Gemeente Schiedam Informatie Gemeente Schiedam Lil tnforwLeev sp&cicd& Verbouwinkj e ICom naar de Stadswinkel WOENSDAG 5 JULI 2000 27-443 WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN "VERGUNNINGEN OP HOOFDLIJNEN' De Walvis is een unieke gelegenheid om te bowlen. Jong en oud treffen elkaar in een gezelligesportieve ambiance. Je speelt met je vriend of vriendinmet familie of... bijvoorbeeld "met de zaak". Je kan er ook gezellig barbecuen of gourmetten met wel 300 personen. Doe het ook eens! De kantoren van Sociale Zaken, Buro voor Werk en Scholing en het project Schuldhulpverlening zijn donderdag 6 juli vanaf 12.00 uur gesloten* ook op teletekst pag. 701-711 (achter het mozaïekkanaal). INVALIDENPARKEERPLAATS CONCEPT VERZOEK HOGERE GRENSWAARDE WET GELUIDHINDER VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO VRIJSTELLING EX ARTIKEL 18A WRO VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO PUBLICATIES GEMEENTE SC HI EDAM, WEEK 27WOENSDAG 5 JULI, 2000 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: .Stadserf" 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Milieudienst Rijnrn Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 25 mei 1999 is een aanvraag ontvangen van J. van Schaften Trucks B.V om een vergunning voor het veranderen van een bedrijf voor de import en export van trucks aan de Polderweg 74 te Schiedam. De verandering omvat onder andere het uitbreiden van de opslag van afgewerkte olie, het verharden van het buitenterrein en het overpompen van diesel (uit brandstoftanks van trucks) in de brandstoftank van de vorkheftruck. 2. Op 1 september 1999 is een aanvraag ontvangen van de heer H. Poot om een revisie vergunning voor een inrichting ten behoeve van de opslg en het sorteren van metaal- schroot aan de Polderwet 134 te Schiedam. De verandering omvat onder meer: - de bedrijfsloods is verwijderd; - de heftruck is vervangen door een mobiele kraan; - plaatsing van een containerkeet; - plaatsing van een overdekte opstelplaats voor zuurstof- en gasflessen. 3. Op 26 juli 1999 is een aanvraag ontvangen van de heer N.J.J. van der List om een ver gunning voor het oprichten en in werking hebben van een ambachtelijke inrichting voor (voorbereidende) werkzaamheden ten behoeve van scheepsrestauratie/scheepselektrotech- niek aan de Lange Haven 68b te Schiedam. Naar aanleiding van de ingekomen bedenkingen c.q. adviezen is de inhoud van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de tekst van de ontwerp-beschikking. Het betreft geluidvoorschriften en een voorschrift dat werkzaamheden op de openbare weg verbiedt. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 5 juli 2000 tot en met 15 augustus 2000 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel.: (010) 246 8402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschik king; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de desbetreffende ontwerp-beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer(OlO) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010)2468 402). Projectnummers: 99.21.02/99.35.03/99.30.03 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een ver gunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Bedrijven die beschikken over een bedrijfsintern milieuzorgsysteem en een milieuzorgpro gramma kunnen in aanmerking komen voor een zogenaamde "vergunning op hoofdlij nen" of "vergunning op maat". Bij het verlenen van zo'n vergunning wordt rekening gehouden met de mate waarin het bedrijf maatregelen heeft getroffen om de milieuaspec ten te integreren in de bedrijfsvoering. Juist vanwege die reeds door het bedrijf getroffen maatregelen hoeven een aantal zaken niet meer in detail in de vergunning te worden vast gelegd. Hierdoor ontstaat een "flexibele" vergunning waarbij kleine wijzigingen in de bedrijfsvoering van het bedrijf niet noodzakelijkerwijs tot een nieuwe vergunningprocedu re leiden. De hieronder genoemde bedrijven beschikken over zo'n bedrijfsintern milieuzorgsysteem en hebben daarmee geparticipeerd in het project "Vergunningen op Hoofdlijnen Schie dam" dat door de DCMR in samenwerking met de gemeente Schiedam is uitgevoerd. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning (op hoofdlijnen) op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 7 juli 1999 is een aanvraag ontvangen van A. de Jong B.V. voor een revisiever gunning voor een inrichting voor het bewerken van metaal aan de 's-Gravelandseweg 390 (hoek Neherstraat) te Schiedam. 2. Op 9 juli 1999 is een aanvraag ontvangen van Berendsen Textiel Services B.V., voorheen Neproma Textiel Services B.V. voor een revisievergunning voor een industrië le wasserij aan de 's-Gravelandseweg 250/hoek Spijkerstraat te Schiedam. 