer een hele by- zondere zondag wordt. En, een zondag op het juiste moment geprikt, want we schreven het al: Moederdag nadert! Dus, een bezoek aan de binnenstad is dat met al zijn evenementen meer dan waard. Graag tot ziens op zondag 7 mei! Lex van Hulst, Centrumma nager. Deze voorjaarsmarkt met alles voor huis en tuin, maar ook de voorjaars mode en trends zijn vertegenwoor digd zoals heesters, coniferen, struiken en bomen, perkplanten, vaste tuinplanten, klimplanten en bloembollen. Of het zonnetje schijnt of niet, bezoe kers aan de koopzondag van 7 mei 2000 kunnen op alle mogelijke manie ren kennis maken met het losgebarsten voorjaar.Maak er een 'Rondje Centrum' van; een eigentijdse versie van de 'Grote Om loop'- die hiermee in ere hersteld lijkt. ie moeder origineel wil verrassen op Moederdag moet het volgende eens proberen. Ook ontbreken de 'Crea'- kramen niet waarin alles uit de doeken wordt gedaan over huisdecoraties met ondermeer voorjaarskran- sen van kunst- en droog bloemen. Op de verhoging tussen de kiosken en tegen de schut ting voor de verbouwing treft men tuinbeelden in steen, gips en keramiek en ander tuingoed aan. Een eindje verderop worden de bezoekers als het ware zelfs ondergedompeld in een tropische sfeer waar de tuinders van Landgoed Gravenstein hun tropische (groen-)verrassingen op een wel zeer aparte wijze zullen presenteren. Om het 'rondje' inderdaad rond te krijgen treft de ware lief hebber bij het Stadhuis rond de Grote Markt een grandio ze collectie boekenkramen aan. Gecombineerd met de ge zellige terasjes en de fraaie lokatie wel een unieke am biance voor zo'n 'letterrijk' gebeuren! HoogstraaMange Kerkstraat-Hemaplein: a de stijlvolle boekenmarkt het meer 'hectische' gebeuren van de Braderie. Het Centrummanagement is er in geslaagd om in deze, be paald niet al te brede straat een vijftigtal kramen zodanig links en rechts te plaatsen dat er toch nog voldoende ruim te overblijft voor het z.g. 'calimiteitenverkeer.' Alles wat hier uitgestald wordt noodt het kuierende publiek tot het doen van gezellige aankopen. Zo nadert vanzelf de lange Kerkstraat, waarbij rekening is gehouden met de in- en uit gang van de kerk. (Het is zondag!) De route gaat vervol gens vanaf Lantaarnpad nummer 10 langs kerk en kerk- tuin, via de groot-winkelbedrijven naar het Hemaplein. TROPISCH ONTBIJT. (Alle genoemde produkten zijn wel ergens in een van de winkels van het winkelcen trum te verkrijgen.) Het succes van dit ontbijt ligt 'm vooral in de 'Oosters Romantische Sfeer'. Ge bruik een in stijl gedekt pre senteerblad, bij 'ontbijt op bed'. Je kunt natuurlijk een kant klare placemat ge bruiken, maar veel per soonlijker is een zelfge maakt exemplaar. Dat kan gemakkelijk op de compu ter, maar je kunt ook allerlei tropisch aandoende afbeel dingen, (strand- of eigen vakantie-)foto's, tekenin gen en teksten op een A-4, foto-kopiëren. Op sommige plaatsen kan dat zelfs in kleur!) Vergeet voor het 'tropische' ontbijt niet het ontbijtbord met een oos ters symbool erop en idem kop en schotel. En/of een longdrinkglas en zelfs een klein vaasje (bijvoorbeeld in de stijl van een bamboe stammetje). Voor de roman tische moeder zijn er zelfs 'oosters' getinte (waxine)- lampjes in de handel. Maar het gaat natuurlijk vooral om het ontbijt. Gebruik, zo als moeder gewend is haar cracker(s), toast, beschuit, croissant(s), witte, bruine sneetjes brood, of een in de oven eventjes wat licht knapperig verwarmd 'Suri naams' broodje en doe hierop wat plakjes van haar lievelingskaas. Daarop een dun laagje ananasjam. Gar neer dit met wat schijfjes ananas en papaya (vers, of uit blik). Ook heel smakelijk en weer eens wat anders zijn in de magnetron ver warmde broodjes Bapau. (In verschillende smaken ingevroren verkrijgbaar) Naast een kopje koffie of (tropische) vruchtenthee kun je in plaats van sinaas appelsap ook een feestelijk versierd glas met papaya-, mango- of guyavesap erbij serveren. Maak het geheel 'af' met een echte orchidee in een vaasje! Natuurlijk kun je hier zelf nog een heleboel aan toe voegen, veranderen en/of aanpassen. Iedere moeder is immers uniek! Wanneer je van antiek en curiosa houdt, is de Brocanterie-markt echt een soort luilekkerland: wat de één voor een 'prulletje' aanziet, kon best wel eens een byzondere antiquiteit blijken te zijn! Voor Irene is het elke dag moederdag. Zes maanden geleden kreeg ze haar eer ste kindje en samen met Luuk wandelt ze bijna da gelijks door het Schiedam- se Centrum. Geen toeval dat wij haar daar aantref fen dus. Precies één dag na haar verjaardag! Ze is best verwend, daarom verwacht ze eigenlijk niets extra's op Moederdag, 'want', zo zegt legt ze uit terwijl ze op de kleine in de wagen wijst: 'Ik heb ei genlijk alles al.' Monique Vogels heeft er een goede gewoonte van gemaakt om de dagelijkse boodschappen samen met dochter Danieta in het winkelcentrum te doen. Dochter Danieta stapt par mantig met haar poppen- wagentje door de winkel passage waar we hen aan treffen. Of er al wat ideet jes voor de naderende moederdag zijn? In elk ge val wel om oma te ver wennen! Eugenie Jansen is een goedlachse, buitenshuis- werkende moeder. Op haar route van of naar haar werk in het zieken huis 'neemt' ze graag het winkelcentrum mee. Zo komt ze nog wel eens iets leuks tegen om haar kin deren, Dorothy en Kevin, thuis mee te verrassen! Met drie kinderen, twee kleinkinderen en één ach terkleinkind hebben de heer en mevrouw Hobbel al heel wat moederdagen meegemaakt. Mevrouw Hobbel (bijna 80) glundert wanneer ze vertelt dat ze tegenwoordig meer tijd heeft om van moederdag te genieten dan vroeger, toen het echtpaar nog hun eigen hotel in Rotterdam aan het Henegouwenplein' runde. Oorspronkelijk uit Flakkee afkomstig wonen ze nu al weer zo'n tien jaar in Schiedam en voelen zich hier in het Schiedam- se winkelcentrum hele maal thuis! De Brocanterie met z'n tientallen kraampjes en uitstallin gen over het Broersveld of langs de buitenring het Broers- vest, biedt volop gelegenheid om heerlijk 'rond te neuzen' en weg te dromen tussen de uitgestalde curiositeiten! MBrito f** P iirMii m *fe. ^n^JS mm.!— finfflfc *nfto bchiedam centrum Van alle markten thuis! V f Sfe: «fr V V 'f'jp w

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13