ZONNEB ILLEN fl.99? R#B BOON D020 b.v. Glazenwasserij wmm wmmmmmm SCHIEDAM r OOM Jack en Jtannette Doejaaren Sponsorloop bij Taaltuin Run op kaarten Schie-theater 20 mille voor arts/piloot Beker voor Harpe Davids KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Rondleidingen door schatten Trainer Gijs Zwaan: Ellen van Wietinge: Er zijn mensen die al 25 jaar lang meedraaien U wilt toch ook het beste voor uw Fiat Kunstmanifestatie museum afgelast Gewond bij aanrijding INGEZONDEN BRIEF Nieuwland dondert achteruit Autobedrijf J. van der Voorde feliciteren met de promotie naar de hoofdklasse. Glazenwasserij DOZO is mede sympathisant van: V.V. Sparta botterdam De Postduif V.V. Sparta amateurs T.T. Korenbeurs V.V. H.D.SA. Natuurgenot in Huis V.V. Excelsior '20 Bridgeclub Gusto V.V. Excelsiir Maassluis Bridgeclub Klaaswaal V.V. Demos V.V. G.T.B. V.V. Schiedémse Boys V.V. D.R.G.S. V.V. AEOLUS V.V. Spijkensse V.V. SSS Klaaswaal V.V. SVDPV* T.V. Klaaswaal Bruinvis Spijkenisse S'damse Tippelaars Z.V.V. Europoint V.V. Neptunes V.V. Hoek van Holland Dozo B.V. HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 7 MEI 2000 23 - 1442 SCHIEDAM - Vandaag houdt obs De Taaltuin haar jaarlijkse sponsorloop rondom de school aan de Thorbeckesingel 2. Alle leerlingen doen weer hun uiterste best om zoveel mogelijk geld bij elkaar te rennen voor de schoolreis van volgend jaar. Enkele straten rond de school worden afgezet zodat de leerlin gen het parcours tussen 14 en 15 uur ongestoord kunnen afleggen. SCHIEDAM - De schriftelij ke aanvraag van toegangs kaarten voor het nieuwe theaterseizoen van het Theater aan de Schie over treft alle verwachtingen. In middels zijn er al ruim 2000 bestelformulieren binnen met meer dan 27.000 aanvragen voor entreekaarten. Vorig jaar waren rond deze tijd nog slechts 1450 bestel- kaarten voor 20900 kaarten binnen. De keuze van de be zoekers is zeer divers, waar door nog maar enkele voor stellingen zijn uitverkocht. Schriftelijk reserveren van entreekaarten kan nog tot en met 14 augustus. De losse kaartverkoop start 21 augustus. SCHIEDAM - De presidente van de Inner Wheel Club Schiedam overhandigt 13 juni 20.000 gulden aan dokter Marianne Zuure, arts en pi loot bij de Flying Medical Service in Tanzania. De Innerwheel Club is een vrouwelijke serviceclub naar de regels van Rotary Inter national en is in 91 landen ac tief. Inner Wheel Schiedam heeft haar activiteiten in het sei zoen 1999-2000 nagenoeg geheel in het teken gesteld van geld bijeen brengen voor Flying Medical Service, een kleine medische organisatie die op non profit basis actief is in Tanzania. Met kleine vliegtuigjes be zoeken artsen zieken in het onherbergzame Arusha-ge- bied. Vorig jaar stortte daarbij een van de vliegtuigjes neer. Inner Wheel bracht 10.000 gulden bijeen door op grote schaal marsepein te verko pen. Dit bedrag is verdubbeld door de stichting Bilance in den Haag. De cheque wordt 13 juni om 15 uur overhan digd in De Ark aan het Harg- piein 101 in Schiedam. Dokter Zuure geeft dan een toelichting op de stand van de medische zorg in Tanzania. Ook consul-generaal Hak kenberg van Tanzania is daar bij aanwezig. SCHIEDAM - Drumfanfare Harpe Davids en twirlteams sleepten zaterdag een beker in de wacht voor hun optredens in attractiepark Slagharen. Het bezoek aan dit Overijsselse park vormde onderdeel van het jaarlijkse uitstapje dat de Schiedamse vereniging jaarlijks organiseert voor leden en belangstellenden. Wie meer wil weten over Harpe Davids kan informatie krijgen via tel. 4491591 of via de nieu we website: www.har- pedavids.nl. Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 SCHIEDAM -In het Stedelijk Museum Schiedam is tot 9 juni de tentoonstelling '100 schatten van mensen' te zien. Honderd historische voorwerpen die uit gezocht zijn uit de collectie van het museum door 100 Schie dammers. Speciale rondleidingen worden gegeven door één van die 100 mensen. Laat u meevoeren door een van de 'Schatten' die een keuze heeft mogen maken uit de schatkamers van het museum. Na afloop is er gratis koffie of thee. De rondleiding duurt onge veer een uur en kost 2,50. De en tree voor het museum is gratis. Zondag 18 juni hebben liefheb bers van mooie dingen de laatste kans om zich vanaf 14 uur te la ten rondleiden. Voor informatie en voor groeps rondleidingen op afspraak kan gebeld worden naar Ischa Mul der, tel. 2463666. Öifilll De Zijlstraat te Schiedam, een olieverf van Herman C C. Borgman jr. door GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Peter van der Veen liet zijn emoties ver na afloop van de beslis singswedstrijd SVVSMC- Westlandia toch maar even de vrije loop. Hij was de maker van het doelpunt, dat voor de Schiedammers eindelijk de weg vrij maak te naar de hoofdklasse. Maar hij is ook de man, die als enige de selectie van trainer Gijs Zwaan de rug toekeert. Niet omdat hij het niet in Harga naar de zin heeft, maar vooral omdat het Alphense ARC betere voorwaarden biedt. 'Peter van der Veen, olé, olé' zon gen zijn makkers hem vervol gens toe. De tranen droogden, de emotie bleef. De aanvaller was echter niet de enige. Oer-SVV-er Cor Valk stond direct na het laat ste fluitsignaal een beetje ver dwaasd voor zich uit te kijken en werd pas minuten later ('ik ben weer terug op aarde') wakker. Secretaris Luc Franken en voor zitter Frans Eijkenbroek hadden het - gezien hun rood omrande ogen - ook al niet droog gehou den. De vreugdetranen waren Direct na het laatste fluitsignaal stortte de in oranje shirts gestoken SVVSMC-jeugd zich luin helden In de euforie, die daar na volgde, lukte het nauwelijks om de hoofdrolspelers nog een keertje bij elkaar te krijgen voor de traditionele elftalprent hen gegund. Driemaal eerder was de combinatie in het zicht van de hoofdklasse-haven ge strand. Ditmaal hadden ze weer een lang weg moeten gaan. En wie geloofde na de nederlaag te gen EDO (in de eerste nacompe- titie-wedstrijd) nog in de Schie damse kansen. De 9-0 winst in de return sprak boekdelen over de veerkracht van van het elftal. Daarna ging SC Feyenoord over de knie en diende Westlandia zich aan als laatste horde. 'Dan is er toch het probleem, dat de spanning toeneemt', mijmert verzorger Hans Koetschreuter. 'Dat is dan niet zozeer aan de buitenkant merkbaar, naar zit vooral tussen de oortjs. Daar herinneren ze zich de rie mis lukte pogingen om hgerop te komen en vragen ze z:h af of hun missie nu wel zaüukken'. Gijs Zwaan heeft ecfer geen moment aan de mone wils kracht van zijn manschapen ge twijfeld. 'Ik had de inruk, dat de jongens zich goed ijde hand hadden en volwassefimet. de druk, die er op zo'n absbeslis- sende wedstrijd rust, oigingen. De mannen vormen ee collec tief en gaan voor elkaadoor het vuur. Dat is de krachlvan het elftal'. Vandaar, dat hij ook mg een ge rust hart het hoofdklase-avon- tuuraan gaat. In SVVSlC-krin- gen wordt verwezen nar Argon en Nieuwenhoorn, die fet op het hoogste niveau in hundebuut- jaar ook prima dede. Gijs Zwaan twijfelt geen loment: 'Met deze jongens kunen we ook de hoofdklasse aan Tientallen meters verdrop was Westlandia bezig de nderlaag snel te verwerken. De |taldwij- kers en hun aanhang blken uit stekende verliezers. Au never walk alone', zong het jpenwitte deel van de tribune hti helden toe. Zo mooi en emotioeel kan voetbal dus ook belefd wor den SCHIEDAM - Het oude renwerk in Schiedam en Vlaardingen floreert. Dat is in belangrijke mate te dan ken aan een leger van 575 vrijwilligers, waarvan er een aantal al vanaf de start, 25 jaar geleden meedraait.' Die steunpilaren van het eerste uur legden een kwart eeuw geleden de basis voor de stichting Ouderenwerk met het rondbrengen van warme maaltijden voor ou dere inwoners. De term 'Tafeltje Dekje' stamt uit die tijd. 'Die is al een tijd geleden als 'ouderwets' af gedaan en vervangen door 'maaltijdbezorging', meldt Ellen van Wietinge van Stichting Ouderenwerk. 