Bizarre modeoptocht in de Now Wow Drie levens centraal in muzikaal rariteitenkabinet Stephen King's Misery op de planken Verstilde melancholie en Eurodisco in Rotown Zachtjes Hard in Theater Zuidplein De Tweeling Zwijgt Tas op! Overmatige observatie van de collectie kan tot modebewustheid leiden m m Donderdag 18 mei MUZIEK 22.00 The Prayer Boat, Rotown, Rotterdam. 23.00 Studentenavond, Nighttown, Rotterdam. Vrijdag 19 mei MUZIEK 21.30 Doodoo's Coffee, Podium Café De Graauwe Hengst, Schiedam. 22.00 Foolmoonband, Nighttown, Rotterdam. THEATER 20.15 Don Q., Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. Zaterdag 20 mei MUZIEK 15.00 Inloopconcert, Grote Kerk, Vlaardingen. 20.15 Cesar Zuiderwijk, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. 20.30 Acda de Munnik, Isala Theater, kl. zaal, Capelle a/d IJssel. 22.00 Bis, Rotown, Rotterdam. THEATER Toneelvereniging Apollo speelt... Theater a/d Schie, Schiedam. VARIA 19.00 Seizoensprestatie, SCC De Goote, Brielle. 08.00-16.00 Braderie, WC Capelle-West. Zondag 21 mei MUZIEK 21.30 Op zondag kan het anders, Podium Café De Graauwe Hengst, Schiedam. 12.00 Orgelconcert, Theater a/d Schie, Schiedam. THEATER 14.30 Don Carlos en de Uilenspiegel, Isala Theater, gr. zaal, Capelle a/d IJssel. VARIA 09.00-18.00 Vlooienmarkt, Sporthal Margriet. Dinsdag 23 mei MUZIEK 21.00 Jamsessie, Podium Café De Graauwe Hengst, Schiedam. Donderdag 25 mei MUZIEK 21.00 Buzzcocks, Nighttown, Rotterdam. 21.30 Go Solid Air, Podium Café De Graauwe Hengst, Schiedam. De Tweeling Zwijgt is een werk plaatsproductie van BARR en is vrijdag 26 mei, zaterdag 27 mei en dinsdag 30 mei t/m donder dag 1 juni te zien in theater Lantaren/Venster. Het stuk is geïnspireerd op het boek The Silent Twins van de Engelse journaliste Marjorie Wallace en de toneelbewerking 'Een kwes tie van Twee' van Matin van Veldhuizen. De eeneiige twee ling June en Jennifer Gibbons weigert contact met de buiten wereld. Ze sluiten zich in hun kamer op waar ze hun eigen wereld creëren. Een wereld vol macabere kinderspelletjes, waar ze niet mee op kunnen houden. Ze schrijven gedichten, romans en zakken vol dagboeken. Ze dromen over vrienden, spannen de dingen beleven, vrijen en drinken. Ze willen beroemd worden en ze willen dat iemand hen komt verlossen. Op 19-jari- ge leeftijd wordt de tweeling beschuldigd van roof en brand stichting en veroordeeld tot Broadmoor, een gevangenis voor zwaar gestoorde crimine len. Daar worden ze op verschil lende afdelingen ondergebracht. Tien jaar later sterft Jennifer plotseling aan een ontsteking van de hartspier. Dat was de dag dat de meisjes Broadmoor voor goed zouden verlaten. In De Tweeling Zwijgt geven vier jonge theatermakers, een com ponist en een beeldend kunste naar ieder vanuit hun eigen dis cipline vorm aan de belevings wereld van deze meisjes. De voorstelling begint iedere avond om 21.00 uur. Voor meer informatie bellen met 010-277 22 66. Je hart sneller laten klop pen, je voeten laten mee dansen en je ogen laten genieten van opzwepende, gepassioneerde inspireren de dansen van over de hele wereld. Luisteren naar de indringende klanken van instrumenten als davul, baljan, balalaika's en de doedelzak. Meedansen in verschillende workshops en genieten van exotische lek kernijen. Dit is allemaal mogelijk op zaterdag 20 mei tijdens de twaalfde editie van het Werelddansfestival in Theater Zuidplein te Rotterdam. Dit lan delijke dansfestival biedt een podium met een bonte verzame ling van dansen uit alle mogelij ke culturen. Van 11.30 tot 20.00 uur passeren ruim twintig dans en muziekgroepen uit alle windstreken en van alle leeftij den de revue. Het Werelddansfestival wordt geor ganiseerd door de SKVR met de steun van Theater Zuidplein. Het thema van dit jaar is 'Passie', en dat in de breedste zin van het woord: liefde, harts tocht, flirten, vechten, levenslust en