BMW C1 voor in de stad Seat groeit naar achtste plaats Nieuwe Stadsblad Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Mitsubishi car-sponsor Rescue Mania 2000 n door Anjès Verhey Met de Cl introduceert BMW een geheel nieuwe vorm van mobiliteit: een vervoermiddel dat de voordelen van een tweewieler combineert met de veiligheid van een automobiel. Met de Cl ga je weer voor je ple zier, individueel en gemotoriseerd, de stad in. Waar het verkeer hope loos vastzit, vindt de Cl vaak zijn eigen weg. En omdat hij maar zo weinig ruimte inneemt, vindt de Cl een parkeerplaatsje waar voor de auto geen plaats meer is: bijvoorbeeld voor de ingang van de super markt of van het postkantoor. Het veiligheidsconcept van de Cl maakt het rijden zonder valhelm of beschermende kleding op een verant woorde wijze mogelijk. De Cl rijd(st)er weet zich altijd goed beschermd, daarvoor zorgen het veiligheidscompartiment met schou- derbeschermingsbeugels en vervormingselementen, de speciale stoel met hoofdsteun en twee veiligheidsgordels. Bij een onverhoopte val partij worden de gevolgen beperkt door een crash-deformatie-element boven het voorwiel en de telelever. Het veiligheidscompartiment met dak en voorruit biedt bovendien een zekere bescherming tegen de ele menten. De Cl van BMW is er in drie varianten. De basisversie wordt geleverd in de kleuren Orangerood en Jade uni. In de uitvoering Family's Friend is de Cl tweekleurig: Kalaharigeel uni met Frostblauw metallic of Orangerood uni met Frostblauw metaalic. Standaard is een ruim opbergvak in de voorzijde van de kuip en een bagagebevestigings- kit. De Cl Executive is herkenbaar aan zijn Graphit-mettalic lak. In deze uitvoering zijn een GSM-console, een opbergvak en een bevesti- gingskit met bagagenet en railing standaard. De topsnelheid van de BMW Cl ligt boven de 100 km/uur, gemiddeld verbruik ligt onder de 3 liter/100 km. Seat heeft 135.800 auto's verkocht in het eerste kwartaal van dit jaar. Er zijn ten opzichte van het eerste kwartaal van 1999 17.600 meer auto's verkocht, dit betekent een groei van bijna 15 procent. Seat heeft hiermee sinds het begin van dit jaar de grootste verkoop- groei gerealiseerd binnen de Volkswagen groep, met uitzondering van de luxe merken Bentley en Lamborghini. Van het verkochte aantal zijn bijna 90.000 Seats geëxporteerd en meer dan 46.000 in Spanje verkocht. Seat heeft meer dan 89.500 auto's geëxporteerd in het eerste kwartaal van 2000, dat is vergeleken met vorig jaar een groei van 20 procent. Dit betekent wederom een verkooprecord. Naast de verkopen op de Spaanse markt heeft Seat in het eerste kwartaal de meeste auto's verkocht op de Duitse markt, een totaal van 16.800 auto's. Bovendien zijn er in dezelfde periode in 15 ande re landen verkooprecords geboekt, zoals in Frankrijk, Groot- Brittannië, Nederland, België, Oostenrijk, Griekenland en Ierland. In Nederland boekt Seat grote successen. Ten opzichte van het eer ste kwartaal van 1999 zijn bijna 1000 auto's meer verkocht. Op 31 maart 2000 stond de teller op 6.728 personenauto's. Seat realiseer de een marktaandeel van 3,21 procent en bereikte hiermee een acht ste plaats. door JAN TIMMER Hoe maak je het een gere puteerde ericketcoach naar de zin. Bij Excelsior'20 kennen ze het antwoord: ze stellen hem een kwalitatief uitstekende selectie be schikbaar én een fraai ge lijnde en probleemloze au tomobiel. Dus werd de Nieuwzeelandse speler/trainer Michael Dighton zaterdag richting Autoservice Eigenraam ge dirigeerd, alwaar hem door Wim Knijnenburg, direc teur van de vestiging Schiedam de sleutels van een gloednieuwe Peugeot 306 werden overhandigd. Van deze auto zal Dighton gedurende zijn verblijf in Nederland een periode van vijf maanden gebruik maken. "Wij dragen Excelsior'20 als subsponsor een warm hart toe", vertelt Wim Knijnenburg. "Af gelopen