SNEL AFVALLEN BOVEN DE 30 JAAR MET GRAPEFRUIT SLANK ƒ19, Zwitserse slaappil nu overal in Nederland verkrijgbaar MELATUYIATINE fin00 VROM: onderzoek naar veiligheid op campings Stijgend aantal meldingen van seksuele intimidatie n nniiifCTCPn Afi 21B!IplpSTERDjnG vo°r 29,95 gratis!!! f31,45 oranje frisbee Arthrelan® 95 Effect bijverdienen duidelijk op een rij Vetverbrander Lipase kan ook uw spijsvertering verjongen 2 f KORTING j f O 5° Giro 4341034 HAAIENKRAAKBEEN HOUDT OOK UW GEWRICHTEN SOEPEL DONDERDAG 8 JUNI 2000 23-477 Scholieren en studenten die de komende tijd iets willen bijver dienen voor - bijvoorbeeld - een vakantie met vrienden of een extraatje, dienen goed op de hoogte te zijn van de mogelijk heden en gevolgen van hun werkdrift. Bijverdiensten kun nen bijvoorbeeld effect hebben op de studiefinanciering of de kinderbijslag. En hoe zit het met het betalen van belasting? En is een ziekenfondsverzekering wel of niet verplicht? Deze en vele andere vragen worden beant woordt in de folderserie 'Bijverdienen' van BDO Wal- gemoed CampsObers. Ook voor huisvrouwen en huismannen die een bijbaantje willen, maar niet het risico willen lopen dat dit ten koste gaat van het inkomen van de partner, is er een speciale fol der beschikbaar. De folders zijn gratis aan te vra gen bij BDO Walgemoed CampsObers, postbus 197, 2670 AD Naaldwijk of via e-mail: info@bdo.nl. In de vijftig jaar dat Nederland zich met ontwik kelingssamenwerking bezighoudt, is 115 miljard gulden uitgegeven aan hulp aan ontwikkelingslanden. Met dit bedrag zouden er tien Betuwelijnen aange legd kunnen worden. Waar gaat dat geld naar toe? Is het zinvol besteed of wegge gooid geld? Vijftig jaar Nederlandse ervaring leert dat hulp wel degelijk helpt. In 1949 schonk de Nederlandse regering anderhalf miljoen gul den aan een hulpprogramma van de Verenigde Naties. Met een bijdrage van 0,8 procent van het nationale inkomen behoort Nederland nu, ruim vijftig jaar later, tot één van de belangrijk ste gevers. In 2000 geeft Nederland ruim 7 miljard gulden uit aan ontwikkelingshulp. De ontwikkelingssamenwerking is erg veranderd. De gedachte uit de begintijd dat ontwikkelings landen met 'geld en goede raad' geholpen waren, is losgelaten. Vooral de laatste tien jaar werd veel duidelijk over de omstan digheden waaronder hulp helpt. Inspanningen hebben het beste resultaat in landen met een goed economisch en sociaal beleid en een democratisch bestuur. Om deze reden heeft minister Herfkens (PvdA) besloten alleen nog landen te helpen die aan deze eisen voldoen. Het aantal regeringen die nu nog geld krij gen van Nederland is afgenomen van 121 tot 21. Hoewel er nog grote problemen zijn, gaat het nu in bijna alle ont wikkelingslanden beter dan 25 jaar geleden. Onder andere op het gebied van onderwijs, drink watervoorzieningen en gezond heidszorg is veel verbeterd. Nederland, één van de voorlo pers op het gebied van de hulp verlening, heeft op die manier bijgedragen aan een beter leven voor mensen in ontwikkelings landen. Het is moeilijk vast te stellen wat er aan hulp nodig is in een land en hoe de hulp dan ook uiteindelijk uitpakt. Toch blijkt uit verschillende onder zoeken dat hulp zin heeft. Door de verbeterde levensom standigheden worden mensen steeds ouder. De levensverwach ting is wereldwijd gestegen van 55 jaar in 1970, tot 67 jaar in 1997. Een kind dat nu in een ontwikkelingsland wordt gebo ren, leeft gemiddeld 16 jaar lan ger dan kinderen die daar 35 jaar geleden opgroeiden. Ook op het gebied van drinkwa tervoorzieningen is grote voor uitgang geboekt. In 1994 had driekwart van de mensen in ont wikkelingslanden toegang tot schoon en veilig drinkwater, in 1980 nog niet eens de helft. Van het Nederlandse hulpbudget gaat jaarlijks ongeveer 210 miljoen gulden naar drinkwaterprojec ten. Tussen 1970 en 1995 is het per centage volwassenen dat kan lezen en schrijven gestegen van 48 naar zeventig. Het aantal kin deren en volwassenen dat onder wijs volgt is in die tijd verdub beld. Sinds 1985 is het aantal kinderen in ontwikkelingslanden dat basisonderwijs volgt geste gen tot 559 miljoen in 1995. In dat jaar volgde 84 procent van de kinderen in de schoolgaande leeftijd basisonderwijs. Ondanks al deze positieve ontwikkelingen is toch nog een zesde deel van de wereldbevolking ongeletterd het nieuwe millennium in gegaan. In vijftig jaar is het besef gegroeid dat er over de hele wereld gewerkt moet worden aan armoedebestrijding. Afstan den lijken kleiner te worden. Mensen, spullen en kennis gaan steeds sneller de wereld over en verschillende werelddelen krij gen steeds meer met elkaar te maken. De problemen waar de wereldbevolking mee te maken heeft kunnen alleen worden overwonnen door internationale samenwerking. GRAPEFRUITSLANK 10 dgn. kuur 1 verpakking van 5? 