010 - 40176 66 SCHIEDAM Kortweg Info Gemeente sponsort winnende leerling Wereldreiziger krijgt tegenwind m® Niet ouwehoeren, maar muziek maken Oppassen dat mensen terechtkomen in illegaliteit SPORT SPORT LANGS DE WATERWEG 4 "II AUTOSERVICE EIGENRAAM mm Het Nieuwe Stadsblad Nieuwe nummer is: HET NIEUWE STADSBLAD VRIJDAG 2 JUNI 2000 22 - SCHIEDAM In De Erker. Jan van Avennesstraat 32 is zaterdag een rommelmarkt en kledingbeurs van 11 tot 15 uur. huur tafels Tl 0,-, entree f 1.50 kinderen aratis. Voor info tafel reserveren: Tel. 4267767. De Rotterdamse Wandelsport Ver eniging organiseert 3 juni een wan deldag. er wordt gestart vanaf de kantine van de handbalvereniging DWS. sportpark Schenkel aan de Parkweg. De 25 en 40 km starten tussen 0 en 10 uur de 5.10 en 15 km kan tot 13 uur gestart worden, in schrijven f2.- zonder en f5.- met medaille. Voor info: S. Wiekeraad tel. 4734674 of M. Bindervoet tel. 4161380. In Podium Café De Qraauwe Henast is zaterdag om 22 uur de band" 'Anastasia'. Op zondag "kan het anders' om 21.30 uur. dinsdag om 21 uur jamsessie. Van 5 t/m 10 juni wordt de col lecte voor de epilepsiebestrijding gehouden; het tnema is: Laat hén niet vallen. Voor informatie: Henk Aalbers tel. 4357785. De Evangelie gemeente De Deur. Schoolstraat 3 fioudt de volgende diensten: zondaa om 11 en 18 uur, woensdaa om 19.30 uur. Voor info: tel. 246Ö995. *In De Weerklank, aan het Cornelia van Zantenplein 51 staat 7 juni de wereldwinkel van 10 tot 12 uur met diverse artikelen zo als koffie, thee en schrijfwaren. Donderdag 15 juni is er een maal tijdsoep vanaf 17 uur is er een hapje en drankje en om 17.30 uur kan men aan tafel, kosten f5.50 van te voren aanmelden via tel. 4718009 of via de intekenlijst in het ontmoe tingshuis. De openiningstijden van het ontmoetingshuis zijn: dinsdag, donderdag en zaterdag van 14 tot 17 uur en woensdag van 10 tot 12 uur. er kan een praatje gemaakt worden, spelletjes of de krant lezen. "Project Schuldhulpverlening. Sociaal 'Raadslieden en Werk voor Scholing zijn vandaag, vrijdag, de hele dag dicht, het kantoorgebouw aan de Nieuwe Haven is gesloten. i SCHIEDAM - De gemeente heeft zich opgeworpen als sponsor voor Kirsten^Mastwijk. de leerlinge 5 VWO+ van scholengemeenschap Schravelant die in april de eerste prijs won in een door de Spaanse ambassade georganiseerde wed strijd. Kirsten mag als enige verte genwoordiger van Nederland deel nemen aan de Ruta Quetzal, een prestigieuze avontuurlijke reis door een aantal Spaanstalige landen. De reist start in Madrid en gaat verder naar ondermeer Mexico en de Ver enigde Staten. Het internationale gezelschap, bestaande uit 300 jon geren uit 43 landen, trekt met rug zakken door de verschillende landen en volgt Spaanse colleges en con versatielessen. De reis wordt betaald door sponsors zoals het internatio nale staatssecretariaat van interna tionale samenwerking voor Latijns Amerik en het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De kosten van het retourticket Ma drid. de vaccinaties en medicijnen en de aanschaf van extra materialen zoals een speciale slaapzak, lichtge wicht tent en andere kampeermate- rialen moesten door Kirsten zelf worden betaald. Omdat de gemeen te en met name de Dienst Educatie trots is op deze talentvolle leerling van eigen bodem worden de kosten door cTie dienst betaald. Woensdag overhandigde directeur G. Kruijt van de Dienst Educatie de cheque aan Kirsten en wenste haar een fan tastische studiereis. