IN KRANT Klassiek ontmoet pop Jongeren moeten problemen zelf mee helpen oplossen Ruzie leidt tot schietpartij met dodelijke afloop fc_ KIPFILET GU V Ms4urth& Nerschoor loods Babbelaars Steekpartij www. h icspaland.nl Glycolube komt vrij tijdens laden Bewoners vrezen voor overlast, schade en extra kosten Voorlopig geen discotheek, wel jeugdmonitor Kwaliteit en winkelsfeer, Gebr. de Block ===5.00 *iW'' M 'Pi U4 m MEDEDELING.'/.' L.van dier KOOIJ geven net iets meer WOENSDAG 21 JUNI 2000, 52e JAARGANG, Nr 25 N' Transport afval beter over water Yvonne Siljee overlijdt dag na Jan Simons Sportief afscheid van directeur Windas SCHIEDAM - Er wordt weer flink gebabbeld in Schiedam. In criminele zin wel te verstaan. In het district zijn er de afgelo pen tijd diverse meldingen bin nengekomen over een beveili gingsbedrijf dat gratis een anti- inbraak- systeem wil plaatsen. De medewerkers van het bedrijf zeggen samen te werken met de politie en zijn bijzonder geïnte resseerd in de vakantieplannen van hun potentiële klanten. De politie kent de babbelaars niet en adviseert de Schiedam mers uitermate voorzichtig te zijn met de 'gratis aanbieding', die wel een heel duur uit kan val len. SCHIEDAM - Zaterdagmorgen vroeg vond de politie in een wo ning aan de Lorentzlaan een 29- jarige Schiedammer met steek wonden. Door de ernst van de verwondingen werd het slacht offer direct overgebracht naar het Dijkzigt Ziekenhuis, waar met spoed operatief werd inge grepen. Het is nog niet bekend of de steekpartij in de woning of daar buiten heeft plaatsgevonden. Daar het slachtoffer nog niet in staat was een verklaring af te leggen tast de politie over de toe dracht nog in het duister. De re cherche van het district Schie dam stelt een onderzoek in. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur ZATERDAG 24 JUNI vanaf 10 tot 16 uur boekhande' mercurius I PAUL BERG 010-4706400 kijk voor ons actuele woningaanbod op onze internet-site; VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Voor het eerst in de 725 jaar dat Schiedam stadsrechten heeft, is er een 'Schiedam Proms' ge organiseerd. Het werd een 'moder ne* klassieker met een groot orkest van St. Radboud uit Kethel, een koor, band en solisten. Naast vele bekende werken, van klas siek tot pop, werd uiteraard ook het 'Land of hope and glory* gespeeld, dat luidkeels werd meegezongen door het publiek, Maar dat niet alleen, ook andere gouwe ouwen en klassiekers gingen er goed in bij de liefhebbers. Het con cert werd gegeven ter gelegenheid van het 111- jarig bestaan van St. Radboud. De muziekvereniging kreeg medewerking van het regionale Promskoor van zanginstituut Charles Vermeer, dansgroep lam en de band Chemisp- here. Als solisten werden Karin Peters, Robert Kops, Charles Vermeer en Martin Pronk aange trokken. Peters werd ontdekt door Ernst Daniël Smid en zingt in een nieuwe musical van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Tenor Kops is verbonden aan de Nederlandse Opera. Het was een heerlijk avondje. Misschien dat ze daar in Engeland toch een beetje rekening moeten gaan houden met de splinternieuwe Proms uit de Brandersstad. TOTALE OPLAGE: HNS SCHIEDAM - Vier mannen zijn maandagmiddag rond het middaguur in aanraking gekomen met de chemische stof glycolube, die bij inade ming problemen veroorzaakt met de ademhaling. De mannen moesten zich ter plaatse laten ontsmetten en zijn voor observatie in het Schieland Ziekenhuis opge nomen. Tijdens het laden en lossen kwam die stof, die eruit ziet als poedersuiker vrij. Een 24- jarige Rotter dammer, een 44-jarige Schie dammer, een 32-jarige man uit Delft en een 32-jarige Vlaardinger kwam met de stof in aanraking. De Vlaar dinger kreeg daarbij last van ademhalingsmoeilijkheden. De plaats waar de stof vrij kwam, werd afgezet en gerei nigd, evenals de vrachtwa gen. De slachtoffers konden na een onderzoek het zieken huis weer naar huis. SCHIEDAM - Woonplus heeft het plan losgelaten om de grootscheepse renovatie van de Schiedamse wijk Tuindorp in etappes uit te voeren en te