'Maar dat krijg je er niet zomaar uit. 'Tafeltje Dekje' duikt nog regelmatig op bij zowel de maaltijdbezorgers als ontvangers. Nu de va kantieperiode in zicht komt heeft Ouderenwerk drin gend behoefte aan invallers. 'Iedereen is welkom. Al is het maar voor één keer in de week of in de twee weken een paar uur' meldt Van Wietinge. 'Het gaat daarbij vooral om maaltijdbe zorgers, maar niet uitsluitend: we zoeken ook begeleiders voor de visiteclub, chauffeurs en be geleiders voor de personenbus die mensen haalt en brengt voor de dagverzorging in Vlaardin gen, receptiemedewerkers, gast- dames en -heren en vrijwilligers voor de Eettafel in het diensten centrum.' Overigens niet alleen voor de vakantietijd. Ouderen werk groeit gestaag en er vallen soms ook vrijwilligers af. Enige aanvulling is dus nodig. 'Het vrijwilligerswerk wordt nu grotendeels verricht door oude ren zelf, mensen die niet meer de zorg voor kinderen hebben of die gepensioneerd zijn. We be nutten hun kwaliteiten graag. Ze zijn onmisbaar bij de werkzaam heden. Zonder hen zou het werk niet uitgevoerd kunnen worden' benadrukt Ellen van Wietinge. Veel vrijwilligers melden zich aan omdat ze iets willen doen voor hun medemens. Ze krijgen er heel veel dankbaarheid voor terug. 'Veel ouderen hebben nog maar weinig contacten, die zijn blij met de dagelijkse komst van de maaltijdbezorger en zeker niet alleen vanwege het eten.' De maaltijdbezorgers, die ge woonlijk tussen 11 en 13 uur rondrijden, krijgen een onkos tenvergoeding. 'Behalve dat ze in de meeste gevallen een rijbe wijs en auto moeten hebben, wordt is het noodzakelijk dat ze 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 de Nederlandse taal goed spre ken en verstaan.' Alle vrijwilli gers worden overigens door Ou derenwerk met enige regelmaat beloond. 'Met immateriële te genprestaties als attenties, uit stapjes etc.'* Voor ouderen die graag contact onderhouden met leeftijdgeno ten maar dat zelf niet meer kun nen, heeft Ouderenwerk 'visite clubs' opgezet. De maximaal 12 deelnemers van de visiteclub ko men wekelijks bij elkaar in een dienstencentrum of zorgcen trum. Er wordt koffie gedron ken, bijgepraat, gegeten en er worden spelletjes gedaan of ge handwerkt. De visiteclubs in on dermeer Thurlede en Spaland worden begeleid door twee vrij willigers die voor een gezellige sfeer zorgen. De vrijwilligers werken zelfstandig. 'Maar al on ze vrijwilligers worden op hun beurt begeleid en ondersteund door een medewerker van Stich ting Ouderenwerk' meldt Van Wietinge. Dienstencentrum Oost is met name op zoek naar vrijwilligers die met ingang van september de rol van gastdame of gastheer op zich willen ne men of die de receptie willen be mensen. Mensen die er wel wat voor voelen om de ouderen een handje te helpen kunnen bellen naar de Informatielijn Ouderen werk, tel. 2486890, bereikbaar op werkdagen van 9 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - De tentoonstel ling Breaking the Seals of Paradise, die van november tot februari zou plaats vinden in het Stedelijk Museum Schiedam, is afgelast. Ondanks de inzet en betrokkenheid van 29 kunste naars blijkt de zakelijke kant van de manifestatie een onoverko melijke handicap. Bestuur en projectgroep hebben vastgesteld dat de spanning tussen het nog te verwerven bedrag en de beschik bare tijd zo groot is dat de ten toonstelling niet door kan gaan. Ondanks dat het idee goed was en het onderwerp uiterst actueel. SCHIEDAM - Een 4-jarige fietser raakte maandqmiddag gewond toen hij op he Broers- vest werd aangereden oor een 81-jarige automobilist it Schie dam. De politie houdter reke ning mee dat de jongn door rood is gereden en datie auto mobilist niet meer op:ijd kon stoppen. De fietser isoverge- bracht naar het Schielarlzieken- huis. Gaarne willen wij u mededelen dat onze buurt Nieuwland met rasse schre den achteruit dondert. Niet alleen wórdt onze buurt een Schotei-Ghetto