L Gemeente Schiedam Binnenplanse vrijstelling Invalidenparkeerplaatsen Géén huisvuil-ophaaldag op vrijdag 2 juni in Schiedam Nieuwe regels voor prostitutie Herziening samenstelling raadscommissies Belasting- en retributieverordeningen tOS TS-Z DINSDAG 30 MEI 2000 22-452 De burgemeester heeft in het najaar van 1997, in nauw overleg met de Officier van Justitie en de districtsmanager van de regio politie Rotterdam-Rijnmond, het Schiedamse coffeeshopbeleid vastgesteld. Op 27 oktober 1997 is door de gemeenteraad de beleidsnota Coffeeshopbeleid Schiedam vastgesteld. Dit beleid is op 1 februari 1998 in werking getreden. ophaaldag huisvuil gewijzigd afvalbrengstation v. Heekstraat open Op vrijdag 2 juni is de vuilnisman een extra dag vrij. Daarom haalt IRAD0 die dag in Schiedam geen huisvuil op. De ophaal dag van het huisvuil is verschoven naar: maandag 5 juni voor huisvuil in grijze mini-containers dinsdag 6 juni voor huisvuil in huisvuilzakken Het afvalbrengstation v. Heekstraat is vrijdag 2 juni gewoon open. A F VA Lr e1N 1 61 Telefoon: (010) 457 67 00 oltNSTVERLENlN6 Per 1 oktober 2000 wordt het wettelijke bordeelverbod opgehe ven. Ter voorbereiding hierop heeft het College van Burgemeester en Wethouders de c'onceptnota "Schiedams prostitutiebeleid" opgesteld. In de conceptnota staat onder welke voorwaarden seks- inrichtingen zijn toegestaan en aan welke eisen exploitanten moe ten voldoen. Seksinrichtingen en escortbedrijven zijn per 1 okto ber 2000 verplicht een vergunning aan te vragen bij de gemeente. Alleen bestaande bedrijven - dat wil zeggen: bedrijven die vóór 31 mei 2000 al bestonden - komen voor een vergunning in aan merking. BOUWZAKEN AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING KAPVERGUNNINGEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK WOENSDAG MEI, Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax (010)473 70 21 E mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 nur donderdagavond tot 20.00 ntir. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Nieuwe regels voor coffeeshops De uitgangspunten van het Schiedamse Coffeeshopbeleid zijn geëvalueerd. Naar aanleiding van deze evaluatie en nieuwe regelgeving worden in conceptnota "Voortgang coffeeshopbeleid Schiedam" een aantal beleidsvoorstellen gedaan. De volgende beleidsvoorstellen worden gedaan: 1het aantal verkooppunten voor de komende twee jaar te bevriezen op 4. Mocht als gevolg van de lopende proce dure onverhoopt het aantal coffeeshops op 5 uitkomen, dan zal een "uitsterfbe- leid" worden gevoerd totdat het vast gestelde maximum van 4 coffeeshops is bereikt; 2. de beperkte geldigheidsduur van de speciale exploitatievergunning te veranderen van 1 naar 3 jaar; 3. ren aanzien van de vestiging van een coffeeshop op een nieuwe locatie, een afstandscriterium van 200 meter in te voeren, welke minimaal in acht te nemen afstand, gemeten over de weg (de kortst mogelijke verbindingsroute), zowel tus sen coffeeshops onderling, als tussen cof feeshops en scholen, andere jeugd- en jongereninstellingen en centra voor ver slavingszorg geldt; 4. de volgende uitgangspunten aan de nota Coffeeshopbeleid toe te voegen: - de bescherming van de jeugdigen en - het voorkomen van verslaving. Om deze uitgangspunten te verwezen lijken, w'ordt voorgesteld de volgende verplichtingen voor de houders van coffeeshops aan de nota coffeeshop beleid Schiedam toe te voegen: - de verplichting om voorlichtingsmate riaal op een voor de bezoekers zicht bare plek in de coffeeshop aanwezig te hebben; - de verplichting om preventiemedewer kers toe te laten in de coffeeshop; - de houders dienen verplicht de cursus preventie te volgen, zodat zij goed weten om te gaan met verslavings- kenmerken en verslaafden. Omdat aan het gecombineerd gebruik van cannabisproducten en paddo's en aanverwante middelen verhoogde gezondheidsrisico's kleven, wordt voorgesteld om de verkoop van paddo's en aanverwante middelen in de coffees hops te verbieden. 5. aan de gemeenteraad voor te stellen een nieuwe APV-bepaling op te nemen, zodat aan de coffeeshops de eis kan worden gesteld dat er gedurende de ope ningstijden van het horecabedrijf altijd een houder in de coffeeshop aanwezig dient te zijn; Voorgesteld wordt om bovenstaande wijzi gingen als aanvullend beleid op de nota "Coffeeshopbeleid Schiedam" vast te stellen. Gedurende de inspraakperiode van 31 mei 2000 tot en met 12 juli 2000 kunt u uw zienswijze naar keuze mondeling of schrifte lijk indienen. Schriftelijke zienswijzen kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3H)0 EA Schiedam. Voor mondelinge reacties of vragen kunt u contact opnemen met de heer mr P.J. Dullaart, mevrouw Y. van Batenburg en mevrouw mr M. Benamu. Bovendien zal op 26 juni 2000 de .conceptnota geagen deerd worden op de openbare