'Een geweldige, boeiende tocht door de Rotterdamse haven' JACKPOT Sponsors BON VOOR MILJOENEN ÏTC POSTCODE 3 MILJOEN BON VOOR EEN AUTO MET 1 MILJOEN MMÏllSOfS KIEN! loods Win die miljoenen in de Nationale Postcode Loterij LOTERIJ I I I I 1 I I I I I I I Postcode Kanjer Karavaan op lokatie ƒ7,- ƒ6- LOTERIJ Ook dit seizoen hebben de prijswinnaars uit deze serie een rond vaart gemaakt met de Nieuwe Maze. Het gezelschap van zo'n vijft'g personen stapte om 13.00 uur in de Merwehaven aan boord van het paradepaardje van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam (GHR). Nadat iedereen was ingescheept, werd koers gezet richting Hoek van Holland. Voorlichter Rob van Dijk deed namens het GHR het welkomstwoord en stelde daarbij alle medewerkers aan de serie 'Werken in Wereldhaven Rotterdam' voor. Kapitein Ron Bekkers nam daarna de microfoon over en vertelde het een en ander over het ultramoderne schip. De gast vrouwen zorgden de gehele reis voor een hapje een drankje, waarbij absoluut niemand tekort kwam. Tot in de puntjes ver zorgd. Het was mooi weer, waardoor er ook gebruik gemaakt kon worden van het riante en zeer comfortabele achterdek van de catamaran. Iedereen genoot van het uitzicht, ter wijl ondergetekende en Rob van Dijk de nodige informatie gaven. Over de locaties die we passeerden, met als rode draad door het verhaal het ontstaan van Rotterdam in de 17e eeuw als visserdorp in de Oude Haven tot aan de huidige plannen om een Tweede Maasvlakte aan te leg gen. Langs het Botlekgebied en de Europoort voeren we binnen ander half uur over de Nieuwe Waterweg naar de Delta-terminal van ECT op de Maasvlakte. Wat was men onder de indruk van die volledig geauto matiseerde containerterminal! Vervolgens voeren we richting het Educatief Informatie Centrum (EIC) op de Landtong. Vorig jaar moesten we nog van boord bij de Rozenburgsesluis. Om daarna met de touringcar verder te rijden. Nu was dat niet meer nodig. De nieuwe steiger aan de zijde van de Nieuwe Waterweg bij het EIC bood ons de gelegenheid om af te meren. Nadat directeur Joke Bronsing een korte inleiding had gehouden, kon ieder een op een interactieve manier ken nis maken met alle aspecten van de Rotterdamse haven. De rondvaart ging daarna verder richting Rotterdam-West. Rond 17.30 uur waren we terug in de Merwehaven en werd na vele bedankjes afscheid van elkaar genomen. Speciaal gezelschap Kapitein Ron Bekkers en z'n beman ning waren gedurende de gehele reis uitstekende gastheren. Geen enkele vraag was te veel en wie wilde kon rondgeleid worden over het schip. De brug was erg in trek bij de aan wezigen. Normaliter wordt de Nieuwe Maze gebruikt voor het rondvaren van hoogwaardigheidsbe kleders. Voor de kapitein waren wij dus eigenlijk een speciaal gezel schap. Ron: 'Om heel eerlijk te zijn is het best wel fijn om eens met zo'n groep mensen rond te tuffen en ze aan boord een blik in de keuken te gunnen. Ze zijn toch op een bepaal de manier betrokken bij en geïnte resseerd in die haven. Dat blijkt natuurlijk uit het winnen van die prijsvraag. Je merkt het ook aan de reacties. Ze vinden het op zich bij zonder om hier aan boord te mogen komen. Dat vinden wij ook hartstik ke leuk. Vooral de combinatie van het vaartuig, die mooie haven en het mooie weer. Dat kan niet meer stuk voor ze.' Menigeen is onder de indruk van de architectuur van het schip van binnen. Het is niet over dreven, maar wel functioneel met een luxueus tintje. Veel bewondering is er ook voor de computertechniek aan boord. 'H^t is eigenlijk een heel gecompliceerd schip dat makkelijk te bedienen is.' Het valt Ron op dat deze groep overal in geïnteresseerd is. 'Het is heel leuk om zo'n enthou siast publiek aan boord te hebben.' Tijdens de boottocht sprak ik met enkele prijswinnaars. De heer Brezet (84) en mevrouw Van der Graaf (74) spraken over 'Een geweldige, boei ende tocht.' Daaraan werd toege voegd dat de uitleg fantastisch was. 