Knutselen met afval Er is zon beloofd, dus óp naar de Rotterdamse pleinen en kaden Evenementen Agenda Route Straatparade zaterdag 29 juli 2000 29 - 1003 vMm*» Scrap is een winkel vol vreemde en ongebruikelijke afvalproducten van fabrieken. Achter in de winkel staat een grote knutseltafel waar kinde ren met die materialen mogen knutselen. Op 26 en 29 juli 2000 kun je tussen 11 en 17 uur aanschuiven. Kosten: fl. 7,50 per kind. Scrap, Voorhaven 39, Rotterdam, telefoon 010-4776688. Heb je zelf nog leuke tips voor in de Kidsgids, dan kun je bellen met de redactie Kidsgids Rotterdam, 010- 8909060. Gedurende het zomerseizoen, wanneer de meeste theaters gesloten zijn, zal in deze krant in plaats van een UIT-pagina een tweewekelijkse Evenementenpagina te vinden zijn. Op deze pagina wordt melding gemaakt van grote en kleinere festiviteiten die zich binnen de regio afspelen. Dus niet altijd meteen naast de deur maar wel binnen een redelijke reistijd. Want wie trekt er bij goed weer nou niet regelmatig op uit? In de weken dat deze pagina niet in de krant zit, wordt een speciale agenda geplaatst waarin zoveel mogelijk evenementen verkort worden aangekondigd. In de maanden juli en augustus is het Schouwburgplein één groot podium en aan de Boompjes kan deze zomer heerlijk gedronken en gege ten worden op de nieuwe pontonterrassen. Het Park bij de Euromast staat garant voor een fijne melange van verschillende culturen. Passanten, bezoe kers en bewoners worden op zondagmiddag verrast door straattheateracts, muziek, zang en diverse kinderactiviteiten. Beleef de Zomerzondagen mee in Rotterdam! Schouwburgplein Het Schouwburgplein zal op de zondagen veranderen in een podium, gevuld met terrassen. Ogen en oren zullen te kort schieten door de hoeveelheid aan activiteiten die er op één dag plaats zullen vinden. Tijdens een uitgebreid ontbijt/brunch, aan het eind van de ochtend, kunnen bezoekers genieten van klassie ke muziek. Twee maal per maand een 'sneak preview' van een Rotterdams gezelschap, afgewisseld door culturele pro jecten uit de Rotterdamse wij ken. Voor de kinderen is er een theatervoorstelling en poppen- muziek met Spaanse invloeden) en, en, en... kom, kijk en geniet! De harde feiten: Schouwburgplein, alle zondagen in juli en augustus Pontons aan de Boompjes, elke zondag tot en met 17 augustus. Het Park bij de Euromast, elke zondag tot en met 6 augustus Rotterdam Festivals zal deze zomer, in opdracht van de Gemeente Rotterdam, een start maken met het project Pleinenprogrammering. Dit pro ject maakt onderdeel uit van het gemeentelijk beleidsplan Attractieve Stad. Bij de ontwik keling van de programmering worden belanghebbende partijen zoals omwonenden, onderne mers en culturele instellingen nauw betrokken. Pleinenprogrammering heeft als doel om sfeer en levendigheid in het centrum van Rotterdam te brengen door op verschillende pleinen en parken kleinschalige culturele activiteiten te programmeren voor bewoners en bezoekers. Tevens vormt de culturele programmering een verbindend element tussen de groter opgezette Zomerfestivals die van mei tot en met septem ber worden georganiseerd. Extra shows Quidam(ll) Door de grote belangstelling voor Quidam de unieke show van Cirque du Soleil die op Izjuhin Rotterdam in première ging zijn er 11 extra shows toegevoegd aan het huidige speelschema. Kaarten zijn al in de verkoop De verrlenging loopt tot en met 10 augus- Het is de eerste keer dat Cirque du Soleil Rotterdam bezoekt. De Grand Chapiteau de grote witte tent waarin Quidam plaats vindt, staat op het parkeerterrein van Ahoy' Kaarten zijn verkrijgbaar via: - Ticket Service@: telefoon 