Verrassende jubileumact bij 'Maasboulevardfeest' t Ini/ll f CEIm 8750,- Rotterdam a.s. zondag open! Levenslange service rEGELBBBPl^ 8995,- 63,50-Tl 12750,- f KEUKEHS/BMAMEIIS/TM SU N n C3f Opvolger AOV ter discussie Poppentheater en feestwater Presentatie Popschool van 11.00 tot 17.00 uur VOORJAARSAOU}^ ARIANAVLOBRTEGELS Al Femus Festival 'Nieuwe buren1 ter discussie 484 SCHIEDAM - Het Maasboulevardfeest, dat dit jaar op 7, 8 en 9 juli wordt gehouden, krijgt een verrassend hoogte punt. Stichting VAGE gaat het 725-jarig bestaan van Schiedam tijdens het festival op een spectacu laire wijze onder de aan dacht brengen. Hoe dat gaat gebeuren, wordt vo- raf niet bekend gemaakt. De bezoekers worden uit genodigd dit in levende lijve te ervaren. Het Maasboulevardfeest omvat op de zaterdag ook een internationaal beken de clownsact. De organi satie heeft het Belgische 'Jabbe dabbe Doe' weten të strikken voor een aan tal optredens. De vrijdag avond staat in het teken van het uitgaansleven in Schiedam. Drie tenten worden ingericht als bekende Schiedamse cafees uit het verleden, waarin ook diverse acti viteiten worden georgani seerd. Naast optredens van bekende bands en artiesten, is er een dart- toernooi. Zaterdag en zondag zijn er de feest- markt, 3000 m2 kinderac tiviteiten, tokkelbaan, kindertheater, de grootste mobiele lasergamehal van Europa, rondvaart, mini- kermis, skateland, demonstraties, vereni- gingsmarkt, straattheater, de Schiedamse Scheerder etc. 's Middags wordt het grote jeugdvoetbaltoer- nooi gehouden, de avond is gereserveerd voor het grote pofestival. Circa 20 bands geven optredens op drie podia. Op het hoofd podium treedt in ieder geval de landelijk beken de groep 'De band zonder banaan' op. Zondag spe len 40 teams het voetbal- tournooi om de Maasboulevardcup. Het Hollandse Hits Festival is weer de grote afsluiter van 't Maasboulevardfeest en is dit jaar groter dan ooit. Vijf bekende artiesten tre den op, waaronder De Havenzangers, Spiros en Ria Valk. SCHIEDAM - Sinds de gemeenteraadsverkiezin gen in '98 mogen de klei ne raadsfracties, die bestaan uit drie zetels of minder, zich laten bijstaan door de 'opvolger'. Door deze extra man of vrouw kan het werk over meer mensen worden verdeeld en kan ook een kleine par tij in alle commissies meedraaien of vertegen woordigt zijn als het ra dslid verhinderd is. De SP maakt van die mogelijk heid geen gebruik. Het betreft verder Groen Links (3 zetels, opvolger Rob Glaudi), Gemeentebelangen (2 zetels, opvolger Rob Oosthof), D66 (2 zetels, opvolger Marcel Houtkamp) en het AOV 1 zetel). Voor hen was Harrie Dekker als tweede op de lijst na Catelijne Raaphorst als opvolger in enkele raadscommissies benoemd. Hij moest ech ter om gezondheidsrede nen bedanken. Het AOV vond Joke Kolijn bereid zijn rol over te nemen, doch daarbij doet zich de complicatie voor, dat zij slechts negende op de lijst stond. De twee jaar gele den opgestelde regels zeggen echter, alleen degene die een eventueel openvallende plaats in de raad zou gaan innemen, in aanmerking komt. Een voorbeeld: als wethouder Adri Reijnhout (D66) na zijn aftreden maandag geen raadslid had willen blijven, zou Marcel Houtkamp dat zijn gewor den. Als opvolger is deze voormalig fractievoorzit ter de laatste twee jaar bij de politieke ontwikkelin gen betrokken gebleven. Maandagavond beslist het fractievoorzittersberaad of de regels ten behoeve van het AOV worden gewijzigd. Daarvoor bestaan twee mogelijkhe den: de regel dat alleen de eerstvolgende op de lijst 'opvolger' mag zijn laten vervallen, of een verkla ring van alle kandidaten op de lijst vragen, dat zij geen gebruik willen maken van de mogelijk heid. Indien voor die laat- ste wordt gekozen, heeft dat geen betekenis voor een daadwerkelijke opvolging als een raadslid uitvalt. Mocht dat het geval zijn voor het zitten de AOV raadslid Catelijne Raaphorst, wordt volgens de kieswet Harrie Dekker benoemd. Als die weigert, de