Operatie Lichtmatroos Evenementen Agenda in de regio Drie dagen gratis vuurspuwers, poppenspelers, clowns, goochelaars, acrobaten, breakdancers en muzikanten Andre Williams De 23e editie van Waterpop! Lucky Strike Comedy Night Kick-off tweede helft Comedy Night Tour in Rotown Rotterdams Straatfestival 2000: 33 - 1003 mmm Gedurende het zomerseizoen, wanneer de meeste theaters gesloten zijn, zal in deze krant in plaats van een UlT-pagina een tweewekelijkse Evenementenpagina te vinden zijn. Op deze pagina wordt melding gemaakt van grote en kleinere festiviteiten die zich binnen de regio afspelen. Dus niet altijd meteen naast de deur maar wel binnen een redelijke reistijd. Want wie trekt er bij goed weer nou niet regelmatig op uit? In de weken dat deze pagina niet in de krant zit, wordt een speciale agenda geplaatst waarin zoveel mogelijk evenementen verkort worden aangekondigd. Haal op zondag 20 augustus 2000 tussen 12 en 16.30 uur je matrozendiploma in het Maritiem Buitenmuseum, inclusief zeemansborrel en tatoeage. Voor kinderen tus sen 6 en 12 jaar. Wel van tevoren reserveren. Kosten f 7,50. Elke woensdag vertelt een zeebonk spannende ver halen. Kosten: f 5,- Maritiem Buitenmuseum, Leuvehaven 50-72, Rotterdam, telefoon 010- 4048072 Heb je zelf nog leuke tips voor in de Kidsgids, dan kun je bellen met de redactie Kidsgids Rotterdam 010- 8909060. tische animaties. Verschillende personaages van insecten staan aan het begin der tijden en moe ten alles in een flits ontdekken. De wereldvreemde wezens, met menselijke karaktereigenschap pen, communiceren non-verbaal en geestig. Leopard Man (Australië) Een kouwe kikker. Het maakt niet uit wat hij doet, met het publiek spelen of ongelooflijke trucjes uithalenm hij kan alles. Meer dan een gemiddelde jong leur, besluit hij met een indruk wekkende finale bovenop een vier meter hoge paal. Marco Carolei (Italië) Een maestro met een koffer! Deze klassieke clown beheerst de kunst van het straattheater als geen ander. Met zijn lichaam staal, een paar attributen en improvisatie met zijn omgeving, krijgt hij iedereen aan het lachen. Miss Take (Canada) Een dynamische kleine vrouw die samen met een grote mario net, "Mr. Easy", als partner, een hele belevenis meemaakt. Een theatrale act vol jongleren en goochelen en een swingende dansfinale. Nick Nicholas (Nieuw Zeeland) Een slimme nar die al vroeg zijn roeping volgde. Op vijftienjarige leeftijd was zijn goochelact al een van de populairste nummers op Londen's Covent Garden. Een krachtige combinatie van verwarrende illusies, een razendsnelle tong en een scherp gevoel voor humor, boeit ieder een van begin tot eind. Pat Maher (Canada) Een echte fietsgek. Het maakt niet uit of hij op het kleinste fietsje van Rotterdam rijdt of ongelooflijke trucs uithaalt op zijn mountainbike, je blijft vol bewondering kijken. Pneumatisch Dans Trio (Nederland) Zeg nooit dat je een nummer kent, voordat je het door dit Rotterdams trio hebt horen spe len. Strak en begeerlijk in hun glamoureuze showpakken bla zen zij bekende top 40 hits een nieuw leven in. Hun keiharde eenvoud (zingen, slaan en bla zen) beukt elke weerstand kapot! Shirlee Sunflower (Australië) De winnares van de GOUDEN STRAATKEI 1999 is terug met Mr. Rhyth, the Black Godgather heeft heel wat op zijn kerfstok. In de jaren vijftig en zestig nam hij als Detroit R'n'B zan ger op zoor o.a. de legendari sche labels Fortuna en Chess en was hij ondermeer produ cer van marvin Gaye en The Temptations. Ettelijke jaren geleden door trashartiesten als The Gories, Jon spencer en The Cramps weer uit de goot gevist. Op eerdere Europese tournees toonde Andre Williams zich een viespeuk en 'bad mother fucker', maar bovenal een geweldig performer met onte genzeglijk zeer veel stijl. Dinsdag 22 augustus Nighttown Basement 10, exclusief lidmaatschap haar hilarische zoektocht naar de ware liefde. Met behulp van mogelijke kandidaten is haar acrobatiek onweerstaanbaar met als absolute hoogtepunt een "dodensprong" van twee meter in een emmer water. Vrijdag 18 augustus: Manege Kralingse Bos: diverse aanvangstijden 53e C.H.I.O. Het officieel Internationaal Concours Hippique zal bijzondere shownummers presenteren naast de Internationale Spring- en Dressuurwedstrijden. Conradstraat Rotterdam: 07.30 tot 12.45: Bloemenveiling Holland in Naaldwijk. Ontmoeting met een gids van Industrieel Toerisme en vertrek per tou ringcar vanaf Conradstraat. Rondleiding angs de verschillende veilingactiviteiten, 10.30 u. vertrek naar bloemen- of planten- kweker. Bezoek aan kas/kweker, 11 45 u Rnnl,terUgnVla h6t B"wegencircuit naar Rotterdam. De tour vindt doorgang bij aan melding van minimaal 25 personen. Fl. Maritiem Museum Rotterdam: 10.00 tot 13 30: Haven achter de schermen. Ontvangs bij receptie door een gids van ndustriee Toerisme. Bezoek aan tentoon- telling Wereldhaven/Havenwereld. 