Nieuws van de Hargahoeve Seinpost praat gemeente na Aantrekkelijke handelswaar SCHIEDAM 'I CENT! Take it for Granted... U wilt toch ook het beste voor uw Fiat Twintig ton kunst in de takel Winkeldievegge aangehouden Gewond door vorkheftruck Er wordt veel aan gedaan Minirock in Blauwe Brug Haalbaarheid is afhankelijk van investeringskosten 'De Omloop binnenste buiten bevat vooral oud nieuws Het Nieuwe Stadsblad GALL&GALL GALLGALL Autobedrijf J. van der Voorde WlJZK-lNk- Pil fS vA5 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 JUNI 2000 26 - 1441 INGEZONDEN BRIEF Mevrouw vd Berg nodigt b&w van Schiedam uit een poosje in de wijk Nieuwland te komen wonen. Ze denkt waarschijnlijk dat dezen niet weten wat voor problemen er in deze wijk spe len. Op mijn beurt wil ik graag mw vd Berg vragen eens een kijkje te gaan nemen in het buurthuis. Ze stelt n.l. dat daar gratis fietslessen worden gege ven. Dat is niet waar; de fietsles sen worden, zoals meerdere cur sussen, betaald. Ook zegt mw. vd Berg dat 'ze' (wie zijn dat?) niet met je willen praten. In een buurthuis worden allerlei activi teiten georganiseerd, die voor ie dereen uit de wijk toegankelijk zijn, om te bevorderen dat wijk bewoners samen en goed met el kaar omgaan. Ik ontken niet dat er problemen zijn. Te stellen dat er niets aan gedaan wordt, o.a. in het buurt huis, vind ik niet terecht. In het buurthuis zijn beroepskrachten en vele vrijwilligers zeer actief werkzaam om een wijk leefbaar te maken. Zij zullen niet alle problemen alleen kunnen oplos sen, maar wel een steentje bij kunnen dragen. Ik vind dat men sen die zich hiervoor willen in zetten (er zijn velen die dit gratis doen) alle lof verdienen. M. vd Heijning, Schiedam SCHIEDAM - In De Blauwe Brug wordt zaterdag 1 juli het festival minirock gehouden. Van 19.30 tot 24 uur treden vier bands op, waaronder Raise Kain, een punkrockformatie uit Spijkenisse die een cd op zijn naam heeft staan. Het rockcon- cert wordt geopend door Wise- guy, een punkrockband uit Rot terdam. Het eveneens Rotter' damse Innovation speelt metal- crossover. De hekkesluiter, emo- coreband Spring Rain, maakte eerder een tour door Scandina vië. De entreeprijs is 5,- in het gebouw aan het Bachplein 590, dat vanaf 19 uur open is. NOORDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Lisa, een zwarte labrador van circa vier maanden, en een heel legertje katten die slacht offer zijn van de naderende vakantieperiode. Ze zijn buiten hun schuld dakloos geworden en zitten nu in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De me dewerkers van de Harga hoeve doen een boekje open over deze dieren. Lisa gedumpt? Wie kan ons informatie geven over een zwarte labrador teef van circa vier maanden. Lisa, zo hebben wij de hond genoemd, stond vastgebonden in de hal van een flat aan het Chopinplein. Ze had een slipketting en een kettinglijn om. De eerste vakantieslachtoffers zijn ook al weef in de Hargahoe ve afgeleverd. Daarom zitten wij dus nu weer overvol met katten. Bent u op zoek naar een leuke kat? Kom dan eens bij ons kij ken! Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maan dag is het asiel gesloten. Voor in formatie over de dieren kan ge held worden: tel. 4714151. door Hans Keesmaat REGIO - Als het aanbod van afval te klein is voor een dure containerterminal, kun je erover denken om kranen óp schepen te plaat sen voor het laden en lossen van afvaltransporten. Als er zodoende een compleet net werk ontstaat, kunnen op den duur vrijwel alle afval transporten over water plaatsvinden. Deze visie heeft de provincie Zuid- Holland ontwikkeld. In de haven van 's-Gravendeel werd vorige week donder dag een demonstratie van deze nieuwe aanpak gege ven, in het bijzijn