Nieuws van de Hargahoeve Rechter verbiedt ook verplanten KORTWEG PVDA-vragen pleiten voor terugkeer vrijmarkt De toppertjes dag ORANJE T CENT! Grote Omloop in ere hersteld met 'Van alle markten thuis' U wilt toch ook het beste voor uw Fiat 1.49 9.90 2.99 2.49 3.19 2.15 11.98 Ere-diploma bij 5 mei concert Erkerpleinfeest Blusboot in actie Varkens op rails Rapport adviseert: Stedelijk Beheer naar ONS Museum medewerker wint kleurenprinter Mini-bloemschikken en hangbaskets bij geraniummarkt op Bachplein Herdenking gevallenen 1 2 3 4 10 Het Nieuwe Stadsblad 16f 16?5 Autobedrijf J. van der Voorde 8 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 3 MEI 2000 18 - 1441 SCHIEDAM - Tijdens het be vrijdingsconcert dat 5 mei tus sen 13.10 en 13.30 uur op het Stadserf in Schiedam wordt ge geven krijgt de Jeugd-Rijn- mondband het erediploma van de KNFM uitgereikt. Dit diplo ma gaat naar verenigingen die in het afgelopen jaar in hun sectie het hoogste aantal punten heb ben behaald. De Jeugd-Rijn- mondband verdedigt 14 oktober zijn titel nationaal kampioen bij de jeugd in Barneveld. Bij het bevrijdingsconcert in Schiedam wordt het jeugdcon- cert afgesloten met een geza menlijk optreden van de drie or kesten van de Rijnmondband. Hierdoor ontstaat een orkest van bijna 100 muzikanten. SCHIEDAM - Op het plein voor De Erker wordt op 5 mei een groot bevrijdingsfeest ge houden. Van 9.30 tot 15 uur zijn er een rommelmarkt en een kin- derspelparcours met luchtkus sen. Om 11 uur wordt een expo sitie van aquarellen onder de ti tel '55 jaar vrijheid' geopend door docent Siem Wijnhorst. Van 12 tot 15 uur zijn er live-op tredens te beginnen met de big band OBK. Om 13 uur is de beurt aan de twee muzikanten en twee zangeressen van de Sylly- cones, om 13.30 uur volgt een demonstratie streetdance en ko men de jazzballetgroepen in ac tie. Om 14.30 uur geeft Eric Neuman een 'knock out show'. Alle activiteiten zijn gratis. SCHIEDAM - Een blusboot van de havendienst werd ingezet toen zaterdagnacht brand uitbrak in een loods aan de Westfranke- landsedijk. Het bleef vooralsnog onduidelijk hoe de brand was ontstaan. SCHIEDAM - Maandagmid dag rond twee uur kwam bij de politie de melding binnen dat op de spoorlijn bij Schie dam, richting Delft, varkens op het spoor zouden lopen. Ter plaatse bleken er inder daad twee varkens het spoor te zijn opgegaan. Eén van de dieren was dood gereden, de ander zat in het struikgewas. De eigenaar werd opgetrommeld om het dier uit de bosjes te halen. Het werd niet duidelijk hoe de dieren kans hebben gezien op de rails te komen. loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 Venice is dol op aandacht SCHIEDAM - Venice is een zwart/witte gesteriliseerde poes van ongeveer 12 jaar oud. Om dat ze bij de Hargahoeve als zwerver is binnengebracht, zijn er weinig bijzonderheden be kend over deze dame. Venice is voor haar leeftijd nog zeer energiek en is dol op aan dacht. Die aandacht deelt ze overigens niet graag met andere dieren. Mitch; actief en sociaal Ook Mitch is een kat die reeds op leeftijd is. Hij is geschat op ongeveer 13 jaar. Maar ook Mitch is nog zeer ac tief en erg sociaal in de omgang. Mitch kan eventueel wel samen leven met een andere kat of hond. Wie geeft deze twee middelbare kanjers een nieuwe kans en een leuk tehuis? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zon dag en maandag is het asiel ge sloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Een in opdracht van burgemeester en wet houders opgesteld rapport adviseert om de gemeentelijke dienst Stedelijk Beheer Schiedam als een zelfstandige werkmaatschappij onder te brengen bij de Openbare Nutsbedrijven ONS N.V. Bij de gemeentelijke reorganisa tie ontstond in 1998 de dienst Stedelijk Beheer als afge splitst deel van de voormalige dienst Gemeentewerken. In de achtergrondschets die aanleiding vormde voor de rap portage van Price Waterhouse Cooper wordt een vernieti gend beeld geschetst. Stedelijk Beheer leed, net als zijn voorganger, de dienst Gemeentewerken, aan