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 REGIO - De catamaran van we reldreiziger Gerard Jansen heeft last van tegenwind gekregen. Net nu de boot bijna klaar was en één van de twee rompen al buiten stond, werd het pronkstuk van Jansen een prooi voor de fel le storm van zondag. Met een windkracht 10 drukte de storm de boot tegen de loods waar Jan sen al meer dan een jaar werkt. Het gebouw werd geraakt en een aantal planken onder de boot braken af. De catamaran bleef overdwars liggen. Door de stut ten bleef de boot intact, op het eerste gezicht is een aantal haar scheurtjes de enige schade die het pronkstuk van Jansen heeft opgelopen. Pech blijft de zeezei ler achtervolgen; anderhalf jaar geleden werd hij uit een loods aan de Deltaweg in Vlaardingen gezet om plaats te maken voor de kringloopwinkel. Via het Tv- programma Lieve Martine vond hij binnen een week een nieuwe werkplaats in een loods van Staalbedrijf Hersbach op het ou de Wiltonterrein in Schiedam. Maar ook daar moet hij weg om dat het gebouw een andere func tie krijgt. Nog een maandje en dan ligt de boot in het water. Jansen zegt dat misschien niet te halen als er weer zo' storm los barst. Maar anders zal hij eerst gaan oefenen langs de kust van Ne derland, België en Engeland... en dan begint het avontuur; de reis naar Nieuw Zeeland waar zijn kinderen wonen. De schip per verbleef 31 jaar in Australië en kwam terug om zijn wereld reis te verwezenlijken. Jansen heeft nog sponsor nodig en hij zoekt het liefst een (vrouwelijke) passagier voor de gezelligheid aan boord. door Look J. Boden SCHIEDAM-Als een bandje aankondigt een cd in eigen beheer te gaan ma ken, ontstaat er vaak bij mensen een wat lacherige houding. Vrij snel wordt er geschampt over een goed kope studio, het eigenhan dig de mengtafel bedienen en het vaak teleurstellende resultaat moeten horen op een cd-rom met daarbij een zelf in elkaar geknutseld boekje. Dat het ook anders kan bewees de rockband Cantrip (die haar roots ge deeltelijk in Schiedam heeft liggen) zaterdagavond in Villa Musica in Vlaardin gen. Niks geen knutselwerk, niks handgeschreven cd- boekjes: Cantrip presen teerde haar ronduit profes sionele eersteling 'Radio night' met verve, voorafge gaan door een stevig live concert. Wie het album Radionight in handen krijgt, kan aan vrijwel niets zien dat het een eigen be heer uitgave betreft. De vormge ving, de layout, en ook het schijfje zelf zien er verzorgd uit. Op de cover een uitgestrekte woestijn, een vrouw op een stoel die naar een ouderwetse radio luistert, en de naam Cantrip Keltisch voor magisch voor- J werp) als in zand geschreven er boven. Er is duidelijk hard ge werkt om een produkt neer te zetten waar mee voor de dag te komen is. Het professionele uiterlijk roept natuurlijk de vraag op wat er dan wel op het schijfje zou moeten staan. Gelukkig stelt de band niet teleur. Het album wordt, zo als de titel al suggereert, gepre senteerd als een radioprogram ma, handig aan elkaar gesproken door de Canadese dj Rob Ryan. Af en toe is er een klein schoon heidsfoutje te ontdekken; maar de zeven nummers, variërend van stevige, melodieuze rock tot gevoelige ballads met indringen de teksten, worden met vuur en enthousiasme gespeeld. "Dat is ook de kracht van Can trip," zegt drummer Erik Stout na het concert. "Wat ik het leuke ervan vindt is, dat iedereen en thousiast bezig is, en dat is zo 'n lekkere manier van muziek ma ken." Hoe lang zijn de drie heren en twee dames nou eigenlijk bij elkaar? Erik: "Ik heb eigenlijk met alle leden afzonderlijk al eens in een bandje gespeeld. Op een gege ven moment, in november 1998, zijn we met z'n allen bij elkaar gekomen. We hadden zoiets van: niet ouwehoeren, maar muziek maken. En het klikte direct." Optredens Cantrip presenteert zich als een semi-professionele rockband, die met de cd een baken wil neerzetten voor boekingsbu reaus, radiostations en vooral veel optredens. Geen platen maatschappijen? "Niet in de eer ste plaats," vindt Erik. "Je krijgt dan als band gauw met eisen en beperkingen te maken. En die willen we vermijden." Tot nu toe moeten de leden de muziek nog naast hun werk doen. En niet het minste. Gitarist Willum van