3. Op 6 juli 1999 is een aanvraag ontvangen van Coca-Cola Enterprises Nederland BV (CCÈ-NL) voor een revisievergunning voor een inrichting voor het produceren van Coca-Cola en andere frisdranken en het afvullen van flessen met frisdrank aan de 's-Gra- velandseweg 391 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 5 juli 2000 tot en met 15 augustus 2000 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoon nummer (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschik king; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Projectnummers: 99.27.02/99.27.01/99.27.08 U .itl mmwm\ A Nieuwe Haven 235 - 31 17 AB Schiedam. Telefoon (010) 426 84 62. Fax; (010) 427 18 33 E-mail: Bowling.Schiedam@inter.NL.net Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, op grond van een ingekomen verzoek, op 09-05-2000 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats ter hoogte van het pand Delflandseweg huisnummer 299, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken HV-BN-20. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belanghebbende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop het besluit aan verzoeker is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolge het bepaalde in de Wet geluidhinder bekend dat akoestisch onderzoek is uitgevoerd met betrekking tot de realisering van de woningen op het voormalige "HEMA-plein". Uit dit onderzoek is gebleken dat de voorkeursgrenswaarde die binnen de bouwlocatie krachtens de Wet geluidhinder geldt, door de geluidbelasting als gevolg van het wegverkeer wordt over schreden. Burgemeester en wethouders zijn voornemens Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land te verzoeken voor onderhavige locatie hogere grenswaarden vast te stellen. Het concept verzoek ligt vanaf donderdag 6 juli 2000 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel op het Stadskantoor, Stads erf 1 Gedurende deze termijn kan een ieder dit concept-verzoek inzien en hierover schriftelijk opmerkingen maken bij burgemeester en wethouders, t.a.v. de sectordirecteur VROM, post bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voorts zal op woensdag 26 juli 2000 om 9.00 uur in Lunchkamer I van het Stadskantoor een hoorzitting aangaande het concept-verzoek worden gehouden. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor het van realiseren van winkels, horecagelegenheden, kantoren, bedrijven en woningen op het voormalige HEMA-plein (Land van Belofte) en woningen aan de Boter- straat/Herenstraat. Het bouwplan is in strijd met de geldende bestemmingsplannen "Nieuwland" en "Binnen stad" en wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orcfening. Burgemeester en wethouders overwegen vrijstelling te verlenen, nadat van het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ont vangen. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe vanaf 6 juli 2000 gedurende 4 weken ter inza ge bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 Openingstijden: ma tot en met vrij 8.00 - 17.00 uur, do tot 20.00 uur. Gedurende voor noemde termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijk bedenkingen indienen bij her college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling kunnen bezwaren wor den ingediend bij de voornoemde balie. Warande 213 Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: - Het plaatsen van een kas in de achtertuin van Warande 213 (bp. Bebouwde Kom) Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikma king van het bepaalde in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe vanaf 6 juli gedurende twee weken voor eenie der ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf1 Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen tot het verlenen van een vergun ning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. Hooiland 5 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestem mingsplan is binnengekomen voor: - Het vergroten van de woning Hooiland 5 (bp Kethel-Oost, le partiële herziening) (rectificatie van de publicatie d.d. 28 juni 2000). - Het plaatsen van een Afval Apart Punt (AAP) op het perceel Delflandseweg ter hoogte van de le flat, nr. 340-560 (bp Nieuwland). De bouwplannen worden aangemerkt als verzoeken om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruik making van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent de bouwplannen ligt daartoe vanaf 6 juli 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stads kantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vergunning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk beden kingen indienen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 5