Cheque voor vliegende dokter Giro 222.111 Laat hem niet vallen Jeugdland zoekt vrijwilligers voor zomervakantie-spelen KORTWEG Sport langs de Waterweg Hulp voor hengelaars 'Rotterdam' vaart langs Burgerlijke Stand Night of the proms Jan Simons overleden Schiedams promotieproject moet jeugd over de streep trekken Valse snippen AUTOSERVICE EIGENRAAM Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 15 JUNI 2000 24 - 1475 Overleden: C.M. Kins vrouw 82jr.; CJ. van Gerven vrouw 86jr. weduwe van T. Markestein; J.W. Kappert vrouw 79jr. gehuwd met P. Smit; G.C. Witberg man 80jr.; A. !van Oosten vrouw 82jr. F. van der Hout; A. de Heus vrouw 87jr. weduwe van W. vanTiel; W. Reijnhout man 5Ojr.A.J. de Jongh man 85jr.C.H. Schwa- germann man 79jr.; G. van Win den vrouw 80jr. weduwe van A.J. Patist. SCHIEDAM - Zaterdag beleeft Schiedam een primeur met zijn eigen 'Night of the Proms'. Mu ziekvereniging St. Radbout geeft dan samen met zanginstituut Charles Vermeer een Promscon- cert in de Margriethal. Een groot orkest vertolkt vanaf 20.30 uur samen met koor, band en solis ten bekende werken van klassiek tot pop. Kaarten zijn a 20,- ver krijgbaar bij de leden van St. Radbouts, bij de Rabobank, de VVV, boekhandel Mercurius en aan de zaal. SCHIEDAM - In de vroege och tend van maandag 12 juni is on verwacht Jan Simons overleden. De op 5 oktober 1924 in Rotter dam geboren Simons was een prominent Schiedams PvdA-lid en een markant plaatselijk politi cus. Van 1962 tot 1970 en tussen 1981 en 1982 maakte hij deel uit "van de plaatselijke gemeente raad als fractievoorzitter van de PvdA. Voor diezelfde partij was hij tussen 1977 en 1991 lid van de eerste Kamer. Simons was daarnaast directeur van een aan tal ondernemingen en vervulde commissariaten bij ondermeer ONS en het Vrije Volk. Jan Simons verdienste voor ^Schiedam en voor de Schiedam- Ne politiek in het bijzonder staat buiten kijf. Hij stond mede aan de basis van verschillende colle ges van b&w. Tot op het laatst was hij intensief betrokken bij •de ontwikkelingen binnen de PvdA en volgde hij nauwgezet de lokale en landelijke politiek. iSchiedam en de Schiedammers llkonden altijd op zijn warme in teresse rekenen. Jan Simons .wordt in besloten kring begra ven. Het gemeentebestuur wenst met name zijn partner, Yvonne ■Siljee, eveneens voormalig Pv- /dA-gemeenteraadslid, veel sterkte in deze moeilijke perio de. Alle contacten over Jan Si- ,mons lopen over Menne Siljee. Hij is bereikbaar via tel. '4731812 of 06-53233749. loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Slechts wei nig scholieren gaan bij hun opleidingskeuze uit van een toekomstige baan in de techniek. Dat verschijnsel doet zich ook in Schiedam voor. Om daar verandering in te brengen stelt Project bureau T-Actie uit Schie dam alles in het werk om de basisschooljeugd warm te krijgen voor de techniek. Op de Maasvlakte wordt 21 juni de slotmanifestatie van het techniek promotiepro ject 'Aan de rol met Trans port' gehouden, waarbij groot materieel alvast een beeld geeft van de mogelij ke toekomst achter het stuur. De Techniek kampt met een enorm gebrek aan personeel. In de sector zijn landelijk 50.000 vacatures. In de regio Rijnmond zijn dat er dit jaar 22.000. In be staande bedrijfstakken, met na me de reeds lang bestaande, is de gemiddelde leeftijd en daar mee de uitstroom van werkne mers de komende 5 tot 10 jaar hoog. Die ontwikkeling stuwt het aantal onvervulde banen in de regio omhoog. Ondanks wer vingsacties vanuit de Techniek vertoont het percentage leerlin gen van het basisonderwijs en voortgezet onderwijs dat kiest voor een technische (beroeps)opleiding een dalende tendens. Ook de 'worsteling' van diverse instellingen en instantie om meer 'meiden' in technische beroepen te krijgen heeft bitter weinig opgeleverd. Het aantal allochtone jongeren dat kiest voor een gedegen technische be roepsopleiding is in deze regio gering 'en dat terwijl in de grote steden zo langzamerhand meer dan de helft van de basisschool leerlingen van allochtone af komst is' constateert projectlei der Aart Tijhof van T-Actie mis moedig. Met allerlei initiatieven is de af gelopen jaren geprobeerd om iets te doen aan dit weinig roos kleurige beeld voor de techni sche bedrijven. Maar versnippe ring, gebrek aan geld en het na jagen van eigenbelang hadden tot gevolg dat het rendement van al deze pogingen gering was. Wervingsactie Een van de projecten die opge start zijn om daarin verandering te brengen is 'Techniek in actie', samengevat in de term T-actie, een promotieproject om tech niek in het basisonderwijs onder de aandacht te brengen van leer krachten en leerlingen in de re gio. 