Grote verschillen in kwaliteit webwinkels Hoe ziek is ziek voor annuleringsverzekering? Ieder uur 34 Nederlanders in het buitenland beroofd Groeiende behoefte vakanties gehandicapten leidinggevende afdeling stekpluk (m/v) Internet spreekuur! kanker Fides Straathof SERRES EN DAKKAPELLEN RAMEN DEUREN KOZIJNEN BEL VOOR EEN VRIJBLIJVENDE OFFERTE: 078-6175646 Fietsen in Spanje? Helm kopen! (LEERLING) KLEURMAKER m/v i ook voor uw traditionele aanbouw 4 Route verkopers 4 Pioniers Fides Straathof B.V. heeft eeri wereldwijde reputatie op het gebied van stekproductie en -verkoop van chrfsanten, Kalanchoë, Impatiens New Guinea, Fortunia® en Dahlinova*. Markt gerichtheid, kwaliteits bewustzijn, flexibiliteit, servicegerichtheid en betrokkenheid zijn eigen schappen, die hoog aan geschreven staan bij Fides Straathof en bij de internationale groep van bedrijven waarvan Fides Straathof deel uitmaakt. Deze zomer zal blijken hoe de Spaanse autoriteiten met de helmplicht voor fietsers omgaan. De Spaanse fietsersbelangengroep Amies de la Bici verwacht niet dat toeristen zonder helm direct op de bon worden geslingerd. Het Spaanse parlement nam eind 1999 een wet aan die in fietserkringen grote beroering veroorzaakte. Fietsers moes ten voortaan buiten de bebouwde kom een helm op, kregen geen voorrang meer op kruisingen en mochten niet meer op belangrijkere provin ciale wegen rijden. In die laatste categorie vallen halve snelwegen waar een Nederlander zich niet op zou wagen. Spaanse fietsers vin den dat ze daar wel moeten kunnen rijden omdat sommige wegen vaak de enige verbin ding zijn. Die nieuwe fietswet moet nu in een verordening worden uitgewerkt. Pas dan blijkt of de soep heet gegeten wordt. Waarschijnlijk hoeven buiten landse fietsers zonder helm niet bang te zijn dat ze meteen bekeurd worden. De verkeerspolitie heeft instruc ties gekregen toeristen naar het dichtstbijzijnde adres waar helmen te koop zijn te sturen. Voor wat betreft het fietsver- bod: op belangrijkere provin ciale wegen kunnen lokale autoriteiten een uitzondering maken als er voor fietsers geen alternatieven zijn. De Spaanse fietserclub maakt van de discussie gebruik door meteen te pleiten voor een betere infrastructuur voor fiet sers. Advies Bouwaanvraag Bouwen b.v. HEMPEL COATINGS (NEDERLAND) B.V. HEMPEL COATINGS (NEDERLAND) B.V. T.a.v. de heer P. van der Vlies Postbus 258 3130 AG VLAARDINGEN Our Roots, Your Success. vergunning bouw afbouw ontwerp bouwaanvraag Is winkelen via het internet gemakkelijk of moet de consument zich eerst door een woud aan webpagina's ploegen? In de nieuwste editie heeft Computer Idee alle Nederlandse computer-webwinkels op een rij gezet en onderworpen aan een kwaliteitstest. Computer Idee onderzocht bij 27 Nederlandse computer-webwinkels het aanbod aan producten, de kwaliteit van de productinformatie, de doorzoekbaarheid van de webwinkel en de kwaliteit van e-mailaf- handeling. Een goede webwinkel heeft veel keus, laat afbeeldingen zien van haar producten, geeft duidelijke productomschrijvingen, is makkelijk te doorzoeken en geeft snel, vriendelijk en volledig ant woord op e-mailtjes. Uit de test van Computer Idee blijkt dat 29 procent van de computer webwinkels een onduidelijke omschrijving geeft van de aangeboden producten. In veel gevallen is er niet eens een foto van het product op de site geplaatst. Daarnaast blinken computer-webwinkels niet uit in overzichtelijkheid. In 37 procent van de webwinkels zal de bezoeker snel verdwalen. Opmerkelijk is dat 10 van de 24 onderzochte web winkels (met e-mail adres) niet binnen een week antwoordt op een offerteaanvraag via e-mail. Kortom, webwinkelen is voor de consu ment niet altijd eenvoudig. Vlak voordat Gert-Jan op vakantie zou gaan werd hij verkouden. Hoesten, niezen