genoemd, maar U kunt er op rekenen dat wij straks (over een paar weken) Komo-Town zullen heten. Dat de mensen geen geld hebben voor een nette afrastering van het balkon, okay, maar ga dan niet je balkon van de buiten wereld afschermen met Komozakken. Dat er slechts weinig balkonnetjes aanwezig zijn met gezellige Geraniums typeert de wijk, maar om nu ook nog een luttel bedrag te sparen op de zgn. afrastering van je balkon en daar tentzeil of komozakken voor te spannen gaat wel heel erg ver. Nu pas gaat de gemeente zich af vragen waar al die Antillianen opeens vandaan komen. Nou die zaten er al een paar jaar met alle overlast vandien (luiers worden verschoond op de bankjes op het eens zo mooie pleintje, en hup in de plan tenbakken of gewoon op straat - vuilnisbakken wat is dat???? De komo zakken bewaren we liever om het balkon af te schermen. Lieve, lieve gemeente van Schiedam wanneer gaat u vooruit denken i.p.v. altijd de zwarte Piet achteraf bij een ander te leggen. Eerst huizen bouwen (veel) en twee jaar later pas zeggen oh, wat hebben wij nu een parkeer probleem. Eerst aan minderheidsgroepen huizen verhuren, en nu pas zeg gen - dat hebben wij niet geweten. U verhuurt ze toch ook, of zie ik dat ver keerd. Bomen???? Kappen die handel, want die zijn toch niets waard. Luistert u wel eens naar uw ingezetenen? Bouw maar vol dat Land van Belofte, zonder bomen dus zonder mensen, maar leegstaande kantoorge bouwen en lege winkels. Kijk naar het Stadserf, daar zit toch ook geen loop in want de meeste Schiedammers hebben niets te zoeken bij uitzendbu reaus, laat staan reisbureaus. Het balkon van Schiedam heet het opluister- gebeuren van het Stadserf, waarom heeft u geen bomen laten staan dan was deze uitgave u bespaard gebleven. Momenteel als het warm is kan je ook geen schaduw vinden op dit kale plein, wat het merendeel van de Schiedamse bevolking heeft voorgesteld - terrasjes, leuke winkels, bomen a la Grote Markt in Delft, nee daar luistert de gemeente niet naar, liever kopiëren zij hun grote broer met hun immense Doelenplein dat ook totaal ongeschikt is. Architectonisch grote klasse (Schiedam staat al eeuwen bekend dat zij de meeste architecten van Nederland hebben maar wat moet je met een stad waar geen bomen, auto's of mensen meer zijn?????? Weer wordt er gesproken hoe prachtig het Stadserf, Hoogstraat, Appelmarkt, tramplus en natuurlijk niet te vergeten de metro is, wederom wordt er vergaderd. Niet wordt gesproken over de vruchteloze pogingen van buurtpostjes in de minder bedeelde wijken van Schiedam. Gemeente alles - maar dan ook echt alles begint bij u. U verhuurt, u bouwt, u gaat straks (jawel) auto's wegslepen, u kapt bomen, u jaagt de Schiedammers weg, u denkt met een paar nieuwe bestratingen, het ludieke plan voor Het Gat van Bolmers en niet te vergeten onze Jan des Bouvrie het lek boven te hebben. Dat de Schiedammers jaren in de ellende hebben gezeten door de Metro en de vele bouwputten, onbereikbaarheid en ga zo maar door, wil niet zeggen dat uw bevolking hier blij mee is. Maar de gemeente heeft het niet geweten! Riks, Schiedam P.S. Dat het Festival aan de Schie zo enorm succes is geworden was omdat het aan de haven en museumplein en niet te vergeten de Grote Markt werd gehouden, en mede georganiseerd werd door mensen die er wel verstand van hebben. Stadserf laat me niet lachen, daar heerst toch geen enkele sfeer. Architectuur Bravo! maar gezellig - driemaal neen. Tevens leverbaar: zonneglazen met extra UV-filter of de speciale Zeiss Skylet glazen voor een verhoogd contrast. BRILMODE Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 4701730 Kwaliteit op eenzame hoogte 1 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak foto: SF VAN DUIN 'SVVSMC rijp voor de hoofdklasse' Ouderenwerk is op zoek naar aanvulling leger vrijwilligers De nieuwste collectie v.a. vraag naar de voorwaarden SW - SMC

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9