een lage pro ductiviteit. Er werden hoge tarieven gehanteerd voor de enige opdrachtgever, de gemeente Schiedam. De budgetten worden voortdurend overschreden, waardoor aanzienlijke, jaarlijks terugkerende tekorten ontstaan. De taken van Stedelijk Beheer bestaan uit het onderhoud van openbaar groen, beheer van de begraafplaats en het crematori um, aanleg en onderhoud van wegen, straten en pleinen, van de riolering en van bruggen, ge malen, waterwegen, waterkerin gen en afwatering en het onder houd van gebouwen en installa ties. Het college vroeg onder zoeksbureau PWC twee moge lijkheden te onderzoeken: ver zelfstandiging van Stedelijk Be heer tot een B.V of N.V met de gemeente als enig aandeelhou der, of onderbrengen van de dienst als zelfstandige werk maatschappij in de N.V ONS. In het eerste geval ressorteert het nieuwe bedrijf onder de wethou der van Ruimtelijke Ordening (op dit moment de VVD'er Luub Hafkamp), in het tweede onder die van Financiën en Bedrijven (nu Aad Wiegman, PvdA). In het eindrapport van de onderzoe kers, dat vorige week in een ge combineerde raadscommissie vergadering werd goedgekeurd, wordt een duidelijke voorkeur voor onderbrengen bij de ONS uitgesproken. De voorkeur gaat mede naar de ONS uit omdat dat bedrijf eerder met cultuurveran dering te maken heeft gehad en ervaring heeft met het 'integraal management' dat voor een goede uitvoering van de stedelijk be heerstaken essentieel wordt ge acht. Men verwacht dat 'de sa menwerking met een dergelijke organisatie kan leiden tot een nieuw elan en een frisse wind', terwijl de noodzakelijke cultuur verandering dergelijke impulsen indien zou worden gekozen voor' een zelfstandig bedrijf, zou ont beren. Weliswaar is de invloed van de gemeente dan minder, omdat die slechts indirect kan worden uitgeoefend via de raad van commissarissen van de ONS, waarvan de gemeente ove rigens als enig aandeelhouder er vijf van de zeven benoemt. Daar staat tegenover dat de ge meente geen financieel risico loopt, hoewel dat ook in geval van een zelfstandige B.V. of N.V., beperkt zou zijn tot de no minale waarde van de aandelen. Het rapport legt er de nadruk op dat een constructie zodanig dient te worden vastgelegd, dat de nieuwe organisatie, ook als on derdeel van de ONS, een zoge naamde aanbestedende dienst wordt. Dat kan door vast te leg gen dat uitsluitend het verrichten van werkzaamheden voor de ge meente tot onderhoud en beheer van publieke voorzieningen tot doel heeft. Als dat niet zou ge beuren, moeten de werkzaamhe den worden aanbesteed en ge zien de grote bedragen die er mee gemoeid zijn, zou dat auto matisch een Europese aanbeste ding worden. Op die manier wordt het werk voor de mede werkers van Stedelijk Beheer ze ker gesteld in de nieuwe organi satiestructuur. Uitgangspunt van het onderbrengen van de dienst Stedelijk Beheer is dat er geen medewerkers hun baan verlie zen, al wordt er rekening gehou den met de mogelijkheid dat voor enkelen de overgang te groot kan zijn, zodat voor hen binnen de gemeentelijke organi satie een andere plaats moet worden gevonden. De arbeidsvoorwaarden zoals die nu voor de medewerkers van Stedelijk Beheer als ambtenaar in dienst van de gemeente Schie dam gelden en die voor de me dewerkers van de ONS worden uitgebreid vergeleken. Voor zo ver ze voor de ONS slechter zijn, werd voorgesteld dat er een compensatie wordt getroffen of overgangsperiode gehanteerd. SCHIEDAM - De president van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft direct monde ling uitspraak gedaan in een ver- volgzaak die door Harrie de Haard tegen de gemeente was aangespannen over het verplaat sen van bomen op het Land van Belofte (ook bekend als 'Hema- plein') voor de komst van een woon-, winkel- en werkcomplex. Het is hoogst ongebruikelijk dat meteen uitspraak wordt gedaan, meestal neemt de rechter twee weken bedenktijd. De Haard, ei genaar van tabak- en lectuurs- hop De Haard, spande eerder met succes een rechtszaak tegen de gemeente aan tegen het kap pen van de bomen. De