010-4. PRIJSTREFFER BESTOL IN DEZE KRANT Rotterdamse wint WK paprikahappen AÖV wil helderheid over 'snoepreisjes' Jeugd zoekt 't hogerop cUZwickrSfcer I oods Brommerdief na vlucht gepakt Met borrel op achter stuur Duikers halen baas en hond van Blokkendam Gerichte aanpak seksuele intimidatie, agressie, pesten, geweld en discriminatie De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S door Evelyn de Ruyter KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM DONDERDAG10 AUGUSTUS 2000 52e JAARGANG, Nr 32 TOTALE OPLAGE: Geluidshinder neemt verder toe Tafeltennissers riant onder nieuw dak Kijkje in de bijenstal HOEK VAN HOLLAND - Dui kers van de brandweer moesten dinsdagavond met een rubber boot een man ontzetten die al zwemmend op de zuidelijke blokkendam was beland. De man was zijn hond achterna ge gaan toen deze in het water was gesprongen en achter een zwaan aanzwom. De achtervolgde zwaan koos uit eindelijk het luchtruim, maar de hond was toen al een heel eind van de kant af. Zijn baas, een 38- jarige Rotterdammer, vreesde dat de grote chow chow met zijn zware vacht de terugtocht niet zou halen en ging te water om z'n trouwe viervoeter te helpen. Hij had zich echter verkeken op de temperatuur en de stroming van het water, uiteindelijk wist hij, met hond, de blokkendam te bereiken, maar de terugtocht durfde hij niet meer op eigen kracht aan. Mensen die de 'drenkeling' op de dam zagen zitten alarmeerden omstreeks half zeven de brand weer, die de reddingsactie als nog tot een goed einde wist te brengen. Nadat GGD-personeel de man had onderzocht, kon hij met zijn hond weer op huis aan. Ql Autocentrum Kroes De Rotterdamse Ilona Duller pakte zaterdag in Hoek van Holland het wereldkampioenschap paprika happen. Zij beschikte volgens de jury over de 'meest knapperige beet' van de circa 20 deelnemers die zich spontaan lieten strikken voor het unieke spektakel. Hoek van Holland beleefde een wereldprimeur met het idee van de kunstenaars Adri Huisman (Maasdijk) en Martin Pakvis (Hoek van Holland) om eens een wedstrijd paprika happen te organiseren. Een evenement dat kranten en tv-fotografen en verslaggevers vanuit het hele land naar de Koningin Emmaboulevard lokte. Twee leden van het kerkkoor uit Maasdijk zorgden een al even op merkelijke muzikale omlijsting van het paprika-happen. Zij zongen een vers gecomponeerd paprika-lied. SCHIEDAM - Het AOV van Schiedam wil openheid van zaken over de 'snoepreisjes' die de gemeentebestuurders in de afgelopen raadsperiode zijn aangeboden. Fractievoorzitter Catelijne Raap- horst-de Groot heeft het dagelijkse bestuur van de gemeente ver zocht volledige informatie te verstrekken over welke uitnodigingen burgemeester en wethouders, collectief of individueel, hebben ont vangen voor het bijwonen van bezoeken, excursies, reizen, semin ars/meetings sinds de beëdiging van de gemeenteraad in 1998. Het AOV wil alle bijzonderheden over de aanbiedingen, wil weten aan wie de uitnodigingen gericht waren en of ze aanvaard zijn. Ook de redenen voor het al dan niet ingaan op zo'n uitnodiging wil de ouderenpartij op tafel hebben. Daarnaast wordt geïnformeerd naar de kosten of consequenties die eventueel uit zo'n uitnodiging zijn voortgevloeid voor de gemeente. Als reden voor de vragen verwijst het AVO naar artikelen in Het Nieuwe Stadsblad en een dagblad over het door HBM Vastgoed aan het gemeentebestuur aangeboden 'snoepreisje' naar de we reldtentoonstelling, een aanbod dat veel raadsleden in het ver keerde keelgat schoot. Raaphorst schrijft: 'Wij verwachten dat door een zorgvuldige be antwoording van onze vraag, ook in het kader van de openbaarheid van bestuur, er een betere politieke en bestuurlijke band wordt ge weven, in openheid en vertrouwen, waardoor op zo spoedig moge lijke termijn veel onbehagen en twijfel kan worden weggenomen. In de wandelgangen wordt al verondersteld dat het college van b&w 'geen haast zal maken' met het opstellen van de door Raap horst gevraagde lijst van alle uitnodigingen met een precieze uitleg van het hoe en