den Berghe bijvoor beeld 'zit in de psychiatrie'. Hij begeleidt daklozen in een traject, dat ertoe leidt dat zij op zichzelf kunnen gaan wonen. Toch iets heel anders dan 's avonds spelen op scheurende gitaren. Van den Berghe doet het echter allebei met plezier en overtuiging. "Maar spelen is fantastisch." Zangeres Esther Verboon hup pelt na het concert van de een naar de ander om de felicitaties in ontvangst te nemen. Ze is een flamboyante verschijning, niet typisch het uiterlijk van iemand die in de rock zit, maar wel over tuigend, sexy, een tikje ondeu gend misschien. En met een stem die de kracht van de band achter haar kan dragen. Dat heeft echter wel even geduurd. In het begin was ze wat minder zeker van haar zaak. "Klopt," zegt ze. "Maar op een gegeven moment heb je een punt bereikt, en dan begin je er feeling voor te krij gen." Cantrip is Agnes Bronswijk (bas), Erik Stout (drums), Est her Verboon (zang), René Blaauw (gitaar) en Willum van den Berghe (gitaar). De cd Ra dionight is voorlopig alleen te koop bij optredens, en is tevens te bestellen bij Erik Stout, Buys Ballotlaan 100A, 3112 JH Schiedam. Meer informa tie is te vinden op internet: www.stout.nu/cantrip. door Look J. Boden lingenwerk houdt zich bezig met de opvang van asielzoekers, en geeft hen maatschappelijke en juridische ondersteuning. Ook niet-vluchtelingen zijn er wel kom, en krijgen steun op grond van de Wet Inburgering Nieuw komers. Als alle juridische stappen geno men zijn, dan komt Stichting Uitvlucht om de hoek. Van Her waarden; "Wij vangen bijvoor beeld mensen op die wel ged oogd zijn, maar eigenlijk al het land uit moesten." Ook de stich ting geeft juridische begeleiding en tijdelijk onderdak. "Maar we zijn niet altijd tegen wat de overheid doet," meent Van Herwaarden. "We moeten de mensen om wie het gaat na tuurlijk wel 'zichtbaar' houden. We doen vaak het werk dat ei genlijk door een overheid ge daan zou moeten worden. Na tuurlijk hebben wij niet alleen kritiek. De diverse organisaties die bij de opvang van vluchtelin gen betrokken zijn dragen ook voorstellen aan. Het is alleen wel zo dat de overheid de 'opvan- gers' meer als partners moet gaan zien. We zijn bereid om mee te denken over mogelijke alternatieven." De manifestatie vindt plaats op zaterdag 3 juni van 12.00 tot 17.00 uur, op het Buitenhof in Den Haag. Aanwezig zijn di verse organisaties op het ge bied van hulpverlening, onder andere Nederland Bekent Kleur, Vluchtelingenwerk, De Vuurdoop, Pauluskerk en stichting Uitvlucht. VLAARDINGEN - Onder an dere de vereniging Vluchtelin genwerk en de stichting Uit vlucht trekken zaterdag naar Den Haag om aandacht te vra gen voor de nieuwe Vreemde lingenwet. Naar hun mening zitten er aan de inhoud ervan flinke haken en ogen, welke het een vluchteling die Neder land binnenkomt steeds moei lijker maken om hier asiel aan te vragen. Of om te blijven. Met name de lange procedure, waardoor mensen in onzeker heid verkeren, is hen een doorn in het oog. De Tweede Kamer behandelt op 7 juni een voorstel tot het maken van een nieuwe Vreemdelingen wet. Als het aan Leen den Boer (Vluchtelingenwerk) en Rob van Herwaarden (Stichting Uit vlucht) ligt, zal dat echter niet zonder slag of stoot aan het par lement voorbij gaan. De nieuwe wet gaat uit van verkorte proce dures, vereenvoudiging van het huidige systeem van verschillen de statussen, versnelling van verwijdering, en tegengaan van illegaal verblijf. Enkele punten in het voorstel echter tasten de rechten van vluchtelingen en asielzoekers aan, onderschrijven ook Den Boer en Herwaarden. Een van de speerpunten van het nieuwe beleid is bijvoorbeeld het beslissen over een asielaan vraag binnen een half jaar. In Rob van Herwaarden (links) en Leen den Boer: 'We moeten de mensen 'zichtbaar' houden, daar waar eigenlijk de overheid haar werk