'De arbeidskansen in de techniek zijn enorm', aldus Tij hof. 'Er is een groot tekort aan technische medewerkers en voorlopig komt daar geen eind aan.' Het eerste traject van het scholierenproject 'Aan de rol met transport' omvat twee delen. Op de scholen worden ter ken nismaking twee technieklessen gegeven. Vervolgens ontwikke len de deelnemende scholen een lespakket over transport dat uit tenminste 6 lessen bestaat. Ze krijgen daarvoor een bedrijfsbe zoek of gastles ter waarde van 500 gulden, een subsidie van 400 gulden voor het aankopen van ondersteunend materiaal en een spetterende slotdag. Dit jaar staat het hele project in het teken van transport, volgend jaar komt de productie aan bod, in 2002 communicatie en in 2003 constructie. Trein, schip en truck De slotmanifestatie van het tech niek promotie project 'Aan de rol met Transport' is woensdag middag in EIC Mainport Rotter dam speciaal gericht op de leer krachten in het basisonderwijs. Verschillende scholen presente ren er hun lespakketten aan col lega's uit de regio, de projector ganisatie van HSL-Zuid is aan wezig met zelfontwikkeld les materiaal en een mobiele cock pit van de toekomstige HSL. Leerkrachten en leerlingen kun nen er zelf een HSL-trein bestu ren. De stichting vakopleiding Transport en Techniek is aanwe zig met een voorlichtingsopleg ger, een truck en een van de op leidingsschepen. De koninklijke luchtmacht is aanwezig met spectaculair transportmateriaal. SCHIEDAM - Stralend nam 'flying' dokter Marianne Zuure dinsdag in De Ark een vette che que in ontvangst. Die bijdrage voor haar werk als arts en piloot bij de Flying Medical Service in Tanzania kwam van de Inner Wheel Club Schiedam. De pre sidente van de vrouwelijke ser viceclub in Rotarystijl overhan digde de cheque van 20.250,- aan dokter Zuure, onder het wel willend oog van mr. F. Hakken berg, consul-generaal van Tan zania in Nederland. De Inner Wheel Club is al enige tijd druk doende met het bijeen brengen van geld voor de Flying Medical Service, een kleine me dische organisatie die hulp biedt in Tanzania. De artsen bezoeken met kleine vliegtuigjes zieken in het onherbergzame Arusha-ge- bied. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. In ons land wordt l op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Via familie, school, werk, buren of kennissen hebben veel meer mensen er mee te maken. Steun daarom ons werk. Dat is letterlijk van levensbelang Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een info-lijn, folders en brochures, begeleide vakantie activiteiten, individuele hulp, epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Info-lijn: 0900 821.24.11 (3cent per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten Internet: www.epilepsiefonds.nl SCHIEDAM - Jeugdland organiseert van 8 tot en met 28 juli tijdens de zomervakantie weer een aantal activiteiten voor de Schiedamse kinderen van 5 t/m 14 jaar. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor dit programma in volle gang en worden de diverse activiteiten nader uitgewerkt. Daarbij staan sport en spel, educatie, cultuur, recreatie en creativiteit centraal. Om het programma optimaal te kunnen uitvoeren doet de organisatie van Jeugdland andermaal een beroep op een aantal vrijwilligers om in die vakantieperiode of een deel ervan te helpen bij de activiteiten. Belangrijk hierbij is dat de vrijwilligers optimaal gemotiveerd zijn om de kinderen te begeleiden. Zij krijgen in ruil voor hun diensten een vergoeding. Belangstellenden die ouder zijn dan 16 jaar kunnen contact opnemen met Daphne Meijer van de Dienst Sport en Recreatie, afdeling acti viteiten, Jeugdland 2000; tel. 2465507. HOEK VAN HOLLAND - Een 15 jarige jongen uit Schiedam betaalde zijn aan kopen in Hoek van Holland afgelopen weekeinde met valse briefjes van honderd. Een