0900-300 1250 Q m/W'nn3" maandag Em ^terdag van y. uu tot 21.UU uur - de grotere postkantoren, VW's en GWK- kantoren - Internet: www.cirguedusoleil.com. Aanvangstijden: Dinsdag t/m vrijdag: 20.00 uur Zaterdag: 16.00 en 20.00 uur Zondag: 13.00 en 17.00 uur Maandag geen voorstellingen Prijzen zijn vanaf fl. 54,- (voor kinderen tot 12 jaar) en vanaf fl. 64,- voor volwassenen. Het Rotterdamse Zomerpodium is dit jaar uitgebreid met nieuwe onderdelen als dancenights' op de zaterdagavonden en Noche Canbense.' S Vier zaterdagavonden zullen worden omge toverd tot bijzondere dansavonden met uit eenlopende muziekstijlen van de laatste 50 jaar. Verschillende Zuid-Hollandse bands geven live een overzicht van de thema's die varieren van Rock Roll tot R&B. Het pro gramma wordt gerealiseerd in samenwer king met de Zuid-Hollandse Popunie en Historisch Museum Rotterdam. Gedurende de laatste weken van 1 Z°merpodium is elke avond de 4 rlembioscoop te bezoeken in het K Museumpark. Op de Asfaltvlakte wordt in de openlucht een selectie films voor lief hebbers van allerlei genres op een groots scherm geprojecteerd. Cult en actie gaan samen met kwaliteit en variëteit Een namiddag met een Caribisch karakter valt te verwachten op 26 augustus. Dan laat een DJ m de Rozentuin zijn passende muziek horen en zullen er ook live optre dens zijn Als afsluiting draait er een Cubaanse film tijdens de Pleinbioscoop De dancenight van zaterdag 22 juli staat in het teken van soul disco. Het programma begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. 5 en 6 augustus Docks Freestyle Event onder meer Westblaak Rotterdam 12 augustus FFWD Heineken Danceparade, vanaf 12.00 (Boompjes) via cu otterdamse binnenstad naar de bchiehaven Lloydpier (16.00 uur). feètr1" aans'uitend gratis toegankelijk eind- 13 augustus Dag van de Romantische rITh AeJ,Park (bij de Euromast) Rotterdam. Afsluiting omstreeks 21.30 uur met Moonlight Concert door leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. su- Ir l/-m 1° au8ustus Rotterdam Straatfestival, diverse locaties Rotterdam Centrum. 18 t/m 27 augustus Rotterdam Zomerpodium Pleinbioscoop, Museumpark Rotterdam Rottentem' auêustus CHI0< Kralingse Bos augustus, Kinderuitmarkt Museumplein Rotterdam. Feestelijke presentatie van het culturele aan bod voor kinderen. 1 t/m 3 september Wereldhaven Festival diverse locaties Rotterdam. fees- ten'. Daarvoor moest ze in drie rondes - in tropische vrije tijdskleding, avondkleding en het kostuum voor het zomercarnaval - de jury overtuigen. Dat lukte, want de schone uit Boxtel werd door de kenners unaniem tot Koningin gekroond. 'Jadat was zeker een grote verrassing voor mij,' zegt Feijen. 'Zeker ook omdat ik tij dens de verkiezing het enige meisje met een Nederlandse achtergrond was. Dan is het toch wel heel leuk om Koningin te worden. Nee, er was helemaal geen gespannen sfeer tussen de meisjes onderling. Het was juist heel gezellig, we hebben met elkaar echt heel veel lol gehad. Het moeilijkste van de verkiezing vond ik trou wens het beantwoorden van vragen over mijn hob by's en het thema van onze groep: Queen of Fire and Nature. Waar een koningin aan moet voldoen? Nou, ze moet vooral haarzelf blijven. Ze moet er zin in heb ben, er voor gaan en er achter staan wat ze doet. Dat moet ze allemaal uitstralen.' Stralend middelpunt Ambities om ooit aan een dergelijke verkiezing mee te doen, heeft ze nooit gehad. 'Dit was de eerste keer. In eerste instantie had ik ook zoiets van 'is dit wel iets voor mij?'