Nieuws van de Hargahoeve NS nog niet klaar voor EK voetbal Schenk's Henkes! Zorgpersoneel toont zangtalent bij sportdag Cheque voor winnaar Grote Zomer Actie intratuin NIEUW PER STUK 3.50 3 VOOR 10.00 Gemeente moet de mond spoelen 'Alcoholverbod in Rotterdam, dus jullie moeten in de trein van je pilsje genieten' U wilt toch ook het beste voor uw Fiat TOMMY H I L F I G E R Vrouw spuit met traangas Hennepkwekerij ontmanteld Houdt gratis spreekuur op 27 mei f*4 \ISH-IN -041r bestel telefoon ISH-IN 0102732175 Het Nieuwe Stadsblad GALLSGALL ïooci ^yr\ 99 LSJ GALL GALL Autobedrijf J. van der Voorde BRILMODE R#B BOON HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Woensdag 24 mei 2000 21 -1441 INGEZONDEN In Het Nieuwe Stadsblad van donderdag namen wij kennis van de plannen van de gemeente Schiedam, om uitstalling van waren aan banden te leggen. Dat sommige ondernemers het te bont maken, kunnen wij be amen, en is een restrictie van b.v. 1 meter uit de gevel en verder niet, geen slechte gedachte. Maar zoals met alles draaft de gemeente volledig door om met een heus vergunningen beleid te komen. Bij het woord al lopen de rillingen over de rug, wij ken nen de gemeente. De uitstalling van waren zou sto rend zijn en de uitstraling van het historische karakter van de binnenstad schaden, in onze. op tiek is het juist een verlevendi ging van het straatbeeld en ka rakter gevend aan het winkel centrum, van historische gevels kunnen wij geen brood eten. Bo vendien zien wij op de Hoog straat meer slecht onderhouden panden die met historie weinig van doen hebben, dan fraaie ge vels. Over schadelijkheid gesproken kan de gemeente maar eens be ter flink de mond met zeep spoe len. Het project Nieuwe Passage dat als prestige object tegen alle adviezen in is doorgedrukt heeft een aantal ondernemers de nek slag gegeven. Het daarop vol gende parkeerbeleid hield ook nog eens opruiming onder het ondernemers bestand. Nu be staat toch een gerede angst dat een nieuw plan wederom slacht offers gaat eisen, is de Hoog straat nog niet leeg genoeg? En op een lege winkelstraat komen heus geen kwaliteitswinkels af, zoals een zekere Trudy van den Akker oppert. Bovendien is deze opmerking beledigend en grof ten opzichte van de gevestigde winkeliers, als zouden zij het woord winkel niet waardig zijn. Van echt beleid is tot dusver geen sprake. Wellicht is het een idee om alle Hoogstraat winke liers uit te kopen, er zijn er ge noeg die belangstelling hebben. Dan kunnen vervolgens de stadsbestuurders tezamen met hun beleidsmedewerkers zich dagelijks vergapen aan die mooie historische gevels, met al lemaal lege winkels daarin, is dat niet mooi? Wij hebben ons sinds kort op de Hoogstraat gevestigd. Als de ge meente niet met echt beleid komt zullen wij het ook- niet overleven, en krijgt Schiedam er weer een mooi leeg pandje bij. Paul en Truus Maas van Maas Kadotiek loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Zako en Ba- lou, een hoogst verbaasd in de lens blikkende kater en een losjesweg poserende hond. Ze zijn buiten hun schuld dakloos geworden en zitten nu in de dierenop vang te wachten op een nieuwe baas, wat Zako be treft mogelijk zijn oor spronkelijke baas. De me dewerkers van de Harga hoeve doen een boekje open over het alleraardigst ogen de tweetal. Zako de vondeling Zako (zo hebben wij hem ge noemd) is op 7 mei gevonden op de Vlaardingerdijk, hij had geen halsband om en was niet ge- chipt. Zako is een gecastreerde kater van ongeveer 3 jaar oud. Hij heeft nog een paar witte haartjes tussen zijn achterpoten. Wie herkent deze kat? Balou is een lieverd Balou is een kruising Golden Retriever reu van 11 jaar oud. Hij moest wegens omstandighe den weg. Balou kan met kinde ren, andere honden en katten overweg. Ook kan hij goed al leen thuis zijn en Balou gaat graag mee voor een wandeling. Wie komt deze al wat oudere man ophalen? