yf 99.- Signalement mogelijke dader moord op Nienke 'B&W ontkennen parkeer probleem bedrijfswagens' n. as ui! IN KRANT m Twee kanshebbers voor gebruik Opstandingskerk loods Aangehouden na bedreiging agent 140 nieuwe vluchtelingen PAUL BERG 52 te hard Politie pakt vluchtend duo Beatrixpark wordt gemeden, buurt wil veiliger speelplek NNIurth& Nerschoor Kwaliteit en winkelsfeer, Gebr. de Block AH HUISWIJN SMITHS CHIPS SM 7/1 mm MEDEDELING//.' n f WOENSDAG 28 JUNI 2000, 52e JAARGANG, Nr 26 *1 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: 937.148 HNS Depressie meer dan sombere gedachten Seinpost naprater gemeente Jan de Doper koor stopt met zingen SCHIEDAM - Surveillerende politiemensen zagen zondag nacht rond kwart voor twee een auto over de Burgemeester Knappertlaan racen. Zij zetten de achtervolging in en wisten de bestuurder op de Van Duijn van Maasdamlaan in Vlaardingen tot stoppen te dwin gen. Het bleek een 18-jarige Schiedammer te zijn die onder invloed van alcohol verkeerde en niet over een geldig rijbewijs be schikte. Toen een van de politiemensen proces verbaal wilde opmaken tegen de bestuurder werd hij be dreigd en beledigd door een 36- jarige Schiedammer die ook in de auto had gezeten. Deze werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. SCHIEDAM - In 1999 hebben zich 140 nieuwe vluchtelingen gemeld bij Vluchtelingenwerk Schiedam. Dat valt te lezen in het jaarverslag van de organisa tie. De meeste daarvan waren af komstig uit Irak (30), Somalië (25), China (20) en Afghanistan (14). Van de nieuwkomers heb ben er 19 een A-status (vluchte- ling-vergunning) en 37 een C- status (verblijfsvergunning) ge kregen. Van de overige kregen 18 een voorlopige verblijfsvergunning en zijn 55 aangemerkt als asiel zoeker, 6 zijn genaturaliseerd, 1 wordt gedoogd en 4 zijn uitge procedeerd. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur o p t i c I E N RYTHMIC SUMMERTIME ZONNELENZEN Dieren in alle mogelijke variaties vormden de inspiratiebron voor de Schiedamse jeugd toen te aan de slag gingen voor een unieke expositie. Die tentoon stelling van kinderkunst 'Di-Da-Dier' werd vrijdag geopend in de kelderzaal van het Stedelijk Museum. Daar zijn 250 werken van kinderen te zien, gerangschikt in de vorm van een labyrint. IJsberenverzorger Henk van Hof van Büjdorp kwam vrijdag de drie beste werkstukken uitzoeken en maar gelijk de prijzen uitreiken aan de winnaars; Michelle van Dijk, Rocheteau Zechiel en Isa Erkasap. Zij werden verrast met een abon nement op de artotheek, vrijkaartjes voor de dierentuin en het boek Antïabella van Artis. De leerlingen van vijf Schiedamse basis scholen (9/1 Ijaar) begonnen goed voorbe reid aan hun opdracht. Zij gingen op oriën- tatiebezoek in het museum en maakten er schetsen, in de artotheek zochten ze voor- beefdkunst uit, voor in de klas en uiteinde lijk gingen ze aan de slag onder leiding van een professionele beeldend kunstenaar. A ÉS SCHIEDAM - Bij een radar snelheidscontrole controleerde de politie maandag tussen half elf en half twaalf op de Schie damse Havendijk 310 automobi listen. Daarvan bleken 52 zich niet aan de maximum snelheid te hou den. Zij kregen derhalve een be keuring. De hoogst gemeten snelheid was 70 km p/uur. SCHIEDAM - Twee jongens ko zen maandagochtend ijlings het hazenpad toen ze in de Oranje straat door de politie werden be trapt terwijl ze met een brommer liepen te slepen. Hoewel ze de bromfiets achter lieten om sneller weg te kunnen komen, werden ze even verderop alsnog achterhaald en aangehou den. Beide jongens, 14 en 15 jaar oud, werden overgebracht naar het politiebureau. Naar de herkomst van de brom mer wordt een onderzoek inge steld. SCHIEDAM - Schiedam is ontzet na de moord op de 10-jarige Nienke Kleiss, donderdag in het Beatrix park. 