P Schiedam krijgt zijn Night of the Proms Stormschade aan bomen is vaak onvoorspelbaar (MrtfUan.c Een meesterwerk voor een toegankelijke instapprijs. Kom ook naar onze Pinkstershow! 2e Pinksterdag geopend 12-17 uur! FORMIDO IS OPEN OP 2DE PINKSTERDAG NU EXTRAVOORDEEL! Formïdo P P P Van 10.00 uur tot 17.00 uur. korting OP MEUBELEN EN KLE1N- meubelen tuinmeubelen f :p Eerste hulp bij insectenbeten Reizen per bus minder populair Snoepdief opgepakt 12 biggetjes bij Hoefblad SSOtt 1 NU EXTRA VOORDEEL! KORTING OP 'laminaatparket KORTING op Omdat je huis nooit af is. Internet spreekuur kanker BEJAARDEN/ZIEKENVERZORGENDEN MA ASSISTENTEN MANTELZORG m/v RECEPTIONIST m/v TEAMLEIDER m/v ALARMBEWAKINGSDIENSTEN DONDERDAG 8 JUNI 2000 23-479 »- y) o SCHIEDAM - In het jaar dat Schiedam zijn 725 jaar stadsrechten viert, krijgt de stad ook zijn eigen 'Night of the Proms'. Ook de regio beleeft een primeur als de Schiedamse muziekvereniging St. Radboud zaterdag 17 juni samen met Zanginstituut Charles Vermeer uit Capelle ad IJssel een Promsconcert geeft op eigen bodem, in de Margriethal. In deze 'moderne klassieker' zal een groot orkest, bestaande uit de leden van St. Radbout met koor, band en solisten vele bekende werken, van klassiek tot pop, ten gehore brengen, waarbij het publiek kan genieten van mooie muziek, meezingen met klassiekers en meedeinen met 'gouwe ouwe'. Uiteraard zal het bekende 'Land of Hope en Glory' niet ontbreken. Medewerking wordt verleend door het Promskoor van Zanginstituut Charles Vermeer, bestaande uit zangers en zangeressen uit de hele regio, door dansgroep Jam en de band Chemisphere. De solisten van deze avond hebben hun sporen reeds verdiend. Karin Pieters werd ontdekt door Ernst Daniel Smid en won de zangwedstrijd "Una voce particolare'. Binnenkort is zij te horen en zien in een nieuwe musical van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Daarnaast is zanger Robert Kops uit genodigd. Deze tenor, die zijn opleiding voltooide aan het Rotterdams Conservatorium, is nu verbonden aan het koor van de Nederlandse Opera in Amsterdam, hij is tevens dirigent van verschillende koren. Ook de zan gers Charles Vermeer ep Martin Pronk laten van zich horen. Kortom een spektakel dat geen muziekliefhebber zal willen missen. Kaarten voor Schiedam Proms kosten 20 gulden en zijn verkrijgbaar bij de leden van St. Radbouds en bij Rabobank en VVV Schiedam, boek handel Mercurius en aan de zaal. Het grote concert begint 17 juni om 20.30 uur. Een vakantie op de Veluwe of in de regenwouden van Brazilië? Waar de vakantie ook wordt gevierd, een insectenbeet is nooit een pretje. Om van een slangenbeet maar te zwijgen! Voor wie met een gerust hart op reis wil gaan, ligt bij drogist, apotheek en reformhuis een bij zonder 'eerste hulp koffertje' klaar: deAspivenin. Het gifgroe ne zakdoosje bevat een ultralich- te uitzuiger waarmee het gif van beten direct verwijderd kan wor den. Met een duwende handbe weging trekt het vacuümpompje het gif snel uit het lichaam. Het doosje bevat tevens vier ver schillende zuignapjes waarmee wespen-, muggen-, teken,- en slangengif verwijderd kunnen worden én een Tick-off, een lepelvormig hulpje om teken met kop uit de huid te halen, waardoor zwelling en pijn onmiddellijk verminderen. Voor het gebruik van de Aspivenin zijn geen extra hand jes nodig: het pompje in binnen enkele seconden gebruiksklaar en kan met één hand bediend worden. Dit 'eerste hulp koffer tje' kost fl. 37,50. Steeds minder mensen gaan per bus vanuit Nederland naar hun buitenlandse (va kantiebestemming. Alleen langs de Spaanse en Noorse grensposten kwamen vorig jaar meer uit Nederland ver trokken busreizigers dan in 1998, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Voor een korte vakantie naar het buitenland (maximaal vier dagen) is de perso nenauto de laatste jaren ver uit het populairste vervoer middel. Van de honderd korte vakan ties naar het buitenland wordt gemiddeld 65 keer met de personenauto gereisd, ter wijl 15 keer de keuze valt op vervoer per toerwagen. Bij vakanties van vijf dagen en langer blijkt dat de perso nenauto de laatste jaren iets minder vaak gebruikt wordt. Bij de helft van de lange vakanties neemt men de auto; bij 30% kiest men voor het vliegtuig. Bij 1 1% van de lange vakan ties laat men zich per toerwa gen vervoeren. Het vliegtuig