seizoen hebben we ge noten van het kampioenschap van de voetbalafdeling van de vereniging. We hopen dat dat succes deze zomer een herha ling krijgt in de vorm van een crickettitel." De genegenheid tussen sponsor en club blijkt wederzijds te zijn, constateert de directeur van Au toservice Eigenraam Schiedam tot zijn genoegen. "Een behoor lijk aantal leden van Excelsi or'20 rijdt inmiddels Peugeot." Niet zo vreemd gezien de fraaie modellenlijn die het Franse merk het levenslicht heeft doen zien. Vooral de 206, 306 en 406 scoren uitstekend op de Neder landse markt. Wanneer na de zomer ook de nieuwe 607 in de showroom van Eigenraam staat te blinken is het gamma verder gecompleteerd. De 607 zal de inmiddels ietwat belegen 605 gaan opvolgen en belooft een automobiel te wor den die Peugeot op prestigieuze wijze een nieuwe ingang ver schaft in de hogere autoeche lons. De heer Knijnenburg is in middels alweer 37 jaar werk zaam bij Autoservice Eigen raam. "De heren H en R begonnen het bedrijf veertig jaar geleden in Vlaardingen", vertelt Knijnen burg. Van daar uit groeide een zaak die als officieel Peugeot- dealer een uitstekende reputatie wist op te bouwen en vele tevre den klanten letterlijk op weg hielp. Waaronder dus de Nieuw zeelandse playing coach Micha el Dighton. "We hebben de overhandiging van de sleutels op een gezellige manier en zonder allerlei toeters en bellen laten plaatsvinden aldus Wim Knijnenburg. Michael Dighton ontving uit handen van Wim Knijnenburg de sleutels van zijn Peugeot 306. Mitsubishi heeft twee Space Ruimers ter beschikking gesteld aan de stichting 'Rescue Mania 2000'. Op 26, 27 en 28 mei aanstaande orga niseert deze stichting in 's-Gravenzande een groot aero-nautisch spek takel. Aan deze air- en seashow nemen luchtmacht- en marine-onder delen, reddingsmaatschappijen en andere hulpverleners uit diverse lan den deel. De organisatie van 'Rescue Mania 2000' verplaatst zich per Space Runner. Tijdens het evenement zelf zet Mitsubishi ook andere modellen in voor de organisatie en het vervoer van VIP's. Mitsubishi onderhoudt al tijden goede banden met de reddingsbrigade van 's- Gravenzande, die veelvuldig gebruik maakt van een vierwielaangedre- ven L200. Ook in 1996 was Mitsubishi Motors partner van Rescue Mania. "Toen de stichting ons vroeg mee te werken aan het evenement van 2000, hebben we niet geaarzeld. We vinden 'Rescue Mania' een sypathiek spektakel met een goed doel, namelijk het presenteren van organisaties die hun werkzaamheden doorgaans buiten ieders gezichts veld verrichten. En dat altijd in het belang van de veiligheid van de medemens", zegt Huib de Vries, woordvoerder van Mitsubishi-impor- teur MMSN. Hij vervolgt: "We verwachten veel publiek bij deze mani festatie, die zich afspeelt op en bij de Noordzee. Op het strand kunnen de vierwielaangedreven Mitsubishi's tonen wat ze waard zijn." Patrick van Eijsden, hoofd operationele organisatie van Rescue Mania 2000: "In Mitsubishi hebben we opnieuw een betrouwbare car-sponsor. Met name de vierwielaangedreven auto's van dit merk passen perfect in het decor van 'Rescue Mania 2000." Opel denkt mee in deze drukke tijden. Om niet meer tiid dan strikt noodzakelijk van ons op te eisen, presenteerde het merk op Sardinië maar liefst twee model len tegelijkertijd: de Astra Coupé, en de 'stads-MPV' Agila. Twee totaal uiteenlopende modellen die wel zij- aan-zij in de showroom zullen staan, elk met hun eigen aantrekkings kracht. Spreekt de Astra Coup, met name de individualistisch ingestelde sportieve rijder aan, de Agila wordt beslist een klapper onder gezinnen die een ruime, prakti sche en comfortabele auto zoeken voor een interessante prijs. De Opel Astra Coupé kwam tot leven in samenwerking met designer Bertone. Niet overdreven gesti leerd, zodat hij een brede groep kopers zal aanspreken. Wel ligt