kop pelen aan woningverkoop. Het voornemen om de opknap beurt voor de 241 huurwonin gen te financieren door de ver koop van minimaal 60 huur woningen blijkt op korte ter mijn niet haalbaar. Door de hoge woningprijzen van dit moment schommelt de prijs van de Tuindorphuizen (na re novatie) zo tussen de 275.000 en 300.000 gulden. Die mede deling werd woensdagavond met hoongelach ontvangen door de vele huurders die naar de informatiebijeenkomst over de op handen zijnde wijkver nieuwing waren gekomen. Alle 241 huurwoningen zijn te koop, maar wie wil blijven hu ren wordt geen strobreed in de weg gelegd, luidde de bood- -> C;, VL frit schap. "De wijk wordt hoe dan ook opgeknapt, niet in etappes maar als een project," verklaarde unitmanager Erik van Staveren van Woonplus. De woningcor poratie wil de oorspronkelijke architectuur van de wijk in ere herstellen en gaat het casco, de buitenkant, van de circa 50 jaar oude huizen in de wijk grondig aanpakken. Daarbij staan isola tie, ventilatie en aanpak van ge breken centraal maar ook hout- wormbestrijding is nodig. Die kleine knagers zijn gesignaleerd in de houten vloeren van de Ai- reywoningen. Het tweede wo ningtype in de wijk, de Wel- schen-woningen hebben daar met hun betonvloeren geen last van. Voor de karakteristieke plaatjes waarmee de gevels van de wo ningen zijn bekleed worden, te gen het oorspronkelijke plan in, de duurdere variant gekozen. Aanvankelijk werd de oorspron kelijke beplating, die na de ge velisolatie vernieuwd wordt, als te duur bestempeld, maar inmid dels is duidelijk dat de goed kopere plaatjes waarvoor eerder werd gekozen in de praktijk pro blemen opleveren en daardoor duurder uitpakken dan gedacht. Overlast en kosten De bewoners mogen zelf bepa len of en in welke mate ze kie zen voor renovatie binnenshuis, maar daar hangt dan ook, in te genstelling tot de casco-renova tie, een prijskaartje aan in de vorm van een huurverhoging per onderdeel. De Tuindorpers krijgen 750 gul den ongeriefsvergoeding en kor tingaanbiedingen bij de vervan ging van voorzieningen als zon neschermen. Ze gaan er overi gens allerminst van uit dat ze daar beter van worden, werd van verschillende kanten benadrukt. De huurders vrezen dat hun kos ten, door zaken als ineens niet meer passende horren, gordij nen, zonneschermen en schade aan tuinbeplanting, daar ver bo venuit zullen stijgen. Kritiek kwam er ook op de keu ze om de verzakte achterpaden niet op te hogen maar van drai nage te voorzien en beter te ver lichten. Maar het grootste verzet richtte zich woensdag tegen de dwarsbalken die de architect in de ramen had ingetekend, die bleken echt een doorn in het oog van de aanwezige bewoners. Waardoor Woonplus zich ge noodzaakt ziet nog eens kritisch te kijken naar dit beeldbepalen de onderdeel van de plannen. Woonplus denkt de financiële planning van het project eind september rond te hebben. Vol gend voorjaar wordt een daad werkelijke start gemaakt met de renovatie die anderhalf a twee jaar in beslag gaat nemen. De opzet is dat er in die periode 3 tot 4 woningen per week worden opgeleverd. Als de renovatie klaar is verkeert Tuinstad weer in 'nieuwbouwstaat', aldus Van Staveren. "Dan is 25 jaar lang geen groot onderhoud meer no dig." Door: Wim Schelberg SCHIEDAM - De jongeren van Schiedam zijn van oor deel dat het de taak van de gemeente is om verande ring te brengen in hun pro blemen. Want op dit mo ment is er maar weinig ver trouwen in wat de gemeen te werkelijk doet aan de problemen van jongeren. Dat werd zondag duidelijk tijdens de bijeenkomst tus sen de jongeren en de be stuurders van Schiedam. Op dat punt valt overigens niet direct veel te verwachten, aldus wethouder Peter Groeneweg. De bestuurder die onder andere ver antwoordelijk is voor het jeugd- en jongerenbeleid erkent het probleem. "Er is al veel onder zocht. Maar je moet ook tot da den kunnen komen. Helaas zijn er teveel problemen om snel tot oplossingen te komen. En je moet een keuze maken: wat pak je als eerste aan." Jongeren moe ten ook gestimuleerd worden