vergadering van de raadscommissie Algemene en Econo mische Zaken. Bij elke commissievergade ring heeft u recht op woord en wederwoord. Dat houdt in dat u iets kunt vragen of zeg gen op het moment dat een bepaald agenda punt aan de orde komt. U kunt daarna ook reageren op hetgeen de voorzitter en de commissieleden hebben gezegd. Als u wilt spreken op deze commissievergadering, dan kunt u zich voor aanvang van de vergadering opgeven bij de voorzitter van deze commis sie. Naar verwachting zal de gemeenteraad mede op basis van de binnengekomen advie zen op 2 oktober 2000 de definitieve nota vaststellen. Een afschrift van de conceptnota ligt vanaf 31 mei 2000 zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20:00 uur. Ook kunt u de conceptnota "Voortgang coffeeshopbeleid Schiedam" opvragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, telefoon 010-246 53 04 (kosten: fl. 7,80) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: het verbouwen van een bedrijfsruimte tot woning op het perceel Lange Haven 21 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Voorafwillen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van woensdag 31 mei 2000 t/m 13 juni 2000 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65." Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. .Burgemeester en Wethouders van,Schiedam maken bekend dat zij, op grond van een ingekomen verzoek, op 22-05-2000 hebben besloten tot - het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Van Oldenbarnevelt- straat huisnummer 76, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken SR-XF-31 - het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Huijsmansstraat huisnummer 43b, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken 84-DV-JR Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belanghebbende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop het besluit aan verzoeker is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezw aarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. irado Met het afgeven van de vergunningen krijgt de gemeente meer grip op de branche. De vergunningverlening is er zoveel mogelijk op gericht om de prostitutie uit de criminele sfeer te halen. Bij onvrijwillige prostitutie kunnen justitie, politie en de gemeente voor taan strenger optreden. Als gevolg van de wetswijziging wordt bovendien de klant van een minderjarige prostituee strafbaar. Daar naast bevat de conceptnota diverse maatrege len die de positie van prostituees verbeteren. De gemeente Schiedam nodigt hierbij alle betrokkenen nadrukkelijk uit om mee te denken over het prostitutiebeleid. Geduren de de inspraakperiode van 31 mei 2000 tot en met 12 juli 2000 kunt u uw zienswijze naar keuze mondeling of schriftelijk indie nen. Schriftelijke zienswijzen kunt u richten aan het college van burgemeester en wet houders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor mondelinge reacties of vragen kunt u contact opnemen met de heer mr P.J. Dullaart, mevrouw Y. van Batenburg en mevrouw mr M. Benamu. Bovendien zal op 26 juni 2000 de conceptnota geagendeerd worden op de openbare vergadering van de raadscommissie Algemene en Economische Zaken. Bij elke commissievergadering heeft u recht op woord en wederwoord. Dat houdt in dat u iets kunt vragen of zeggen op het moment dat een bepaald agendapunt aan de orde komt. U kunt daarna ook reageren op hetgeen de voorzit ter en de commissieleden hebben gezegd. Als u wilt spreken op deze commissieverga dering, dan kunt u- zich voor aanvang van de vergadering opgeven bij de voorzitter van de betreffende commissie. Naar verwachting zal de gemeenteraad mede op basis van de binnengekomen adviezen op 2 oktober 2000 de definitieve nota vaststellen. Een afschrift van de conceptnota ligt vanaf 31 mei 2000 zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20:00 uur. Ook kunt u de conceptnota "Schiedams Prostitutiebeleid" opvragen bij het Gemeen telijk Informatiepunt, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, telefoon 010-246 53 04 (kosten: fl. 19,75) Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeenteraad op 22 mei 2000 heeft vastgesteld de eerste verordening tot wijziging van de Legesverordening 2000. Dit besluit treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van het besluit in de verzameling Belasting- en retributieverordeningen op 30 mei 2000, onder Belasting- en retributieverorde ningen 2000, nr. 15. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het genoemde besluit. Op verzoek van de D66-ffactie worden enkele veranderingen aangebracht in de samenstel ling van raadscommissies. Dit onder voorbehoud van instemmend advies van de raadscom missie voor Algemene en Economische Zaken. Het gaat om de volgende benoemingen: 1. 2. 3. 4. 5. 