gemeente legde de rechterlijke uitspraak zo uit dat 'verplaatsen' wel mo gelijk zou zijn. Reden voor De Haard opnieuw naar de rechter te stappen. Die gaf hem weer ge lijk. De overwegingen blijven hetzelfde. De gemeente zegt dat het nodig is de bomen te kappen om op 1 oktober aanstaande de eerste paal te kunnen slaan. Maar voor De Haard en de recht bank staat niet vast, dat de pro vincie op 1 juni zoals de ge meente verwacht, de verklaring van geen bezwaar zal afgeven. Bovendien is het voor de rechter niet vanzelfsprekend dat de ar tikel 19-procedure en de bouw vergunningsprocedure de uit komst zullen hebben die de ge meente nastreeft. Daarom acht hij het lang niet zeker dat de start van de bouw ook in oktober mogelijk is. Aangezien het rooi1 en van de bomen onherroepelijk is, acht hij het belang ze te laten staan totdat absolute duidelijk heid over de plannen bestaat, groter dan het risico dat gemeen te en ontwikkelaar schade leiden als de start in oktober niet kan worden gehaald. Voor De Haard is het overduidelijk: het recht ze geviert over de dadendrang van de gemeente ten koste van zijn inwoners. Meer dan duizend mensen tekenden in zijn winkel al een manifest met de tekst 'Het Hemaplein is van ons allemaal, dus maken we er gewoon een ge zellig plein van'. De Haard weet nog niet van ophouden. In het jaar 2000 streeft hij naar 2000 handtekeningen alvorens ze aan de gemeente aan te bieden. Hij betwijfelt zelfs of de gemeente ze wel tn ontvangst zal willen nemen, want aldus De Haard: 'uit het feit dat de drie vertegen woordigers van de gemeente kwaad de rechtzaal uitraasden toen de rechter zijn uitspraak deed, blijkt wel wat een slechte verliezers het zijn.' SCHIEDAM - Het achterlaten van een visitekaartje bij het Schiedam Business Plein in Rot terdam Ahoy, had plezierige ge volgen voor Katinka Buters van het Stedelijk Museum. Zij won SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje Vieux Oranje U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 daarmee een door Micros NV uit Schiedam beschikbaar gestelde HP-kleurenprinter. Micros levert de printer morgen af bij de gelukkige winnares en installeert hem dan gelijk ook maar. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl SCHIEDAM - Het voorjaar begint dit jaar in het centrum van Schiedam op koopzondag 7 mei. Op de voorjaarsmarkt daar is alles te vinden voor in huis en tuin, maar ook de voorjaars-mode en trends zijn vertegenwoordigd. Er is op die groenmarkt een roy aal aanbod heesters, bomen, planten en bloembollen. Er zijn huis- en tuindecoratiebeelden, gipsdecoraties en keramiek. Diverse cre- akramen voegen daar allerlei decoraties, kransen en droogbloe men aan toe. De tuinders van het landgoed Gravenstein uit De Hoef pakken met een tropische stand op de Koemarkt uit met een groot assortiment Mexicaanse cactussen, kuipplanten en handge maakt aardewerk. Het Broersveld is deze zondag het decor voor de Brocanterie met tientallen kramen met curiosa. Op de Grote markt staat de grootste collectie boeken en strips die Schiedam ooit kende, gepresenteerd door handelaren uit het hele land. Door het hele centrum komt een braderie met 1001 ver schillende artikelen. Tussen alle kramen door worden diverse attracties neergezet. Met de groenmarkt, Brocanterie, boeken markt en braderie en de vele winkeliers en horeca met terrassen wordt het zondag van 12 tot 17 uur funshoppen met een knipoog naar het voorjaar. SCHIEDAM - De groots opgezette geraniummarkt van KMTP Groei Bloei Schiedam, die na 22 jaar Hemaplein zaterdag 13 mei de blommige handel naar het Bachplein verhuist, heeft de nodige extra's in petto voor jong en oud. Zo is er 's middags bloemschikken speciaal voor de kinderen tussen de 7 en 14 jaar (2,50 inclusief bloemen). Zij kunnen er een leuk cadeautje maken voor moederdag. De hele dag zijn er informatiekranten over bij voorbeeld 'Hanging Baskets' en over 'Doe 't Zelf'. De markt wordt traditiegetrouw de dag voor moederdag van 10 tot 16 uur gehouden en biedt naast alle mogelijke