lijkt op trajec ten binnen Europa met de bus te concurreren. Busrei zigers stappen echter hoofd zakelijk voor vakantie of vrije tijd in de bus, terwijl het vliegtuig ook voor zakelijke doeleinden gebruikt wordt. De laatste jaren neemt het aantal vliegtuigpassagiers toe, dat reist vanaf de vlieg velden Schiphol, Rotterdam, Eindhoven en Maastricht en dat een Europees land als bestemming heeft. SCHIEDAM - Winkelpersoneel van een supermarkt in winkel centrum Hof van Spaland hield maandagmiddag een winkeldief aan. De man, een 32-jarige Schiedammer, had even daar voor geprobeerd snoep ter waar de van 7,50 weg te nemen. Hij werd overgedragen aan de poli tie en werd naar het bureau over gebracht. SCHIEDAM - Na een draagtijd van 3 maanden, 3 weken en 3 dagen (114 dagen dus) zijn zaterdag 3 juni bij kinderboerde rij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark 12 gezonde biggen geboren. Moeder zeug moet nog even rustig bijkomen van de bevalling, maar vanaf zaterdag staat het varkenshok open voor het publiek. Geïnteresseerden in krulstaarten kunnen dan iedere dag, behalve maandag, van 10 tot 17 uur terecht bij de kinder boerderij. De hevige storm die onlangs over Nederland raasde en 'oceaanraket' wordt genoemd, heeft opvallend veel schade aan bomen berokkend. Ondanks de vele controles die boombeheerders de laatste jaren uit voeren, blijkt schade aan bomen vaak als een verassing te komen. De controles brengen wel zwakke plekken aan het licht, maar in een situ atie zoals afgelopen zondag zijn de krachten en hun effect op de boom bijzonder extreem. Meer dan bij stormen in de herfst of winter het geval is zijn nu grote takken uit de kronen van bomen gerukt en gezonde bomen op de stam afgeknapt. Op dit moment - begin juni - staan de bomen in blad, ze hebben dus een veel groter oppervlakte waarop de wind kan aan grijpen. Als het daarbij regent, is de kroon van een boom ook nog tientallen kilo's zwaarder door het aanhangende water. Bovendien wordt de wind tussen bebouwing, waar de meeste echte schade is ont staan, versterkt en vervormd. Bomen kunnen zich daar niet aan aan passen, zoals ze in het vrije veld wel doen. Enkele meldingen van contactpersonen van de Bomenstichting onderstrepen dat zowel verzwakte als kerngezonde bomen het slacht offer zijn. In Eindhoven en omgeving hebben juist de gezonde bomen die erg goed in blad stonden, grote klappen gekregen. In Amstelveen hebben met name de bomen die tussen één en vier jaar geleden geplant zijn, veel schade opgelopen, terwijl in Wateringen juiste grote schade aan de oudere treurwilgen (75 tot 100 jaar) is aange bracht. Vijfentwintig procent van deze groep bomen wordt zelfs 'total loss' beschouwd. Van de dit jaar geplante bomen staat circa zestig procent scheef. Het is dus duidelijk dat het niet van te voren te voorspellen is, welke bomen zich tijdens een harde storm staande kunnen houden en welke niet. Het blijft dan ook zeer verstandig om tijdens harde wind een gebied met bomen zoveel mogelijk te vermijden. U-vL va v GEEF ASTMAPATIENTEN MEER LUCHT Astma Fonds Doe mee en óccf voor cn transport m Je deide WËÊËÊKÊËÊÊÊKÊÊÊÊÊm JR-4650 Design Product Development: Jean-Pierre Audebert Sofa laag195 cm. celia leder, normaal 5.690,-, introductieprijs 4.840.- Jori introduceert haar nieuwste creatie voor een erg aantrekkelijke instap prijs. De JR-4650 is een model ontdaan van alle bal last. Het zuiverste genieten in het zuiverste design. Ook de JR-3200 bieden wij aan voor een uitzonderlijke scherpe instapprijs. Het loont dus de moeite even bij Nipius langs te komen. Introductie-aanbieding is geldig tot en met 30 juni. JR-3200 Design Product Development Christophe Giraud Sofa laag, 200 cm, celia leder, normaal f5.6907, introductieprijs f 4.840,- WOO N CENTRUM Maasdijk: Maasambacht 3, telefoon (0174) 513 490. U vindt ons via Rijksweg A20, afslag nr. 6, N220 richting Maasdijk - Hoek van Holland. fADT The art of fine Seating Nipius, Official Jori dealer voor het hele Westland! Niet geldig in combinatie met andere kortingsacties. Deze aanbieding is alleen geldig op 12 juni 2000. FORMIDO ROTTERDAM Nw. Mathenesserstraat 35. Telefoon 010 - 427 03 81. tfODenHoaSy//^ De protestants christelijke stichting Zorg Compos biedt huisvesting, verzorging, verpleging en zorgbemid- deling aan voornamelijk ouderen. De stichting