waarom. Zelf was Raaphorst, evenmin als SP-er Yo- rick Haan en Liesbeth Fluiter van Gemeentebelangen, niet uitge nodigd voor het snoepreisje naar de wereldtentoonstelling in Han nover, terwijl ze wel lid zijn van de commissie aan wie de uitnodi ging was geadresseerd. SCHIEDAM - De eigenaar van een bromfiets werd dinsdagmid dag, terwijl hij net een winkel aan de Ooievaarssteeg was inge lopen, door het alarm van zijn voertuig erop geattendeerd dat iemand aan zijn brommer zat. Toen hij naar buiten rende zag hij hoe een man er vandoor ging op zijn bromfiets in gezelschap van een andere man op een brommer. Het slachtoffer, een 18-jarige Rotterdammer, zette de achter volging in en zag de dieven even later op de Burgemeester van Haarenlaan op één brommer rij den. Hij slaagde erin de man die er op zijn voertuig vandoor was ge gaan, een 25-jarige Hagenees, aan te houden. Hij droeg de man over aan de politie. De Hagenees verklaarde dat hij de gestolen brommer had achtergelaten op de MCM de Grootstraat. De gepakte dief werd ingesloten, naar de andere man wordt een nader onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - De politie zette maandagnacht rond half twee op het Broersvest de auto van een 50-jarige Schiedammer aan de kant. De man bleek bij de blaasproef onder invloed van alcohol te ver keren 115 promille). Hij kreeg een proces verbaal en moet zich binnenkort voor de politierech ter verantwoorden. De politie hield vrijdagnacht op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan een 26-jarige Schie dammer aan wegens rijden on der invloed. Omdat de man weigerde mee te werken aan een ademanalyse werd zijn rijbewijs ingevorderd. Vrijdagochtend werd bij een controle op de Talmalaan de au to van een 22-jarige Schiedamse van de weg gehaald. De auto bleek niet verzekerd te zijn, de bestuurster was niet in het bezit van een geldig rijbe wijs. Haar auto werd in beslag geno men. SCHIEDAM - Schiedam speelt landelijk gezien een voortrekkersrol met het project 'veilige school'. On langs stelden burgemeester en wethouders het draai boek vast dat in het open baar onderwijs gehanteerd wordt bij meldingen van seksuele intimidatie, agres sie, pesten, geweld en dis criminatie. Een 'handboek bij calamiteiten' dat de af ronding vormt van een veelomvattend project dat erop gericht is om kinderen die met dergelijke proble men kampen tijdig te sig naleren, op te vangen en zo nodig door te sturen naar bijvoorbeeld schoolarts of Riagg. Maar de 'veilige school' omvat meer dan alleen het stroomlijnen van communicatie en hulptrajec ten, benadrukt drs. Diana Star mans van de dienst educatie Schiedam. 'We zijn er vooral op uit om een veilige en prettige sfeer te creëren binnen de Schie damse openbare scholen.' Die scholen gaan na de vakantie aan de slag om gedragsregels op te stellen. 'Ook dat is nieuw in het onderwijs', meldt Starmans. 'Er zijn al een aantal algemene regels vastgesteld, maar de situ atie is niet overal gelijk, daarom moeten de scholen nu ook hun eigen gedragsregels opstellen. Zodat voor iedereen duidelijk is wat mag en wat niet.' Met name binnen de onderwij s- teams heerst behoefte aan duide lijkheid na alarmerende berich- ten over excessen als sekskel- ders onder scholen en misbruik van kinderen. Starmans ver klaart: 'Er is landelijk een enor me hetze geweest na diverse aanklachten. Leerkrachten dur ven amper meer een arm om de schouders van een kind te leg gen. Daarom is het belangrijk dat duidelijk wordt waar de grenzen liggen, wat wel mag en wat niet. Als er regels zijn kun je elkaar daar ook bp aanspreken.' Op alle scholen voor openbaar onderwijs in Schiedam worden al een tijdlang 'pestprogram- ma's' afgewerkt en er zijn schoolcontactpersonen aange steld die speciaal zijn opgeleid in het signaleren van problemen. Dat is nodig want leerlingen ver bergen vaak, uit schaamte, hun problemen. 