11 00 vertrek per touringcar voor een kijkje ach- er de schermen in het havengebied met rondrit via Erasmusbrug, Kop van Zuid, Maaswaal- en Eemshavengebied, Stormvloedkering Rozenburg. De tour vindt doorgang bij aanmelding van mini maal 50 personen. Fl. 37,50 Zaterdag 19 augustus: De Doelen, div. zalen: 23.00 Cool Summer Nights. Dance-event Irancessessions m.m.v. DJ's Yves de Ruyter, Jurgen, Des Mitchel (UK), Tom Harding (UK), Marco-V e.v.a. Zie ook www.sessions.nl. Avondkassa fl. 60 -■ voor verkoop fl. 47,50 Muziek Theatercafé Mach: 21 00 Vestingdagen Hellevoetsluis. Disco dance classics, d.j. Manuel. Gratis Kinderboerderij de Kooi, Rotterdam. Join g d j e r k e u r j n Kleind.ersportveremgmg 'Onderling belangJaarlijkse Jongkeuring. Konijnen, ippen en cavia's zullen door keurmeesters' worden beoordeeld op hun uiterlijk. Museumpark: Pink Party. Dit jaar de tweede Pink Party voor Gay Rotterdam Het programma zal bestaan uit muziekop- tredens, DJ s en een gay-movie. Zondag 20 augustus: Emma Boulevard, Hoek van Holland. Zondagkinderevenement. Evenement op fiK?n!n.g'n Emmaboulevard, doorgang afhankelijk van het weer. Info: Stichting M 0080'e H°ek V3n Holland' tel- 0174" Museumpark, Rotterdam. Rotterdam Zomerpodium. Elke zondagmiddag muziek en dans in de Rozentuin achter Museum Boymans Van Beuningen. De middagen gaan van start met een speci aal kinderprogramma, gevolgd door een zomers muziek- of theaterprogramma voor volwassenen. Gratis ^snnUub!Jr!.p,-ein' Rotterdam: 12.00- Het p,e"i als Podium. Een pro gramma dat is afgestemd op jong en oud zullen'V0^ Kk W3t Wils' De Pro8ramma's zul en steeds beginnen met een koffiecon cert, gevolgd door kindertheater of voor gingen voor kinderen, fragmenten uit Rotterdamse theater- en dansvoorstellingen en eindigen met een muziekvoorstelling Oazz, blues, klezmer en het levenslied) Dinsdag 22 augustus: lfinnA?|C!!eyUUrin!titUUt' Rotterdam. nn° t Masterclass en presentatie. Docenten. Riken Yamamoto en Yushi Ru- v en de JaPanse architectuur valt Riken Yamamoto op door zijn sociale bewo genheid en de manier waarop dit in de architectuur tot uiting komt. Een thema dat niet alleen in Japan relevant is, maar ook mondiaal van belang is Yamamoto probeert vanuit een sociale ana lyse tot nieuwe plattegronden te komen Het ABC Zaterdag 19 augustus 2000, 13.00 - 23.00 uur, Hofpark, Wateringen, Toegang gratis. Programma 13.00-13.45 Wallrus (Winnaar Waterproof 2000) 13.45-14.30 Racoon 14.30-15.15 Zea 15.15-16.00 Krang 16.00-16.50 Novastar 16.50-17.45 Within Temptation 17.50-18.40 Green Lizard 18.45-19.40 Krezip 19.45-20.40 Arid 20.45-21.45 Dilana Smith 21.50-22.50 Project 2000 Presentatie Pierre Wind, Theateracts: Teater Exces (België), Theater van de Verloren Tijd, Babette de Majorette, Juvenal. Kinder- en nevenactiviteiten: Springkussen, zandbak, teken- kraam en schminkho'ek, Festivalmarkt en Vuurwerk. Publieksinformatie ook op Internet: http/www. waterpopnl Na een zomerstop in de Lucky Strike Comedy Night wordt vanaf dinsdag 22 augustus opnieuw het woord gegeven aan een selectie (inter)nationale stand-up comedians. In het Rotterdamse Rotown vindt de aftap plaats voor de tweede helft van de Lucky Strike Comedy Night met optredens van Bob Maclaren (NZL), Godfrey (USA), Tony Woods (USA), Wali Collins (USA) en Master of Ceremonies Arie Koomen (NL). De Lucky Strike Comedy Night is een initiatief van de Stichting Lucky Strike Special Events in samenwerking met Comedy Café Amsterdam en A Night Of Comedy (a division of Mojo Concerts). Dankzij deze unieke samenwerking is het mogelijk om onder meer "New Zealand Funniest Face Award" winnaar Bob Maclaren en de absolute topper van de New Yorkse underground scene, Tony Woods, in Nederland te zien. Beide zijn bekend van het goed bekeken tv programma "The Comedy Factory" van de NPS. Stand-up