Nieuws van de Hargahoeve Scholieren maken kennis met aangepast sporten Een bord uit de 6e eeuw in beeld E^ Dronk! 12, KORTWEG EK-kaartjes voor 4 Schiedammers De toppertjes dag SCHIEDAM Schatten van mensen in Nieuwe Stadsblad £m I 0.99 8.50 7.90 4.27 4.27 6.38 1.69 Amivedi Sportdag voor schooljeugd Het Startblok viert 40 jaar Jongens opgepakt na diefstal laptop Stedelijk Museum verzelfstandigen en artotheek bij bibliotheek 99 GALLGALL HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 7 JUNI 2000 23 - 1441 Bij Amivedi Schiedam staan de volgende dieren geregistreerd: Vermist - 20-5 2 blauwe parkie ten (Tempelstraat/Nieuwland); 9-5 kater, rood/wit, gecastr. 12 jr Tommie (Zalmstraat/Gor- zen);20-5 kater, rood, gecastr. 2,5 jr 'Ozzie', wit bandje (St. Li duinastraat/West); 23-5 lapjes poes 1 jr. Gester., zebraprint bandje koker Boterstraat/Centrum Gevonden - 19-5 fret, bruin-wit (v.Diepenbrockstraat; 25-5 zw- witte poes 12-plusser, witte voe ten/bef/buik, witte vlek tussen achterpoten (Antonimuysstraat) 24-5 dwergpapegaai groen/ met rode borst (Stadhouderlaan); 23- 5 jonge poes zwart-wit (Semdr- esdeplein). SCHIEDAM - De inmiddels tra ditionele sportdag voor leerlin gen van groep 8 van de basis scholen en De Wieken wordt dit jaar gehouden op vrijdag 9 juni. In sporthal Margriet worden ac tiviteiten als speel-play, basket bal, hockey en frisbee afgewerkt, in bad Groenoord staan onder meer waterballet, aquarobic en snorkelen op het programma. In totaal doen 500 kinderen mee aan de sportdag die is opgezet door vakleerkrachten en de dien sten Sport Recreatie en Edu catie. SCHIEDAM - Basisschool Het Starblok aan de Van Haarenlaan viert het 40-jarig bestaan van daag, 7 juni, met een grootse show. Vanavond geven leerlin gen en leerkrachten een spette rende show ten beste in het Theater aan de Schie. Dat spektakel wordt om 18.30 uur ingeluid met een grote op tocht van school naar het theater waar het feest tot 21.00 uur duurt. SCHIEDAM - De politie hield maandag vier jongen aan die er van verdacht worden woensdag 31 mei een laptop te hebben ge stolen in een school aan de No- lenslaan. Drie van de vier, een 14-jarige Schiedammer, Vlaardinger en Rotterdammer, worden verdacht van de diefstal. De vierde, een 18-jarige Rotterdammer, wordt verdacht van heling. De laptop werd in zijn woning aangetrof fen. Het Nieuwe Stadsblad loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat en twee leuke katten. Ze zijn buiten hun schuld dakloos geworden en zitten nu in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De me dewerkers van de Harga hoeve doen een boekje open over het vriendelijke tweet al. Opsporing verzocht voor Oma en Priegel Oma, zo hebben wij haar ge noemd) is een muisgrijs met wit poesje van 10 tot 15 jaar oud. Ze heeft witte tenen voor en witte sokjes op haar achterpoten. Haar snoet is wit, doorlopend in een wit befje. Oma heeft groene ogen en had een rood tuigje om. Ze was erg mager toen ze op 30 mei gevonden werd op 't Nijhof- plein. Wie herkent deze oude da me? Priegel (zo hebben wij hem ge noemd) is een donker cyperse kater, ongecastreerd, van onge veer 1 jaar oud. Priegel is gevon den op 29 mei in de Klaas Ka terstraat. Priegel is sterk vermagerd en heeft door de vele vlooien ook nog bloedarmoede. Wie kent de ze vondeling? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maan dag is het asiel gesloten. Voor in formatie over de dieren kan ge beld worden: tel. 4714151. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De PvdA bepleit het onderbrengen van de voorlichtende taken van de VVV bij de stadswinkel, als al ternatief voor de mislukte samenwerking tussen de Schie- damse VVV en ANWB. Maar kan er ook mee leven dat de plaatselijke VVV opgaat in een samenwerking met Rotter dam en/of Vlaardingen en Maassluis. Het is een van de meest opvallende voorstellen die de PvdA-fractie doet in haar notitie over de kerntaken van de gemeente. Ook an dere hete hangijzers worden niet uit de weg gegaan. Het Stedelijk Museum dient verzelfstandigd te worden en de artotheek moet worden ondergebracht bij de bibliotheek. 