winkelier uit de Rietdijkstraat bemerkte dat er met een vals biljet was be taald en schakelde de politie in. Die kon de verdachte naar aanleiding van het opgegeven signalement bij het station oppakken. Uit onderzoek bleek dat de valsemunter bij drie winkels de boel had opgelicht. De politie probeert de her komst van het nagemaakte geld te traceren. De jongen wil niet kwijt hoe hij aan de nepsnippen kwam. Ook in Schiedam waren er meldin gen van het in omloop bren gen van valse honderdjes. Het is niet bekend of de gearres teerde verdachte in Hoek van Holland daar iets mee te maken heeft. De rietdijkstraat bemerkte dat er met een vals biljet was betaald en schakelde de poli tie in. Die kon de verdachte naar aanleiding van het opge geven signalement bij het station oppakken. Uit onder zoek bleek dat de valsemun ter bij drie winkels de boel had opgelicht. De politie pro beert de herkomst van het nagemaakte geld te traceren. De jongen wil niet kwijt hoe hij aan de nepsnippen kwam. Ook in Schiedam waren er meldingen van het in omloop brengen van valse hon derdjes. Het is niet bekend of de gearresteerde verdachte in Hoek van Holland daar iets mee te maken heeft. SCHIEDAM In de Erker, Jan van Avennes- straat 32, is zaterdag een dans avond voor 45+ aanvang 20.30 uur, entree f 1,25. Zondag is de laatste countrymiddag van het seizoen aanvang 13 uur, toegang f2,50. Voor info: tel. 4267767. Zondag geeft harmonie Am- brosius om 13.30 uur een gratis concert in het Stedelijk Muse um in de Hoogstraat. *ln het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 is van 1 juli t/m 20 augustus de jubileumtentoon stelling; Je weet niet wat je ziet 'Verbeelding van obsessie' te zien. In het licht van 100 vrien den. 100 x moderne kunst is van 2 september t/m 29 oktober te zien. 'Lang niet gezien.' Een keuze uit de collectie is t/m 29 oktober te zien. Het museum is geopend van dinsdag t/m zater dag 11 tot 17 uur, zon en feest dagen 12.30 tot 17 uur, voor in formatie tel. 2463666. ""Gehandicaptenorganisatie AN- GO houdt woensdagochtend 21 juni van 10 tot 12 uur een pa tiëntenspreekuur in het Vliet- land Zielenhuis. Rijnmond rijdt naar Zeeland SCHIEDAM - Toerclub Rijn mond organiseert zondag 25 juni de Zeeland/Brabant-tocht. De rit heeft een lengte van 200 kilometer. Het traject voert de deelnemers via Voorne Putten en de Ha- ringvlietdam naar Goeree- Overflakkee. Aan de Ooster- schelde is de eerste rustpauze. De eilanden Sint Philipsland en Tholen vormen daarna de laatste stukje Zeeland. Na een pauze in Steenbergen wordt er via de Hoekse Waard weer te- ruggefietst naar Schiedam. De tocht wordt door ervaren fietsers begeleid. De gemid delde snelheid zal niet hoger zijn dan 25 km/u. Het is ver plicht om op een trim- of race fiets te verschijnen. Gezien de lengte van de tocht is ook een goede conditie vereist. De start is om 7.00 uur vanaf het wie- lerbaancompex in sportpark Harga. Vanaf 6.30 uur kan men zich melden in het clubge bouw. Informatie: Bert de Mik 010-5919230 of Bert Roeling tel. 010-4345992. Excelsior'20 ligt op koers Excelsior'20, dat twee jaar ge noegen heeft moeten nemen met een rol op het tweede plan, is aan het cricketfront weer he lemaal terug van weggeweest. De Schiedammers zijn na zes partijen nog steeds ongeslagen en hebben de verzamelde con currentie inmiddels op een achterstand van vier punten gezet. Tijdens het pinkster- weekeinde rinkelde de kassa in sportpark Thurlede tweemaal. Op eerste pinksterdag moest HBS eraan geloven en een dag later ging stadgenoot Hermes DVS bijna letterlijk voor de bijl. Op de grote piste in sport park Harga kon Hermes geen vuist maken. Met een armetie rig totaal van 84 runs kwam de thuisploeg zelfs niet eens in de buurt van de eerder door Ex celsior'20 gemaakte score van 215, die wel hoog was maar voor Hermes-in-goede-doen niet fataal hoefde te zijn. Ex celsior'20 heeft nu een voor sprong van vier punten op VRA, HCC en HBS en kijkt met een gerust hart uit naar het vervolg van de competitie. Te meer omdat de ploeg binnen kort versterking krijgt van Andre van Troost. Hermes DVS sprokkelt op dit moment her en der zijn puntjes bij el kaar. Op eerste pinksterdag lukte dat prima tegen Quick/H. De mannen van coach Gavin McRea