makelaardij Glasbak symboliseert milieubewustzijn SNERTTRAM Net meisje Hollandse Aardbeien Paprika een verkoopster Vluchtelingen reizen aitijc last minute POELIER SLUIS Zomeren met rondrit in de Beveiligingsmedewerkers Gezond Wel Winkel Libra ROBAD bv ZOA Zoete Griekse ^qq Kersen soogram Nieuwe oogst Hollandse Dore's 198 Malse Snijbonen DONDERDAG 15 JUNI 2000 24-478 loods ■HIK1 v* 10.- BOTERSTRAAT 66 TE SCHIEDAM SCHIETBAANSTRAAT 11 TE SCHIEDAM Billitonlaan 120 - Vlaardingen Telefoon (010) 435 76 00 Fax (010) 435 71 10 Vraag aan een willekeurige Ne derlander waarom hij of zij glas naar de glasbak brengt, en het antwoordt is: 'voor het milieu'. En dat klopt. Want glas is uitste kend recyclebaar en al dat 'een malige' verpakkingsglas (dus zonder statiegeld) wordt ge bruikt als basis voor nieuw glas. Dat betekent in de eerste plaats: geen bruikbaar materiaal op de toch al groeiende afvalberg, in de tweede plaats: een besparing van grondstoffen, en ten derde: besparing van energie, want voor de productie van nieuw glas uit glasscherven is 25 pro cent minder energie nodig. Het mes snijdt aan meerdere kanten en daar zijn Nederlanders zich maar al te goed van bewust. Om glas voor de eerste keer te maken, is zand, kalk en soda no dig. Door dat mengsel op hoge temperatuur te verhitten, ont staat glas. Er kan onder andere verpakkingen van gemaakt wor den, in de meest uiteenlopende vormen én formaten. Dit proces is al vele eeuwen oud. Ook van gebruikt glas is heel goed nieuw glas te maken. Pot ten, flessen en andere glasver pakkingen worden in dit geval na inzameling bij een glasbewer- kingsinstallatie gebracht, waar eerst alle bestanddelen die er niet in thuis horen, zoals etiket- resten, metaal, deksels en dop- is in de afgelopen 4 jaar gegroeid tot een zaak die in en rond Schiedam een naam heeft opgebouwd op het gebied van homeopathie, voedingssupplementen en dieetproducten. In verband met de nog steeds toenemende groei van onze zaak zoeken wij per direct voor de donderdagavond en de zaterdag Interesse in de verkoop van natuurlijke geneesmiddelen en voedingssupplementen is een vereiste. Bent u geïnteresseerd in deze baan, stuur dan uw schriftelijke sollicitatie op naar: Libra, Gezond Wel Winkel, Hoogstraat 15, 3111 HB Schiedam ft HO ME O PATH EEK uw Gezond en Wel winkel Hoogstraat 15 31 11 HB Schiedam 426 32 80 Uitzendorganisatie en Detachering Reeds 10 jaar actief. gespecialiseerd in technisch, productie, magazijn, tuinbouw, schoon maak, administratief en secretarieel personeel. Zoekt per direct: - Administratief/boekhoudkundig medewerker m/v - Nachtreceptionisten m/v - Productie/magazijnmedewerkers m/v ervaring niet vereist - Heftruckchauffeurs (EVO) - Technische medewerkers: Bankwerkers/Draaiers/Slijpers Pijpfitters IJzerwerkers Lassers (6G Certificaat): o.a. Mig/Mag, Tig Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de onderstaande vestigingen: ROBAD B.V. Van Utrechtweg 28 2921 LN Krimpen aan den IJssel tel.: 0180-552143/516145 fax: 0180-552106 vragen naar: ROBAD B.V. Leidsewallen 3b 2712 BW Zoetermeer tel.: 079-3162301 fax: 079-3162299 vragen naar: Sandra Latuheru of Sandra Baas Hans Kodoatie of Erik Duijverman (Voor inschrijvingen: paspoort/ID, sofinummer, werkvergunning en CV's meenemen). Lid van de NBBU; lid van de VRO; VCA gecertificeerd. pen, eruit worden gehaald. Dan wordt het schone glas tot scher ven verwerkt, die naar de glasfa briek gaan. Bij een temperatuur van ongeveer 1500 graden Celsi us worden de scherven gesmol ten en verwerkt tot nieuwe potjes en