Nieuws van de Hargahoeve Oud inwoner van Schiedam helpt Pools muziekkorps En dan nuhet echte Frankelandteam KORTWEG De toppertjes dag Gastronomie aan de Schie SCHIEDAM TCEÜT U wilt toch ook het beste voor uw Fiat 0.99 1.65 13.90 'Overlast jongeren aan banden' Brand in loods met mangaanerts Het afscheid van een gedreven man, dat geen afscheid is Schiedam Proms De boot in met het CDA Het Nieuwe Stadsblad Autobedrijf J. van der Voorde voor 4.48 voor 3.99 4.30 3.38 2.70 HET NIEUWE STADSBLAD DINSDAG 30 MEI 2000 22 - 1441 SCHIEDAM - Gemeentebelan gen Schiedam heeft er in een brief aan burgemeester wet houders op aangedrongen om de problematiek rond de hangjon geren nog voor de start van de EK op 10 juni te bespreken met buurtbewoners. Bij dat gesprek zouden politie, afdeling Welzijn, vertegenwoordigers van bewo ners, bestuurders van bewoners verenigingen Woudhoek en Spa- land en een vertegenwoordiging vanuit de jeugd aanwezig moe ten zijn. Verwezen wordt naar de nood kreet die onlangs werd ontvan gen van bewoners van de Aletta Jacobsstraat in verband met overlast gevende hangjongeren. De omwonenden willen dat de openbare orde wordt hersteld en eisen ingrijpen van de burge meester. In de van een groot aan tal handtekeningen voorziene brief stellen ze de eis dat de overheid, gemeente en politie, een einde maakt aan de 'groep- sterreur'. Een terreur die bestaat uit veel en permanent lawaai, achterlaten van drankflessen, be dreigingen etc. In verschillende brieven aan burgemeester en ambtenaren beschijven de bewo ners de overlast van hangjonge ren, de meldingen daarover en de inzet van de politie op het in middels 'beruchte Hogehekken- veld'. Gemeentebelangen vraagt het college om na het bespreken van de problemen met bewoners en andere betrokkenen met de meeste spoed actie te onderne men om daar wat aan te doen. De politieke partij wijst erop dat er, ondanks een jarenlange klachtenstroom uit diverse wij ken, door een falend jongeren beleid, maar steeds geen eind komt aan de problemen. 'Het wordt tijd voor een duide lijke lijn, ongeacht den financië le kosten die hieraan verbonden zijn', aldus Gemeentebelangen. REGIO -Vermoedelijk door broei ontstond zaterdagmor gen brand in een loods aan de Vulcaanweg in Vlaardingen. In de loods lag mangaanerts opgeslagen. De brandweer rukte uit en was het vuur even voor half tien meester. Het brandende mangaanerts werd met zand afgedekt, waarna het vuur doofde. Uit voorzorg werd de Vulcaanweg tijdens de brand afgesloten voor alle verkeer. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve* in de schijnwerpers. Deze week is dat beer, een vonde ling van gevorderde leef tijd. Ze zijn buiten hun schuld dakloos geworden en zitten nu in de dierenop vang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over het alleraardigst ogende tweetal. Opsporing verzocht Beer (zo hebben wij hem ge noemd) is op dinsdag 23 mei ge vonden in de Mariastraat. Waar schijnlijk is hij aangereden of naar beneden gevallen. Beer is een wit met zwarte kater van ongeveer 8 tot 12 jaar oud. Beer heeft een zwarte vlek op z'n neus en een zwarte staart met een wit puntje. Op zijn rug heeft hij diverse zwarte vlekken. Bo venop zijn kop, tussen zijn oren, is hij ook zwart. Beer had geen halsband om en was niet getatoueerd of gechipt. Hij is erg fors van formaat. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maan dag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. SCHIEDAM - Het afscheid van Adri Reijnhout van de gemeente Schiedam wordt op tal van manieren 'ge vierd'. Zijn laatste vergade ring als wethouder, op 15 mei, zal altijd overscha duwd blijven door het sterfgeval in zijn naaste omgeving, waarvan hij na afloop van die bijeenkomst kennis moest nemen. Om die reden sprak Adri ook niet op zijn eigen afscheids receptie, die vorige week plaatsvond in aanwezigheid van de Zweedse ambassa deur en een handelsattaché van de Zweedse ambassa de. Want 'Zweden' is een sleutelwoord, zowel in het leven van de familie Reijn hout als in het stedebouw kundig stempel dat de ver trekkende wethouder op Schiedam heeft gedrukt. De receptie in de aula van het stedelijk museum, waar vele honderden genodigden acte de presence gaven, was voor velen de gelegenheid tot het drijven van milde spot met de uit de hand gelopen hobby van Ardi Reijnhout, zoals Zweden werd genoemd. De één had tien jaar op dit afscheid moeten wachten, de ander onthulde dat de tweede auto van het gezin 'ook een Vol vo is' en meldde datje om zo gek te zijn op Zweden als 'het geval Reijnhout', je moet houden van 'heel korte zomers en heel lange winters, en soms heel erg som ber moet kunnen zijn'. Er werd medelijden uitgesproken met het gezin van de vertrekkende wet houder, omdat dat 'al twintig jaar lang de Zweedse auto in werd gehesen om naar Zweden op va kantie te gaan, in plaats van ook eens naar een zonnige Spaanse kust of desnoods naar een Hol landse camping in Zuid Frank rijk te mogen'. Een collega-wet houder liet daarentegen blijken nog geen genoeg van Zweden te hebben. 'Adri heeft drie reizen moeten organiseren om ons te overtuigen. Ik riep nog dat er nog zo'n trip nodig was om ons over de streep te krijgen, maar helaas is dat er nooit van geko men', kreeg ook Luub Hafkamp de lachers op zijn hand. Haf kamp herinnerde er, met een subtiele verwijzing naar zijn ei gen carriëre, ook aan dat 'in het recente verleden al eens een wet houder is teruggekeerd'. Naar Zweeds voorbeeld deed Reijnhout de houtskeletbouw te rugkeren in de Schiedamse wo ningbouw. Inmiddels woont hij zelf met zijn vrouw Diane en hun kinderen in een 'Zweedse' woning: 'Maar beste Adri, het geluid datje 's avonds hoort, dat is echt de wind niet. Het zijn de boktorren en houtwormen.' Er werd zelfs verondersteld dat Ad ri zodanig door het bouwen in hout geobsedeerd was, dat hij ei genlijk gewoon Reijn heette, en het tweede deel van zijn naam er zelf achter had gevoegd. De ene gunde Adri veel tijd en rust toe in het door hem ook zo geliefde Zeeland, maar de ander was bang dat teveel vrije tijd Ad ri - die de komende twee jaar lid blijft van de gemeenteraad - tot 'een stroom van initiatiefvoor stellen' zal brengen en hoopte daarom dat hij gauw weer ergens anders aan de slag zou gaan. Mogelijkheden te over, en refe renties zat. De één onthulde het bestaan van 'Adri's geheime dienst' van hem toegewijde amb tenaren, de ander meende te we ten dat 'Adri's gezicht bij de raadsvergaderingen soms boek delen sprak en verraadde dat de man erachter het liefst zou wil len gaan zappen'. Maar er werd ook uit de school geklapt over de vergaderingen waarin Sveapar- ken tot stand werd gebracht: 'Adri ging op de stoel van ieder een zitten. Op die van de archi tect, dan weer op die van de pro jectontwikkelaar, om het vervol gens nog even vanuit stede- bouwkundige hoek te bekijken. Dan vroegen wij, de