1 r* GRAPEFRUITSLANK 20 dgn.kuur 2 verpakking van voor 50,^ Centimeters slanker Praktisch in gebruik Zorgt voor het vermin deren van vetkussentjes Heeft een effectieve werking Werkt diep reinigend I KORTING Melatomatine®: verpakking China balsem® 3HALEN 2 BETALEN!!! f IWjKORTING In de maand juni zullen de Inspectie Milieuhygiëne van het Ministerie van VROM en de Keuringsdienst van Waren van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een onderzoek uit voeren onder 50 campings. Het onderzoek zal zich richten op hygië ne en veiligheid. Het gebruik en toepassing van (drink)water zal een belangrijk aan dachtspunt zijn bij de controles. Verder zullen er controles worden uitgevoerd naar de veiligheidssituatie, waaronder de gasvoorzienin- gen. Met dit onderzoek zal de inspectie nagaan of gemeenten zich aan de regels houden. Tevens zal met de controles inzicht ontstaan in de maatregelen die de campinghouders hebben ondernomen in het kader van veiligheid en Legionella-preventie, de afvoer van afvalwa ter, de opslag van propaan en de kwaliteit en veiligheid van de even tuele gasvoorzieningen op de camping. De aanleiding voor dit onderzoek is de Legionella-uitbraak die vorig jaar op de Flora in Boven-Karspel plaatsvond. Ook de warmwater systemen op campings kunnen een risico vormen. Tegelijkertijd zijn er op campings regelmatig veel mensen bijeen onder andere hygië nische omstandigheden dan zij meestal vanuit de thuissituatie gewend zijn. Te denken valt aan: het gezamenlijk gebruik van toilet ten, douches, wasruimten en drinkwatervoorziening. Het onderzoek heeft het karakter van een steekproef en zal worden uitgevoerd in heel Nederland. De geselecteerde campings zullen bij voorkeur samen met de vertegenwoordigers van gemeenten worden gecontroleerd. De gemeente is naast het toezicht op de milieuregel geving ook de aangewezen instantie om toezicht te houden op de kwaliteit van het (drink)water. Met behulp van vragenlijsten en con troles ter plekke zal worden nagegaan op welke wijze door de gemeente invulling wordt gegeven aan haar toezichthoudende taak. Bij controles wordt nagegaan hoe het is gesteld met de algehele hygiëne en veiligheid. De resultaten van de controles worden verwerkt in een eindrapport, dat in juli beschikbaar komt. In 1999 kwamen bij de vertrouwensinspecteurs in totaal 244 klach ten binnen over seksuele intimidatie en seksueel misbruik in het onderwijs. In 1998 waren er 167 klachten. De scholen zijn sinds juli 1999 verplicht seksuele misbruik te melden bij de vertrouwensin- specteur. In dat jaar is ook de aandacht voor preventie en bestrijding van seksuele intimidatie en misbruik toegenomen. Dit is waarschijn lijk de oorzaak van de stijging van het aantal klachten. Dit staat in het overzicht 'Klachten seksuele intimidatie en seksueel misbruik 1999' van de inspectie dat staatssecretaris Adelmund naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Van de 244 klachten hadden er 80 betrekking op vermoedens van seksueel misbruik/zedenmisdrijven zoals ontucht en verkrachting. De meeste klachten kwamen uit het basisonderwijs (35) en scholen voor (voortgezet) speciaal onderwijs (10). In het voortgezet onder wijs was 33 keer sprake van een vermoeden van een zedenmisdrijf. Van ongewenste, hinderlijke aanrakingen was sprake in 89 gevallen, terwijl 56 klachten betrekking hadden op ongewenst verbaal of non verbaal gedrag. De overige 19 klachten behelsden een (ongewenste) relatie tussen een leraar en een leerling. Van de 244 klachten waren er 76 afkomstig uit het openbaar onder wijs en de overige uit het bijzonder onderwijs. Maak een gebaar. Steun het Hoorfonds! Hoorfonds Laat ze erbij horen van 10.00 tot 14JO uur Bli aankoop wan of meer een met oranje leeuw Schiedam: Reformhuis