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maan dag is het asiel gesloten. Voor in formatie over de dieren kan ge beld worden: tel. 4714151. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - 'Een paar tafeltjes met eenvoudige witte stoelen en een parasol van de ijsleverancier.' Zo typeert de gemeente Schiedam het terras van een ondernemer die het terras alleen ziet als een mogelijkheid tot het 'op een zo voordelig mogelijke wijze bereiken van extra omzet'. Ook terrassen die maar op een zeer beperkt aantal uren wor den uitgezet en de rest van de tijd, soms zelfs het hele win terseizoen door, buiten op straat staan opgestapeld en af gedekt, zijn de gemeente een doorn in het oog. 'Dat zijn geen terrassen, dat is opslag in de openbare ruimte, het geen afbreuk doet aan het aanzien van de stad.' Dat laatste geldt ook voor slecht onderhouden of verkeerd geplaatste terrassen. Omdat rekening wordt gehouden met de af schrijvingstermijn voor terrasmeubilair, zullen pas over 5 jaar alle terrassen aan de geformuleerde eisen moeten vol doen. De verordening wordt ingevoerd nadat de belang hebbenden in de gelegenheid zijn gesteld hun zienswijze tijdens een inspraakronde kenbaar te maken. 'Terrassen kunnen bijdragen aan de sfeer van de historische bin nenstad', stelt de gemeente. Maar als in dat stadsbeeld ge streefd wordt naar kwaliteit, mag er voor de terrassen ook geen sprake zijn van 'vrijheid blij heid'. Ook de terrassen zullen een bepaalde kwaliteitsuitstra ling moeten hebben. Daarom wil de gemeente eisen gaan stellen aan de aankleding van de terras sen en ook regels voor het, ge bruik vastleggen. Dat beleid werkt naar twee kanten: er wordt ook zekerheid geboden aan de ondernemer die een terras wil gaan exploiteren. De gemeente definieert een ter ras als 'een plaats op of aan de openbare weg of openbaar water, waarop stoelen en tafels zijn ge plaatst in de directe omgeving van en horende bij een horecabe drijf, gedoeld voor het verstrek ken van dranken en/of eetwa ren'. Dat sluit sommige caféter rassen die alleen bestaan uit een paar buitengezette stoelen me teen uit; die zullen dus uit het straatbeeld moeten verdwijnen. 'Terrassen in de binnenstad wor den toegestaan wanneer ze naar aard, omvang en aanzien passen in en een bijdrage leveren aan de kleinschalige historische omge ving.' Probeer je dat maar voor te stellen op de Koemarkt. En hoe on-kleinschalig het Stads- erfplein ook mag zijn, het is on der bezoekers van Grand Café Restaurant Bij Heeren, dat is ge vestigd in de krul van de ge meentelijke bebouwing van het Stadserf en dat dus de gemeente als huisbaas en het grootste plein van de stad als potentieel terras heeft, een bekend gegeven dat de gemeente daar geen terras wenst op wat het graag 'de huiskamer van de stad noemt'. De gemeen te vervolgt in de notitie over het toekomstige terassenbeleid: 'De bereikbaarheid en doorstroming voor bezoekers en hulpdiensten moet gewaarborgd zijn. Er moet 3,5 meter voor hulpdiensten en anderhalve meter breedte voor voetgangers overblijven. Als een terras de doorgang belemmert, wordt de vergunning geweigerd. In nauwe straten zoals de Dam en de Hoogstraat wordt enerzijds erkend dat de terrassen het straatbeeld verlevendigen, an derzijds dat ze door het gebruik aan ruimte minder gewenst zijn. Terrassen zullen daar in principe worden toegestaan, doch er mo gen geen terrasschotten worden geplaatst.' Het afdekken van op gestapelde terrassen dient ook netjes te gebeuren, opslag van de terrassen op straat buiten het sei zoen wordt verboden. De hand