van tallo ze vertegenwoordigers van alle partijen die de provin cie erbij wil betrekken: gemeenten, het wegvervoer, de binnenvaart en de afva- linzamelaars en verwerkers. Hoewel er ook nadelen aan het nieuwe systeem kleven, zijn er met name bij de overheid velen die geloven in de kansen van deze aanpak. Een aanpak die overigens niet helemaal nieuw is: in het verleden vond het merendeel van het afvaltransport al over water plaats. De conse quenties - zoals aanpassingen van de schepen en uitbreiding van het aantal loswallen, maar ook de beoogde vorming van een groot aantal vervoersdien sten met kraan-op-schip, zoals het nieuwe systeem kortweg wordt aangeduid moeten nog duidelijk in kaart gebracht wor den. Provinciaal gedeputeerde L.M. Huizer stelde tijdens de rond vaart dat de kosten moeten kun nen concurreren met het wegver voer. Volgens haar betalen de investeringen zichzelf terug. Shafra, zo is de aanpak genoemd; een ambtelijke afkor ting die staat voor SHift in AFvaltransport RAndstad. Het uiteindelijke doel is, om vrijwel alle afvaltransporten in het gebied over het water (en even tueel over het spoor) te laten plaatsvinden, om zo het wegen net te ontlasten. De provincie probeert nu alle betrokken par tijen warm te krijgen voor het plan. De keuze voor Shafra is vooral ingegeven door de omstandigheden. De files vor men met name in de Randstad een groot probleem. Landelijk bestaat zes procent van alle ver keer uit vrachtwagens en in de Rijnmond ligt dat percentage beduidend hoger. "En vóór 2010 wordt een ver dubbeling van het goederen transport voorzien," stelt Huizer. "Als al die extra transporten over de weg gaan, heeft het vastlo pende verkeer rampzalige gevol gen voor de leefbaarheid, het milieu, de bereikbaarheid en de economische ontwikkeling van de Randstad, en van het Rijnmondgebied in het bijzon der," zo verwoordde zij de visie van de provincie op dit punt. Uiteindelijk moet er een com pleet netwerk ontstaan voor afvaltransport, met als belang rijkste onderdelen zogenoemde 'openbare opstapplaatsen' aan het water. Hier zouden aanbie ders van afvaltransporten hun containers kunnen aanbieden. Een groep samenwerkende transportbedrijven moeten de verbindingen verzorgen. Dat kan via rechtstreekse transporten, maar ook vervoer van uiteenlo pende soorten lading, die naar een plek worden gebracht waar ze kunnen worden uitgesorteerd en gecombineerd ('draaischijflo- katies'Zo zou een efficiënte vorm van afvaltransporten kun nen ontstaan, die daardoor aan zienlijk goedkoper kan uitvallen dan transport over de weg. Anderhalf miljoen Meer loswallen zijn dan een eer ste vereiste. "Maar die zijn momenteel niet geliefd," wist ook Huizer. "Men bouwt liever woningen aan de waterkant." GS bereidt een beleid voor dat moet voorkomen dat het huidige aan tal afneemt en dat er een toerei kend netwerk van loswallen ont staat. Binnenschepen met eigen kranen zijn er nog niet; het aan bod van afval in gebieden als de Hoeksche Waard is te klein, waardoor investeringen in vaste portaalkranen te kostbaar zijn. Juist voor dergelijke gebieden kan Shafra een uitkomst zijn. Toch zal er ook dan flink geïn vesteerd moeten worden: de installatie van een kraan op een schip wordt ruwweg begroot op anderhalf miljoen gulden. Verder zal het verlenen van ver gunningen moeten worden her zien, al zijn daar al voorberei dingen voor getroffen. De ont wikkeling van het hele verhaal staat echter nog aan het begin en de haalbaarheid hangt vooral samen met de kosten. Dat afval transport over het water de ver- keerscongestie in de Randstad wat kan afremmen, is evident. Over de milieuvoordelen van transport per schip waren ver scheidene sprekers optimistisch, maar ook werd duidelijk