en doodmoe. Nee, nu in het vliegtuig stappen naar de Canarische Eilanden, daar had hij echt geen zin in. Gelukkig had Gert-Jan een annuleringsverzekering afgesloten. Zou hij z'n vakantie wel uitstellen. Alleen, wat blijkt? Hij belde de verzekeringsmaat schappij en kreeg te horen dat hij de annuleringskosten niet vergoed zou krijgen. Omdat hij niet ziek genoeg zou zijn. Nee, hij lag niet op sterven, maar was wel te ziek om op vakantie té gaan. Waar had hij dan een verzekering voor afgesloten? En premie voor betaald? Een geboekte reis kan altijd geannuleerd worden. Omdat men ziek is, bijvoorbeeld. Alleen, daar brengt dat reisbureau wel kosten voor in rekening. Hoe dichter men bij de datum van vertrek komt, hoe hoger die kosten. Vaak is het verstandig een annuleringsverzekering af te sluiten. Om te voorkomen dat men zelf voor die annuleringskosten op moet draaien. Maar, let op. Een annuleringsverzekering keert niet altijd uit. Wanneer de kosten vergoed worden, is terug te vinden in de polisvoorwaarden. Er moet een goede reden zijn om te annuleren: een ernstige acute ziekte, overlijden van een familielid, plotselinge werkeloosheid of juist een nieuwe baan. Als de relatie uitgaat of men heeft geen zin, is dat geen goede reden. Ook niet als men bang is voor aanslagen en er geldt geen negatief reisadvies. Wie te ziek is om op reis te gaan, dient dit dan altijd zo snel mogelijk aan het reisbureau en aan de maatschappij waarbij je de annulerings verzekering hebt afgesloten te melden. Voorkom dat de annulerings kosten onnodig oplopen, want dan kan men problemen krijgen met de verzekering. Zorg in elk geval dat er even bij de dokter langs wordt gegaan en dat er een medische verklaring aanwezig is waaruit blijkt dat de ziekte ernstig is. Blijft de verzekeringsmaatschappij toch vin den dat het niet ernstig genoeg is, en keert hij niet uit, vraag dan of de dokter contact opneemt met de medisch adviseur van de verzeke ringmaatschappij. Misschien kan hij of zij bemiddelen. Het is tot ongeveer één week voor vertrek mogelijk de reis over te doen aan iemand anders. Er moeten dan wel onkosten betaald wor den. Meer informatie bij de Consumentenbond, telefoon 070-44 45 45 of www.Consumentenbond.nl. levering montage door heel Nederland BEZOEK DE SHOWROOM De zomervakantie staat weer voor de deur. Werkstress maakt plaats voor vakantiekriebels en met de reisgids in de hand worden druk plannen gesmeed. Iedereen gaat uit van een zorgeloze vakantie, maar de praktijk wijst uit dat dit niet altijd opgaat. In 1999 is bijna één op de negen Nederlandse vakan tiegangers in aanraking gekomen met criminaliteit of heeft op andere wijze schade geleden. Onderzoeksbureau IPK International heeft voor American Express Travelers Cheques onderzoek gedaan onder 24 duizend Nederlanders die in 1999 voor kortere of lan gere periode naar het buitenland zijn gegaan. In totaal zijn er bijna twee mil joen incidenten voorgevallen, waarvan ruim 295 duizend gevallen van diefstal. Ieder uur worden 34 Nederlanders in het buitenland beroofd. Hierbij gaat het in veel gevallen om diefstal van contant geld, creditcards, PIN-passen, reischeques, identiteitspapieren en sieraden. Fraude in hotels, restaurants en autoverhuurbedrijven komt op de tweede plaats. Gerust gevoel Het opbergen van waardevolle spullen in een (hotel-)kluisje is altijd aan te raden, maar helaas De rollercoasters en andere attracties in pret- en vakantie parken lonken met schreeuwen de slogans naar de gunsten van de veeleisende recreant. Maar de wensen van gehandicapten wor den nogal eens uit het oog verlo ren. In de ruim dertig jaar dat de GON als belangenbehartiger voor lichamelijk gehandicapten in de regio Rijnmond vakanties voor deze doelgroep organiseert, constateert deze organisatie dan ook een toenemende druk op de mogelijkheden om een goede plek op te zoeken. Ton Redegeld coördineert het vakantieproject van GON. 