verdubbelden daarmee hun puntentotaal tot vier. Daarmee verblijven ze angstig dicht in de buurt van de rode streep. De stand onderin is: Hermes DVS 6-4, Ghandi 6-4, VOC 6-2, Kon.UD 6-2. De Schiedamse ploegen ko men zondag in actie tegen de hekkesluiters. Excelsior'20 krijgt bezoek van Kon.UD en Hermes reist naar Rotterdam voor de confrontatie met VOC. Fusieclub heet Brandersstad De leden van de gefuseerde ta feltennisverenigingen Koren beurs en De Reling hebben de nieuwe combinatie de naam Brandersstad gegeven. Iets meer dan vijftig procent van de aanwezigen koos voor deze naam. De anderen hadden een voorkeur voor de naam Molen- stad. De fusieclub gaat met 'concurrent' NOAD spelen in een zaal aan de Dr. Kuyper- laan. Tijdens een eind augustus geprogrammeerde ledenraad pleging zal de leden gevraagd worden in te stemmen met de nieuwe clubkleuren en een nieuw bestuur. SPORTAGENDA van donderdag 16 t/m woens dag 22 juni CRICKET: zaterdag HBS- Hermes DVS(da), Thurlede 12 uur Excelsior'20-Quick/N(da); zondag VOC-Hermes DVS, Thurlede 11 uur Excelsior'20- Kon.UD, Abtsweide 11 uurAs- vion-Ajax. FIETSEN: maandag, dins dag en woensdag Harga start wielerbaancomplex 18-19 uur fietsvierdaagse. HONKBAL: zondag Bijdorp 14 uur Schiedam-Wizzard, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Cardinals. SOFTBAL: zaterdag Bijdorp 18 uur en 19.45 uur Schiedam- TYBB(da); dinsdag Bijdorp 20.30 uur Schiedam- DSC'74(da); woensdag Gop- hers2-Holy(da). Berichten voor de sportredactie Berichten voor de sportredac tie kunnen per fax aangeleverd worden via het nummer 010- 5913733. Voor clubbladen en op schrift gestelde berichten zijn de volgende redactie adressen beschikbaar: Het Nieuwe Stadsblad, Westhaven kade 14, Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144AS Maassluis. SCHIEDAM - Sinds enkele weken verlenen leden van hengelsport vereniging Schiedam Omstreken hulp bij het vissen door enkele bewoners van de DrieMaasstede. Elke dinsdag- en woensdagochtend gaan vrijwilligers met twee bewoners naar de waterkant van de sin gel bij de ingang van het gebouw. De bewoners die meevissen zijn bijzonder enthousiast over de hulp, de vrijwilligers ook. De bewoners krijgen een plezierige vorm van ontspanning waarop ze niet meer ge rekend hadden. De hengelsportvereniging heeft geld beschikbaar gesteld voor de aanschaf van enkele hengels en ander vismateriaal. Om geschikte visstekken te creëren heeft de afdeling Groenvoorziening van de ge meente maaiwerk verricht zodat mensen, zonodig met een rolstoel, veilig aan de waterkant kunnen komen. LU U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk i SCHIEDAM - Het was al een tijdje geleden dat er een groot pas sagiersschip over het water van de Nieuwe Maas voer, maar don derdag was het weer zover. In alle vroegte stoomde het zeekasteel de 'Rotterdam' langs de boulevard van Schiedam, om niet veel la ter af te meren aan de Wilhelminakade in 's werelds grootste ha venstad. De trots van de Holland America Line is met ruim 850 passagiers aan boord bezig met haar eerste Europese cruise van het seizoen. Filmmakers Nouschka van Brakel en Matthijs van Heijningen maakten van de gelegenheid gebruik om het schip als decorstuk in te zetten. Zij zijn op dit moment bezig met de voorbereidingen van hun film 'De Vriendschap', waarin twee vrienden (gespeeld door Gerard Cox en Willem Nijholt) elkaar na vijftig jaar weer ontmoe ten. Na een hartelijk welkom blijken ze uiteindelijk weer terug te vallen op wrijvingen uit het verleden. De film gaat in het voorjaar van 2001 in première. De 'Rotterdam' koos na een krappe dag aan wal te hebben gelegen weer voor het ruime sop. Rond zes uur 's avonds kon Schiedam nog even gedag zeggen tegen het imposante gevaarte, dat koers zette richting Oslo. K verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17,00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67,38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Techniek mikt op basisscholier voor baan in de transportsector IBF KEURMERK VOOR VERANTWOORDE FONDSENWERVING EN -BESTEDING Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 hHuiMieiïiïui amm m »aaawaaaaaa>»aa>aaaa II Folo: LOOK J. BODEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3