having behoort eigenlijk tot de taken van de politie, maar die heeft er binnen de prioriteiten en personeelsschaarste weinig gele genheid voor. Daarom zal het toezicht worden opgedragen aan het wijkserviceteam centrum. De kosten worden geraamd op fl. 20.000 per jaar. Om de kwaliteit van de terrassen te verhogen is in de voorbije ja ren elke aanvraag voorgelegd aan de welstandscommissie. Het meubilair dat door hen is goed gekeurd, mag in de toekomst zonder toets worden geplaatst. Wie nog niet eerder goedge keurd meubilair op zijn terras wil plaatsen, moet dit alsnog ter goedkeuring aan de welstands commissie voorleggen. Als de goedkeuring wordt verkregen, geldt die meteen ook voor ande ren die in de toekomst dezelfde tafels en stoelen willen aan schaffen. De reclame die door leveranciers op schotten en para sols geplaatst wordt aan maxi male afmetingen gebonden, evenals de naamsvermelding van het bedrijf zelf. Terrasschot ten mogen maximaal 1 meter hoog zijn met daarboven nog eens 50 centimeter transparant materiaal. Helaas voorzien de plannen niet in het laten verwij deren van de schotten wanneer het terras niet wordt gebruikt of in een minimale hoogte, zodat lage struikelhekjes zoals bij een ijsboer in de Passage/Broersvest mogelijk blijven. Tweederde van het jaar staan die daar zonder doel, als hindernis voor mensen die moeilijk ter been zijn, een kinderwagen of fiets meevoeren en vooral als struikelrisico voor degenen die rennend nog een tram willen halen. door Theo H.B. Schoen makers REGIO - De bekerfinale tussen Roda JC en NEC gold als de ge nerale repetitie voor het EK voetbal in Nederland en België en in het bijzonder de finale in Rotterdam. Theo H.B. Schoen makers, verslaggever van Het Nieuwe Stadsblad, de De Schie- damse editie van De Haven loods, constateerde bij toeval dat de NS er absoluut niet klaar voor is. Zondag waren ze dat zelfs niet voor een in omvang en ze- Henkes Jonge Jenever ker in kwade wil zeer beperkt stelletje NEC supporters. Als er al sprake is van vechtpartijen en arrestaties onder de Nijmegen- aanhang die in Rotterdam neer strijkt, belooft dat weinig goeds als er straks supporters van een ander kaliber worden 'verwel komd'. Zondagmiddag arriveren we om 12.15 uur op het NS-sta- tion van Oss, ruim op tijd voor de trein van 12.25 naar Den Bosch en verder terug naar Schiedam. Op het perron staat nog de vertraagde trein van 11.54. Uit de ramen steken vlag gen van NEC en uit de trein klinkt het geluid van veronge lijkte voetbalsupporters, die alle zitplaatsen innemen en op de balkons staan. Het lijkt niet wen selijk in de trein te stappen, en bovendien zou de volgende toch over tien minuten moeten ko men. Maar ook die is vertraagd, en zit bijna vol met NEC-aan- hang. We vinden nog een plaats je, waar horen en zien ons ver gaat. Tijdens de reis vraag je je af, of de normale route van Nij megen naar Rotterdam niet via Arnhem is, wat de reisplanner bij thuiskomst bevestigt. Er zijn kennelijk mensen die niet de route willen nemen die de logica voorschrijft. Voor aankomst in Den Bosch roept een NS-me- dewerker een servicebericht voor de supporters om, maar de gewone reizigers kunnen hun oren niet geloven, 'In Rotterdam is een totaal alcoholverbod afge kondigd. Dat geld zowel in als buiten het stadion. Als jullie dus van je pilsje willen genieten, moet je dat in de trein doen, voordat we in Rotterdam aanko men.' De six-packs worden nog wat harder aangesproken. In Den Bosch wordt uit de vertrek- borden duidelijk, dat de vertra ging zodanig is, dat de trein zal blijven wachten tot de vertrek tijd van de volgende trein uit de dienstregeling. Dat is het signaal om uit elke groep tenminste een lid naar de verkooppunten te stu