flessen. Glasproductie op ba sis van gebruikt glas bespaart grondstoffen en energie en helpt de afvalberg een kopje kleiner te maken. Bovendien is glas einde loos opnieuw te gebruiken, zon der kwaliteits- of materiaalver- lies. Is er een betere reden om al het glas een retourtje glasbak te geven? Iedere kleur glas is geschikt voor recyling, of het nu wit (kleurloos), groen of bruin is. Als die kleuren gemengd wor den ingezameld, wordt dat bont glas genoemd. Deze bonte scherven kunnen gedeeltelijk worden gebruikt voor de produc tie van bruin of groen glas. Om er echt groen glas van te ma ken, moet er een hoeveelheid zuiver groene glasscherven bij. En om via reclycling wit glas te maken, kan er alleen maar witte scherven gebruikt worden. Het grootste deel van de glasverpak kingen in Nederland is wit, dus wordt bij voorkeur het glas van af het begin al gescheiden inge zameld. Vandaar de verschillen de bakken en containers met meerdere openingen voor wit, groen en bruin glas. In de vrachtwagens waarin de glas bakken worden geleegd, zitten tussenschotten. Daardoor blijft het glas ook tijdens het legen en vervoeren op kleur gescheiden. Bij de verwerkingsinstallatie worden de ladingen ook apart over- en opgeslagen. De verhouding tussen op kleur gescheiden inzameling en 'bon te' inzameling is goed in balans. Ongeveer de helft van al het glas wordt gescheiden ingezameld, de rest valt onder de noemer 'bont'. Zo wordt ervoor gezorgd dat alle glas uit de glasbak ook echt een nieuwe bestemming krijgt. Hoe bekend en alledaags de glasbak ook is, het is heel be langrijk om het gebruik ervan te blijven stimuleren en te promo ten. Daarom doet de Stichting Promotie Glasbak er alles aan om de inzamelingsresultaten nog meer te helpen verbeteren. Met de overheid is afgesproken dat eind 2001 in Nederland 90 procent van het eenmalige glas voor recycling ingezameld zou moeten worden. Dat is heel erg veel, maar het kan. Bijvoorbeeld door ook de kleine glazen potjes van kruiden en parfum niet in de vuilnisbak te gooien, maar met de lege flessen mee te nemen naar de glasbak. Alles komt terug via de glasbak. Dat is al tijdenlang de kreet. Flessen en flesjes, groentenpot- ten en potjes van babyvoeding: allemaal in de glasbak. Om de kwaliteit van glasrecycling zo hoog mogelijk te houden, is het echter belangrijk dat er geen an dere materialen dan glas in de bak belanden. Dat beïnvloedt immers de zuiverheid van het aangeleverde glas nadelig. De kans is groot dat de scherven dan niet meer bruikbaar zijn. Plastic, kristal, aardewerk en an dere materialen zijn funest voor de mate waarin de inhoud van de glasbak kan worden gerecycled. Glas? Ja graag, en hoe meer hoe liever. Maar dan ook wel verpak kingsglas, zonder verontreini gende stoffen. Dat betekent ook: geen lampen, drinkglazen, ka potte ruiten, ovenschalen, TL- buizen en potjes met cosmetica- of verfresten. Wie twijfelt, kan op het etiket zoeken naar het giasbaklogo. Dit logo geeft aan dat de verpakking in de glasbak hoort. Wie vragen of opmerkingen over de glasbak in het algemeen heeft, kan schrijven of bellen naar de Stichting Promotie Glas bak, postbus 2260 AG Leerdam; e-mail: info@glasbak.nl. tel. (070) 3376200. Voor vragen over de glasbakken in de buurt dient men contact op te nemen met de gemeente. Wegens groot succes rijdt de snerttram nu ook in de zomermaanden juli en augustus Voor 29.50 per persoon kunt u reserveren voor een rondrit op zaterdag bij ANWB-VW, Coolsingel 67, tel.: 010-4023234 en voor zondag bij De Havenloods, Pr. Hendrikkade 16, tel.: 010-4699911. Deze gezellige en interessante rondrit door Rotterdam wordt opgeluisterd met muziek en een zomerse kom snert. Wilt u er een echt dagje uit van maken, dan kunt u na de rondrit heerlijk dineren in Brasserie 'Mes Vork' voor 25.