nummers 3 en volgen de op de lijst. Die moeten stuk voor stuk schriftelijk weigeren alvorens Joke Kolijn aan de beurt komt. PIJNSTILLER Giro 92 SCHIEDAM - Het Festival aan de Schie omvat zaterdagavond ook attracties voor de jeugd. Behalve het op zich al leuke boottochtje naar de museummolen vanaf de Vismarkt kunnen jeugdi ge bezoekers bij de Palmboom aan de Noordvest 34 genieten van een door de molenaar gebakken pannenkoek. Terwijl de ouders de molen en de nieuwe molenschilderijen bezich tigen kunnen de kleintjes zich vanaf 18 en vanaf 19 uur amuseren bij de pop pentheatervoorstellingen van Wim Noordergraaf. Ter hoogte van de Appelmarkt is een grap pig mannetje met een gigantische koffer op zoek naar het gat in de landkaart. De 'reiziger' Toon Maas haalt verras sende zaken uit zijn kof fer. In het gedistilleerd Museum kunnen de kin deren vanaf 17 uur te gekke drankjes mixen in vrolijke kleuren. SCHIEDAM - Theater Femus presenteert zater dag 27 mei het Femus Festival op het parkeerter rein aan de Schiedamseweg achter het Hof van Spaland. Het festival duurt van 11 tot 16 uur en is gratis. Op het podium laten kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar zien wat ze kunnen op het gebied van zang, dans, toneel en muziek. Kinderen die er aan mee willen doen kunnen zich tot 22 mei inschrijven (2,50) bij de receptie van De Blauwe Brug. Naast de talentenshow zijn er nog diverse andere attracties, waaronder een groot luchtkussen, kinder theater, spelcircuit en een schminktroon. Een dj zorgt voor de muziek en er zijn diverse eet- en drink- gelegenheden. Voor info: tel. 2470464. SCHIEDAM - De Popschool Schiedam geeft zaterdag haar jaarlijkse presentatie bij café de Unie aan de G. Verboonstraat 23. Van 13 tot 17 uur treden 9 bands op die laten horen wat ze bij de Popschool geleerd hebben. In actie komen: Steen, Blue band, Geen sprake van, Out of Order, Nou en!, Public house, Not on cable, Als je maar laze- rus band en Different One. De presentatie is zeer geschikt voor mensen die zich willen oriënteren op muziekles op popgebied. Docenten staan belangstel lenden te woord. De pop school staat open voor iedereen vanaf 14 jaar, met of zonder muzikale erva ring. Voor info kan tussen 9 en 17 uur gebeld wor den: 4709940. SCHIEDAM - Onder ft thema 'Nieuwe buren Nieuwe verantwoordelijk] heden' houdt het CD Schiedam 24 mei vanaf 2 uur een discussieavond i wijkcentrum De Erker aai de Jan van Avennestra 32. Er wordt van gedacft ten gewisseld over maat' schappelijke vraagstukke en de toekomst van onzè multiculturele samenlef ving of beter gezegd; de Nederlandse samenleving. Sprekers zijn voorzitter Coskun Cörüz van de leerjf stoel Islam aan de Universiteit va Amsterdam en het Delftsi CDA-gemeenteraadsl Mehmed Aközbe Gespreksleider is Ale Krijger van het CDA par» tijbestuur. MDF cassettekeuken van bijzondere kwaliteit. Met combi-magnetron, koelkast,gaskookplaat, afzuigkap, vaat wasser, glaskast, mengkraan en verlichting. De keuken is leverbaar in 7 kleuren. Winkelwaarde f 14.445, Badkamermeubel met vele samenstellmgsmogelijkheden. Dit fraaie meubel kunt u naar eigen inzicht eindeloos combineren. De prijs van afgebeeld meubel in wit is 2995,- in pergamon uitvoering 3295, Vanille cassettekeuken. Ook in 7 andere kleuren! Deze keuken van 310 cm wordt geleverd inclusief gaskookplaat, oven, schouw/afzuigkap, koelkast, spoelbak met mengkraan en prachtige glaskast. Winkelwaarde ƒ10.495,- Complete landhuiskeuken. Een aanbieding in de gezellige kleur jas- mijn/oudwit. Met wer kelijk alles d'r op en d'r n aan: Een oven in'colo- sIlS nial look', vierpits gas kookplaat, afzuiger in landhuisschouw, een koelkast, ook een j| werkblad met spoel-j bak én mengkraan. Compleet met krans en lichtlijsten, incl. verlichting van f19.144,- Bij Wooning vindt u de nieuwste collecties voor uw droom keuken- of badkamer riant opgesteld. Niet voor niets is Wooning de grootste in badkamers en keukens. U