ren om meer bier in te slaan. In Breda moet worden overgestapt. In Breda raakt de reisweg ook die van de supporters uit de rich ting Heerlen. Dat leidt tot zeer luidruchtige spreekkoren jegens elkaar, die zich overigens zonder dreiging in een merkwaardig soort ge moedelijkheid lijken af te spe len. Wij staan buiten de overkap ping en kunnen daardoor nog net het omroepbericht horen dat de trein, die volgens de dienstrege ling tot Den Haag zal gaan, niet verder zal rijden dan Rotterdam CS. Wanneer de intercity voor rijdt, vindt een ware invasie van supporters plaats. Zij bevolken de trein, man of vrouw gelijk, bijna zonder uitzondering met een geopend, en meestal ook nog met flink wat ongeopende blik jes bier in hun handen. De sup porters reizen tot het vervroegde eindstation Rotterdam CS mee, en stappen niet zoals je zou kun nen denken in Dordrecht over op een stoptrein naar het stadion. Het duurt immers nog een paar uur voor de wedstrijd begint, en ze hebben zich moed ingedron ken. Bovendien is er geen con troleur te bespeuren, die zit vei lig bij zijn omroepinstallatie. Evenmin maakt de trein de ge hoopte extra stop bij het stadion, wat de normale reizigers zeer zou hebben opgelucht. In de trein wordt niet meer omgeroe pen dat de trein in Rotterdam zal eindigen. Hij wordt op perron 15 geran geerd, met het einde van de trein bij een smalle trap. De suppor ters gebruiken de toegang tot die trap ongegeneerd als massa-toi let. Zelfs vrouwen laten zich de kans wat van het bier te lozen niet ontgaan. Enorme opstoppin gen op het perron, waar geen NS- of politiebeambte te zien is, zijn het gevolg. Als duidelijk wordt dat de trein niet verder gaat, sluiten de gewone reizigers zich achter hen aan. De aanslui ting is inmiddels natuurlijk al lang vertrokken. Onze reis heeft bijna twee keer zo lang als ver wacht' geduurd. Gelukkig voor de NS en autoriteiten zijn wij en al die andere slachtoffers niet zo aggressief als NEC-supporters. Maar die zijn bij lange na niet zo erg alsVul in en houdt uw hart vast, tenzij de NS alsnog le ring trekt en nog vandaag een zware task force aan de gang zet. En maatregelen treft, als is het maar als voorbeeldwerking, te gen die volstrekt onbekwame medewerker die de veiligheid van andere reizigers in gevaar brengt door de supporters tot nog harder drinken aan te zetten. JONGE SOCIALISTEN - In een open brief aan de Rotterdamse PvdA- fractie pleiten de jonge socialisten voor een RandstadTram+ systeem in plaats van het door het ministerie als 'te duur' afgekeurde plan Randstadrail voor Rotterdam en den Haag. Het goedkoper tramsysteem, dat naast de Rot terdamse wijken ook een deel Schiedam-West zou beslaan 'waaiert' in de stad en biedt daardoor betere verbindingen als een metrotrace. aldus de Jon ge socialisten in de PvdA. De JS roept de PvdA-fractie op om nog eens goed te overdenken of de Rand- stadMetro wel brengt wat hij moet brengen en adviseert: 'Goed comfortabel, frequent, betrouwbaar en bijna voor de deur worden afgezet; dat is toch het ideale vervoermiddel?' 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen anno Tei. 010 - 434 si 57 anno SPROOKJESDAGEN - De hele Sauer Bekkerschool in de wijk Groenoord staat van vandaag tot 9 juni in het teken van sprookjes. Voor de kleuters staan Hans en Grietje centraal, zij maken eigenhandig een heksenhuisje van koek, versierd met snoepjes. De groepen 3,4 en 5 knutselen, rekenen en spelen in Sneeuwwitje-stijl, groep 5/6 staat in het teken van Klein Duimpje en 7/8 ver keert in Oosterse sprookjessfeer. Woensdag 7 juni houdt de school aan de Eduard van Beinumlaan inloop avond. Tussen 18.30 en 20 uur kan dan de versierde school bekeken worden. De lokalen staan in het teken van de