AH Shoarma vlees IN KRANT Rennen voor je leven Historische platbodems strijden om wisselbokaal School totaal in Kwaliteit en winkelsfeer, Gebr. de Block PAUL BERG Crèmedief Buurtbewoners slaags om over last ♦•4 loods www. hicspaland.nl Achter stuur met rijverbod Voet jongen onder heftruck Nieuwe ontwikkeling in het Rijnmondgebied PER KILO VAN NU SLECHTS geven net iets meer Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Een lens-abonnement heeft u al vanaf f34,- per maand, all in." PvdA wijst grondverkoop met nadruk af Geen hangplek maar disco voor jeugd Schiedam Katers te vondeling op perron In normale doen hebben de lessen een serieuze toon in de Sauer-Bek- kerschool. Dan wordt er geblokt in vakken als taal, rekenen en aardrijks kunde. Maar van 24 mei tot 9 juni stonden heel andere onderwerpen op de schoolagenda. Die periode stond het schoolgebouw in de Schiedamse wijk Groenoord geheel en al in het teken van de sprookjes. De kleuters werden uitgenodigd hun tan den te zetten in het verhaal van Hans en Grietje. En dat niet alleen, zij maakten ei genhandig een heksenhuisje van koek, versierd met snoepjes. De groepen 3, 4 en 5 verdiepten zich op plezierige wijze in het sprookje van Sneeuwwitje, groep 5/6 volgde het spoor van klein Duimpje en de leerlingen van 6/7 pakten met Oosterse sprookjes de sfeer op van 1000 en 1 nacht. Vorige week mochten familie en vrienden een kijkje nemen in de versierde school. Maar klap op de vuurpijl vormde toch de schoolreis naar sprookjespark de Efteling, waar de verraste scholieren nog even wat praktijkervaring konden opdoen. SCHIEDAM - Een 27- jarige Schiedammer kreeg het maandagnacht aan de stok met enkele buurtbewoners. Deze klaagden al enige tijd over geluidsoverlast die de man veroorzaakte. Er ontstond een flinke woor denwisseling, wat voor som migen echter niet voldoende bleek. Zij raakten slaags met de man, die daardoor letsel opliep aan zijn arm. Ter be handeling hieraan is hij over gebracht naar het Vlietland Ziekenhuis, lokatie, Schie- land. Actie geldig met Bonuskaart LET OP: Nu ook bezorgservices bij AH en Call Call (zie onze voorwaarden in de winkel) A H. - call call - EtOS Gebr. de Block Blockshop - Retourette Croenelaan, Schiedam WOENSDAG 14 JUNI 2000, JAARGANG 52 Nr. 24 010-4706400 kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; SCHIEDAM - Doodstil was het. Een enkele auto, fietser of voet ganger, meer vertoonde zich niet in het toch al zo rustige Schie dam. Hier en daar klonken voet balgeluiden, uit openstaande ra men of cafédeuren. Op eerste Pinksterdag 2000 hadden de voetballiefhebbers en Oranje fans in Schiedam en de rest van Nederland zich thuis, bij vrien den of in de kroeg genesteld om de eerste verrichtingen van het Nederlandse team tijdens het EK voetbal te volgen. Volgens de statistieken hebben ruim 9 mil joen Nederlanders de uitzending op de televisie gevolgd. Zo'n KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur half miljoen keken in een café. De wedstrijd tegen Tsjechië ver liep moeizaam en werd in de laatste minuten met 1-0 in het voordeel van Nederland beslist door een strafschop van Frank de Boer. Na de wedstrijd was het allerminst uitgestorven en stil in Schiedam. Velen gingen de straat op om hun vreugde over de overwinning, hoe mager die ook was, te uiten. Luid toeterend trokken auto's en scooters ge tooid met vlaggen en andere oranje-versierselen door de stra ten, in de café's was het feest en gingen de tv's uit en de CD's met oranje-voetballiedjes weer aan. Ook op dagen dat het Neder landse team niet voetbalt zit de oranje-sfeer er goed in. Huizen, zelfs hele straten, zijn versierd met oranje. Dat kan behoorlijk ver gaan: café Centrum-West (aan de Vlaardingerdijk) en de bovenliggende woningen zijn van onder tot boven ingepakt in oranje! En nou maar hopen dat Nederland de finale haalt! SCHIEDAM - Een jonge mede werker van een bedrijf aan de 's- Gravelandseweg raakte donder dag met zijn voet onder een hef truck. De jongen, een 15-jarige Rotterdammer, werd voor onder zoek overgebracht naar het Zui derziekenhuis. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. Die nacht stond rond twee uur aan de Giessenweg een stapel pallets in brand. De brandweer moest uitrukken om het vuur te blussen. In Vlaardingen raakte een 21-jarige skater gewond toen hij onverwacht de Stations straat overstak. Een 32-jarige au tomobiliste zag de man op rol lerskates te laat en raakte hem. De skater vloog tegen de voor ruit van de wagen maar kwam er wonderwel goed vanaf. Hij hield aan de klap slechts enige blauwe plekken over. Ook een 16-jarige brommerrijder uit Maassluis had geluk. Hij werd op het Deltapad geschept. Personeel van de am bulance onderzocht het slacht offer en kwam tot de conclusie dat deze er met een pijnlijk stuit je van afkwam. 