■■■■■■■■■■■Mi Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Lichtgewicht en fascinerende techniek van de Audi A2 Opel's vakantiecontrole op herhaling Vraag naar Spaanse Nissans groeit Skoda richt zich op zakenmarkt Woon- en werkverkeer Recordhoogte accijns GM's geroemd 1 5 Trotse traditie van Audi UITGAVE: DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 JUNI 2000 rubriek over mensen in de autobranche Audi Sport kan terugkijken op een lange traditie in de autosport en heeft ervaring in vrijwel alle takken van de racesport. Waar het team uit Ingolstadt ook ver scheen, altijd behoorde Audi tot de win naars. Het sportautoproject dat Audi vo rig jaar met succes is gestart, brengt daarom een speciale belangrijke ver plichting met zich mee. Bij Audi Sport in Ingolstadt en Neckarsulm zijn onge veer honderd mensen in dienst. Hier werden de Audi R8 sportwagens ge bouwd voor de American Le Mans Se ries en voor de 24 Ufen van Le Mans. Geheel volgens traditie van Audi Sport werden de V8 biturbomotoren met een vermogen van 610 pk eveneens geheel in eigen beheer ontwikkeld. Met het sportautoprogramma wijdt Audi zich aan de internationale topautosport en concentreert zich op Noord-Amerika, waar Audi als onderneming veel succes heeft geboekt. De nieuwe R8 van Audi heeft ook een V8 biturbomotor met 610 pk. Voor de transmissie monteerde Audi een pneumatisch bedieningssysteem. De transmissie werd volledig opnieuw ont worpen en is nu half zo groot als zijn voorganger uit 1999. COLOFON Auto Actueel Verschijnt wekelijks elke vrijdag als bijlage van Het Kompas in de Hoeksche Waard. In een oplage van 34.676 Bij Audi worden dromen snel wer kelijkheid: toen Audi in 1997 de ont werpstudie van een aluminium auto presenteerde, bood zij daarmee een kijkje in de toekomst. De uiteindelij ke Audi A2, met het verder ontwik kelde Audi Space Frame (ASF) is de eerste in een grote serie geprodu ceerde auto's ter wereld met geheel aluminium carrosserie. In de A2 is alle ervaring die Audi als pio nier op het gebied van de lichte construc ties heeft opgedaan, gebundeld. Dankzij het ASF is de aluminium carrosserie van de A2 meer dan 40 procent lichter dan bij een conventionele stalen constructie. Het leeg- gewicht bedraagt slechts 895 kg, ruim 150 kg lichter dan bij wagens van deze orde van grootte gebruikelijk is. Daardoor ver bruikt de A2 minder dan andere wagens met vergelijkbare rijprestaties. Door het la ge gewicht is hij bovendien bijzonder wendbaar. Met zijn markante vormgeving onderstreept de A2 de strategie van Audi om op het gebied van design normverleg- gend bezig te zijn. De vormgeving symbo liseert tegelijkertijd het unieke karakter van het technologisch innovatieve wagen concept, waarmee Audi opnieuw trendset ter is. In het kort: ondanks de totale lengte van slechts 3,83 meter is de A2 geen klei ne auto, maar een volwassen wagen met een comfortabele hoeveelheid ruimte. De breedte van 1,67 meter, hoogte van 1,55 meter, maar vooral de ongekend economi sche indeling zorgen samen voor een ver rassend royaal ruimteaanbod. Het zoge noemde 'space floor éoncept', waarbij de voetruimte achter lager ligt dan voorin, A biedt achterin aanzienlijk meer ruimte; de ergonomische verbetering hierdoor leidt tot een ongekend ontspannen zithouding. Twee motortypes De A2 wordt geïntroduceerd met twee ver schillende motortypes, beide met een cilin derinhoud van 1,4 liter. Met de zeer krach tige driecilinder TDI-motor met 55 kW (75 pk) en pompverstuivertechniek verbruikt de A2 slechts 4,3 liter diesel per 100 kilo meter; hij trekt in 12,3 seconden vanuit stilstand tot 100 km/u op en bereikt een topsnelheid van 173 km/u. Met de vierci- linder benzinemotor bereikt de A2 verge lijkbare rijprestaties bij een gemiddeld ver bruik van slechts 6,0 liter per 100 kilome ter en voldoet hij aan de strenge emissie norm EU4. Beide versies zijn uitgerust met een vijfversnelling schakelbak. De A2 ver bruikt weinig brandstof en biedt deson danks veel rijplezier; zijn afmetingen zijn compact, maar tegelijkertijd biedt hij on gewoon veel ruimtecomfort. Met het con sequente design, de fascinerende techniek en uitzonderlijke ideeën zoals het als meer- uitvoering leverbare 'open sky'-systeem met glazen dak, ontsluit de Audi A2 een nieuwe categorie in het segment van de compacte auto's. De A2 is een aanbod voor de 21e eeuw, een nieuwe productlijn bij Audi. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 Voor veel Opel rijders begint de Opel vakantiecon trole inmiddels traditie te worden. Evenals voor gaande jaren wordt ook dit jaar voor aanvang van de zomervakantie de mogelijkheid geboden om el ke Opel, ongeacht zijn leeftijd, aan een grondige in spectie te onderwerpen. Een welkom initiatief, met de jaarlijkse vakantie-uittocht langzaam maar zeker voor de deur. Deze service van de Opel dealer brengt net dat beetje extra zekerheid waar Opel rij ders behoefte aan hebben in een periode die vooral in het teken moet staan van genieten. Voor slechts f 39,50 inclusief BTW kan met een gerust gevoel in een grondig gecontroleerde auto de tocht naar de vakantiebestemming aanvangen. De voorgaande jaren maakten reeds vele duizenden Opel rijders gebruik van de mogelijkheid om zich via de Opel Vakantiecontrole te verzekeren van een onbezorgde reis naar de zon. Tijdens de controle, die bij elke Opel dealer kan worden uitgevoerd, wordt de auto door vakkundige Opel technici ge controleerd op meer dan 20 punten die tijdens een vakantierit extra worden belast. Speciale aandacht krijgt uiteraard het koelsysteem, waarbij met name de diverse (koel)vloeistofniyeaus, de radiateur, het expansievat en de waterpomp worden geïnspec teerd. De vraag naar nieuwe Nissans die in de Spaanse fabriek (NMISA) van de band rollen, neemt sterk toe. Zo sterk, dat Nissan genoodzaakt is een derde shift toe te voegen aan de ploegendienst. Hiermee creëert het Japanse merk 300 nieuwe banen waarmee de capaciteit van de fa briek optimaal benut wordt. In Spanje bouwt Nissan onder meer de nieuwe Almera Tino, Nissans eerste Europese MPV, en de zeer suc cesvolle Terrano II. De Managing Director van NMISA, Rafael Bo- ronat, vertelt: 'Hier rollen momenteel vijf verschillende modellen van de band. Onze fabriek is één van de meest efficiënte van Europa. Dat komt niet alleen door de hoge kwaliteit van de productie, maar ook door de enorme toewijding en flexibiliteit van ons personeel.' Wervingscampagnes voor de nieuwe medewerkers zijn inmiddels van start gegaan. De Spaanse fabriek neemt in het industriële hart van Barcelona meer dan 500.000 vierkante meter in beslag. Als de drieploegendienst begint, zullen er rond de 4.800 mensen wer ken. De totale investeringen van Nissan in Spanje bedragen meer dan 1,3 miljard. De Spaanse activiteiten zijn omvangrijk. Ze omvatten on der meer vormgeving, ontwikkeling, fabricage en verkoop. Skoda groeit op alle fronten: verkoopaan tallen stijgen, uitbreiding van modellen, verbetering van het imago. Dat is ook te merken in de zakelijke markt. Mede door de inzet van de dealers worden de zakelij ke rijders enthousiast gemaakt. Maar al leen die zakelijke rijders, hoe welkom ook, zijn voor Skoda niet genoeg. Ook de lease maatschappijen moeten overtuigd worden. De afdeling Fleetsales Leasing van Sko- da-importeur Pon Mobiel in Leusden heeft daartoe diverse demo's tot zijn beschikking om in te zetten bij diverse maatschappijen. In het Nederlandse woon-werkverkeer is de auto met 45 procent het meest gebruik te vervoermiddel. Opmerkelijk is het hoge aandeel van de fiets. Bijna één op de drie forensen gaat fietsend naar het werk. Tien procent van de Nederlanders geeft er de voorkeur aan de rit naar kantoor met een ander te delen en kiest voor carpoolen. Slechts zeven procent van de werkenden neemt het openbaar vervoer, Tien procent pakt de motorfiets/bromfiets of gaat lopen lopend naar het werk, aldus de BOVAG/RAI uitgave 'Kerncijfers Auto's 2000'. De Nederlandse staat is met de stijging van de accijnzen en heffingen voor het groot ste deel verantwoordelijk voor de hoge pompprijzen in ons land. Volgens de nieuwste BOVAG/RAI-editie 'Kerncijfers Auto's 2000' zijn de accijnzen en heffingen op één liter Euro ongelood het afgelopen decennium met 64 procent toegenomen van 79,84 cent in 1990 tot 131,5 cent per eind april 2000. Deze cijfers zijn exclusief BTW. Als deze omzetbelasting wel bij de benzineprijs wordt betrokken, draagt de Nederlandse automobilist voor elke liter ongelode Euro ruim anderhalve gulden af aan 's rijks schatkist. In een kwaliteitsonderzoek, op touw gezet door de gerenommeerde Amerikaanse J.D. Power organisatie, zijn zes GM modellen geroemd vanwege hun hoge kwaliteitsni veau. Het ging hierbij om de Chevrolets Malibu, Corvette, Suburban, S-10 Pickup, Prizm en de GMC Sonoma. In het onder zoek, dat werd gehouden onder ruim 47.000 mensen die in het modeljaar 2000 een nieuwe auto hadden aangeschaft of ge least, ging de aandacht met name uit naar de problemen die zich voordeden in de eer ste 90 dagen na ontvangst van de auto. Vanaf deze maand zijn de Mercedes-Be.« CLK sen 60 en lMkm,n .5,7 seconden (Cabnole. voidoen reeds aan de EVJd uitlaatgas-ei- en CLK cabriolet leverbaat met twee litl secis de 200 (Compressor een nieuwe 1<M sec-> motor met sen die in 2005 verplicht worden. motoren: de 200 en 230 Kompressor. De 200-mo- een uitstekende elasticiteit. De topsnelheid be- tor levert een vermogen van 120 6 rtraaet 223 km/uur kW/163 pk met draag (Cabriolet 218 km/uur). De een draaimoment van 230 Nm bij 2500 toeren, vei irnieuwde 230 Kompressor levert zelfs nog be aelheid van 235 n i no km in 9,1 seconden tere Met een acceleratie van 0-100 km m (Cabriolet 9,9 sec.) en een tussen- prestaties en heeft een topsn. Nieuwe HifaStadsblad op nwerpe

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13