'De PvdA geeft met de 'notitie kerntaken' voorzetten voor het debat dat binnenkort gevoerd wordt over de hoofdtaken die de gemeente houdt en de neventa ken die kunnen worden afgesto ten', verklaart fractievoorzitter Menno Siljee. De raadsfractie meent dat 'een stad van de omvang van Schie dam er geen eigen VVV op na dient te houden. Nu een samen werking met de ANWB niet van de grond lijkt te komen, is'sa mengaan met Vlaardingen en Maassluis en/of Rotterdam een betere optie. Ook zouden de ta ken van de VVV waargenomen kunnen worden door de stads winkel of in ieder geval in die zelfde ruimte kunnen worden ondergebracht. De voorlichtende taken van de VVV sluiten im mers prima aan bij de stadswin kel.' Tijdens de bouw van het stads- erfcomplex heeft burgemeester Reinier Scheeres de Schiedamse VVV een plaats in de ruimte van de huidige stadswinkel aangebo den. Men vreesde echter voor verlies van zelfstandigheid en ging dus niet op het aanbod in. Samenwerking met de ANWB werd eveneens afgewezen, onder andere op grond van het argu ment dat het landelijk verbond van VVV's zich daartegen zou verzetten. Die ontkent dat ech ter, een dergelijke samenwer king krijgt in andere plaatsen wel gestalte. Vorig jaar maakte de plaatselijke politiek zich sterk voor verplaat sing van de VVV naar een van de leegstaande winkelpanden op het Stadserf, tegenover de ge meentelijke bebouwing. De VVV wilde echter op de huidige locatie aan de Buitenhavenweg blijven zitten en koos ervoor om dat pandje te voorzien van een transparante uitbreiding. 'Men schermde ter onderbouwing van dat standpunt met een huisves tingsrapport dat echter niet bleek te bestaan.' De PvdA-fractie zet met zijn notitie over het kernta- kenbeleid de discussie over het voortbestaan van de VVV, op welke plaats en in welke vorm dat dient te geschieden, opnieuw op de agenda. Musea en bieb Ook de recente discussie over het Stedelijk Museum krijgt een vervolg. Inhakend op uitspraken van voorzitter De Windt van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, vorige maand bij de viering van het 100 jarig bestaan van het museum, stelt de PvdA dat het museum dient te worden verzelfstandigd. 'Dat maakt geen einde aan de gemeentelijke subsidie, maar stelt die wel afhankelijk van de te leveren prestatie', aldus de fractie van de PvdA, die tevens bepleit dat de overheadkosten worden verminderd door het re aliseren van een samenwerking tussen de verschillende plaatse lijke musea. 'Door het samen voegen van de back offices, zo als kantoor- en voorlichtings functies, kan een grote bespa ring worden bereikt.' Op grond van soortgelijke argu menten wordt bepleit het uitle nen van kunst in de artotheek onderdeel te maken van de bibli otheek als alternatief voor het afstoten van deze taak, die niet tot de gemeentelijke kerntaken behoort. De bibliotheek zelf wordt, net als het theater, wel als kerntaak beschouwd. De biblio theek moet minimaal een vesti ging boven en een onder de spoorlijn hebben. In principe zijn dat Stadserf en Bachplein, 'eventuele sluiting van de filia len in Zuid en Nieuwland is voor de PvdA dus niet bespreekbaar', aldus Siljee. SCHIEDAM - In het kader van 'de klas op wielen' maakten leerlin gen van basisschool De Windas vorige week kennis met een nieuwe fenomeen: 'aangepast sporten'. Een project van de Nederlandse Sportbond voor mensen met een handicap om valide mensen eens aan den lijve te laten ondervinden met wat voor moeilijkheden men sen met een handicap te kampen hebben bij het sporten en in het da gelijks leven. De leerlingen van groep 8 kregen van