om zelf aan te pakken. Ze moeten geactiveerd worden. Dat was vroeger onder de Schie damse jeugd veel vanzelfspre kender: jongeren zorgden voor zichzelf. Ze zetten zelf hun uit gaansmogelijkheden op poten. En in dat geval kon de gemeente steun bieden. Hetzelfde geldt voor de disco waarnaar zo ver langd wordt. Zolang er geen on dernemer bereid wordt gevon den, die te starten, kan de ge meente niets doen. "We kunnen nu eenmaal niet zelf een disco theek beginnen", aldus Groene weg. "Wel start er in oktober of november een jeugmonitor, waarin alle derde klassen van middelbare scholen betrokken worden. Ook daarbuiten worden jongeren benaderd." Er is dus zeker de bereidheid om de ban den met jongeren aan te halen. Toch zijn de laatsten niet hele maal overtuigd. Het duurt te lang, vinden ze. Wat heeft de jeugd van nu aan de goede pogingen van de gemeen te? Wanneer worden de lijnen die het bestuur schets omgezet in voor jongeren merkbaar be leid? Het antwoord is eerlijk, maar voor de aanwezige jonge ren ontnuchterend: pas over drie of vier jaar kan misschien con creet vooruitgang geboekt zijn. Als je nu jong bent heb je dus gewoon pech. Soms gaan dingen langzaam. Dat is nu eenmaal zo. Ook daaraan moeten jongeren wennen. Ook daar moeten ze mee leren leven. Of ze erop wil len wachten is een tweede. Want er zijn maar weinig jongeren die erover denken om in Schiedam te blijven wonen. Er valt, kort- om, nog genoeg te bespreken. De communicatie is voorlopig niet echt best te noemen. Maar als je jong bent, moet je alles proberen. Misschien kunnen de Schiedamse jongeren zelfs een poging doen om dit begin van communicatie tussen 'de straat' en 'het stadskantoor' voort te zetten. Door zelf mee te denken en te doen. Nu is de ruimte er. En daar moeten jongeren ge bruik van maken. Dan krijgen ze misschien op korte termijn min der voor elkaar dan ze hopen maar meer dan ze zelf nu den ken. De middag loopt ten einde. Jongeren gaan even snel als ze gekomen zijn. Buiten stapt een aantal in de auto. "Schiedam is een leuke stad om te wonen, maar een beetje zeikerig", zei den ze eerder die middag. Dus negeren ze het verbodsbord aan het eind van de Lange Kerk straat. Er is toch geen politie in de buurt. M.i.v. heden zijn wij te vinden op ons nieuwe adres: 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, Tel. 010-4622912 SCHIEDAM - Een 21-jarige inwoner uit Deventer van Irakese af komst is zondagnacht kort na half één bij een schietpartij in de Van Oldebarneveldtstraat om het leven gekomen. De man verbleef bij kennissen in Schiedam. Het slachtoffer was in gezelschap van een aantal landgenoten en kreeg om onduidelijke redenen onenigheid met een aantal mannen in twee auto's. Tijdens de schermutselin gen werd de man plotseling door een inzittende van één der auto's beschoten. De Deventenaar overleed ter plaatse aan zijn verwon dingen. Direct na de schietpartij reden beide auto's met hoge snel heid weg. Een getuige had echter gezien dat één van de inzitten den een pand in de Van Oldebarneveldtstraat binnenging. Er is een aantal personen aangehouden. Er wordt onderzocht wat hun be trokkenheid bij de schietpartij is. Zo lang het onderzoek loopt wil de politie geen nadere inlichtingen verschaffen. „Uit onze slagerij" KILO T6r90 Ook voor uw barbecuevlees staat uw slager paraat. Actie geldig met Bonuskaart LET OP: Nu ook bezorgservices bij AH en Gall Gall (zie onze voorwaarden in de winkel) A.H. - call Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block Het liieuwe Stadsblad 'li BOEKENUITVERKOOP De grote zomeropruiming ALLE BOEKEN IN DE MARKTKRAMEN HOF VAN SPALAND 31 SCHIEDAM-NOORD OPTICIEN dat is duidelijk. f ar. A Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 A -y y Grote renovatie Tuindorp wordt losgekoppeld van woningverkoop «ut; De karakteristieke plaatjes op de gevel worden na de gevelisolatie in oor spronkelijke vorm vernieuwd Foto: ROEL DIJKSTRA. SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 46210 33

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1