Praatpaal Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Dorzo levert vij f Masters aan Smits Vastgoedzorg Traditionele oldtimerweekend Campagneborden WN vernieuwd Renault partner in Museum Bilbao Zandvoort in teken van Z ZX LPK Keurmerk Rai en Focwa Cadillac Seville naar Le Mans Yaris Verso krijgt 1.5 VVT-i motor smits UITGAVE: DE HAVENLOODS VRIJDAG 2 JUNI 2000 rubriek over mensen in de autobranche De Nissan Z ZX Club Holland bestaat vijftien jaar. Om dit te vieren strijkt op 18 juni een groot aantal enthousiaste leden neer op het Circuit Park Zandvoort. Daar voor is ook een aantal buitenlandse Z- en ZX-rijders uitgenodigd. Zij stellen hun indrukwekkende sportwagens gedurende die dag ten toon aan het publiek. Voor de leden gaat het om een vierdaags jubi leumspektakel. Op 15 juni zullen zij om 16.00 uur verzamelen bij het AC restau rant te Bodegraven. Met de buitenlandse gasten worden diverse bezienswaardighe den bezocht, zoals de pier te Schevenin- gen. Zondag 18 juni vormt één van de hoogtepunten van het evenement. Zand voort staat vanaf 10.00 uur in het teken van het Z-feest. Zo vindt er een concours d'elegance plaats, waarbij de mooiste Z of ZX gekozen wordt. In de sprintraces kunnen de eigenaren de snelheid van hun Nissan demonstreren. De festiviteiten be staan verder uit een slalom en het onder begeleiding en vrij rijden op de racepiste. Om 17.00 uur eindigt het programma. Ie dereen met een Nissan Z is van harte wel kom. Onlangs vond bij Renault-dealer Dorzo de overhandiging plaats van vijf bedrijfswagens aan Smits Vastgoedverzorging. "Een even fijne als bijzondere ldant", vertelt Frans van Dorp junior namens het in Vlaardingen gevestigde autobedrijf." Frans van Dorp zegt daarmee niets te veel. Enkele jaren geleden werd de heer Smits al eens uitgeroepen tot 'Rotterdams onderne mer van het jaar'. Zijn bedrijf ontwikkelde zich tot een pure specialist die zich met na me op grotere projecten richt. "Concerns als ING Vastgoed behoren tot zijn klanten kring", weet Van Dorp. "Daarnaast is Smits ingeschakeld om de vloer van de parkeer garage van de Amsterdam Arena van een coating te voorzien en had het bedrijf als een van de eersten de ISO 9001-certifice ring. Ook dat zegt iets pver de bijzondere kwaliteiten van Smits Vastgoedzorg". Voornoemde onderneming reed tot voor kort met een wagenpark dat uit vier ver schillende merken bestond. "Nee, daar zat geen Renault tussen", glimlacht Frans van Dorp. "Toen de heer Smits echter de Re nault Master zag, veranderde hij van me ning. Hij was direct gecharmeerd van het model, de kosten, en de ruimte voor mate rialen en medewerkers". Na de eerste ken nismaking volgden een aantal intensieve gesprekken waarin uitgebreid werd inge gaan op alle ins en outs van de Renault's. Daarna besloot Smits tot aankoop van vijf Masters over te gaan. Bijzonder aan de auto's die Smits Vast goedzorg bij Dorzo betrok is dat de koper ze wenste te laten voorzien van veel extra luxe. Zo zijn alle auto's uitgerust met een non».»''.''»»»» *e± iWi, voor VAS ICiOff) tweede airbag, een stereo-installatie, een trekhaak, een imperial, fraaie professionele opbergmodules in het achtercompartiment en banden met een extra brede ban denmaat. Verder wilde de heer Smits voor zijn op de achterbank verblijvende mede werkers luxe plafondbekleding en werden de witte auto's van een zeer mooie blauw- gekleurde onderzijde voorzien, een klus die door de specialisten van Dorzo in eigen beheer werd uitgevoerd. "Die zaken gecombineerd met de prachtige belettering en de lijnen van de auto zorgen ervoor dat de Renault's Master niet alleen Smits Vastgoedzorg uitstekend represente ren, maar ook een fantastisch rijdend visi tekaartje voor het merkl Renault en ons be drijf zijn", stelt Frans van Dorp. COLOFON Auto Actueel Verschijnt wekelijks elke vrijdag als bijlage van Het Kompas in de Hoeksche Waard. In een oplage van 34.676 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 Het toeristische bloembollen dorp Lisse staat tijdens de Pink sterdagen geheel volgens traditie in het teken van de oldtimers. Bloembollen en corso-praalwa gens maken in de Hobahohallen plaats voor honderden klassie kers en oldtimers tijdens het Su per Oldtimerfestival Lisse. Dit festival is een der langst bestaan de oldtimerbeurzen van Neder land en heeft een prima interna tionale reputatie bij het oldtimer minnend publiek. Vooral de gro te verscheidenheid van de geres taureerde en ongerestaureerde automobielen uit zowel de USA als Europa in diverse prijsklassen maken het Super Oldtimerfesti val tot een sfeervol evenement waar vele duizenden liefhebbers ieder jaar naar uitkijken. Uiter aard zijn er naast automobielen in Lisse ook vele stands met o.a. onderdelen, boeken, folders, mi