de nadruk op de sportieve aspira ties van de auto. Hiervoor zorgen de vloeiende daklijn met de ver achter overhellende A-stijl, de breed uitlopende C-stijl, de sterke wigvorm in de flank, de smalle grille, de mistlampen in de dikke voorbumper en de wat agressieve blik in de 'ogen': lekker donker omrande, dichtgeknepen koplam pen. De dikke wielkasten, die standaard gevuld worden met 16 inch lichtmetaal, en het met 20 mm verlaagde onderstel maken het verhaal helemaal compleet. Binnenin is het al niet anders. Strak dashboard, met chroom Astra Coupé gaat gegarandeerd een hit in coupé-land worden, als was het maar vanwege de scherp gestelde prijzen. De 1.8 (115 pk dus) staat te boek voor 48.950, terwijl de iets dikker uitgeruste 2.2 (cruise control bijvoorbeeld standaard) drie mille meer moet opbrengen. De turbo-prijs volgt later dit jaar. Maar het zijn prijzen die een goed te rijden, schitterend uitziende coupé dichterbij een groter deel van autokopend Nederland brengen. Opel Agila Een groot deel van Nederland is ook in de markt voor de nieuwe Opel Agila, een compacte ruimte wagen, door Opel zelf aangeduid als stads-MPV. Dit doet de auto echter niet geheel en al eer aan, want de Agila leent zich ook voor grotere afstanden. In Cagliari op Sardinië liet men ons echter zien waar de toevoeging 'stads' van daan komt: zonder blikken of blo zen laat de Agila zich (elektro nisch bekrachtigd) door de meest nauwe straatjes en superdruk ver keer loodsen. Een boodschappen autootje is het ook weer niet, hoe wel er met de achterbank in gebruik toch zo'n 240 liter bagage meekan. Klap je de (deelbare) achterbank omlaag, dan kan er zelfs 1.250 liter ruimte benut worden op een vlakke laadvloer. Opel gebruikt voor de aandrij ving de 1.0 liter driecilinder (43 kW/58 pk) uit de Corsa en een viercilinder 1.2 liter met een ver mogen van 55 kW/75 pk. De 1.0 heeft al voldoende power aan boord om de Agila prettig voort te stuwen tot een top van 142 km/u. Net als de iets vlotter pres terende 1.2 liter, die wel door wil gaan 155 km/u, is de 1.0 echter erg stil. Speciale dempende maat regelen, wel 40 in totaal, houden het geluid ver weg van de inzit tenden, die kunnen reken op vol waardige, goede stoelen. Ach terin is de ruimte wat krapper, maar een gezin kan er zeer goed mee uit de voeten. Weinig negatiefs Op het feit na dat de elektrische besturing wat vaagjes is, valt er eigenlijk weinig negatiefs te zeg gen over de Agila. Het uiterlijk is vriendelijk, de wegligging prima, zeker gezien de hoogte/breedte verhouding, het interieur over zichtelijk en vrolijk dankzij het kleurgebruik. Rood, blauw, geel, het kan allemaal. Ook grijs voor diegenen die het wat neutraler willen houden. De basis-Agila, de 1.0, is vanaf medio mei te koop voor een vanaf-prijs van 19.995 gulden. Een prijs die net zo vriendelijk is als zijn uiterlijk. Want standaard is de Agila al voorzien van bestuurdersairbag, infodisplay met buitentempera tuur en tijd en eventueel uitlees van Opel-audio en elektrisch ver stelbare buitenspiegels. Daar naast staat de Comfort (21.495 gulden) met passagiersairbag, toerenteller en afdekking voor de bagageruimte. De lijst wordt gecompleteerd door de Elegance (23.495 gulden) die centrale deurvergrendeling, elektrisch bedienbare voorportierruiten, 14 inch lichtmetaal en mistlampen vóór toevoegt. De 1.2 wordt niet als basis geleverd en kost als Comfort 22.995 gulden en als Elegance 24.995 gulden. En dat is echt niet teveel gevraagd. omrande, grote klokken, leer op de stuur en pookknop en perfect zittende sportstoeleft. De uitrus ting staat op het niveau datje mag verwachten van een coupé. Elektrisch bedienbare ramen en spiegels (verwarmbaar) ontbre ken, naast het reeds genoemde, natuurlijk niet, net zoals een bulk elektronica om de veiligheid van de inzittenden te garanderen, denk aan