geraniums ook een groot assortiment aan andere perkplanten. Wie zijn eigen bloem bak/pot meeneemt naar het Bachplein, kan deze daar ter plekke deskundig laten opmaken vanuit het enorme aanbod aan veelal uitbundig bloeiende planten. Verder zijn er doorlopend demon straties bloemschikken, de aldus gemaakte stukken zijn tegen zeer voordelige prijzen te koop. Bij de stand van KMTP/Groei Bloei is alle informatie te krijgen over alles wat met planten of tuinieren te maken heeft. Voor men sen die zich op de markt laten inschrijven als lid geldt een voor delige aanbieding. Zaterdag 13 mei is er in ieder geval weer veel te koop en veel te beleven op de geraniummarkt op het Bachplein. Wie er meer van wil weten kan bellen: tel. 4702631, SCHIEDAM - In Schiedam wordt donderdag 4 mei de jaar lijkse herdenkingsdienst voor de gevallenen in de tweede wereld oorlog gehouden bij het monu ment in de Plantage. Om 18 uur luiden de kerkklokken, wordt de vlam op de standaard ontstoken en hangen de vlaggen halfstok. Om 19 uur wordt een dienst ge houden in de evangelische Lut herse kerk aan de Lange Kerk straat 219. Voorganger is pastor P. van Tilburg. De herdenkings dienst begint om 19.30 uur bij het monument in de Plantage. Iedereen wordt verzocht uiterlijk 19.25 uur aanwezig te zijn. Tij dens een korte plechtigheid wor den kransen en bloemen gelegd. Aansluitend op de plechtigheid wordt er om 20.45 uur in de Gro te kerk een speciale herden kingsbijeenkomst gehouden door de vereniging van ex-poli- tieke gevangenen en voormalig verzet (Expoge). Het kerkorgel wordt bespeeld door André Ver woerd, het koororgel door Jac ques Horde. Ook muziekvereni ging Harpe Davids verleent me dewerking. Voorzitter P. Drenth van Expoge opent de bijeen komst, burgemeester Scheeres en historicus Buitkamp houden toespraken. WORKSHOP - In het kader van meimaand natuurmaand organiseert de gemeente Schiedam zondag 7 mei voor kinderen én volwassenen een workshop 'nestkasten maken'. De workshop is gratis en start om 13.30 uur in voorlichtingscentrum de Groene Raat aan de Harreweg 19 (Kethel). Onder leiding van groeps leider Fred vd Drift van Dagcen trum De Boei worden aan de hand van bouwpakketten mooie en na tuurvriendelijke nestakasten ge-, maakt voor ondermeer vogels, biien en vlinders. Voor een maximale bij drage van 10,- kunnen de deelne mers hun creatie mee naar huis ne men. Wie er meer van wil weten kan bel len: tel. 2465522. COMPUTERBEURS - In Sporthal Margriet in Schiedam wordt zondag 7 mei van 10 tot 16 uur een PC Dis count, computerkoopjesbeurs, geor ganiseerd. Met een groot aanbod aan pc's, on derdelen, electronica, boeken, tijd schriften, videogames, spelletjes etc. Op de beurs zijn ook tweede handsartikelen verkrijgbaar. 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 SCHIEDAM Morgen ontvangt Harmonia Schiedam dhr. Paul den Uijl die helderziende waarnemingen zal doen, aanvang 20 uur, in 't Nieuwland, Dr. Wibautplein 165, entree f8,50. Zaterdag is er een inloopcon cert in de Grote Kerk m.m.v. het koninklijk mannenkoor 'Orp heus', aanvang 15 uur, de toe gang is vrij. De KICI houdt een kleding en schoeneninzamelactie op 10 en 17 mei de zakken hiervoor wor den huis aan huis verspreid, en zoals op dc zak vermeld voor 9 uur aan de straat worden gezet. In de Linduinakapel (Franke- land) is 7 mei om 9.15 uur een eucharistieviering de voorgan ger is pater L. v.d. Velden met cantor Sjef Engering. Zaterdag organiseert de KN- NV een natuur-excursie door de Voornse Duinen, de wande ling begint om 11 uur vanaf het natuurcentrum bij de Tenella- plas. Men kan zich ook om 10 uur melden bij het natuurcen trum De boshoek, waarvandaan men na de koffie onder begelei ding naar de Tenellaplas gaat. Van te voren aanmelden bij: Frank van Alphen tel. 4264729 of Ronald Poels tel. 4746782. De Blauwe Brug organiseert Fantasia op woensdagmiddag voor kinderen van 4 t/m 8 jaar bij mooi weer wordt er buiten gespeeld, kosten flvan 13.30 tot 16 uur. De laatste disco van het seizoen (voor jongeren 13 t/m 17 