dat deze nog nader zullen moeten worden afgewogen. KANTOREN DICHT De Dienst Sociale Zaken van de gemeente Sciedam, het Buro voor Werk en Scholing en het project Schuldhulp verlening zijn donderdag 6 juli van af 12.00 uur gesloten. Vrijdag 7 juli zijn er weer medewerkers op kan toor aanwezig. Grant's Scotch Whisky Family Reserve SCHIEDAM - Het eerste deelrapport van het voor veel geld, onder veel ge juich en met hooggespan nen verwachtingen binnen gehaalde bureau Seinpost, stelt teleur. En dat niet al leen door storende fouten zoals het hardnekkig rep pen van 'het Broersvest'. 'De Omloop binnenste bui ten', een rapport van elf pagina's is maandag op een gezamenlijke vergadering van de raadscommissie voor algemene en economi sche zaken en ruimtelijke ordening, verkeer en ver voer besproken. Het rapport gaat zonder die keu ze toe te lichten, zonder alterna tieven te beoordelen en af te wij zen en zonder onderbouwing, uit van de 'gewenste ontwikkelin gen' voor de binnenstad zoals die al enige tijd door ambtenaren en wethouders worden bepleit. De winkelas wordt het Broers- veld met aan de ene kant de Nieuwe Passage en de Kop van de Hoogstraat en aan de andere kant het ABC-complex en het Land van Belofte. De Grote Markt zou een uitgaanscentrum van hoogwaardige horeca met terrassen moeten worden, de 'suboptimale functies in de vorm van verouderde detailhandel' zou daar moeten verdwijnen ten gunste van 'recreatieve dienst verlening, reisbureau, toeristi sche detailhandel, ijs, eetcafé en restaurant' en een 'groepsaccom- modatie'. 'Hotel' staat daar tus sen haakjes achter. Slechts op enkele onderdelen is het rapport van Seinpost verras send. Bijvoorbeeld wanneer het de verhuizing van ANWB en VVV naar het Waaggebouwtje naast de Grote Kerk in de Lange Kerkstraat of verhuizing van de pas enkele maanden op de 's- Gravelandseweg gevestigde ar totheek naar een locatie op de Hoogstraat tussen Stedelijk Mu seum en Grote Markt bepleit. Of als het de in het kader van de stadsas voorgestane ontwikke ling van een verkeersluwe Broersvest in de vorm van een 30 kilometerzone, afwijst. 'Het Broersvest is een belangrijke schakel in de parkeerroute. Plan nen om hier eeh 30 km-zone te introduceren verslechteren de bereikbaarheid van het centrum en doen afbreuk aan een effi ciënte verkeersroute'. Om te be reiken dat de winkels zich vesti gen waar dit is gewenst, wordt aangegeven dat de rest van Schiedam 'op slot moet voor de tailhandelsontwikkelingen'. Be stemmingsplannen worden aan gepast om tegen te gaan dat men zich nog elders in de stad vestigt en te bereiken dat 'het kernwin kelgebied de exclusieve locatie voor de vestiging van detailhan del wordt'. Er wordt een actief verplaatsingsgebied van onder nemers uit andere delen van de binnenstad bepleit; de leegstand wordt ingevuld door hen te be wegen hun vestiging elders in de stad te verplaatsen. Zowel in het voormalige Monopole tegenover het Stedelijk Museum, als in het Stadhuis op de Grote Markt zou een podiumfunctie moeten ko men. Seinpost heeft gesproken met de gemeente, het Centrummanage ment, Woonplus, Vastgoedmaat schappij Amvest en HBG, make laar Anke Bpdewes en de Kamer van Koophandel. Men bepleit actieve concentratie van win kels, vooral mode, schoeisel en aanverwante assortimenten, naar Broersveld, waar door invulling van het Gat van Bolmers, het gat van Mak en de plaats waar thans Bas van der Heijden is geves tigd, waarvan verplaatsing naar de Buitenhavenweg wordt be oogd, nieuwe 'aanjaagfuncties' voor de 'verwinkeling' moeten komen. Dat actieve beleid houdt stimulering in om bijvoorbeeld op de Hoogstraat plaats vrij te maken voor de daar gewenste thematische ontwikkeling van aan de ontwerpstudio in de Ko