6. commissie voor Algemene en Economische Zaken: a. mevrouw G.H. van den Akker-de Jager als lid; b. de heer M. Houtkamp als plaatsvervangend lid; commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer: a. de heer A. Reijnhout als lid; b. mevrouw G.H. van den Akker-de Jager als plaatsvervangend lid; commissie voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid: a. mevrouw G.H. van den Akker-de Jager als lid; b. de heer A. Reijnhout als plaatsvervangend lid; commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu en Facilitair Bedrijf: a. mevrouw G.H. van den Akker-de Jager als lid; b. de heer M. Houtkamp als plaatsvervangend lid; commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeels- en Organisatiezaken: a. de heer A. Reijnhout als lid; b. de heer M. Houtkamp als plaatsvervangend lid; commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie: a. mevrouw G.H. van den Akker de Jager als lid; b. de heer A. Reijnhout ais plaatsvervangend lid, onder intrekking van eerdere benoemingen van mevrouw G.H. van den Akker-de Jager en de heer M. Houtkamp in de verschillende raadscommissies. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf I, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw technische vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouw-inspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 08-05-2000 t/m 18-05-2000: bouwaanvragen/meldingen: Jan Vermeerstraat 9a Gaardenpad 1 Adm. De Ruyterstraat 24 Fortunaweg 33 Akkerpad 59 Oostsingel 57 Mieriksveld 24 Linzenakker 25 Jan Vermeerstraat 9a De Velden 61 Hooiland 5 Tuinlaan 114 Da Costastraat 50 Warande 119 Nieuwe Haven 115 R.E. Barning Stichting Schievaart Lagerwey Windturbine B.V. Architectenbureau Ir. H. Nefkens B.V. E. de Koningh A. Skazis P.S. de Jong D. Oranje R.E. Barning A. Aué H.W.M. Ruigrok KPN Vastgoed 8c Facilities H.W.J.M. Koevermans N.J.J.M. de Bont ING Bank Facilitair Bedrijf Nederland dakkapel plaatsen kozijnen vernieuwen tijdelijk woongebouw plaatsen windturbine verbouwen kantoor bedrijfsruimte bouwen entree woning vergroten woning vergroten woning vergroten berging bouwen dakkapel plaatsen kozijnen vernieuwen woning verbouwen woning vergroten telefooncentrale verbouwen dakkapel verbouwen pand vergroten kantoorgebouw vergroten sloopaanvragen/sloopmeldingen: Rozenburgsestraat 14c, 16a en 18b Bouwbureau en aannemingsbedrijf De Wilde bedrijfsgebouw gedeeltelijk slopen Verleende beschikkingen van 22-05-2000 t/m 25-05-2000: bouwvergunningen/meldingen Johanna Naberpad 21 Nieuwe Haven 43, 45 en 47 Mgr. Nolenslaan t.h.v. Dr. Kuijperlaan Nieuwlandplein t.h.v. de Loeffstraat Binneweg de Panter b.v. G.H. Scholte ONS Milieu ONS Milieu woning vergroten (verleend 22-05-2000) bedrijfsruimte tot 2 bedrijfsruimten en 5 woningen verbouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Geweigerde beschikkingen van 23-05-2000 t/m 24-05-2000: bouwvergunningen/meldingen: Harreweg 8 l.M. de Vette brug bouwen De Vlinderhoven 2 V.d. Gaag dakopbouw bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Broersvest 129 31 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van de artikelen 2.3.2 en 2.3.8 van de APV Schiedam voor het uitbreiden van het aantal vierkante meters van het horecabedrijf restaurant "'t Stadserf', gevestigd aan de Broersvest 129. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende vier weken, tot en met 27 juni 2000, ter inzage bij het gemeentelijk informatiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: mw. A. Leemans, bereikbaar op telefoonnummer 246 58 11 of mw. mr M. Benamu, bereikbaar op telefoonnummer 246 58 30. Op grond van artikel 4.4.2. van APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning - 2 coniferen staande in voor- en achtertuin van Galjoot 19 i.v.m.;de situering met herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de bopm (of bomen) al gekapt wordt worden) dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P Krijgsman, telefoon: 246 56 66. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 5 juni 2000 Noordvestsingel 77 Korte Haven 1-3-7 Jan van Galenstraat De Akkers 62 Akkerpad 51-53-55 Hovenierstraat 7 De Akkers 51 Spannerhof 11 Boekweitakker 22 Gaardenpad 11 De Vlinderhoven 120 J.J.W. Boezemstraat 16 PC. Witberg 8c I.M.B. Goeijenbier Bremamax Oranje b.v. Barendregt 8c de Bruijn A. Noordhoek R.J.A. van Meijgaarden J. Schippers H. Blok R. Booij W.J. Bontebal Aannemersbedrijf C. Maat Aannemersbedrijf Ciolina branderij tot werk-/woonruimte verbouwen monumenten verbouwen bedrijfsgebouw bouwen woning vergroten 3 woningen vergroten dakkapel bouwen dakkapel bouwen 2 dakkapellen bouwen 2 dakkapellen bouwen dakkapel bouwen 2 dakkapellen bouwen dakkapel bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 90.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2