jaar) is vrijdag 12 mei met als thema; Southpark, van 21 uur tot 23 uur, entree f2,50 pasje. De Nationale Straat speeldag is 24 mei, in Schie- dam-Noord wordt gezocht naar vrijwilligers die de straat wil len afsluiten zodat er gespeeld kan worden. Het thema is; De- doe-het-zelf-straat, bewoners kunnen aan het einde van de dag de door de kinderen gemaakte werkstukken naar De Blauwe Brug brengen, waar de objekten 2 weken worden geexposeerd, d.m.v. een stembiljet kunnen be zoekers meebeslissen wie de winnaar is. Voor informatie meedoen: tel. 2470464. Vrijdag 12-mei van 10.30 tot 12 uur is er koffie-inloop in het Emancipatie Centrum, Broers veld 142, het thema is; Kleur in de koffie, men kan vragen stel len over sociaal maatschappelij ke onderwerpen aan de plaatse lijke politiek. Zondag viert de baseliek na de restauratie het feest van H. Lin- duina, patrones van stad en pa rochie, 10.15 uur: Hoogmis, 16 uur: worden de vespers gezon gen, 17.30 uur: rozenkransge bed, 18 uur: plechtig sluitings lof, waaronder rondgang met de relieken van Liduina, en het Te Deum. De jaarlijkse nationale collec teweek van het National Fonds Kinderhulp is van 7 tot en met 13 mei, het ingezamelde geld wordt gebruikt voor jeugd hulp verlening. SCHIEDAM - De PVDA gemeenteraadsleden Zijdeveld- Aasestrand, Reuderink en Siljee stellen schriftelijke vragen aan het college van b en w, inzake het verdwijnen van de traditionele vrijmarkt in Kethel. In een bijna lyrisch geschreven brief aan het college refereren de drie musketiers aan het verleden, waar het gedeelte van de Schiedamseweg vanaf de Zwaluwlaan tot aan het oude dorp Kethel een vrolijke aanblik bood. 'Ongeacht het weer was de stemming altijd zonnig en de omringende horecagelegen heden deden hun uiterste best om aan die atmosfeer bij te dragen. Hedenmorgen was de sfeer niet dezelfde, doordat er vanaf de Zwaluwlaan geen vrijmarkt te zien was', is een van de passages uit het PVDA-epistel. Verder vermeldt de brief dat er zich veel geruchten de ronde doen; de gemeente zou vorm van het traditio nele feest met vrijmarkt onveilig vinden en zelfs aanduiden als een bedreiging voor de openbare orde. Vragen aan de politie van het drietal leverde niet meer op dan dat er in de voorgaande jaren inci denten zouden hebben voorgedaan die ingrepen noodzakelijk maakten. De sociaal-democraten willen dat de discussie over de vrijmarkt in Kethel niet ontsierd wordt door een geruchtenstroom, vandaar dat zij een aantal vragen aan b en w gaan voorleggen. Naast een rapport over de incidenten die zich afgelopen vijfjaar voordeden vragen de drie ook om de naam van de persoon die de veranderingen dit jaar doorvoerde en hoeverre de gemeente hierin verantwoordelijk is. Tevens vraagt de PVDA- afvaardiging om het ongedaan maken van de veranderingen en zelfs om een bevorde ring van het feest in 2001 Oh Italiaans kiwifruit 500 gram, van .249" voor Oh Rundertartaar 500 gram, van 945" voor 5.45 kilo van Jr7^T voor Oh Achterham verpakt 200 gram, van A58" voor Pepsi, Sisi of 7 Up Nó bij aankoop van 3 flessen a 1.5 liter naar keuze een Bonusvoordeel van 2.00 2 halen, 1 betalen: LU Prince gevulde biscuits choco of vanille, 2 rollen 308 gram naar keuze, van .4-98" voor Haribo zoute rijen, mini goudbeertjes of minimix 2 zakjes 250 gram naar keuze, vanjè^fr voor Nuts, KitKat, Lion, Bros, Rolo of Smarties mini's 7 7Q 2 zakken naar keuze, van J-.5fT voor O. Z7 Oh Chocolademelk 2 pakken 1 liter naar keuze, van 490" voor 3 halen, 2 betalen: o.a. Cabrières uit de Languedoc 3 flessen 0.75 liter, 1 E QQ van 23r8T voor 10.«7O Libresse maandverband 3 pakken naar keuze, van XJZèrTvoor I o o d s verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022. Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010)4.341.702 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Traagheid, budgetoverschrijdingen en tekorten nopen tot afstoten per liter per liter I Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 7 mei as.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3