renbeurs gelieerde bedrijven. De antiek- en curiosamarkt wordt, om dat te stimuleren, van Broersveld naar dit deel van de Hoogstraat verplaatst. Ook de kiosken van de Koemarkt zou den naar winkelpanden moeten worden verplaatst. In het kern winkelgebied rondom Broers veld 'moeten uitzendbureau's geweerd worden', daarvoor wordt de oostzijde van Broers vest als ideale locatie gezien. Publiekgerichte voorzieningen als horeca en detailhandel wor den daar ontmoedigd. Aan de westzijde, waar blijft horeca wel gewenst. Daar komt verder voor al zakelijke dienstverlening, die geen expeditiebehoefte heeft en waarvoor een klein oppervlakte volstaat. Genoemd worden een notariskantoor, administratie kantoor, financiële instellingen en detacheringbureaus. 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 A fvaltransport over water is een interessante optie, die echter nog heel wat investeringen vereist. teiTvbj feH» YKWv* 8 sWv't V "s 1-V' - -- "r -O 1 'y' '.--Sr -V r -- c: SCHIEDAM - Met een enorme kraan werd maandagmorgen in den Haag een kunstwerk van Schiedammer Diet Wiegman naar zijn de finitieve plek getakeld. Voor de derde achtereenvolgende maal wordt deze zomer op de Lange Voorhout de internationale beeldententoon stelling gehouden. Tot de deelnemers behoort dit jaar ook een tiental Nederlanders, waaronder Diet Wiegman. Wiegman heeft niet, zoals anderen, een bestaand beeld voor de openlucht expositie aangeboden, maar koos ervoor ter plekke een werk te maken. Voor het voormalig Koninklijk Paleis werd de straat opengebroken en een kuil van twee meter diep gegraven. Na het inbrengen van de mallen werd zand teruggestort en werd wa ter aangebracht om tegendruk te bieden op het moment dat de mal met beton werd gevuld. Vervolgens werd niet minder dan acht kubie ke meter beton in de mallen gestort, met een totaal gewicht van circa twintig ton. Maandag werd het aldus ontstane werk uit de grond ge takeld en als zwaar transport honderd meter verder naar zijn plek op de expositie vervoerd. Vanwege de daar aanwezig leidingen en bo men was het niet mogelijk het werk daar te'maken. De expositie op de Lange Voorhout, waar het bijzondere kunstwerk van Diet Wiegman deel van uitmaakt, is de hele zomer gratis te be zichtigen. Het weer was na een depressie net weer aan het opknappen en de han delswaar was uitermate aantrekkelijk, vorige week donderdagmiddag en avond. De braderie die de gezamenlijke winkeliers aan de Schie- damse Groeneweg die dag organiseerden, kon derhalve niet meer stuk. Jong en oud kwamen een kijkje nemen en iets van hun gading uitzoeken tijdens het gezellige marktgebeuren in Zuid SCHIEDAM - In een supermarkt aan de Dieselstraat werd don derdagmiddag een 40-jarige Rotterdamse aangehouden. De vrouw had even daarvoor geprobeerd tandpasta en vleeswaren weg te nemen. Zij werd overgedragen aan de politie. SCHIEDAM - Een 37-jarige werknemer van een bedrijf aan de Industrieweg liep forse verwondingen op toen hij probeerde de snaar van zijn vorkheftruck te repareren. De man kreeg plotseling de vork op zijn arm. Hij werd met enkele doorgesneden pezen overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. loods f I verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS AfValtransport over water beter mogelijk door schepen met kranen nffiSTSCOTCH Whisky Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 15 juli 2000 en zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtst bijzijnde Gall Gall, bel: 023-56 60 555. www.gall.nl Koto: REIN GELEIJNSE ïV'.t ,'V V* v* w. ot,;. fe ff-. v-'i- JWó f-ffivi» vwjfe fi/j VATt V%« e-'T ff v' f!:\ ».V, vift e -i'v8 V -W.-V jp van eesteren folo: SJOERD VAN LUYN

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3