krijgt maar liefst 5 jaar garantie én de service is zelfs levenslang. Daarnaast verzorgt Wooning de levering gratis door heel Nederland. fm Uf. Luxe douche/ stoomcabine orione. Een juweeltje voor de badkamer. Grohe thermostaat en douchegarnituur, 8 massage jets, elektronische bedienings paneel, kwartronde uitvoering met 2 hardglazen geronde schuifdeuren de maten zijn 98,8x 227,5 cm, verkrijgbaar in wit en pergamon. (Incl. montage bij u thuis!, excl. voormontage) Den Haag: Keukens Megastores Van der Kunstraat 77. Tel. 070-402 32 84 Den Haag: Badkamers/tegels Megastores Van der Kunstraat 27. Tel.070-402 32 84 irtronde douchecabine. Douchecabine met douchebak, uitgevoerd in chroom/helderglas. Normaal 2455,-. Ook leverbaar in wit pergamon: 1795,- Vlaardingen: Keukens Gerard Burgerlaan 4, Afslag 8, Woonboulevard. Bergschenhoek: Keukens/badkamers/tegels Leeuwenhoekweg 2, (Ind.terrein'Weg en Land'). /Rotterdam: Keukens/badkamers/ tegels Olympiaweg 44a, (pal naast De Kuip). STADSREGIO ROTTERDAM BEKENDMAKING OPENBAAR VERVOER DONDERDAG 18 MEI 2000 20- In Afrika zijn geschoolde medi sche mensen de beste pijnstil lers. Daarom leiden medische YSO-deskundigen ginds lokale therapeuten, verloskundigen en verpleegkundigen op. Steun de Vrienden van VSO. Stort 35,= op giro 92 en u bent zelf één jaar lang 'pijnstil ler' voor meer dan dertig ont wikkelingslanden. Vrienden van VSC£ VSO Nederland, Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ UTRECHT 030 - 276 92 37 www.vso.nl e-mail: info@vso.nl VSO stuurt kennis de wereld in. - De mooiste keukens en badkamers BIJUTHUIS 'MfiNTFFRDI W00NIN6 BERGSCHENHOEK HEEFT DE BESTE BOUWMARKT IN DE BUURT: TEGELMEESTER Erkend CBW-lid Gratis parkeren O U W M II Vaststelling dienstregelingen 2000 - 2001 van RET en ConneXXion Ingevolge de Wet personenvervoer en de Algemene wet bestuursrecht maakt het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam bekend de volgende dienstregelin gen voor het openbaar vervoer van RET en ConneXXion te hebben vastgesteld: 1Zomerdienstregeling I van de RET, geldig van 29 mei 2000 tot en met 9 juli 2000; 2. Zomerdienstregeling II van de RET, geldig van 10 juli 2000 tot en met 27 augus tus 2000; 3. Winterdienstregeling van de RET, geldig van 28 augustus 2000 tot en met 3 juni 2001; 4. Dienstregelingen van ConneXXion, geldig van 28 mei 2000 tot en met 9 juni 2001; De nieuwe dienstregeling op de lijnen 124, 125, 126, 129, 137, 170, 172, 173, 201203, 204 en 273 gaat echter niet op 28 mei, maar op 2 juli in; op 25 juni wordt de Zomerdienstregeling voor Voorne-Putten van kracht; op 2 juli wordt de Zomerdienstregeling voor de rest van het vervoergebied van ConneXXion binnen de stadsregio Rotterdam van kracht. Beide Zomerdienstregelingen zijn geldig tot en met 26 augustus 2000. De wijzigingen Bij de RET gaat het om de volgende wijzigingen, die op 28 augustus zuilen ingaan: Het tramnet wordt als volgt herzien: Lijn 1 (Oostplein - Woudhoek) wordt verlengd naar De Esch en gaat wat vaker rijden (zie ook lijn 3). Tussen het Centraal Station en Coolsingel gaat lijn 1 via het Weena rijden. De Van Oldenbarneveltstraat blijft met de lijnen 3 en 6 goed bediend. Lijn 2 Charlois - Beverwaard wordt ingekort tot de route Charlois - station Lombar- dijen (zie lijn 20) Lijn 3 gaat richting Blijdorp via Provenierssingel naar CS-achterzijde en vervolgens via Bentincklaan naar de Diergaarde. Terug via Van Aerssenlaan -Stadhoudersweg - Schiekade. Het gedeelte CS - Blijdorp wordt gekoppeld met het oostelijk deel van lijn 8 tot een nieuwe lijn 3: Kleiweg - Station Noord - Zaagmolenstraat - Linker Rottekade - Coolsingel - Van Oldenbarneveltstraat - Centraal Station - Blijdorp (zie ook lijn 1). Lijn 4 vervalt tussen Marconiplein en Broersvest (lijn 1 gaat vaker rijden). Lijn 5 blijft ongewijzigd, rïiaar gaat vaker rijden. Lijn 6 Dit lijnnummer vervalt (zie lijn 8) Lijn 7 blijft ongewijzigd, maar gaat vaker rijden. Lijn 8 zie lijn 3. Er komt