'Je weet al een hoop, maar je hoort steeds weer nieuwe dingen', aldus Van der Graaf wiens vader bij de RDM werkte. Wat hen het meest boeide was de geautomatiseerde containerterminal en de Stormvloedkering. Brezet: 'Vooral die grote containerschepen waren imponerend.' Beiden wisten wel van de grootte van de Rotterdamse wereldhaven af, maar waren nog nooit zover de haven in geweest. Hij had wel eens op de boulevard van Vlissingen staan kijken naar de sche pen, die van en naar Antwerpen varen. 'Maar dat is hiermee absoluut niet te vergelijken.' De Nieuwe Maze was eveneens een openbaring voor ze. Een buitengewoon schip. 'Je droomt er alleen van om ooit eens met zo'n schip mee te mogen varen.' Ze hadden de boottocht niet willen missen. 'Ik heb er zelfs naar uit zit ten kijken', besluit Van der Graaf. Moeder Wies (55) en dochter Corina (27) spraken over 'Een schitterende, mooie tocht. Mede door het mooie weer.' Beiden hebben geen enkele affiniteit met de haven. 'Het is indrukwekkend. We varen door totaal andere gebieden, dan waar ik dagelijks mee geconfronteerd wordt', aldus Wies. Corina: 'Nu besef je pas hoe groot de haven is.' Ze vonden het een fantastische boot tocht. 'Mede dankzij de deskundige uitleg. Dan weetje waar je ongeveer vaart. Heb je enig idee waar je je bevindt. En weet je wat je onderweg allemaal tegenkomt.' Deze prijs wil len we nog wel een keer winnen. 'We hadden het zeker niet willen missen.' Aan boord bevond zich ook Wim Schmitz. Hij is voorlichter van het Scheepvaart en Transport College Rotterdam. Wim zorgt er iedere week weer voor dat er iemand bereid is om aan de serie mee te werken. Hij zoekt dus de mensen voor ons uit om over hun beroep te vertellen. Wim: 'Wanneer ik bij decanen op de ver schillende scholen refereer aan deze serie, blijkt dat - ondanks dat ze niet veel met de haven te maken hebben - men ook deze artikelen leest. Op zichzelf is dat vreselijk leuk. Tijdens de contacten met het bedrijfsleven, vertelde ik in het begin wat de bedoeling van het interview was. Maar nu maak ik steeds vaker mee dat men mij afremt. Men zegt dan het artikel regelmatig te lezen en weet waar het over gaat. Het is dui delijk dat de serie inmiddels een bepaalde impact heeft voor alles en iedereen die met de haven en de stad Rotterdam te maken heeft.' Voor Wim is het geen enkel probleem om in de toekomst nog genoeg mensen te vinden, die aan de serie willen meewerken. 'Dat is het leuke met vakmensen. Wanneer je eenmaal met een vakman over z'n beroep spreekt, dan werkt dat altijd.' Naast de beroe pen komt er volgend seizoen een nieuw aspect bij. 'We gaan er een stukje Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL) bijnemen. Dat wil zeggen leerlingen, die een opleiding volgen in een combinatie van leren en werken. We volgen daarbij jonge lui, die met een beroepsopleiding bezig zijn. We gaan ze interviewen. Vragen wat hun ervaringen in de praktijk zijn. Of ze het beroep waar voor ze gekozen hebben nog steeds leuk vinden enzovoorts. Maar eerst voeren we de afsluitende gesprekken met de drie stagiaires van dit sei zoen. Hopelijk hebben zij hun studie afgerond en hebben het diploma op zak.' Daarnaast blijft de huidige opzet ook gehandhaafd. 'De bedoe ling is om een zo breed mogelijk skala aan beroepen in onze wereld haven te laten zien.' Dit was de laatste publicatie van dit seizoen. We gaan met vakantie en zijn in de eerste week van september weer terug. Port of Rotterdam STADS^ JRADIOy 1 »2 Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. De KIEN!-getallen van zondag 25 juni 05 15 21 35 38 40 47 57 87 71 74 86 92 98 99 In de Postcode Loterij kunt u vele miljoenen gul dens aan prijzen winnen. Zoals de Postcode Jackpot die deze maand naar 3 miljoen gulden is gestegen! Pak daarom nu uw kans op de prijzen die elke maand getrokken worden! Stuur vandaag nog de bon in uit deze advertentie. Dan maakt u gelijk kans op de Postcode-Kanjer van minimaal 30,8 mil joen, élke week de Postcode-Straatprijs van 25.000 gulden per lot plus een BMW. En vele belprij- zen in het wekelijkse spel- programma. Dus laat uw kans niet voorbij gaan en stuur de bon vandaag nog op! Postcode Straatprijs 25.000,- PER LOT SPONSORBINGO 24 JUNI getal 1 t/m 