architect, projectontwikkelaar en stede- bouwkundige ons af waarom hij die vergaderingen niet alleen hield. We wachtten af wat eruit kwam en als het ons zinde, gin gen we ermee verder.' Een over dreven karikaturaal beeld, dat echter de gedrevenheid van Adri Reijnhout schetst. Sveaparken is, hoe je het wendt of keert, het resultaat van de ongebreidelde obsessie van die ene man: Adri Reijnhout, Zweed in Schiedam. Omdat Adri nog helemaal niet vertrekt, waren de lofredes een beetje ongemakkelijk. Een wet houder is immers tot aan zijn dood onderwerp van kritiek en daarna onvervangbaar. Tenslotte nog ééen tip. Zeg in het bijzijn van Adri nooit 'architectuur', want dan is het meteen 'wil je mijn diacollectie zien'. Daarom waren al die fact finding trips naar Zweden ook zo zinloos, luidde het: 'We hadden het alle maal al in veelvoud gezien. Die dia's had Adri dan ook nog eens genomen bij een stralend blauwe lucht. Als wij in Zweden waren om zelf te kijken sneeuwde het altijd en was het min 17 graden.' Binnenkort kijken we in het Nieuwe Stadsblad, in een ge sprek met Adri Reijnhout, terug op zijn wethouderschap. SCHIEDAM - Voor het vijfde jaar in successie heeft Chris Scheper, oud inwoner van Schiedam, geld ingezameld en daar van gloednieuwe instru menten gekocht voor een bevriend muziekkorps in Torun, Polen. Ook in 1999 heeft hij samen met zijn vrouw weer een aantal ins trumenten geschonken aan de dirigent van het Poolse korps en nu hoopt hij ook dit jaar weer geld binnen te krijgen om een hoorn aan te kunnen schaffen voor de achttien jarige Hanna Ru- minska. De keurig verzorgde 'Instru menten Nieuwsbrief' doet uitge breid verslag van de ontwikke lingen rond de steun voor het Poolse muziekkorps. Als diri gent van het jeugdorkest St. Jo ris in Dorst is Chris Scheper bij zonder gemotiveerd om vanuit de riante Nederlandse situatie steun te bieden aan het veel ar mere korps in Torun, waarmee hij al een aantal jaren nauwe contacten onderhoudt. Evenals de vier voorgaande ja ren, is de actie in 1999 weer een succes geworden. Twee trompet ten, twee klarinetten, vier mu- ziekharpjes en acht muziekles- senaars zijn tijdens de vakantie van het echtpaar overhandigd aan de dirigent, de heer Edward Ceglarek, die hier weer heel en thousiast op reageerde. Sinds de actie in 1996 werd gestart heb ben zij in totaal veertien nieuwe instrumenten met toebehoren kunnen overhandigen aan de di recteur, dirigent en muzikanten van het Poolse muziekkorps. 'Het is een mooi gezicht als je op de repetitie komt en je ziet de instrumenten die door u en ons bij elkaar zijn gebracht. Wij kun nen u verzekeren dat de muzi kanten, die een nieuw instru ment hebben gekregen, daar heel zuinig op zijn', schrijft Scheper in de nieuwsbrief. Nieuwe hoorn De heer Scheper wil dit jaar pro beren een nieuwe hoorn bij el kaar te sparen voor het muziek korps die dan bespeeld gaat wor den door Hanna Ruminska. Zij is een veelbelovende muzikante van achttien jaar die al zo'n tien jaar lid is van het Poolse mu ziekkorps en muziek studeert aan de muziekschool in Torun. Via de muziekschool heeft zij al een aantal concerten gegeven o.a. in Litouwen en Rusland en ook in Torun geeft zij regelmatig een hoornconcert. De hoorn die zij daarvoor gebruikt heeft zij in bruikleen van de muziekschool omdat het muziekkorps niet in staat is een goede hoorn voor haar aan te schaffen Het is echter een instrument dat in een Neder lands