niaturen en automobilia die het geheel completeren. Bijzondere 'gast' is de Chevrolet Corvette Roadster 1961. Deze 2e genera tie Corvette was de eerste suc cesvolle, onder meer doordat hij uitgerust was met een sterke V-8 motor en een nieuwe verbeterde styling. Openingstijden van Old timerfestival: zaterdag 10 juni van 11.00 tot 18.00 uur, 11 en 12 juni van 12.00 tot 18.00 uur. En tree bedraagt f 15,- voor volwas senen en f 7,50 voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Voor meer informatie bellen met 0252 - 68 74 66. Veilig Verkeer Nederland (WN) wil de dagelijkse communicatie over verkeersveiligheid met de miljoenen weggebruikers verbeteren. Hier toe zijn nieuwe reclameborden van kunststof ontwikkeld. Deze nieu we borden zijn veel beter bestand tegen weersinvloeden dan de 7.500 oude borden. Ze houden een verzorgde uitstraling en zijn zowel over dag als in het donker door retro-reflectie goed zichtbaar. WN heeft de nieuwe kunststof campagneborden samen met de Vermolen Groep in Den Haag en in Leek ontwikkeld. Dit bedrijf heeft jarenlange erva ring met de productie, levering en plaatsing van afficheborden; van kleine borden langs de wegen binnen de bebouwde kom tot billboards langs de autosnelwegen. Bovendien beschikt het bedrijf over veel lo gistieke en technische kennis om deze verkeersveilige communicatie het beste gestalte te geven. Bij de plaatsingen van de campagneborden spelen gemeenten, provincies, politiekorpsen, Regionale Organen voor de Verkeersveiligheid (ROV) en de plaatselijke afdelingen en dis tricten van Veilig Verkeer Nederland een belangrijke rol. Ze vormen een vast onderdeel van de landelijke publiekscampagnes van VVN en zijn een doeltreffend instrument om weggebruikers te herinneren aan verkeersregels. Patrick Le Quément, directeur Industrieel Design van Renault, en Josu Bergera, voor zitter Stichting Guggenheim Bilbao, heb ben onlangs een vijfjarige partnership overeenkomst ondertekend. Renault is hierbij opgenomen in de besloten leden club van de 'Patronat' van het Guggenheim Museum in Bilbao en verbindt zo zijn naam en imago aan één van de meest inno vatieve en avant-gardistische architecturale creaties van de 20e eeuw. De afdeling Speciale Voertuigen van de RAI Vereniging en de Sectie Carrosserie- bouw van FOCWA hebben een speciaal keurmerk voor hydraulische laadkleppen geïntroduceerd. Het keurmerk heeft als of ficiële naam: RAI FOCWA LPK Keur merk. Het doel van het invoeren van de LPK is om onderhoud, reparatie en keuring van laadkleppen op een kwalitatief hoger ni veau te brengen. Voor het toezicht op de naleving van de kwaliteitseisen zijn de af gelopen maanden speciale keurmeesters opgeleid. De keurmeesters verrichten de controles aan de hand van een uitgebreide checklist, waarop veel aandacht is voor veiligheid en de technische staat. Cadillac zet dit jaar een speciale uitvoering van z'n Seville in als 'pace-car' bij de 24- uurs race van Le Mans. Zoals een 'pace-car' betaamt, is de 230 kW/320 pk sterke Ca dillac Seville STSi op diverse punten ge prepareerd om zijn taak op het fameuze circuit op passende wijze te kunnen ver vullen. Overigens debuteert dit jaar ook de Cadillac LMP racewagen op Le Mans. On der de motorkap van de Seville STSi 'pace- car' ligt de prestigieuze Northstar V8 krachtbron, die voor deze gelegenheid is opgekieteld tot 320 pk, 20 pk meer dan de al indrukwekkende 216 kW/300 pk in de standaard-STS. Toyota breidt het motoraanbod van de twee luxe versies (Linea Luna en Linea Sol) van de Yaris Verso uit met een 1,5 liter VVT-i motor. Deze geavanceerde 1.496 cm3 grote krachtbron levert een maximaal vermogen van 78 kW/106 pk en komt alleen in de Ya ris Verso. Die haalt hiermee 175 km/h. Le vering van de Yaris Verso 1.5 start eind mei met de volgende vanafprijzen: Yaris Verso 1.5 Linea Luna: 34.750 gulden; Yaris Verso 1.5 Linea Sol: 36.250 gulden. De nieuwe compacte middenklasse de driedeuts Alfa Romeo 147,™ begin juni zijn debuut tijdens de 68 Turin International Motorshout De nieuwe hatchback zal rond emd ok- tober in de showrc 4 16 meter hoge en 1.7 Alfc 147 valt op door zijn karakteris tieke, zeer sportieve vormgeving. 1] staat borg voor uitstekende prestaties en biedt tegelijkertijd een voortreffe lijke veiligheidstechniek en een u stekend eomfort. In menig opzicht hoort de nieuwe Alfa 147 dan thuis in het segment van de luxe za- Ïenauto's. Dynamiek, een attractieve styling, een sterke eigen persoonlij - heiden toonaangevende njei- genschappen. Kort om: een compact model dat aan sluit bij alles wat we van de nieuwe Alfa Romeo generatie gewend zijn. U "I Het Nieuwe Stadsblad vassgceatorg iiilliill.il nwerpe

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 11