bestaat uit twee verpleeghuizen, vijf wooncentru, drie verzorgingstehuizen, een psychiatrische woonvoorziening en een z.orgbemiddelingsbureau. De namen van de verschillende locaties zijn De Rustenburg Bergschenhoek. De Rustenburg Delfshaven, De Aarhof, Arcadia, Den Hoogenbun, Helga, 't Hofje van Gerril de Koker, P.W.V., De Rustenburg en de Mathenexser Bogert. In totaal werken er bij Zorg Compas B00 medewerkers. Voor de woonzorgcentra De Aarhof (Zevenkamp), Arcadia (Hillegersberg) en Den Hoogenban (Overschie) worden kandidaten gezocht voor de functies van: Voor diverse diensten (dag en/of nacht - vast of op afroep) waarbij in onderling overleg het aantal uren wordt bepaald. Bejaardenhelpenden met ervaring kunnen eveneens solliciteren. In het kader van het Besluit In- en Doorstroombanen worden de assistenten mantelzorg 32 of 36 uur per week toegevoegd aan de zorgteams en verrichten allerhande ondersteunende taken rondom de bewoners (op het gebied van voeding, recreatie, bewonersappartement, begeleiding naar activiteiten e.d.J. In aanmerking komen gemotiveerde mensen vanaf 23 jaar en die minimaal I jaar een bijstands- of andere uitkering hebben. Het volgen van een opleiding behoort tot de mogelijkheden. Uitsluitend voor Woonzorgcentrum De Aarhof in Rotterdam/Zevenkamp. De receptionist is veelal het eerste aanspreekpunt voor bewoners en bezoekers. Daarnaast worden diverse administratieve handelingen verricht met behulp van de computer. Vriendelijkheid, geduld, het „visitekaartje'" willen en kunnen zijn en ervaring met Windows en Word zijn natuurlijk vereisten. Aanstelling voor 22 uur per week. Woonzorgcentrum Den Hoogenban (Overschie) zoekt een: op het niveau van ziekenverzorgende met enige managementervaring en leidinggevende capacitei ten. Naast de coördinatie van de dagelijkse uitvoering van zorg- en begeleidingstaken t.b.v. ca. 40 bewoners heeft de teamleider de uitdagende taak een transmuraal zorgproject (t.b.v. ouderen in hel aangrenzende servicecomplex) aan te sturen. Wooncentrum Helga (Prins Alexanderpolder) zoekt 1 of 2 kandidaten voor het verrichten van: De kandidaat/kandidaten verricht(en) vanuit een in Helga beschikbare woning (tweekamerflat) bewakingsdiensten en komen in actie bij binnenkomst van alarmeringen (spreek-/luisterverbinding). De dienst wordt bij toerbeurt verricht: samen met de intern wonende huismeester en wel gedurende I week avond- en nacht(slaap)dienst van 's avonds 17.00 uur tot 's morgens 8.00 uur. Om de week een geheel weekend - vrijdagmiddag van 17.00 uur tot maandag 8.00 uur. De tegenprestatie is: vrij wonen in een volledig gestoffeerde woning incl. koelkast/kookplaat en vrij gebruik van energie en telefoon. een werkkring in een prettige omgeving binnen een stichting die sterk in beweging is salaris en overige arbeidsvoorwaarden conform CAO Verpleeghuizen Verzorgingshuizen mogelijkheden m.b.t. kinderopvang. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Sjaak Reuijl, personeelsconsulent p/a Centraal Service Bureau van Stichting Zorg Compas, Postbus 8161, 3009 AD Rotterdam. Op werkdagen zijn bij hem ook telefonische inlichtingen te verkrijgen, tel. 010-289.43.43. Foto: LEUNIS VERLINDE STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS Bel 0900 9898 GJva Wl v g mum - NipiuS 15% )15°/o BOUWMARKTEN Gratis parkeren voo' de deur K EDERLANDSE KANKERBESTRIIDING Vragen over kanker? Praat erover via Internet met (mede-) patiënten, artsen en andere deskundigen De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) probeert deze eigentijdse manier van voorlichten uit, in samenwerking met de AVRO maandagmiddag tussen 16.00 - 17.00 uur op www.gezondsite.nl Onderwerpen 10 april Beter Omgaan met kankerpatiënten Tips voor familie en vrienden 17 april Risico's, onderzoek en behandeling van kanker van het maagdarmstelsel 0p „vro.gezondsne.nl vindl u meer informatie 24 april Speciaal voor ouderen met kanker, o a kanker krijgen als je toch al iets mankeert en kunt u van tevoren vragen 1 met Kanker en terug op het werk, ander werk, waar kom je voor te staan? opgeven Alle spreekuren zijn 8 mei Vroege ontdekking en behandeling van prostaatkanker terug te vinden in het archief 15 mei: Geniet van de zon, maar bak het niet te bruin STICHTING ZORG Voor alle functies geldt:

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9