Schiedam, Broersveld 159; Homeopatheek Libra, Hoogstraat 1 5 SLIM® Zeewierzeep centimeters slanker! Bevat 100% zuivere Haaienkraak- beenpoeder voor soepele gewrichten Beschermt bij veroude ring van het bewegings apparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten De succesformule uit Amerika voor de gewrichten U kunt zich nog opgeven voor de "workshop" Z inschrijvingen bij Mw. Gaike Bos 010 - 475 23 04 Haaienkraakbeenconcentraat voor sterke gewrichten A Boordeifot FLORE v.o.f. - 3 VLAARDI Financieel steuntje in de rug helpt ontwikkelingslanden stapje verder Recent is ontdekt, waarom mensen boven de dertig zo gemakkelijk aankomen en zo moeilijk afvallen. De oorzaak is een verminderde aan maak van het vetverbrandende enzym Lipase in de darmen. U hoeft zich daar echter niet bij neer te leggen. Er is nu immers Grapefruit Slank. De eerste afslanker die uw lichaam op voedingsvetten laat reageren als toen u twin tig was. U weet wel, de tijd dat u alles kon eten zonder ook maar één grammetje aan te komen. Lipase speelt in het spijsverteringsproces de absolute hoofdrol van vetverbrander. Dit enzym wordt in de dar men door goedaardige bacteriën aangemaakt. Na onge veer het dertigste levensjaar neemt deze lichaamseigen productie van Lipase heel geleidelijk af. Het gevolg is, dat er steeds meer voedingsvetten in tact blijven en naar de vetweefsels in het lichaam worden getransporteerd. Daardoor neemt logischerwijs uw gewicht toe. Grapefruit Slank is in staat om deze onvolkomenheid van het spijs verteringssysteem op doeltreffende wijze te corrigeren. Grapefruits bevatten namelijk van nature veel Lipase. VERJONGT DE SPIJSVERTERING In deze nieuwe afslanker is het supergeconcentreerde extract van een maand te vroeg geoogste grapefruits ver werkt. Op dat tijdstip is het gehalte aan Lipase in deze citrusvruchten immers het hoogst. Grapefruit Slank brengt het niveau van vetverbrandende enzymen in de darmen Tegen inlevering van deze bon ontvangt u: ƒ5,- INTRODUCTIEKORTING omhoog naar dat van een twintigjarige. Op deze wijze wordt uw spijsverteringssysteem als het ware verjongd. De vetten in uw voeding worden vollediger en in een dras tisch hogere versnelling verbrand. De opbouw van onge zond en ontsierend vetweefsel wordt gestopt en u valt de ene na de andere kilo af. GEEN HONGERDIEET Om het afslankproces te versnellen, is aan Grapefruit Slank ook Appelazijn, Kelp en vitamine B6 toegevoegd. Bovendien bevat deze nieuwe afslankformule zorgvuldig geselecteerde kruiden die het hongergevoel verminderen en de spijsvertering van koolhydraten verbeteren. Grapefruit Slank is op zodanige wijze ontwikkeld, dat de kuur voor iedereen gemakke- |ltr lijk is vol te houden. Zo mag u bijvoorbeeld drie gewone maaltijden per dag blijven gebruiken. Onderzoek heeft namelijk uitgewezen, dat mensen van dertig jaar en ouder het moeilijk vinden om een hongerdieet te volgen. Grapefruit Slank is dan ook een revolutionaire afslanker die 100% op deze doelgroep is afgestemd. Maandkuur alleen nodig bij meer dan 6 kilo overgewicht 4^ I are!» Wti Tegen inlevering van deze bon ontvangt u: INTRODUCTIEKORTING (alleen nodig bi) meer dan 6 kilo overgewicht) Lekker s I a p e n en fit weer op m et Me latomatine De bekende slaaptabletten met natuurlijke melatonine uit zongerijpte tomaten Voor een gezonde en natuurlijke slaap Bevordert de slaapbereidheid bij spanningen en in stresssituaties Heeft een gunstige invloed op het dag- en nachtritme bij o.a. ploegen dienst en jetlag Melatomatine, het nieuwe middel om lekker te slapen, jong en k gezond te blijven, is nu met korting verkrijgbaar. rmchukme WAA ZINNIGE ZOMER- KORTING Tegen inlevering van de/e bon ontvangt u Tegen inlevering van deze bon ontvangt u: I maandverpakklng voor 27,45 vanT^rf voor Tegen inlevering van deze bon ontvangt u: Helpt snel door verkoeling van de spieren Bij gevoelige, stijve, stram me, vastzittende, koude en vermoeide spieren Samengesteld volgens een eeuwenoud recept uit 18 Oosterse kruiden Bevordert de doorbloeding van het spierweefsel HAH-06.2000 GEOPEND 1 verpakking vanJLS^^voor f tI/j S&B - EDITIE HET NIEUWE STADSBLAD I HNS Volendamse Fysio therapeut Gerald ROben: "Ik beveel China Balsem aanl culler en

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 7