trui Op koopzondag 2 juni zijn de winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur. 'Natuur in de stad' Fotowedstrijd 'Winkelen met sfeer' Schrijvenderwijs COLOFON P Q 0 3 GD 3 p J i I ©@@©©@(0)©© ~l Deze pagina is een uitgave van het Cen trummanagement Schiedam, het overkoe Belend orgaan van winkeliersverenigingen oogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage Eindredactie Lay Out Foto's Maya Geerst Natascha Koelhof Roel Dijkstra Iedere maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de winkeliers die zijn aan gesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant ontvangt een waardebon van honderd gulden, de 'Foto- snip'; deze maand winkelde de gelukkige winnaar bij ETOS aan de Hoogstraat 25! L Ze liep eigenlijk een beetje te balen, want het was niet bepaald een dag waarop alles gladjes verliep voor onze winnares. De 'Fotosnip', die ze van bedrijfsleid ster Sandy de Winter ontving, was dan ook een regel rechte oppepper voor de totaal verraste 24-jarige Marlijn Heggelman, die op haar vrije dag (ze werkt bij de Marechaussee op Schiphol) regelmatig de stad in gaat om te shoppen. De Etos is al jarenlang 'haar' vaste drogist. Ze was dan ook erg blij dat ze na haar verhuizing weer een Etos in de buurt had. "De inrichting en het assorti ment zijn zo vertrouwd, ik voelde me direct weer op mijn plek," zegt ze. Marlijn houdt van snelle auto's en van haar vriend, met wie ze in Schiedam samen woont. Een goede bestemming voor de gewonnen fl. 100,-,werd al snel gevonden op de afdeling Parfume rie van Etos. Zal wel een sportief geurtje zijn gewor den...! Sinds de ETOS een jaar geleden een nieuw pand ver derop in de Hoogstraat opende, is het vaste klanten kring alleen nog maar uitgebreid, zo weet mevrouw De Winter. "Er is echt sprake van een vaste-klanten- binding," aldus De Winter. "Dat is heel logisch eigen lijk, want we hebben een groot assortiment van, bij voorbeeld uitstekende babyproducten, maar ook van luxe producten, zoals de 'duurdere' geurtjes. Maar wel scherp geprijsd, en dat is kennelijk overal be kend, want regelmatig komen er ook zeelieden, op doorreis uit het buitenland, hier hun parfums en an- y^dere cadeautjes kopen voorthuis." e bouwvak-vakan tieperiode van 2001 was gepland om het belangrijke verkeersplein van Schiedam, Plein '40/'45 in zijn originele staat terug te brengen. De voorspoedige voortgang van de Metro- bouw stelt de gemeente en de R.E.T. in staat om een jaar eerder, en wel de ko mende bouwvakperiode 2000, deze belangrijke ver keersader naar het centrum terug te leggen. Dat bete kent, dat de capaciteit 'aan voer' en 'afvoer' verdub beld wordt, met 2 banen de stad in en 2 banen er uit!!!! Het centrum management is natuurlijk blij met deze si tuatie, omdat Plein '40/'45 een belangrijke knoop in de toevoer van het winkelend publiek betekent. Echter, we moeten nog een paar weken doorbijten want het plein gaat er voor een periode van drie weken uit. De stad blijft gelukkig bereikbaar via goed aange geven en doordachte om leidingsroutes. Er is geko zen voor de bouwvak-va kantieperiode omdat is ge bleken dat de verkeersdruk dan het minst groot is. Er wordt begonnen op maan dag 3 juli met de Van Haar- enlaan, de z.g. 