moet doen.' bijzondere gevallen echter kan deze termijn worden verlengd met nog eens een halfjaar. "On aanvaardbaar," zegt Den Boer. "Een lange termijn en uitstel werken alleen maar onzekerheid in de hand." Als Justitie haar eer ste beslissing heeft genomen, dan zal in de nieuwe wet ook geen bezwaarprocedure meer mogelijk zijn. Voor vluchtelin gen staat dan alleen een beroeps procedure bij de rechtbank open. De diverse vluchtelingenorgani saties menen dat door de kwali teit van de huidige beslissingen een dergelijke procedure zal lei den tot een flinke hoeveelheid onterechte afwijzingen. Waarte gen weer nieuwe procedures ge start worden. Een ander punt van bezwaar is de versnelling van verwijdering. In de nieuwe wet vormt de laat ste negatieve beslissing tegelijk de verwijderingsbeslissing. Men kan echter niet verwachten dat een vluchteling binnen vier we ken zijn biezen heeft gepakt en doodkalm terugkeert naar zijn land van herkomst. Dit werkt noodgedwongen illegaal verblijf in de hand, met alle gevolgen van dien. "Dat is een groot ge vaar," zegt Van Herwaarden. "En natuurlijk willen we hen niet een etiket opplakken, maar de kans is groot dat illegalen in een cir cuit terechtkomen van bijvoor beeld criminaliteit of prostitu tie." Alternatieven De diverse hulporganisaties hel pen de vluchtelingen een mense lijk bestaan te krijgen binnen de Nederlandse grenzen. Vluchte- Ook Spaland-jeugd zorgt voor kampioenen SCHIEDAM - Niet alleen de hoofdmacht en het 4e elftal van vv SC Spaland hebben in het eerste seizoen na de fusie van Ursus en ODC prima gepres teerd en de competitie afgesloten met een kampioenschap. Ook in de lagere echelons zorgden de voetballers voor nummer-1 klasseringen. Dat lukte niet alleen Dl, maar ook Cl en BI. Het jeugdbestuur meldt nog twee opmerke lijke feiten uit het afgelopen seizoen. 'Opvallend is de groei van het aantal jeugdleden en dus ook van het aantal teams. Bovendien wordt er voor ge zorgd, dat de jeugd ook andere activiteiten dan alleen maar voetbal voorge schoteld krijgt.' Genoemd worden zaalvoetbal in de winter, het bezoek van een interland, het jaarlijkse kamp in Oosterhout. drie buitenlandse toernooi en en bingo bij afgelasting. Het voetbalsucces wordt vooral toegeschreven aan de inbreng en inzet van technisch coördinator Bram van der Windt en zijn staf. 'Destijds is bewust de keuze gemaakt om met gediplomeerde trai ners te gaan werken. Dat begint nu al zijn vruchten af te gaan weroen.' Het D1 -elftal, dat geleid wordt Ben van den Berg en Peter van der Stap. werd kampioen na een 4-2 zege op concurrent Acitivitas. B1 wordt gecoacht door Rinus Krommenhoek, José Rodriques en Alex Hoek. Evenals de D-tjes be staat dit team uit jongens met verschillende culturele achtergronden. 'Daar uit blijkt dat jongeren van diverse culturen een prima team kunnen vormen. Steeds weer valt de teamgeest op.' Cl was al meteen de gedoodverfde kam pioen. Het elftal van Bram van der Windt en Frank Etman heeft de hoge ver wachtingen waar gemaakt en werd ongeslagen kampioen. De ploeg speelde slechts eenmaal gelijk. De andere wedstrijden werden met ruim verschil ge wonnen. Verondersteld wordt, dat het elftal wat te laag was ingedeeld, 'want oefenwedstrijden tegen veel hoger spelende clubs werden allemaal gewon nen.' In het bekertoernooi verloor Spaland Cl nipt (2-1) van de latere fina list SVVSMC. Spaland Cl werd ongeslagen kampioen. Het elftal speelde eenmaal gelijk en won de andere wedstrijden met ruim verschil Feestmaand bij Excelsior '20 De jubileum-commissie van de 80-jarige voetbal- en cricketvereniging Ex- celsior'20 heeft van juni een feestmaand gemaakt. Tussen vrijdag 9 juni en zaterdag 1 juli is er in en rond het clubhuis De Toekomst bijna dagelijks wel wat te beleven. Op 9 juni wordt 'afgetrapt' met een klaverjasavond. Een dag later speelt een perselftal cricket tegen een Excelsior'20/Hermes DVS-gelegenheidscombi- natie. De inzet is de 'Orange Cup'. Op maandag 12 juni is Excelsior'20 weer even een echte rooms-katholieke vereniging, want dan draagt Gorzen-pas toor Lieberon een mis op in het clubgebouw. 