een nieuwe lijn 8 Oostplein - Zaagmolenstraat - Centraal Station - Westzeedijk - Spangen Lijn 9 vervalt (zie lijn 8). In verband hiermee wordt buslijn 45 Sint Franciscus - Centraal Station verlengd tot Delfshaven. Lijn 20 Centraal Station - Station Lombardijen wordt verlengd tot de Beverwaard. Nieuwe lijn 22 gaat rijden tussen Centraal Station en Station Lombardijen. Buslijn 45 St. Franciscus - Centraal Station wordt verlengd naar Delfshaven. Buslijn 46 Kralingse Zoom - Station Alexander - Zevenkamp wordt verlengd naar de nieuwe wijk Nesselande. Bij ConneXXion gaat het om de volgende wijzigingen, die op 28 mei zullen ingaan: Lijn 30 krijgt in de ochtendspits vier extra ritten tussen Capelle Fresco en Station Alexander. In zowel de ochtend- als de middagspits gaat de frequentie tussen Capelsebrug en de Berenstijenlaan 15 naar 30 minuten. Lijn 44 Op werkdagen overdag wordt de route van deze buslijn in beide richtingen verplaatst naar de Oostdijk. De bus rijdt een halfuurdienst. Lijnen 88, 89 en 97/98 De frequenties van deze lijnen worden 's zomers verlaagd. Lijn 89 De vroege rit van en de late rit naar het Marconiplein vervallen (in verband met wijzigingen lijn 116 Brielle - Maasvlakte). Lijn 90 De ritten van 11.09 en 12.09 uur vervallen en op het traject Capelsebrug - V.d. Giessenweg vervallen de ritten van 13.09,14.09 en 15.09 uur. Lijn 91 Het aantal ritten op deze lijn is in de daluren verlaagd. Na 18.00 uur worden extra ritten geboden. Lijn 95 krijgt op Station Alexander een betere aansluiting op de Intercitytrein. Daardoor wijzigen de tijden van lijn 94 ook iets. Lijn 96/97/98 de vertrektijden van de lijnen 97 en 98 zijn op elkaar afgestemd, zodat zij samen een kwartierdienst bieden; op zondag wordt een halfuurdienst in relatie met Rotterdam geboden in plaats van een uurdienst Lijn 102 's zomers is de dienstregeling anders opgezet: soms kan men met lijn 102 reizen, soms met de combinatie 102/111 Lijn 105/115 tijdens de spitsuren worden in relatie met Spijkenisse enkele ritten naar het Distripark Botlek geboden. Lijn 116 Brieile - Maasvlakte wordt in zeer beperkte vorm gehandhaafd: in de ochtendspits en in de avondspits worden twee ritten geboden (7:12, 8:10, 16.11 en 16.52 uur). Lijn 183 veel tijden wijzigen iets en er worden twee extra ritten geboden. Lijn 186/189 in verband met de ontwikkelingen in Carnlsselande wijzigt de route van beide lijnen iets. Lijn 187 In Barendrecht wordt de halte Zuideinde verplaatst naar Zweth nabij de de kruising met Zuideinde. Het maken van bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen het besluit van het dagelijks bestuur binnen zes weken na de dag van deze bekendma king een bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift dient te worden gericht aan: Dagelijks Bestuur stadsregio Rotterdam, per adres Algemene Beroepscommissie Kamer V, Postbus 70012, 3000 KP Rotterdam. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste te bevatten: uw naam en adres de dagtekening de vermelding in de aanhef "Bezwaarschrift dienstregeling openbaar vervoer 1999 - 2000" een opgave van de reden(en) waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Gemeenten die deelnemen aan de gemeenschappelijke regeling stadsregio Rotter dam dienen rechtstreeks in beroep te gaan bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Gelijktijdig met of na indiening van het bezwaarschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek dient te worden gezonden aan de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, Postbus 20021, 2500 EA Den Haag. In verband met de behandeling van het verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dient te betalen, krijgt u nader bericht van de griffier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Rotterdam, 18 mei 2000 Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris de voorzitter mr. M.C. Jansen mr. I.W. Opstelten

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 30