'De bekende vakantieparken zijn slechts ten dele aangepast. Als je met een groep van veertig gehandicapten op pad wilt, met daarbij ook nog begeleiding, wordt de spoeling dun, zeker in de sfeer van meerdaagse arran gementen. Daarnaast wijzen verschillende onderzoeken uit dat gehandicapten gemiddeld dertig procent minder te beste den hebben dan anderen.' Het gevaar voor uitsluiting ligt der halve op de loer, meent Redegeld. 'Gesubsidieerd op vakantie, zoals de GON dat biedt, voorziet dus in een grote behoefte; even weg uit een omgeving waar de mogelijkhe den van sociale contacten niet schering en inslag zijn.' Het reizen met gehandicapten is een hele onderneming. 'Al te grote afstanden overbruggen is dus niet reëel. Aangepaste tou ringcars, dus ook geschikt voor rolstoelen, brengen de mensen naar hun bestemming. Ervaren begeleiders uit de eigen gelede ren, zowel medisch als recre atief, zorgen voor een ontspan nend programma. We zijn geen Cliniclowns, maar geloof maar dat we begeleidsters hebben die het in zich hebben om lekker te keten met de deelnemers. Alles met respect voor het medische plaatje van onze gasten.' Door de toenemende vergrijzing kent de GON vooral vakantie gangers boven de 60 jaar. Toch wil Redegeld graag een jongere doelgroep aanboren, 'maar op een of andere manier zijn die wat individualistischer inge steld. Hoezo, geen sociale con tacten, je maakt écht vrienden op zo'n vakantie.' Voor het seizoen 2001 staan rei zen naar het Overijsselse Lemele (voorseizoen) en Brabant (najaar) op het pro gramma. Wie meer wil weten kan bellen met Ton Redegeld, telefoon 0182-37 56 05, liefst na 19.00 uur. niet overal mogelijk. Bovendien zal men toch altijd een bepaalde hoeveelheid betaalmiddelen bij zich moeten dragen om de zaken die vakanties zo leuk maken, te betalen. Vaak betekent dit dat met veel contant geld over straat gegaan wordt. Walter J. van Tiel, Hoofd Marketing Europeesche Verzekeringen: 'Een vakantie moet vooral plezierig zijn. Om problemen te voorkomen, kan men het beste een goede reisver zekering afsluiten en daarnaast bedachtzaam met geld omsprin gen. Wij raden vakantiegangers aan zo min mogelijk contant geld op zak te hebben. Om toch de beschikking te hebben over voldoende geld en zo min moge lijk risico te lopen, adviseren wij verschillende betaalmiddelen zoals creditcards, PIN-pas en Travelers Cheques mee te nemen.' Erik Bieze, Area director Travelers Cheques van American Express: 'Met Travelers Cheques kan een hoop ellende worden voorkomen. Niets is erger dan in een vreemd land te staan, zonder een cent op zak. Het leven wordt dan plots klaps erg ingewikkeld, zeker als men de taal niet goed beheerst. Met de zekerheid binnen 24 uur na een diefstal de vakantie weer onbezorgd te kunnen hervatten, kan de dag dan toch nog met een gerust gevoel beëindigd wor den.' Risicospreiding American Express geeft aan dat het verstandig is het risico te spreiden. 'Zorg ervoor niet alle eieren in één mand te leggen. Laat de reispartners ook een deel van de betaalmiddelen bij zich dragen.' Nog een laatste tip van Bieze: 'Maak een kopie van pas poort, rijbewijs, passen en noteer hierop de telefoonnum mers waarmee een en ander geblokkeerd kan worden. Mocht er iets gebeuren, dan kunnen meteen alle instanties op de hoogte gesteld worden, zodat deze actie kunnen ondernemen.' DONDERDAG 13 JULI 2000 28-479 Op ons onderzoeksbedrijf in De Lier hebben wij plaats voor een bij de chrysantenstekproductie. KAF 0 E R L A N 0 S E I KANKERBESTRIjDING r kanker? Praat erover via Internet met (mede)patiënten, artsen en andere deskundigen De Neder- I