13 Juni is de echte verjaardag van Excelsior'20. Vanaf 19 uur is er een re ceptie, gevolgd door een gezellige avond en de bekendmaking van de voet baller van het jaar. Daarna is op vrijdag 16 juni darts, op zaterdag 17 juni het familie-toernooi (met prijspoepen door een koe), op woensdag een sport- en speldag voor pupillen, op vrijdag 23 juni country-line dancing, op zaterdag 24 juni een Casino-avond op dinsdag 27 juni een serie jubileum-wedstrijden tegen PPSC( voor F-jeugd, de standaard-elftallen en veteranen), op vrijdag 30 juni een bridge-drive en op zaterdag 1 juli een beach-voet-volleybaltoer- nooi, een barbeque en een tropical beach-party. Tribune voor rolstoelers Feyenoord begint op dinsdag 11 juli de aanloop naar de competitie in sport park Thurlede met een duel tegen PPSC. De Schiedamse derdeklasser is be retrots op de komst van de Rotterdammers, ojndat de wedstrijd het hoogte punt moet worden van de viering van het 80-jarig jubileum. Inmiddels is de kaartverkoop gestart en volgens de organisatoren schijnt het nu al - ruim een maand voor de speeldatum - storm te lopen. De grote be langstelling zorgt ervoor, dat PPSC's jubileumcommissie er voor gaat zor gen. dat rolstoelers vanaf een gereserveerde positie de wedstrijd kunnen be- ijken. Belangstellende rolstoelers kunnen contact opnemen met G. van der al, tel. 010-2731989. Cricket weer afgelast Windkracht tien en slagregens zorgden er zondag voor, dat de cricketcom petitie voor de tweede achtereenvolgende week compleet stil lag. Dat is een unieke situatie, omdat het slechts zelden voorkomt dat de elementen twee maal achtereen voor een afgelasting zorgen. Op het kantoor van de cricket bond zat men maandagmorgen dan ook aardig met de handen in het haar. Het competitie-rooster heeft namelijk niet zoveel vrije data voor het opnieuw vaststellen van wedstrijden. In Amstelveen was de competitie-leiding inmid dels wel in geslaagd om het afgelaste programma van 1 mei te herplaatsen. Deze wedstrijden worden op zaterdag 24 juni gespeeld. Naar een andere da tum voor de zondag gesneuvelde wedstrijden werd nog gezocht. G-toernooi bij HBSS Bij HBSS wordt op zaterdag 3 juni voor de dertiende maal het G-voetbal- toernooi gehouden. De wedstrijden beginnen om 10 uur en worden omst reeks 15.30 uur afgesloten. Het steeds weer uiterst gezellige toernooi telt achttien deelnemers, die zijn verdeeld over drie poules. In poule A spelen Gouda, HBSS, Hillesluis, HIS, vijk en Gona vormen poule B en pi Hekelingen, Be Fair. Mevo, Naaldwijk 2 en vlotbrug Het toernooi wordt al en Gebr. van den nplaat en Ue Meer. UVS, Schiebroek, Zinkwegse Boys. Dauweda len, Naaldwijk en Gona vormen poule B en poule C bestaat uit Ommoord. ;esponsord door Paul Berg Optiek, Modens Internation- 3osch Keukens. ■iyifiSiw U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Het Oogziekenhuis Rotterdam neemt een nieuw telefoonnummer voor het Afsprakenbureau in gebruik. (oude nummer was: 010-4143900) Het Oogziekenhuis Rotterdam werkt aan een goede telefonische bereikbaarheid. Om onze groeiende patiën- tenstroom nog sneller en efficiënter te woord te kunnen staan, nemen wij een nieuwe telefooncentrale in gebruik. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Rockband Cantrip presenteert haar verrassend debuut 'Radionight' Voorstel nieuwe Vreemdelingenwet leidt tot ongewenste situaties Foto ED DEWAERHEIJT Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Member of the American Association of Eye and Ear Hospitals (AAEEH)

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3