vuur. Groepen uit India, Mexico, Nederlandse Antillen, China, Caribbean/Afrika, Bulgarije, Rusland, Spanje, Kongo, Portugal, Turkije, Bolivia, Nederland en Indonesië demonstreren in een doorlopend programma dansen uit hun eigen cultuur, daarbij vaak begeleid door live-muziek. In de Grote Zaal vindt, naast optredens van gast- en demonstratiegroepen, een concours plaats, dat tevens de basis van het Werelddansfestival vormt. Bij deelname aan het concours is verwerking van het thema ver plicht. Dansgroepen uit het hele land worden door een vakkundi ge jury beoordeeld op hun cho reografie en presentatie, waarna er drie prijswinnaars gekozen worden. De drie winnaars van het festival krijgen een tournee langs een aantal podia en/of fes tivals aangeboden. Gastgroepen uit alle hoeken van de danscultuur laten het publiek in hun keuken kijken. Het gast- programma wordt gevormd door optredens van de Spaanse dans groep Airinos da Terra, een van de prijswinnaars van de afgelo pen drie edities van het Werelddansfestival, de Kongo lese dansgroep Bikouta Ballet- Theatre en de speciaal door de programmaraad van Theater Zuidplein geselecteerde produc ties van de Belgische dansgroep Hush Hush Hush en de Argentijnse tangoschool Cuarti- to Azul. In de Kleine Zaal kan het publiek deelnemen aan diverse workshops, om zelf de danspas sen onder de knie te krijgen. Een deel van het middagprogramma wordt gevormd door een works hop breakdance. De bekende breakdancebewegingen als headspin, windmill, backspin en six step komen daarbij aan bod. Een muziekpodium, een buiten podium (afhankelijk van de weersverachtingen) en exotische lekkernijen maken het festival compleet. Kortom: het Werelddansfestival belooft een groots feest te worden waarbij alle zintuigen geprikkeld wor den. Els Neijts Lugubere jurken van mensenhaar, een meervoudige per soonlijkheid die het onderling blijkbaar wél eens is over een gezamenlijke outfit plus een creatie van fietsonderde len. Je kunt het zo gek niet bedenken of het trekt voorbij in de show van de Rotterdamse Mode Academie Marja van Riel. Van Riel is al tientallen jaren een begrip in de Maasstad maar waar dit instituut ooit stond voor een wel iswaar gedegen maar enigszins truttige opleiding voor keurige meisjes, draagt het tegenwoordig liever met nadruk het predikaat trendsettend uit. Wat niet alleen opgaat voor de ontwerpen maar zeker ook voor de presentatie daarvan. Reden om daar andersoortige profes sionals op te zetten: Orange Event, voor speciale projecten. En speciaal gaat het worden. 150 modellen Sjoerd van Oortmerssen (Orange Event): 'Het wordt echt een toffe show, een bizarre optocht maar toch professioneel. Mode hoort tegenwoordig hele maal bij het leven. Iedereen is er mee bezig. Zelfs géén stijl is een keuze waar je iets mee wilt zeg gen. Het was, is en blijft een manier van je uitdrukken, jezelf presenteren. Je hebt hele legioe nen trendvolgers maar trendset ters zijn natuurlijk een stuk inte ressanter. En in die laatste cate gorie vallen de (aspirant)ontwerpers die op 24 mei hun creaties zullen tonen.' In een show van 2 uur - min 20 minuten plas en drinkpauze - denderen 150 modellen voorbij. Denderend is hier ook letterlijk bedoeld want Orange Event heeft door gebruik van geluid/beeldintegratie van de show een zeer eigentijdse allin happening weten te maken. Sjoerd: 'Iedere student heeft een eigen loop gekozen, een stukje uit een bestaand nummer dat een xaantal keren achter elkaar te horen is. Daar overheen draait een DJ (Joachim van Sound Architecture) en daar weer over heen speelt een band van bas, drums en vleugel. Tegelijkertijd zorgt VJ Mike Engels voor gelinkte beelden. Het was een heel karwei om dat tot één geheel te breien, maar het is gelukt.' Mr. Zapp Het beschikbare budget bleek voor het gekozen concept al snel ontoereikend dus werden er door Orange Event sponsors