'westtak', en op 24 juli gaat de totale kruising eruit. De verbou wing zal ongeveer drie we ken in beslag nemen en er wordt gewerkt van 's mor gens zeer vroeg tot in de la te avond. De omwonenden en onder nemers zullen nog over de exacte tijden en data geïn formeerd worden door een huis aan huis te verspreid den Info-Krant. Winkeliers zullen een plattegrond ont vangen waarop de alterna tieve routes naar hun be drijf staan aangegeven, zo dat zij hun klanten up-to- date kunnen informeren. De rails voor tramplus wor den nu al direct in de krui sing verwerkt zodat in de toekomst deze kruising niet weer opengebroken be hoeft als tramplus gaat rij den. Het centrummanagement, de R.E.T. en gemeente Schiedam hebben door in tensieve samenwerking ge probeerd de overlast zoveel mogelijk te beperken. Maar echt, het komt weer hele maal goed in Schiedam! Wouter Kalkman, Centrum management. m&mm m 'Natuur in de stad' is het thema van de fotowedstrijd die dit jaar, in het kader van 'meimaand-natuurmaand' is georganiseerd door de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Dat de natuur zelfs, of, juist in een stadscentrum heel verassende plaatjes kan op leveren bewees de bekende Nederlandse natuurfoto- graag Fred Hazelhoff on langs nog, tijdens een druk bezochte lezing in de Schie- damse Aleidazaal aan het Stadserf. En nu zijn de ama teurfotografen aan de beurt om mee te dingen naar prachtige prijzen. Wedstrijd- voorwaarden: Iedere deel nemer mag maximaal drie kleuren- of zwart/wit-foto's (dus geen dia's) op sturen. Foto's moeten duidelijk aan het thema voldoen en moe ten gemaakt zijn in de pro vincie Zuid-Holland. Men kan foto's inzenden: niet opgeplakt, (wel is een een voudig passepartout toege- staan)in formaten van 13x18 cm t/m 30x40 cm. zijn. Elke foto moet zijn voorzien van naam en vol ledig adres. Vermeld even tuele bijzonderheden op de achterkant van de foto of voeg een apart briefje bij. De fotograaf verklaart door in te zenden te beschikken over het volledige copy right van zijn/haar opna men voor eventuele publi catie en expositie. De inzen der moet woonachtig zijn in Schiedam, Vlaardingen of Maassluis en is amateurfo tograaf. Een deskundige ju ry beoordeelt de inzendin gen direct na de sluitings datum (9 juni 2000). De re sultaten worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. In juni zullen de ingezonden foto's worden geëxposeerd in de gemeentelijke open bare bibliotheek van Schie dam aan het Stadserf. De organisatie heeft het recht de winnende foto's te (doen) publiceren en te ex poseren binnen het kader van de wedstrijd zonder verdere vergoeding maar met naamvermelding. Na afloop van de wedstrijd en expositie heeft de fotograaf weer zelf het volledige co pyright. De foto's zullen worden teruggestuurd. Prijzen: 1e prijs: Carton ver rekijker (7x50) ter waarde van fl.345,- en het fotoboek 'Landschappen in Neder land' ter waarde van fl. 50,- -; 2e prijs: Cadeaubonnen ter waarde van fl. 150,- en het fotoboek 'Landschap pen in Nederland'; 3e prijs: fotoboek 'Landschappen in Nederland'. De prijzen zul len worden uitgereikt tij dens de opening van de ex positie. Alle inzendingen worden met zorg behandeld. De or ganisatie kan geen aan sprakelijkheid aanvaarden voor het beschadigen of verloren gaan van de inzen dingen. In gevallen waarin dit wedstrijdreglement niet voorziet beslist de organi sator. Over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. Inzendingen sturen naar: Fotowedstrijd 'Natuur in de Stad', Dienst Educatie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: Ge meente Schiedam, Dienst Educatie, dhr. S. Miske, tel. 010-2465984. dat de tuin aangepakt wordt, zag Dirk 't Hart uit Zierikzee (rechts) zich genoodzaakt op zoek te gaan naar een hark. Zijn collega's van de Schie- damse Glasfabriek, Rotter dammer en Jan Lussenburg (Alblasserdam) wilden hem graag assisteren bij de ge slaagde aankoop. Overigens zijn ze gedrieën vaker te vin den in het Schiedamse winkelcentrum. "Gezellige winkels, en echt alles kun je hier vinden," aldus de vrolijke glasblazers. Joke Meuré is een rasechte Schiedamse en