comedy; het concept is duidelijk: vier artiesten en een presentator, maar wat er gaat gebeuren weet niemand. Ook de artiesten niet. Bovendien ligt het aan de bezoekers zelf. Het begint al met de plek waar zij gaan zitten. Nemen ze vooraan plaats dan spelen ze eigenlijk mee en hebben ze een hele ande re avond dan de mensen die ach terin zitten. Die zijn op dat moment toeschouwer. De Lucky Strike Comedy Night is te zien op 22 augustus, 8 november en 12 december in het Rotterdamse Rotown. Adam Fields (Engeland) Een klassiek en perfect lopende animator komt dit jaar naar Rotterdam met twee nummers. Op zijn stelten is hij, met veel slapstick, Hooray Henry, een welgestelde Engelsman. Op de grond loopt hij met zijn koffer vol verrassingen door de straten, klaar om te improviseren met alles dat hij tegenkomt. Andy Zap (Australië) Een duizendpoot onder de straatartiesten komt terug met een show vol dans, mime en improvisatie. Met een subtiel gevoel voor humor en een warme persoonlijkheid is zijn act een genot voor allen. De ballonnenbaron (Nederland) De Nederlandse kampioen bal- lonmodeleren vertoont zijn kun sten. Zijn meer dan veertig bin nenzakken herbergen een com plete dierentuin en dat zorgt ervoor dat nooit twee keer het zelfde dier wordt gemaakt. Het blijft spannend en zeker verras send. Barto (Belgie) Een komische, sympathieke, dwaas die zijn publiek betovert met zijn adembenemende creatie als slangenmens. Een vakman pur sang met een act vol techni sche stunts. Bomba Brothers (Nederland) Een show vol macho's, pittige erotiek en krachtige mannelijk heid. Twee acrobaten rijden onder snoeiharde muziek op hele kleine motortjes. Veel span ning, bonkende harten, gewaag de acrobatiek en de geur van zweet. Circus Rotjeknor (Nederland) Rotterdam's eigen jeugdcircus stelt elk kind, jong of oud, in staat om kennis te maken met veel van de circustechnieken die de straatartiest gebruikt. Een prima kans dus om even te leren jongleren, eenwielrijden, acro batieken en meer. Cobble Comedy (Engeland) Zij is danseres en goochelaar, hij jongleur en komiek. Samen wil len zij een variétéduo vormen. Maar alles raakt in de war door hun gebruik van messen, zwe pen, bloemen, zeepbellen en het publiek. Dirk Scheele en Peter (Nederland) Bekend van het Kindernetprogramma "Guppie", nemen Dirk en Peter de kinderen mee naar een liedjesspeeltuin waarin allerlei dingen gebeuren. Zij ontmoeten o.a. een geluiden tovenaar, een slaperige aap en nog veel meer. Ingetogen en opzwepend! Flyin' Bob Palmer Canada Van het balanceren met een bril tot een bijna catastrofistische finale op het slappe koord, daagt Flyin' Bob de zwaartekracht op een verrassende en komische manier constant uit. Een menta le acrobaat die gebruik maakt van alles dat langs komt. Gazzo (Engeland) Zonder Twijfel is Gazzo een van de meest bekende straatgooche laars ter wereld. Niet alleen van wege zijn perfecte beheersing van de techniek maar vooral dankzij zijn komische en sponta ne presentatie houdt hij iedereen in zijn greep. Hector Protector "Genie Genetic" (Frankrijk) Twee wezens, half mens, half dier, laten ons zien wat de gevol gen kunnen zijn van genetische manipulatie. Achtergelaten door hun schepper, dwalen zij door de stad en geven geimproviseerde concerten met muziek en gelui den. Jade (Nederland) Jade brengt absurde en surrealis- Het Rotterdams Straatfestival 2000 belooft wederom een festiviteit van allure te worden. Op vrij dag 18, zaterdag 19 en zon dag 20 Augustus zal een keur aan internationale artiesten het tegen elkaar opnemen in de strijd om De Gouden Straatkei. Poppenspelers, muzikanten, goochelaars, breakdancers, clowns en acrobaten zullen op diverse locaties - door het centrum van de stad verspreid - gratis hun kun sten vertonen aan het pas serend publiek. Blijven staan mag, aanmoedigen ook en zelfs meedoen kan tot de mogelijkheden beho ren. Alle deelnemers uitgebreid voorstellen is op deze plaats vrijwel ondoenlijk maar hierna volgen in kort bestek - in alfabe tische volgorde de pro's en mogelijk zelfs contra's van alle deelnemers. Op het bijgeplaatste kaartje is te zien wie waar en wanneer optreedt. Enge buren: winnaars van een vorige editie foto: JANSSEN DE KIEVITH Foto: Kira Groos Foto: Janssen De Kievith Wallrus foto: LEUNIS VERLINDE

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 15