sprookjes, voor de kinderen is er een puzzeltocht door de school, buurtbewoners kunnen kijken wat de kinderen gemaakt hebben. Natuurlijk bij: Schiedam Hof van Spaland 5 Tel. (010) 4701730 SCHIEDAM - 'Het Nederlandse Lied' is het thema van de sportdag die 26 mei wordt gehouden voor personeel van de zorgsector in het Waterweggebied. Op het terrein van de DrieMaasStede aan de Voor- berghlaan moeten de diverse team niet alleen op sportgebied hun mannetje(vrouwtje) staan, maar ook laten horen wat ze aan muzika liteit en zangtalent in huis hebben. Het wordt een fantastisch spekta kel, waarbij de 'artiesten' in een muzikale optocht het sportveld be treden. Al bij die presentatie wordt gekeken naar originaliteit en wordt de jokerprijs toegekend. Ieder team maakt namelijk zijn eigen joker, die later tijdens de spelen kan worden ingezet. Na de opening door de voorzitter van de Raad van Bestuur van Stichting Verpleeg huizen Nieuwe Waterweg-Noord (voor een dag de 'Grote Platenbons' genoemd), barst 'Het Nederlandse Lied Festival' los. Ook buurtbewo ners zijn uitgenodigd om mee te maken hoe het normaal zo serieus werkende zorgpersoneel uit zijn bol gaat. Maar liefst 16 teams strij den tussen 13 en 17 uur om de hoogste eer. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens een aansluitend etentje voor alle personeelsleden. SCHIEDAM - Onlangs reikte Juliette van Swam van Toerkoop Reis bureau de Jong een reischeque van 500 gulden uit aan mevrouw van der Lubben. Zij won de reischeque met de Grote Zomer Actie van het reisbureau aan de Nieuwe Passage. Iedereen die tussen 18 december en 31 maart bij Toerkoop een meerdaagse reis boekte maakte via het besprekingsnummer kans op vele prijzen, waaronder 3 vliegreizen naar zonnige bestemmingen, reischeques, weekenden, midweken en reisartikelen. SCHIEDAM - Bij een uit de hand gelopen burenruzie in de MCM de Grootstraat bespoot een 27-jarige Schiedamse maan dagavond twee straatgenotes met traangas. De twee slachtoffers, een 35-ja- rige vrouw en. een 12-jarig meis je werden voor behandeling overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. De daderes werd even later in haar woning aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Het busje traangas werd in beslag genomen. SCHIEDAM - Na klachten over waterlekkage van de buren trof de politie maan dagavond een hennepkweke rij aan in een woning aan de Diepenbrockstraat. De kwe kerij werd ontmanteld, waar bij 200 planten en bijbeho rende apparatuur in beslag werd genomen. Bovendien bleek dat de voor de kwekerij benodigde stoom werd afge tapt. De bewoner van het pand meldde zich later die avond bij de politie. Hij is aangehouden. De tuindokter geeft antwoord op vragen over schimmels en insecten die planten aan- 'tasten. Over het onkruid dat welig blijft tieren. Naar ook over een verschraalt gazon of over stenen met groene aanslag. 1 Zeevishandel Koemarkt 12 3111 JH Schiedam - Tel. 010 273 21 75 WOENSDAG 31 meLZU Tegen inlevering van deze advertentie de te gram Koemarkt 12 Schiedam Zeevishandel open van 9.30 tot 19.00 uur donderdag koopavond. f verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53,67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Gemeente wil kwaliteits-impuls voor terrassen in binnenstad Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 30 mei 2000 en zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtst bijzijnde Gall Gall, bel: 023-56 60 555. www.gall.nl eyewear DéTuindokter Pijnacker, Rijskade 1a, tel. 015-3610000 T|D| Neem in een afgeloten zakje de 1 11 beestjes of zieke blaadjes mee. F Ll HET GR0ENE WARENHUIS Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei S

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3