gezocht én gevonden, waaronder Eneco, Creatie van vorig jaar Tattoo Bob, Harolds, Vibes, Hugo Boss, Brouwer en Opazzo. Omdat Eneco onlangs in UPC is opgegaan, zal het daardoor nieu we bedrijfsonderdeel Mr. Zapp, een jongerenaanbod dat thuis bioscoop mogelijk maakt, waar schijnlijk ter plekke aanwezig zijn voor informatie over alle mogelijkheden. Onderdeel van het Mr. Zappaanbod is Fashion Channel. Als alles meezit, zou de nog verse overname wel eens extra aandacht voor de show kunnen opleveren. Sjoerd: 'Het is nog niet helemaal rond, de uit eindelijke beslissingsbevoegd heid ligt in Parijs, maar als het lukt, hebben we, nee, zijn we een primeur.' De totale organisatie van het evenement bleek in de praktijk geen kattenpis. Zo moest in eer ste instantie gewacht worden op het moment dat Ted (MTC) Langenbach voor zijn nieuwste partyspot Now Wow - een voormalig pakhuis aan de SintJobsweg - een vergunning had losgepeuterd. Dit probleem met de omwonenden werd gelukkig in der minne geschikt, maar mede door het gebruik van beeld en geluid zijn er met het totale concept - inclusief cate ring zo'n 300 man gemoeid. De show wordt op 24 mei twee maal 'gelopen'. Van 18.00 tot 21.30 uur en van 21.30 tot 01.00 uur. Kaarten kosten slechts twee tientjes en kunnen telefonisch besteld worden bij Marja van Riel op nummer 010 - 436 67 84. Op de flyer van de show prijkt de waarschuwing Pas op! Overmatige observatie van de collectie kan tot modebewust heid leiden. Mogelijke risico's zijn voor zover bekend voor eigen rekening. Petomaan, Necrofiel, Trompettist is de titel van een morbide drieluik waar mee theatergezelschap Orkater 19 en 20 mei in de Rotterdamse Schouwburg aantreedt. In het stuk worden drie levens gevolgd die door de wind een beslissende en dramatische wen ding nemen. In dit 'luchtige' muziektheater drieluik neemt de wind de bezoekers mee langs het Parijse variété van eind 19e eeuw, belandt men in Duitsland ten tijde van de 2e Wereldoorlog om uiteindelijk in heden binnen te waaien via een muziekrepeti- tie in een hooggelegen hotelka mer. Een muzikaal rariteitenkabinet met smakelijke verhandelingen over onverstelbaar onsmakelijke zaken. Lucht wordt op alle mogelijke manieren het toneel opgeblazen: uit de pantalon van de beroemde petomaan, de rood- gestifte mond van de zangeres of uit het instrument van de zweve rige trompettist. Waar hun ademtocht zijn komi sche, tragische of melodische klank krijgt, wordt de muziek geboren. De afgelopen kwart eeuw stond Orkater garant voor een bonte stoet producties. Het publiek werd onderhouden, ontroerd, geamuseerd en vooral verrast. Orkater doorbrak de vaste patro nen door voorstellingen te maken die geïnspireerd werden door verschillende disciplines als toneel, muziek, literatuur, dans en beeldende kunst. In bin nen en buitenland waren hon derdduizenden mensen getuige van meer dan vijftig Orkaterproducties. In het jaar 2000 verwacht Orkater haar miljoenste bezoe ker bij Petomaan, Necrofiel, Trompettist te verwelkomen. Jan Veldman schreef dit bizarre drieluik naar een idee van Porgy Franssen, al jaren een bekend gezicht van Orkater. Hij was onder meer te zien in Wie Vermoordde Mary Rogers?, Collodi's Waanzin, De Nietsfabriek en De Formidabele Yankee. In 1998 ontving hij de Mary Dresselhuys Prijs voor zijn veelzijdige creati viteit en totale inzet voor het theater. De miljoenste Orkaterbezoeker krijgt overigens een leuke ver rassing. Petomaan, Necrofiel, Trompet tist, 19 en 20 mei in de Rotterdamse Schouwburg, meer informatie: 010 - 411 81 10. 