22 31 41 24 25 45 06 20 18 05 14 42 40 07 23 38 39 Heeft a met deze getalles een volle kaart, dan wint n de ThuisBingo van 25.000,- De Nederlandse Sponsor Loterij steunt sport, cultuur en welzijn NEDERLANDSE Postcode Loterij Friends Kijk zondag 2 juli: 22.45 uur TROS TV2 en bel tot maandag 22.00 uur 0909 0055 <99 cpm) om kans te maken op een: Golden Tulip Oranjewoud arrangement NATIONALE LOTERIJ! Bon uitknippen en in een eoveiop (zonder postzegel) opsturen naar: 6 juli Winkelcentrum Vierplein Vlaardingen 8 t/m 16 juli Megafestatie Jaarbeurs Utrecht Meer informatie: getal 23 t/m 36 13 10.000,- 27 20,- 36 1.000.- 10 10- 32 100.- 09 /9,- 15 50,- 34 /8,- fll 40,- 03 17 30,- 16 21 25,- 33 /5<" Volkswagen Lup© 21.06.57-013 BINGO SURPRISE 1 JULI 2000 Toegangskaart Land van Ooit Meer informatie: www.sponsorloterij.nl Ledenservice 0900-300 1400 (35 cpm) De Sponsor Loterij steunt vele goede doelen op het gebied van sport, cultuur en welzijn. En u kan bijdragen aan deze steun die zo hard nodig is. Door de bon op deze pagina in te vullen helpt u rechtstreeks mee aan het goede werk van Humanitas, de vier Rijksmusea Jantje Beton en Stichting DOEN. Want van elk lot van tien gulden gaat zes gulden naar deze en andere goede doelen. Als deelnemer krijgt u bovendien gratis bingokaarten om iedere zaterdag avond om 19.00 uur bij RTL 4 mee te spelen met SponsorBingo. Zo maakt u elke week kans op vele Bingoprijzen! Iet Bijman Nederlandse Sponsor Loterij I Met deze lotnummers wil ik winnen: dag maand jaar Lot 1 Naam: Adres: Lot 2 Lot 3 Postcode: Plaats: NEDERLANDSE 26-1017 WERKEN in Wereldhaven Rotterdam door: ROGER HUYS Elke week een ander beroep in woord en beeld op woensdagavond tussen 21.30 en 22.00 uur bij Stads Radio Roterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant. Foto's: JANSSEN DE KIEVITH LUULlUi/di S-W' L\- Zó wordt u miljonair! v--v '"TojÉ". Bea Post Nationale Postcode Loterij 2771 NG in Boskoop met 2 winnende loten en voor 2771 NG 008 extra: een BMW! 00 O Sponsor mee en win! ik wil kans maker» op alfa prijzen in de Nationale Postcode Loterij, inclusief de Postcode Jackpot, de PostcodeStraat- prijzer» en de wekelijkse Kienprijzen. Hiermee steun ik 28 goede doeien. O 3 x 12,50 (drie lotnummers) 2x 12,50 (twee lotnummers) 1 x 12,50 (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder irtvuiien in bloklettersDeelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservtce, tel, 0900 - 300 1500 (35 apm). Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om eenmaal per maand de inleg voor de maandelijkse trekking en eenmaal per jaar voor de Extra Trekking van nevenstaande rekening af te schrijven. de heer mevrouw Naam: Adres: Postcode: Plaats: (Postlbank nummer: Bei mij bij een prijs j boven f 10.000,- Datum: Handtekening: 140.00.06 Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,1100 VM Amsterdam. De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer l.0.890/0098/831.5 d.d. 19/12/1997. i www.postcodeloterij.nl Ledenservice: 0900-300 1500 (35 cpm) Zetfouten voorbehouden 5 aatiaNHa&iHiiSttgaiitffifNan Sponsor mee en maak kans op een auto met 7 miljoen gulden! Zetfouten voorbehouden ik wil een auto met daarin 225.000 gulden of zelfs 1 miljoen winnen. En maak dan naast de prijzen in de maandelijkse trekkingen kans op tienduizenden Bingoprijzen! O de heer EU mevrouw 140.00.06 Voor elk lot worden drie cijfers toegevoegd aan de ingevulde geluksdag, ik machtig u hierbij tot wederopzegging voor elke maandelijkse trekking en de jaarlijkse Extra Trekking 10,- per lot van nevenstaande rekening af te schrijven. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, dat u op aanvraag hunt verkrijgen, tel. 0900-300 1400 (35 cpm). (Post)bank nummer: Bel mij bij een prijs boven 10.000,- tel: Geboortedatum: (dag-maand-jaar) I Datum: Handtekening: Bon opsturen (zonder postzegel) naar: Nederlandse Sponsor Loterij, Antwoordnummer 875, 1100 VG Amsterdam. De ioterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 730/0002/829 d.d. 19/12/1997.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 23