muziekkorps nog niet aan een leerling-muzikant wordt ge geven en daarom wil het echt paar Scheper een nieuwe hoorn voor haar kopen van het merk Hoyer. Dit is een merk dat veel gebruikt wordt in Nederlandse muziekkorpsen, hetgeen getuigt van goede kwaliteit. Als u meer informatie wilt over deze actie dan kunt u een 'Ins trumenten Nieuwsbrief' aanvra gen bij de heer Scheper. Zijn te lefoonnummer is 076-593.36.03 In deze nieuwsbrief vindt u alle informatie over deze actie. Ook kunt u daarin alle giften terug vinden die aan deze actie zijn gegeven. Als u een gift over wilt maken om bovenstaand doel te bereiken dan kan dat. U kunt uw gift overmaken op rekening 12.67.02.918 t.n.v.C.A. Scheper inzake muziekkorps Torun Polen te Hooge Zwaluwe. SCHIEDAM - Schiedam en re gio beleven zaterdagavond 17 juni voor het eerst een Proms- concert. Muziekvereniging St. Radboud organiseert die avond dat bijzondere concert in samen werking met Zanginstituut Char les Vermeer aan Capelle aan de IJssel. In het jaar waarin St. Rad boud het 11-jarig bestaan viert en Schiedam feest vanwege 725 jaar stadsrechten heeft de stad zijn eigen 'Night of the Proms'. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl SCHIEDAM - Bij het artikel over het Frankelandteam dat in de start blokken stond voor de Roparun was vorige week de foto van het team van het Vlietland ziekenhuis te zien, dat eveneens vandaag vanaf de Coolsingel van start gaat voor het goede doel. Daarom hier nog even het enige echte Frankelandteam, dat onlangs een oefenloop maakte naar Antwerpen. Het team 'Frankeland 150 jaar jong' bestaat uit 8 lo pers, 8 fietsbegeleiders, 2 koks, 3 chauffeurs, 1 fysiotherapeut, 2 kwartiermakers en 2 teamcaptains. De lopers hopen vrijdag'2 juni in Parijs aan te komen. SCHIEDAM - Het CDA Schiedam, Vlaardingen en Maassluis houdt woensdag 7 juni een boottocht. Men spreekt zelfs van een 'zomer avondcruise' over de Nieuwe Waterweg, want 'de catering aan boord is van het niveau dat u van een cruise mag verwachten'. Aan boord geeft CDA-tweede kamerlid Gerd Leers een korte inleiding over de actuele ontwikkelingen in de regio op het terrein van verkeer en ver voer. De boot vertrekt van de Veersteiger in Maassluis 19 uur, terug 22 uur) en het Deltahotel in Vlaardingen (19.45 uur, terug 22.30 uur) en vaart naar het keerpunt bij de Erasmusbrug. Er is aan boord plaats voor 100 mensen. Kaarten kosten 5,- en kunnen worden besteld bij C. van Dalen. tel. 4701549. 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 J SCHIEDAM In het filmhuis Schiedam is op l en 2 juni Eyes Wide Shut (Stanley Kubrick) te zien, zater dag Los Amantes del Circulo Polar (Julio Medem). Kaarten reserveren via de Stadsgehoor zaal tel. 4340500. Zaterdag is er een inloopcon cert in de Grote Kerk met orga nist Kees Passchier en trompet tist Roel van Raay, ze spelen o.a. werk van Stanley, Ruppe en Ket ting, aanvang 15 uur, gratis. De gezamelijke Schiedamse avondvierdaagse (startburo s.s.c. Harga Sportlaan) is van 6 t/m. 9 juni, er staan geen krijtpij- len dus lees de parcoursbeschrij- ving, op een aantal moeilijke punten staan controleurs, aan wijzingen van controleurs, poli tie en hulporganisaties opvol gen. Deelnemers ontvangen op de derde avond een folder met mededelingen voor ouders/ver zorgers over de laatste avond (feestelijke intocht). Voor info: tel. 4735295. De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging organiseert