20 - 1002 Van de spannende Stephen King-thriller Misery werd al eens een suc cesvolle filmbewerking gemaakt, maar nu is het boek - door Simon Moore - ook bewerkt voor toneel. Het Nationale Toneel brengt maan dag 22 en dinsdag 23 mei het verhaal over schrijver Paul Sheldon en diens doorgedraaide aanbidster Annie Wilkes in de Rotterdamse Schouwburg. Sheldon is een auteur die op schrijnende wijze slacht offer wordt van zijn succes. Hij is de populaire schrijver van een romantische bestsellerreeks, waarin Misery Chastain de heldin is. Na voltooiing van een nieuw Misery-deel, waarin zij sterft, krijgt Sheldon in een sneeuwstorm een auto-ongeluk. Zwaargewond wordt hij gered door Annie Wilkes. Zij neemt hem in huis en verpleegt hem liefdevol. Wilkes heeft als grote fan van Sheldon echter een ziekelij ke verering voor Misery. Als ze ontdekt dat de schrijver Misery laat sterven in het laatste, nog ongepubliceerde deel, wordt ze woedend. Sheldon is, gekluisterd aan bed, overgeleverd aan Wilkes krankzinni ge grillen. Zijn enige wapen is de schrijfmachine, waarmee hij Misery weer tot leven kan wekken. Zo kan hij enig tegenwicht bie den aan de terreur van zijn verzorgster. Sheldon wordt haar gevange ne en moet vrezen voor zijn leven. Schreef hij om ervan te kunnen leven, nu schrijft hij om in leven te blijven. Voor meer informatie bel len met 010 - 411 81 10. The Prayer Boat geldt sinds het verschijnen van hun tweede album Polichinelle als een van de best bewaarde geheimen van de Ierse pop muziek. De muziek van het kwartet ademt verstilde melancholie, hoop en wanhoop en draait voor een groot deel op het pure, flexibe le stemgeluid van zanger Emmett Tïnley die op zijn beurt Joni Mitchell, Nina Simone, Tim Buckley en Frank Sinatra als grote inspi ratiebronnen noemt. Donderdag 18 mei speelt The Prayer Boat vanaf 22.00 uur in Rotown (entree f 10,-). Twee dagen later komt Bis, een ander talentvol Brits gezelschap, naar de Nieuwe Binnenweg 19. Bis schijnt in het Guinness Book Of Records te zijn opgenomen als de eerste band die zonder platencontract optrad in het beroemde Engelse tv-programma Top Of The Pops. Sindsdien hebben de gebroeders Sci-fi Steven, John Disco en zangeres Manda Rin al de hele wereld afgereisd en stonden ze bijvoorbeeld vorig jaar nog op het Lowlandsfestival. Bis maakt enthousiaste 'ultra-coole techno-pop', ook wel Eurodisco genaamd, compleet met samplers, gierende gita ren en een onfeilbaar melodiegevoel en speelt 20 mei inmiddels al weer voor de derde keer in Rotown (entree f 12,50), aanvang 22.00 uur. Cees Brandt komt zondag 20 mei met de kindervoorstelling Zachtjes Hard naar het Theater Zuidplein. In Zachtjes Hard wonen de twee lingbroers Harm en Herman samen in een huis. Herman is altijd vriendelijk en Harm is hard, nors en lui. De enige overeenkomst die ze hebben, is dat ze broers zijn. De broers zijn jarig. Vriendelijke Herman heeft een cadeautje voor zijn broer geregeld en 's nachts hangt hij slingers op in de kamer van Harm. Maar norse Harm is helemaal niet blij: er hangen te weinig slingers en het cadeau - een berenpakje - is te kinderachtig. Lieve Herman is teleurgesteld, hij heeft zelf niet eens een cadeau gehad. De volgende ochtend heeft Herman in de gaten dat zijn harde broer 's nachts toch stiekem met zijn beertje en het nieuwe berenpakje heeft gespeeld. Herman besluit het beertje af te pakken waarop Harm boos wordt en niet meer kan slapen. Hij wil graag bij zijn broer in bed kruipen. 'Dat mag,' zegt deze, 'maar dan moetje wel meehelpen in het huishouden.' De rollen worden omgedraaid: Harm werkt de hele dag in huis en Herman ligt lekker op de bank boekjes te lezen. Ze sla pen in één bed. Wanneer Harm besluit om zijn broer het beertje terug te geven, hoeft dat al niet meer. Norse Harm heeft zelfs stiekem als nog een cadeau voor Herman gekocht. De voorstelling Zachtjes Hard is geschikt voorkinderen van 3 tot 6 jaar en begint zondag om 15.00 uur. Voor meer informatie bellen met 010-481 65 00. ~l IlkJS u» Exotische dansen en lekkernijen op twaalfde Werelddansfestival foto: ROB N1EMANTSVERDRIET foto: Dimitri Hakke foto: KEES DE GRAAFF

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 29