'Er gaat een golf van emoties door de hele stad', zo verwoordde burgemees ter Scheeres vrijdag de ge voelens. Naast enorm me deleven met de zwaar ge troffen ouders, zijn veel Schiedammers beducht voor de veiligheid van hun kinderen. Want hoewel er na de oproep van de politie inmiddels ruim 175 tips zijn binnengekomen is er nog geen duidelijkheid over de dader. Ondanks dat er verscherpte controle is in gesteld in het park, waar twee jaar geleden een 15- jarig meisje door drie man nen werd verkracht, komen daar momenteel vrijwel geen kinderen zonder toe zicht spelen. Ouders en kin deren uit de naburige wijk Tuindorp houden vandaag een handtekeningenactie voor een veiliger speelplek. Zij willen dat de gemeente het braakliggende veldje aan de Schiedamseweg in richt als kinderspeelplaats. Nienke bracht donderdag na schooltijd met een 11 -jarige jon gen uit haar klas een bezoek aan de kinderboerderij in het park. Uit de verklaringen van haar vriendje wordt duidelijk dat het tweetal op het moment dat zij hun fietsen hadden gepakt om naar huis te gaan werden aange sproken door een man 'met een puisterig pokdalig gezicht en bloed aan zijn kleding'. Hij sommeerde de kinderen mee te gaan naar de bosjes en zich daar uit te kleden. 'De jongen werd zwaar mishandeld en bleef voor dood liggen', aldus persof ficier van justitie mevrouw de Kimpe. Het meisje werd vervol gens, na seksueel misbruikt te zijn, om het leven gebracht. Toen de jongen ervan overtuigd was dat de man weg was is hij uit de bosjes gekropen en heeft een voorbijganger te hulp geroe pen. Hij is, totaal in de war, naar het ziekenhuis gebracht, waar hij zo goed en zo kwaad als dat ging zijn verhaal heeft verteld aan de politie. Hulpteam In het Beatrixpark, dat ingericht is als een echt speelpark voor de jeugd, zijn in het verleden regel matig schennisplegers gesignal eerd, maar de plaats waar Nien ke is vermoord, een doorzichtig struikgewas langs het druk belo pen Duivenpad, duidt erop dat de dader eerder uit een impuls dan vanuit een vooropgezet plan heeft gehandeld. Direct nadat de politie om tien over zes de melding kreeg dat er een meisje dood in het park was gevonden, werden recherche en M.E. ingeschakeld voor een spo renonderzoek en werd in het ge meentehuis een team gefor meerd dat de hulpverlening aan stuurde voor de familie van de slachtoffertjes en voor team en kinderen van de 350 leerlingen tellende christelijke basisschool Kethel, waar de beide kinderen in groep 7 zaten. 'We hebben vandaag alle betrokken zo goed mogelijk opgevangen in school', verklaarde vrijdagmiddag een duidelijk aangeslagen directeur J. van der Vlies, die net als veel anderen de hele nacht in touw was geweest om na de dood van een van zijn leerlingen de op vang en groepsverwerking van de andere kinderen grondig voor te bereiden. Om zo het rouwpro ces op school in goede banen te leiden. Vanuit het gemeentehuis werd intussen een informatie/hulp te lefoonlijn opgezet. Meer dan 500 mensen hebben inmiddels al het condoleanceregister gete kend dat zaterdag op twee plaat sen in de wijk is neergelegd. Ouders en schoolleiding hebben inmiddels besloten dat er geen 'stille tocht' gehouden zal wor den om de gewelddadige dood van Nienke massaal te geden ken. Vrijdag bood de stichting 'Vlaardingen tegen zinloos ge weld' haar hulp aan voor het op zetten van die vorm van verzet tegen een zo gruwelijke daad. 'Dat kan een goed middel zijn om de emoties van mensen de ruimte te geven', reageerde bur gemeester Scheeres. 'Maar dat kan alleen als de ou ders van het slachtoffertje dat ook willen.' De familie heeft daar niet voor gekozen, maar heeft wel een foto van Nienke beschikbaar gesteld voor publi catie. In de hoop dat dit mee werkt om het enorme verdriet te verwerken dat ook in de samen leving wordt gevoeld. SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur van Schiedam heeft uit de inzendingen voor een hernieuwd gebruik van de Opstandingskerk twee kanshebbers geselecteerd; 'Met een echte toegevoegde waarde voor de stad'. Het gaat om de voorstellen van Holland Management Holding bv en van Snackbar-Partyservice van der Ree. Het plan van Holland Ma nagement Holding luidt -kort gezegd- om van de Opstandings kerk een multifunctioneel cen trum te maken met kantoorruim ten, ruimte voor toneelgezel schappen, bezinningsruimte, en ruimte voor vergaderingen, ho reca, presentaties, galerie