woont zelfs in de Hoogstraat. Ze winkelt vrijwel dagelijks in de buurt en komt dan heel veel beken den tegen. Haar voorkeur gaat uit naar winkels als Fo cus, H M, Miss Etam en de grote supermarkten. "Ik ben wel vrijgezel, maar ik zou nooit met een geel mandje aan de arm gaan shoppen hoor," zegt ze naar aanleiding van het bericht dat ergens in het land een supermarkt op deze wijze verlegen vrijgezel len met elkaar in contact wil brengen. Geldt niet voor Jo ke Meuré! Sinds enige tijd is Peter van Veen een bekend gezicht in de binnenstad. Nog niet lang geleden stond hij met zijn straatkrant in Den Haag, waar hij goede herinneringen aan heeft. "De mensen zijn daar wat gemoedelijker dan Rotterdammers - over het al gemeen," vindt hij. Overi gens is hij uiterst positief te spreken over het Schiedamse winkelpubliek. Op een aantal vaste lokaties biedt hij hen zijn straatkrant aan. "Altijd vrijblijvend, hoor!" Of hij nu wel of niet een krant aan de persoon slijt, hij heeft altijd wel de tijd voor een goed ge sprek. Van Veen, die toen net even moeilijk ging in zijn le ven, uit principe nooit een uitkering aangevraagd. Toch heeft hij zijn leven, mede dankzij zijn door zettingsvermogen, optimis me én de opbrengst van de straatkrant weer prima op de rails. Zijn positieve filo sofieën deelt hij graag met anderen. "Ik heb eigenlijk wel een beetje haast hoor," lacht me vrouw Sablone, wijzend op haar boodschappentassen. Ze heeft zojuist een aantal leuke aankopen gedaan bij H M en is op weg naar de bus, die haar weer naar huis zal brengen. Ze woont name lijk in de Gorzen. "Daar doe ik mijn dagelijkse boodschap pen, maar natuurlijk kom ik bij voorkeur naar het winkelcentrum voor kleding en andere leuke aankopen! Een beetje overrompeld door het 'boodschapjes-team' wil de de vrolijk ogende me vrouw Sablone ook nog wel even voor de foto poseren. De roep om aparte winkeltjes wordt weer sterker. De grote (woon)malls ten spijt, mist het publiek hier vaak toch wat van die vertrouwde gezelligheid, het 'knusse', intieme. Persoonlijke aandacht, een vriendelijk woordje is, wat de klant nog altijd in het centrum van Schiedam aantreft. Niet alleen binnen de winkelmuren, maar ook daarbuiten. Na de sierlijke herbestrating, ondermeer aan het Broersveld met z'n vele historische pandjes, is het Schiedamse centrum nog gezelliger gemaakt. Mensen ontmoeten elkaar als vanouds op de uitnodi gende terrasjes, die ook op de koopzondagen, en niet in de laatste plaats vanwege de drukbezochte markten -, dat typisch relaxte sfeertje brengen. Dat typisch stadseigen sfeertje treft men bijvoorbeeld ook aan op een Vrijthof in Maastricht! Schiedam- Centrum mag zich dan ook terecht verheugen in een groeiende belangstelling van sfeerzoekend winkelpu bliek, zowel afkomstig van binnen- als buiten de stads grenzen. Winkelen in Schiedam Centrum is verrassend voordelig veelzijdig is winkelen in Schiedam Centrum N, Schrijft u graag? Kent u een aardige anekdote of heeft u zelf iets leuks beleefd in Schiedam? Uit u zich graag ly risch over uw stad in dichtvorm? Dan is dit uw kans! Stuur uw pennenvruchten naar onze redactie en maak kans op een waardecheque van fl. 50,--, u aangeboden door het Centrummanagement Schiedam. Het winnen de verhaal of gedicht wordt afgedrukt op deze pagina! Stuur uw verhaal (van maximaal 300 woorden), gedicht of limerick(*) voor 10 juni a.s. op naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB Vlaardin gen, onder vermelding van 'Schrijvenderwijs'. t- Ingezonden werk wordt niet geretourneerd.) ceni m T/@V SS WAARDïBON 'Slagader Schiedam tijdelijk afgesloten1 T. V <-

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 10