zaterdag een excur sie door het oostelijk gedeelte van de Broekpolder, start 10 uur vanaf Natuurcentrum de Bos- hoek in Schiedam-Noord of van af 10.45 uur vanaf het parkeer- plaatsje bij de fietsbrug over de Vlaardingervaart, gratis. Voor info: tel. 4264729 of 4746782. In de Liduinakapel (Franke land) is 1 juni een eucharistie viering om 9.15 uur; voorganger is pater L.v.d. Velden met mede werking van het Linduinakoor en zondag 4 juni om 9.15 uur; voorganger is pater J. van Scha- gen met cantor Sjef Engering. *De stichting Pintillie organi seert 15 juni een transport naar Roemenie, men kan daarvoor nog gebruiken; kleding, schoe nen, linnengoed, toilet en schoonmaakartikelen het kan gebracht of gehaald worden na telefonische afspraak 4734580, sponsers voor het volgend trans port kunnen zich daarvoor ook aanmelden. Op 4 juni is er weer koopzon dag in Schiedam. Alle winkels in het centrum zetten die dag de deuren open. OUDERENWERK Donderdag 1 juni is er in de Woudhoek, gymnastiek van 11.30 tot 12.30* uur, kosten f2,- per keer, f8,- per maand. Maan dag 5 juni in Oost zomerkoers- bal van 14 tot 16 uur, gratis. Woensdag in Oost mandalate kenen van 10 tot 12 uur, vaste bezoekers gratis, toegang f2,50. Iedere maandag is er visiteclub in Zuid van 9.30 tot 15 uur, gra tis. Iedere dinsdag soos in Zuid van 13 tot 16 uur, gratis. Tip voor Maxima Beste mevrouw. Nu u in Brussel gaat wonen, zal onze kroonprins vast wat vaker langs komen. Dan is het goed om te weten dat hij zo nu en dan licht gedeprimeerd voor de deur zal staan. Als hij weer eens een dag bij de waterkant heeft staan mijmeren over waar het allemaal naar toe moet: hier te veel. daar te weinig water en nooit is het goed, dan krijgt hij dat. Kan hij niets aan doen. Als u dan weet dat wij bier zoiets hebben als 'appeltjes van Oranje', dan is het verder kinderspel om hem weer op te vrolijken. Succes er mee. Gerecht: Zoetzure sinaasappels Receptuur: 5 sinaasappels 2,5 dl. Water 1 kaneelstokje 1 laurierblad 1 kruidnagel 1/2 dl. Natuurazijn 1/4 dl. Dragonazijn 75 gr. suiker 1/4 citroen sap van een sinaasappel 1 steranijs Bereidingswijze: Meng alle ingrediënten op de sinaasappels na en breng dit aan de kook. Laat het geheel 10 minuten op een matig vuur trekken. Snij on dertussen de sinaasappelpartjes tussen de vliezen vandaan en vang de partjes op in een bakje, giet hierop het warme vocht. Laat dit 1 dag marineren. U kunt natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge. tel: 010 - 426 40 96. Reserveren mogelijk 1 2 3 voor voor voor 8 9 10 Witlof 500 gram, van OhWienerschnitzel 100 gram, van 4245" Vers van 't mes: OhZaanlander kaas pikant 48+ kilo van 17.90" 2e halve prijs: Iglo viscuisine o.a. Bretagne of Florentine, 2 pakken 400 gram 123% ChStreekwijnen: o.a. Cötes du Roussillon fles 1 liter, van -éEOlT 2e halve prijs: Liga Switch-fruitkick 2 pakken naar keuze, van 3^98" Page Plus toiletpapier pak 8 rollen, van -&91T 3 halen, 2 betalen: Pepsi, Sisi of 7Up 3 flessen 1.5 liter, van -645" voor voor Yogho Yogho 3 pakken 1 liter, van JkOT Kitekat brokjes voor de kat 3 blikken 400 gram, van ,4=05" voor voor 9.73 voor 5,99 verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Adri Reijnhout, Zweed in Schiedam Zweden is een sleutelwoord in liel leven van Adri Reijnhout foto: EI) DEWAERHEIJT Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 4 juni a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3