semin ars etc. Het voorstel van Van der Ree is om in de kerk een party centrum en vergaderaccommo datie met bijbehorende horeca te vestigen. Voordat een besluit wordt geno men over het toekomstig gebruik van de Opstandingskerk wil de gemeente eerst de mening van de direct omwonenden van het gebouw horen over de twee plannen. Voor die groep wordt woensdag avond 5 juli om 20 uur een bij eenkomst georganiseerd in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165. Tijdens die bijeen komst worden de plannen gepre senteerd en kan daarop gere ageerd worden. M.i.v. heden zijn wij te vinden op ons niéuwe adres: 's-Gravelandseweg 262, Schiedam. Tel. 010-4622912 SCHIEDAM - De recherche heeft aan de hand van de getuigen verklaringen een signalement samengesteld van de mogelijke da der van de moord op Nienke. Het gaat om een man tussen de 20 en 35 jaar oud, ongeveer 1.80 m lang en met een opvallend bleek gelaat. De man had opvallend veel puisten over z'n hele gezicht, waarvan diverse waren opengekrabd of korsten hadden. In een oorschelp had de man een goudkleurige ring, een soort piercing. Hij droeg een donker jack, mogelijk van leer en een blauwe base- ball-pet. Wie de man meent te herkennen of nadere informatie heeft kan bellen: tel. 2465676 of 2465552. SCHIEDAM - In februari zond de bewonersvereniging Schiedam oost (BVSO)een brief aan b&w waarin zij vroegen iets te doen aan de vele bedrijfsauto's die in de wijk worden geparkeerd en veel licht uit de woningen wegnemen, vaak het hele weekend lang. Het vorige week ontvangen antwoord heeft de BVSO in woede doen ontsteken. Voorzitter Jan Klijn: 'Want terwijl ze vier maan den nodig hebben gehad om een antwoord op te stellen, is hun re actie ver onder de maat.' De BVSO heeft direct weer een brief aan het college geschreven. 'U citeert de vragen correct, echter een antwoord blijft uit', verwijt de vereniging. 'U bruskeert hiermee de vragensteller. Wij hebben zorgvuldig een probleem in onze wijk omschreven en hebben mogelijke oplossingen ervoor aange geven. Op beide zaken (het probleem en de oplossing) gaat u met uw antwoord niet in. U stelt slechts dat er een APV (politieverordening red.) is en u ont kent het probleem door te stellen: ons inziens behoren bedrijfs- bussen thuis op het betreffende bedrijf. Uw slotzin 'met dank voor de gedane suggesties' is dan ook wrang.' Klijn verklaart: 'Ook wij vinden dat de bussen bij de bedrijven of op een speciaal terrein thuishoren. In onze brief van februari hebben we voorgesteld de parkeerstrook aan de Reamurstraat en Dr. Zamenhoffstraat mede voor deze auto's te bestemmen. Veel werknemers nemen de auto in het weekend mee naar huis, bijvoorbeeld als ze oproepdienst hebben. Hij staat dan toch redelijk dichtbij en veilig, maar neemt licht weg uit de woningen van de veelal oudere bewoners in Oost. Die zijn de rest van de dag of het hele weekend wel hun uitzicht kwijt. We hebben ook voorgesteld de ruimte onder het keerspoor van de metro als stallingplaats voor dergelijke auto's in te richten. Op die suggesties wordt niet ingegaan. We verwachten dat het col lege het probleem alsnog serieus neemt.' geven net iets meer 3 HALEN - 2 BETALEN DIV. SOORTEN &47 3 HALEN - 2 BETALEN A 200 CRAM J&45" Actie geldig met Bonuskaart LET OP: Nu ook bezorgservices bij AH en Call Call tzle onze voorwaarden In de winkel) A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block r mtÊÊÊÊÊJMm ïHNS Hieuwe BikStadsblad De Havenloods - Oplage: 937.148 M Rotterdam en omstreken DAT IS DUIDELIJK. Paul Berg introduceert de zomertrend 2000: Ideale contactlenzen voor sport of strand. Mét en zonder sterkte*. Gebruik voor 1 seizoen. Inclusief vloeistof. per paar Van +6.00 tot -6.00 Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Ontzetting en vrees na moord op 10-jarig meisje M.E. en recherche kammen het gebied van de moord uit op sporen van de dader foto: ROEL DIJKSTRA Nienke Kleiss Donderdag a.s sluiten wij onze winkel om 17.45 uur i.v.m. de voetbalwedstrijd "Nederland-italië". Hopend op uw begrip.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1