landse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina I Fonds (KWF) probeert deze eigentijdse manier I van voorlichten uit. i.s.m. de AVRO I J maandagmiddag tussen 16.00 -17.00 uur op www.gezondsite.nl J De onderwerpen zijn: I 10 april: Beter Omgaan met kankerpatiën- j ten Tips voor familie en vrienden I 17 april: Risico's, onderzoek en behandeling I van kanker van het maagdarmstelsel 24 april: Speciaal voor ouderen met kan- I ker; o.a. kanker in combinatie met I andere ouderdomsziekten. I I 1 mei: Kanker en terug op het werk, ander I werk, waar kom je voor te staan? 8 mei: Vroege ontdekking en behandeling van prostaatkanker J 15 mei Geniet van de zon, maar bak het niet te bruin I Op www gezondsite nl vindt u meer informatie en kunt u van tevoren vragen :;iCfffy opgeven. Alle spreekuren zijn ff terug te vinden in het archief I1 HEMPEL COATINGS (NEDERLAND) B.V. maakt deel uit van het in 1915 in Denemarken gevestigde HEMPEL concern. HEMPEL is één van 's werelds grootste onaf hankelijke producenten van Marine en Protective coa tings. Verspreid over de gehele wereld heeft HEMPEL 27 fabrieken, 46 verkooppunten en meer dan 200 voor- raadpunten. Bedrijfsinformatie kunt u vinden op http://www.hempel.com Onze vestiging in Nederland, voorraadpunt voor de BENELUX, zoekt op korte termijn: De functie: Uw taken bestaan o.a. uit: Het op kleur maken van onze producten, met gebruik van automatische kleurmengmachines. Het ompakken van standaardproducten in andere verpakkingen. Voor deze functie geldt een opleiding op LBO/MBO-niveau. Enige ervaring wordt op prijs gesteld. Flexibele instelling. De (leerling) kleurmaker moet bereid zijn een opleiding voor kleurmaker te volgen. Uw schriftelijke sollicitatie verwachten wij binnen 2 weken in ons bezit te hebben. De functie Het is de taak van de leidinggevende op de afdeling stekpluk om een groep medewerksters te motiveren en stimuleren bij het plukken van chrysantenstekken. Daar kwaliteit bij ons in een hoog vaandel staat, behoort het uitvoeren van kwaliteitscontroles tot de taken. Daarnaast moeten lichte administratieve werkzaamheden verricht worden. De functie-eisen Voor deze functie zoeken wij een enthousiaste medewerk(st)er met: - affiniteit met de tuinbouw - leidinggevende capaciteiten - administratieve vaardigheden - een flexibele instelling. Het aanbod De geschikte kandidaat bieden wij: - een uitdagende en verantwoordelijke baan - een prettige werkomgeving - een goede beloning - goede secundaire arbeidsvoorwaarden. In principe betreft het een fulltime functie, maar ook parttimers kunnen solliciteren. Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met Thijs Vreugdenhil, telefoon (0174) 53 01 00. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Fides Straathof B.V., afdeling Personeelszaken, Postbus 26, 2678 ZG De Lier. In Dordrecht, Bessemerstraat 9 Industriegebied Dordt-west (langs A16) VRIESVERSE KWALITEITSPRODUCTEN DIREKT AAN HUIS Bofrost is de grootste diepvriesthuisdienst in Europa en actief in meer dan 70 landen. Meer dan 3 miljoen klanten kopen hun diepvriesproducten bij Bofrost. Voor onze vestiging in PIJNACKER zoeken wij op korte termijn Voor het bezoeken en werven van klanten. Voor deze functie zoeken wij vooral medewekers (m/v) met een middelbare opleiding, doorzettingsvermogen en verkoopervaring. Leeftijd van 19 tot 45 jaar en in het bezit van rijbewijs cat. B. Wij bieden: interne opleiding hfl. 3400,- bruto basis loon p.mnd. hoge provisie regeling Schriftelijke of telefonische reactie aan: Bofrost Holland c..v. Boezemweg 51a 2641 KG PIJNACKER 015 369 89 64 Eén op de negen vakantiegangers slachtoffer van criminaliteit Vriesverse kwaliteitsproducten direkt aan huis foto: LEUN1S VERLINDE

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9