'Die zijn ook niet al tijd direct duidelijk, ze sluipen er soms in. Met name seksuele inti midatie is zo'n sluipend traject, soms begint het met pesten en eindigt met seksuele intimida tie.' Hoge score Schiedam scoort landelijk ge zien opmerkelijk hoog wat het aantal openbare scholen betreft. De stad telt 17 scholen voor openbaar onderwijs met in totaal zo'n 5600 leerlingen, 13 basis scholen en 4 voor voortgezet on derwijs. 'Ons marktaandeel openbare basisscholen is 52%, normaal is een derde deel. Dat zegt wel iets over de kwaliteit van onze scholen', meldt Star mans niet zonder trots. Haar woorden worden gestaafd door de uitkomsten van een onder zoek van de schoolinspectie, die onlangs een uitstekend rapport cijfer toekende aan twee Schie damse openbare basisscholen. Het is overigens niet alles rozen geur en maneschijn. Ook in Schiedam is het verschijnsel 'zwarte scholen' niet onbekend. 'Maar wij zien dat niet echt als een probleem', zegt Starmans. Wij hebben in het verleden wel geprobeerd bij te sturen als zo'n situatie dreigde te ontstaan, maar dat hebben we losgelaten. De schoolkeuze is een vrije keus van ouders, dat willen wij re specteren. Het is belangrijk dat er kwalitatief goede scholen zijn. Dat is ons streven.' Met name wijken als Nieuwland en Oost tellen de nodige achters- tandscholen. 'Leerlingen kam pen met een taalachterstand, dat zijn echt niet alleen 'zwarte' maar zeker ook 'witte' leerlin gen. Daar is veel aandacht voor, die taalachterstand proberen we te ondervangen met onder ande re een peutertraject. Er is zowel voorschoolse als naschoolse op vang. Sinds kort organiseren we ook taalcursussen voor ouders, daar is heel veel animo voor.' Schiedam voert dezer dagen, in navolging van Rotterdam, ook de 'Brede school' in, met name in de wijken die met zware ach terstandsituaties te kampen heb ben. 'Vijf scholen hebben daar voor inmiddels plannen inge diend, volgend jaar willen we die opzet verder uitbreiden naar an dere scholen.' Geen 4-daagse De door de rechtbank recentelijk goedgekeurde 4-daagse school week bij zware onderbezetting van het onderwij steam, is in Schiedam niet aan de orde, ver zekert Starmans. 'Wij hebben geen reguliere vacatures en ge lukkig een relatief laag ziekte verzuim. Alleen de vervanging is de laatste jaren nogal terugge lopen. Bij een griepgolf moet er ook weieens een klas gecombi neerd worden of een groep naar huis gestuurd worden. Maar we hebben op dat gebied geen echt probleem. We hebben gelukkig heel gemotiveerde teams!' Hoek-computerburo FLORIS II De wijkjeugd van Nieuwland zocht het begin deze week ho gerop. Vanaf de Vlaar- dingerdtjk lieten de kinderen dinsdagmiddag een serie kleurige vliegers op. Geen vliegers die ze kant en klaar in de winkel gekocht hadden. Nee, de jonge luchtverkenners gingen massaal, en sommigen een beetje nerveus, de pronkstukken uittesten die ze een dag eerder eigenhandig hadden gemaakt in wijkcentrum De Erker, Het was een heel geplak en gefrie mel om van flinterdunne latjes en dat gladde papier iets in mekaar te zetten dat op een beetje wind de lucht in zou willen zweven. Maar dankzij het technisch inzicht van de begeleiders slaagden zij daar toch wonderwel in. Het luchtruim oogde dinsdag dus boven Schiedam als een regenboog toen de trotse vliegeraars daar het product van hun arbeid de lucht in stuurden. Schoolrugzak met organizer en diverse opbergvakken 39:95 Geldig t/m 12 aug. 2000 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); op hel Zuiderterros van W.C. Zuidplein; Alexandrium D (f/o W.C Oosterhof). HOOGVLIET: Binnenban 192 SPUKENISSE: Stadhuispassage 2 VIAARDINGEN: Hoogstraat 219 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 OUD-BEUERLAND: Oostdijk 45 49 Op on/.e lieneial'deliiiLi! Nieuwe Stadsblad Elektraweg 2E 3144 CB Maassluis telefoon: 010-5911455. Schiedam landelijk aan kop met project 'veilige school' Diana Starmans: De scholen gaan gedragsregels opstellen foto: HANS KEIJZER In beuken. Afmeting H/B/D: ca. 138x74x84 cm. Meeneemprijs! Van 299,- voor JL RONALD STAM foto: RONALD STAM Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel. tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39. t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1