- De feestelijk versierde snerttram vertrekt op zaterdag en zondag om 16.00 uur vanaf Mes Vork, Boezemstraat 188, Rotterdam. De Havenloods, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Giro 550 0 Gevraagd: 17 jaar, voor alle voorkomende werkzaamheden. Inlichtingen tel. 010-4269884 vragen naar A. J. van der Geest ZONNETUIN KWALITEIT 2 kilo UIT DE ZONNETUINKEUKEN doos cd. 500 Uw Zonnetuin Versspecialist woensdag^'um^ate^g'V^s - uratis gesneden Prijs: per persoon Kaartverkoop: via Recreatie Rotterdam, Coolsingel 6, 5e etage in Rotterdam Voor meer informatie: 010-4172789 of 4172157 Wegens de vele inschrijvingen voor de wandelingen Naturalis/Noordwijk en Kinderdijk/Ooievaarsdorp/Gorinchem heeft Recreatie Rotterdam extra bussen ingezet voor deze twee wandelingen. Speciaal voor u kunt u op: 18 juni naar de molens van Kinderdijk in combinatie met het Ooievaarsdorp Het Liesvelt' en tenslotte naar de vestingstad Gorinchem. 25 juni naar het nieuwe museum Naturalis in Leiden en aansluitend wandelen in het prachtige bos- en duingebied bij Noordwijk. Bij beide wandelingen is een ervaren, enthousiaste gids aanwezig. Vervoer: De bussen staan klaar om 9.15 uur v.a. Zuidplein en om 9.30 uur v.a. Conradstraat, R'dam CS van zon Fraai gelegen bedrijfsruimte met bovenwoning in het cen trum met aan de achterzijde uitzicht op de Schie Bedrijfsruimte 14x9 en 7x13. 1e verd toilet, keuken met eenvoudig keukenblok. Woonruimte 4 5x5 met kunststof kozijnen. Tussenruimte 2x4.5 met dakvenster. Tussenhal situering c.v.-ketel. Achterruimte 7x7, eventueel woon ruimte Eigen grond Deels dubbele beglazing. Oplevering kan snel Vraagprijs 695.000.- k.k. Fraai gelegen eengezinswoning aan een leuke straat Indeling: hal, meterkast en toilet met fontein. Woonkamer L-vormig 3x3x2. Open keuken 3x3 voorzien van koel-vries- combinatie, afzuigkap, gaskookplaat en wasmachineaan sluiting, 1e verd.: overloop met situering combiketel (bouwjaar 1996) Twee slaapkamers, 1 daarvan met dak terras. Badkamer met douche, ligbad en wastafel. Vliering middels trap. Erfpacht afgekocht tot 1-3-2045. Oplevering kan snel Vraagprijs 229.000.- k.k. Protektpool B.V. is een jonge enthousiaste particuliere beveili gingsorganisatie die landelijk werkt en een eigentijdse visie heeft op samenwerking! Protektpool B.V. biedt werkzaamheden op de volgende gebieden: objectbeveiliging winkelsurveillance transportbeveiliging receptiewerkzaamheden Wij zijn op zoek naar gediplomeerde beveiligingsme dewerkers, die in bezit zijn van EHBO, rijbewijs en auto en diverse werkzaamheden willen verrichten in de regio Rotterdam. Gemotiveerde opleidingskandidaten zijn ook welkom! Zoek jij bij het bedrijf waar je wilt werken: persoonlijke aandacht Goede zorg voor uniform, roosters en salaris Ontplooiingskansen, dus toekomstperspectief Een cultuur waarbij afspraak afspraak Een permanent bereikbaar management Afwisseling in je werk Een luisterend oor voor jouw mening Dan is Protektpool B.V. het bedrijf dat graag met jouw in gesprek raakt! Voor meer informatie en/of het maken van een afspraak bel naar 073-6240955 Foto LEUNIS VERLINDE Info: 055 3663339 VLUCHTELINGEN M 2000 ZONNE TUIN Zonnetuin Harrie van Wijk Hof van Spaland 15A Schiedam telefoon 010 - 4710080

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 15