. Maar ik ben vorig jaar bij de verkie zing geweest en dat was zo leuk... Dus toen de leider van mijn groep Stims And Friends mij vroeg of ik het wilde probe ren, heb ik ja gezegd.' Monique Feijen ziet uit naar zaterdag 29 juli, de dag dat ze als stralend middelpunt het start schot voor Nederlands bekend ste carnavalsfestijn mag geven. 'Ik vind het een geweldige eer om vooraan te staan. Nee, zenuwachtig ben ik niet, alhoe wel ik wel op een verhoging zal staan en al die ogen me aankij ken. Maar ik heb er zin in. Bovendien ga ik later in het jaar ook nog als ambassadrice van het Zomercarnaval naar Curaqao, geweldig toch.' Over het leven na het Solero Zomercarnaval heeft ze nog niet direct nagedacht. 'Ik wil mis schien wel een fotoshoot doen. In overleg met de organisatie van het zomercarnaval ga ik kij ken wat ik nog meer kan. Maar het blijft dan wel meer een soort van hobby, iets voor erbij.' Koningin Feijen voert de parade aan in een opzienbarende jurk versierd met 500 lichtjes en 34.000 met de hand aangebrach te pailletten. Een creatie waar drie tot vier maanden aan is gewerkt. 'Ja, het is een heel mooi kostuum, alleen jammer datje die lampjes overdag waar schijnlijk niet zal zien.' Solero Zomercarnaval, vrijdag 28 juli warming up (van 19.00 tot 24.00 uur), zaterdag 29 juli Straatparade (vanaf 13.00 uur). kast. Tussen de terrassen zullen er veel straattheateracts met ver rassende optredens te zien zijn. Het Schouwburgplein, deze zomer het podium van de stad! Pontons aan de Boompjes De pontons aan de Boompjes zijn een nieuwe ontmoetings- en vertierplek. Omringt door water, tussen de Willems- en Erasmusbrug is de omgeving van de pontons fotogeniek. Het programma is voor iedereen. Een beetje cultuur en een beetje vermaak, een beetje deelnemen en een beetje voorstelling. Vliegers, bootjes, zwembadjes, een floating Cocktailbar en muziek van DJ's uit verschillen de genres maken een bezoek aan de pontons tot een heerlijke zon dagmiddag uit. Het Park bij de Euromast De Zomerzondagmiddagen beloven een belevenis te worden. Acht zondagen lang staat Het Park bol van de culturele activi teiten. Verhalenvertellers voor kinderen en volwassenen, mime- solo's en verrassingstochten door Het Park. Maar daar blijft het niet bijMuzikale optredens van Fapy Lafertin (zigeuner) jazz uit Roemenië, de Wereldband met hun multi-ins- trumentalisten. Het Ricciotti Ensemble (Surinaams repertoi re), Rachid Amazigh ensemble Zafer en Hasan (Arabische Voor de eerste keer in de geschie denis van het zomercarnaval voert volgende week zaterdag een Nederlandse koningin de bonte stoet aan. Monique Feijen is 21 jaar, secretaresse bij een makelaarskantoor in Boxtel en Koningin van Solero Zomercarnaval 2000. Begin juli werd Feijen in de Cruise Terminal aan de Wilhelminakade gekozen als blikvangster van het 'feest der I Het podium op het Churchillplem krijgt dit jaar i een muzikale face lift. Met muziek die meer is toegespitst op de leeftijdsgroep 15 tot 25 jaar. i Om die reden heeft de organisatie led M C i Langenbach aangetrokken die een Caribisch gerelateerd programma heeft samengesteld. Daarnaast verrijst er ook op de Coolsmgel een podium. De programma's zien er als volgt uit: Podium Churchillplein: 13 00 - 19.00 diverse DJ's 19.00 - 20.30 Brain S en Martino 20.30 - 22.00 Roog en Roos 22.00 - 24.00 Joost van Bellen en MC Vmme Podium Coolsingel: 13.00- 13.45 Young Cosje 14.15 -15.00 Masalsa 15.30 - 19.00 De Straatparade 19.00 - 20.00 Los Nemus del Paciftco 20.30 - 21.30 Orquesta Pegasaya l.ü.K. Rhythm Brass 22.00 - 24.00 Daniela Mercury 'Queen of Fire and Nature' voert Solero Zomercarnaval aan iw de regio foto's: Bas Czerwinski foto: FRANK HANSW1JK foto: LEUNIS VERLINDE

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 9