gehandicapte ex(top)-sporter een lesje theorie en praktijk. Zo ervoeren ze met een geblindeerde skibril op hoe het is om visueel gehandicapt door het leven te gaan en Stapten in een rolstoel om te ontdekken wat voor hindernissen je als wheeler al sportend en op de openbare weg tegenkomt. Dat de fotograaf van deze krant ze daarbij verwisselde met een groep gehandicapte kinderen die zich een dagje kwamen uitleven in de aan gepaste speeltuin, maakt duidelijk hoe de Windas-jeugd zich wist in te leven in hun tijdelijke rol. Het project 'aangepast sporten' beperkt zich overigens niet tot de Windas alleen, in anderhalve maand tijd maakten en maken zo'n 12 Schiedamse scholen kennis met de wereld van de gehandicapte me demens. SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum van Schiedam viert zijn 100-jarig jubileum met een bijzondere tentoon-stel- ling. 100 schatten van men sen' is de naam van de expo sitie waarbij 100 leden van de Historische Vereni-ging in de depots hebben gezocht naar bijzondere voorwerpen uit de historische collectie van het museum. In deze krant laten we de komende tijd een aan tal van die speurders aan het woord over de 'schat' die zij opdiepten. Zij geven uitleg over waarom dat voorwerp van hun keuze zo speciaal is. Vorige week meldde Freek Rosman (abusievelijk betiteld als Fabrique de Genève) waarom hij koos voor een speeldoos type 'Forte piano. Deze week vertelt Astrid Simons haar verhaal over een bord van anderhalf millenni um oud. kunststofkozijnen Fabricage In eigen labrink Warmte-lsolerend en ondertioudsvrtl Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils James Wattweg 18 - Vlaardingen Teleloon 010-4349833 Astrid Simons diepte uit de ge welven van het museum een bord van aardewerk op, daterend uit de 6de eeuw na Christus. Zij vertelt: 'Dit mooie bord viel mij meteen op in het depot van de bodemvondsten. Bodemvond sten hebben altijd tot mijn ver beelding gesproken. Als kind wilde ik archeoloog worden. Het lijkt mij geweldig om na een al tijd spannend zoeken, uiteinde lijk zo'n grote scherf met een kant en klare tekening van een vogel te vinden. De vinder zal door deze uiter aard onverwachte vondst waar schijnlijk verrast, verrukt en nog dagen lang blij zijn geweest. Ik wist dat dit voorwerp oud moest zijn, maar had geen idee van de werkelijke ouderdom. Dit geres taureerde bord is vermoedelijk uit de 6de eeuw. Ik denk niet dat uit die tijd veel schetsen van vo gels bewaard zijn gebleven. Zelf maak ik ook weieens een schets je op papier, maar ik maak mij geen illusies over het bewaard blijven hiervan. De tekening op dit bord echter, geglazuurd en gekerfd in aarde werk, is bijna anderhalf millen nium mooi en gaaf gebleven! Chablis 1999 Philibert Ducard IS f jsm T 75cl SCHIEDAM In wijkcentrum Nieuwland, Wiboutplein 165 organiseert de spirituele vereniging Harmonia donderdag een lezing over de tijd en de 4e dimensie door Pe ter Toonen, aanvang 20 uur, en tree f8,50. De afdeling natuurontwikk- keling van de gemeente Schie dam zoekt enthousiaste vol wassenen (vrijwilligers) die het leuk vinden een groep kinderen te begeleiden bij het tuinieren (kindertuinen). Tevens is men op zoek naar vrijwilligers voor de voorbeeldtuinen bij De Groene Raat aan de Harreweg 10. Voor informatie: (Dick van Leeuwen kindertuinen) tel. 2465521. Zon dag 11 juni om 13.30 uur is er in De Groene Raat een themamid dag met de titel van stadstuin tot natuurlijke tuin. Donderdag is de sportdag van de o.b.s. De Regenboog 's mor gens vanaf 8.15 uur richting sportpark De Vijfsluizen. Voor info: tel. 4709392. In de Grote Kerk is 10 juni een inloopconcert om 15 uur met de pianist Jac. Vinke, toegang gra tis. In podium café De Graauwe Hengst is 8 juni om 21.30 uur een sessie met Marco Diamoan- tatos, zondag 11 juni om 21.30 uur op zondag 'kan het anders', dinsdag 