'Rennen voor je leven' was de boodschap die de overwegend vrou welijke schooljeugd zich vrijdag ter harte nam in zwembad Groe noord. Want wie niet snel genoeg kans zag om over de 'vlotten- brug' naar de overkant te komen werd daar door de belagers op de kant met emmers water gegarandeerd vanaf gekegeld. Het 'waterballet' vormde vrijdag een van de onderdelen van de sportdag die voor de groepen 8 van de basisscholen en voor De Wieken op touw werd gezet. Onder supervisie van studenten van de Haagse Academie voor lichamelijke opvoeding werden de spie ren en het uithoudingsvermogen van de Schiedamse jeugd flink op de proef gesteld. Terwijl in het zwembad ook nog even onderdelen als aquarobic en snorkelen werden afgewerkt, werd in sporthal De Margriet een programma van speed-play, basketbal, hockey en frisbee voorge schoteld aan zo'n 500 enthousiaste scholieren. WARMOND - Meer dan 80 jaar oude platbodems, ondermeer uit Schiedam, strijden het komend weekend in Warmond mee in de Westlander Zeildagen. De historische zeilende bedrijfsvaartuigen gaan tenminste vier maal de Kagelplassen op voor een wedstrijd; 's ochtends om tien uur en 's middags om half twee. Ze liggen vanaf vrijdagavond afgemeerd langs de kade. De platbodems die de wedstrijd varen zijti vrachtschepen met een ge ringe diepgang, die gemakkelijk kunnen varen in de ondiepe sloten van bijvoorbeeld het Westland en de Bollenstreek. Ze vervoerden on dermeer fruit, bollen, mest en zand. De wedstrijden die nu voor der gelijke schepen worden gehouden, dragen bij tot het behoud van dit stukje historie. Wie er meer van wil weten kan bellen naar Stichting Zeilvaart Warmond, tel. 071-3010548 (www.zeilvaart.myweb.nl). SCHIEDAM - Winkelpersoneel van een drogist aan het Broers- veld greep donderdagmiddag een winkeldief in de kraag. De man, een 35-jarige inwoner van Dordrecht, had even daarvoor geprobeerd drie potjes crème ter waarde van zo'n 120 gulden weg te nemen. Hij werd overgedra gen aan de politie. SCHIEDAM - Bij een verkeers controle stuitte de politie don derdagnacht op de Industrieweg op een bestuurder die een rijont zegging bleek te hebben. De man, een 29-jarige Rotterdam mer, mocht niet autorijden om dat zijn rijbewijs was ingeno men, ook bleek hij nog diverse openstaande boetes op zijn naam te hebben. De klandestiene rijder werd overgebracht naar het politiebu reau en ingesloten. TOTALE OPLAGE: HNS VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - Coca Cola Enterprises, A. de Jong en Barendse Textiel Service (voorheen Neproma) ont vingen gisteren een 'ver gunning op maat'. De ver wachting is dat binnenkort ook distilleerderij UTO aan dat rijtje wordt toegevoegd. De Schiedamse bedrijven boeken hiermee een mijl paal in het realiseren van een milieuzorgsysteem waarvoor zij in in januari 1998 de eerste aanzet ga ven. Zij nemen met dit pro ject hun eigen verantwoor delijkheid voor de zorg voor het milieu en krijgen daarbij medewerking van de controlerende overheid. De bedrijven krijgen als een van de eersten in het Rijnmondge bied een nieuw soort milieuver gunning. Een 'vergunning op maat', die uitgaat van het milieu zorgsysteem van het bedrijf en die gericht is op de hoofdzaken. In lijn met nieuw beleid van het ministerie van MilieuhygiÜne sluit de overheid meer dan ooit aan op de eigen verantwoorde lijkheid van het bedrijfsleven bij het verbeteren van de milieu prestaties. De bedrijven krijgen daarvoor, binnen de milieugren- zen, meer flexibiliteit in de uit voering van bedrijfsactiviteiten. Tijdens de door wethouder Me ijer van Schiedam geopende bij eenkomst in het Stedelijk Muse um hield de heer Kuijjer van het ministerie van VROM dinsdag middag een inleiding over het vergunningenbeleid. Oud mi lieuwethouder de Leede liet de bedrijfsdirecties aan het woord over hun ervaringen met het mi lieuzorgsysteem waarna burge meester Scheeres de vergunnin gen uitreikte. Het project startte begin 1998 officieel met als doel een ver gunning op hoofdzaken te ver krijgen voor de deelnemende be drijven. Daartoe werd een mi lieuzorgsysteem opgezet vol gens de norm van ISO 14001. In de vergunning op maat wordt re kening gehouden met deze aan pak. Regelmatig worden milieu doelstellingen vastgesteld om de milieuprestaties verder te verbe teren. De bedrijven doen jaar lijks verslag van de milieubelas ting die ze veroorzaken en van de voortgang van hun milieu zorgprogramma. Het traject om een milieuzorg systeem op te zetten en daarvoor een aangepaste vergunning te verwerven duurde langer dan verwacht. De DCMR en de ge meente Schiedam hebben inmid dels echter voldoende vertrou wen gekregen in de kwaliteit van die milieuzorgsystemen dat be sloten werd om de 'vergunning op maat' te verlenen. Dit betekent overigens niet dat de gemeente de bedrijven vrij spel geeft. De bedrijven en hun milieuprestaties worden de ko mende tijd kritisch gevolgd, zo nodig wordt er ingegrepen. Coca-Cola Enterprises Nederland B.V. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 O P T IC I E N DAT IS DUIDELIJK. H mans kêijzer Het Nieuwe Stadsblad Vanaf de kant wordt geprobeerd de lopers van de vlotbrug te kegelen Knokken voor de punten bij het hockey met 'softsticksfoto: hans keijzer Schiedam gaat voor Oranj e Deze drie bezoeksters van het in oranje ingepakte café Centrum-West aan de Vlaardingerdijk waren al aardig in de stemming. foto: JEF VAN TRICHT/VTF Milieuvergunning op maat voor Schiedamse bedrijven Coca Cola Enterprises is een van de bedrijven die met hun milieuzorgsysteem een speciale vergunning krijgen

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1