ABS, tractiecontrole, airbags en natuurlijk de actieve hoofdsteunen die whiplash hel pen voorkomen. De accessoire- lijst is schier oneindig en dit heeft alles te maken met de wens van een coupé-koper om zijn of haar auto zo individueel mogelijk aan te kleden. Waar het echter om gaat is het rij-karakter. En dat is dik in orde. Wij reden op Sardinië met de 2.2 liter zestienklepper, de middelste van het stel die in augustus leverbaar wordt. Aan de basis staat een 1.8 zes tienklepper (nu al leverbaar) met een vermogen van 85 kW/115 pk en een koppel van 170 Nm bij 3.400 tpm. Dit blok wordt echter eind dit jaar vervangen door een gewijzigd aggregaat dat voldoet aan de strengere Euro IV-normen en dat, bij een ongewijzigd kop pel, tien pk meer vermogen levert. Topmotor, de 2.0 16v Tur bo (140 kW/190 pk) komt pas in oktober en was nog niet voor tes ten beschikbaar. Maar niet getreurd, we hebben ons absoluut niet verveeld met de 2.2 16v. Zijn vermogen van 108 kW/147 pk is, in combinatie met het maximum koppel van 203 Nm bij 4.000 tpm, zeer prettig te noemen. Hij laat de Coupé in 8,4 seconden van 0 naar 100 km/u schieten en gaat door tot een top van 218 km/u. Het Dynamic Safety-onderstel van de Astra Coupé, maakt het feest compleet, hoewel duidelijk merkbaar is dat dit onderstel meer vermogen kan hebben. Het kost moeite om de Astra overstuurd door een bocht te jagen. Weliswaar heel veilig en comfortabel, maar voor de spor tieve rijder iets te mak. De vijfbak gaat als het spreekwoordelijke hete mes door de boter. De Opel de autofabrikant ernst is om met hun eigen LPG-auto's op de markt te komen, naast hun benzi ne- en diesel-modellen. Daarmee haakt de auto-industrie in op de Europese trend om de uitlaatgassen drastisch terug te brengen. De LPG-auto voldoet immers nu al aan de toekomstige Europese emissie-norm Euro 4. Dat kun je zeker niet zeggen van de huidige dieselauto's." Juist die veel schonere uitlaatgassen zijn voor de Nederlandse overheid reden geweest om - met ingang van 1 mei 2000 - de G3-korting op de houderschapsbelasting te verhogen van 250 naar 700 gul den per jaar. "Dat komt omdat autogas niet alleen de goedkoop ste, maar ook de minst vervuilde brandstof is die we kennen," aldus Schuijlenburg. "Je kunt dus het milieu en je portemonnee tegelijk sparen." Op de vakbeurs Tankstation Totaal die werd gehou den in de Brabanthallen in Den Bosch, was op de stand van LP Gas een primeur te bewonderen. Als eerste in Nederland toonde de LPG-leveranciers uit Bunschoten de Ford Mondeo ST250, met af-fabriek gasinstallatie. De Mondeo ST250 ECO Concept is een doorontwikkeling op de ST2000, met het grote verschil dat de ST250 af-fabriek is voorzien van een G3-gasinstallatie. Ford laat door middel van deze i ST250 zien serieus bezig te zijn met de ontwikkeling van af-fabriek autogas-auto's. Eind vorig jaar is Ford begonnen met de productie van de Ford Mondeo, met af-fabriek gasin stallatie. De eerste exemplaren van deze Mondeo-variant worden binnenkort op de Nederlandse wegen verwacht. Ford heeft hier mee de primeur van de allereerste fabrieks LPG-auto in Nederland. De LPG-installatie wordt door Ford geleverd op alle Mondeo- modellen, die zijn uitgerust met de 1.8 16V-motor. Ford is hier mee een van de eerste fabrikanten die de gasinstallatie in de fabriek inbouwt. Over enkele maanden wordt ook de Focus leverbaar in een LPG-uitvoering. LP Gas, een van'de grootste leve ranciers van autogas in Nederland, heeft met opzet de Mondeo ST250 ECO Concept naar de vakbeurs Tankstation Totaal gehaald, vertelt algemeen directeur Gijs Schuijlenburg: 'Wij willen hiermee laten zien dat het aan ericketcoach foto JANSSEN DE KIEVITH Eigenraam levert Peugeot Opel Agila klappers in en Astra Coupé eigen segment Ford bouwt LPG-versie van Mondeo KK8*

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 17