13 juni om 21 uurjams- esssie. *In filmhuis Schiedam in Ge bouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12 draait donderdag en vrijdag de film The Straight Story van regisseur David Lynch, zaterdag kan er gekeken worden naar de film Happiness van regisseur Todd Solondz, aanvang 21 uur, toegang fl0,-/f8,- kaarten reser veren via de Stadsgehoorzaal tel. 4340500. *De stichting Pintillie organi seert 15 juni een transport naar Roemenie, men kan daarvoor nog gebruiken: kleding, schoe nen, linnengoed, toilet en schoonmaakartikelen het kan gebracht of gehaald worden na telefonische afspraak 4734580, sponsers voor het volgend trans port kunnen zich daarvoor ook aanmelden. OUDERENWERK *ln zorgcentrum Spaland, Wil lem Andriessenlaan 2 is vandaag om 19.30 uur een optreden van het interkerkelijk jongerenkoor Les Sirenes, entree f2,50. Zater dag 10 juni is er een thé-dan- sant, dinsdag 13 juni is er bingo. Tevens iedere dinsdag van 14 tot 16 uur is er bingo of een spelle tjesmiddag, in de recreatiezaal van Groenzicht is er om 14 uur een klaverjas en jokercompeti- tie f2,50. Donderdag bewegen voor ouderen van 11 tot 11.30 uur kosten f6,- per maand, bridgecompetitie om 13 uur in de recreatiezaal van Groenzicht f2,50. De Harg, aan het Harg- plein 100, kan er iedere dag ge biljart worden, bingo iedere eerste woensdag van de maand van 14 tot 16 uur, entree f2,50, bewegen voor ouderen iedere donderdag van 14.30 tot 15 uur, kosten f6,- per maand. *In de Liduinakapel van Franke- land is zondag 11 juni een dienst om 9.15 uur. Voorganger is pater L. vd Velden. SCHIEDAM - Adecco uitzendbureau reikte deze week ruim 450 kaartjes voor voetbalwedstrijden van Euro 2000 uit aan flexwerkers. Vier daarvan werden maandagavond in het uitzendbureau aan de de Rotterdamsedijk uitgereikt aan vier Schiedamse flexwerkers. Adecco heeft ruim 3.000 Euro 2000 vrijwilligers geworven en ge traind voor zowel Nederland als België. Voor alle flexwerkers werden twee promotionele acties gehouden waarmee zij kans maakten op een toegangskaart voor één van de Euro 2000 wedstrijden. Eind vorig jaar ontvingen ze een baseball cap met daarop een uniek nummer en een antwoordkaart. Uit al die kaarten trok de notaris 66 winnaars, die ieder twee entreebewijzen kregen. Onlangs vond de 'werk en win-ac- tie' plaats waarbij flexwerkers die minimaal 40 uur hadden gewerkt konden meedoen aan de prijsvraag om toegangsbewijzen. 1 ChTomaten per 500 gram, van JL49" voor 2 Ch Rundergehakt 500 gram, van J£5"voor 4.75 kilo ©®©o, van -1350voor 3 Ct1 Goudse graskaas primeur 48+ 4 voor kilo, van -1150r 2e halve prijs: Nestlé feestpuddingen met saus 2 bekers 500 gram, van _5r7Ü" voor 5 Mora inkoppertjes doos 375 gram, van -549" voor 6 3 halen, 2 betalen: Verkade repen 3 x 200 gram, van 88T voor 7 Smiths superchips zak 200 gram, van 228 voor 8 Oh Snacksalades o.a. kip-kerrie kuipje 250 gram, van 88& voor 1."/ 9 Heineken bier krat 24 flessen 0.3 liter, 1 A nr van.1755 voor I4.y0 Maximaal 3 kratten per klant 10 Pampers mini, midi, maxi, maxi x-large of junior, pervoordeelpak, OO OC van 37r95" voorO^.yO oods verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R, Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen. tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010)4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)'4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS PvdA stelt voortbestaan van de VVV ter discussie Scholieren van de Windas doen etyaringen op als rolstoelrijder A BAKKER BZn s étk" Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. O I* fff M rJl Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 4 juli en zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. WWW.GALL.NL Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 11 juni as.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3