Circus Malford doet regio aan op millenniumtour Twee werknemers Verolme verongelukt TO SCHOOL! «kZwWcrSter STRALU MA IN KRANT Jongetje aangereden iiii Politie plukt inbreker uit tram Met rijverbod toch achter stuur Gewond bij aanrijding loods Man steelt fiets uit rijwielzaak Snelkraak met gestolen auto Bob Langendam Drie generaties vieren Tractor ramt auto K van, der Ree r-fa, f trs/Y DONDERDAG 17 AUGUSTUS 2000, JAARGANG 52 Nr. 33 7500 M2 MEUBELEN EN VERLICHTING VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: HNS Schiedamse op de bres voor de schildpad Schiedam heeft eerste ethiopisch restaurant in regio Excelsior en DRGS in finale voor kampioenschap SCHIEDAM - Een man stal maandagmiddag brutaalweg een fiets uit een rijwielhandel aan de Borodinlaan. De man liep de ;zaak in, pakte de fiets en ging ermee vandoor in de richting van de Churchillweg. De politie is op zoek naar de dief. Een al even brutale straatrover ging er zater dagmiddag vandoor met een gloednieuwe snorfiets die voor de fietsenhandel aan de Kamer- lingh Onneslaan stond. Een per soneelslid van de winkel was be zig de fietsen naar binnen te brengen, toen de onbekende man kwam aanfietsen, zijn fiets neer gooide, op de snorfiets sprong en er vandoor ging in de richting van het Stationsplein. Hij ver dween spoorloos. SCHIEDAM - De 48-jarige Rotterdammer die maandag nacht werd betrapt in een op de Parallelweg in Schiedam gesto len auto, wordt ervan verdacht met die auto een snelkraak te hebben gepleegd in den Haag. De man is overgedragen aan de politie van Haaglanden. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur 0 Autocentrum Kroes VERSACE K&JfufionL tl DKMARS PlGl'ET CORUM tfbuiJPuoü PHILIPPE CI1ARRIO L. •et was een feest van drie en soms zelfs van vier generaties dat gis termiddag werd ge- .vierd in de Havenzaal van wooncentrum Frankeland. De bewoners hadden hun kleinkinde ren en achterkleinkinderen uitge nodigd voor een gezellige middag, waarbij de immer actieve recre atieclub van Frankeland zorgde voor smakelijke poffertjes en het optreden van een vrolijke clown.Dat was lachen geblazen voor jong en oud, die in opperbes te stemming de familiebanden weer eens even aanhaalden. Frankeland organiseert met enige regelmaat een feestje waarbij ook de nazaten van de bewoners be trokken worden. Daarnaast is er voor de senioren wekelijks van al les te beleven. Zondag komt het duo Bakker Metaal optreden, woensdag staat er een draaiorgel bij de Havenzaal, de zondag daar na treden The Oldtimers op en ver volgens staat een boottocht op het programma. SCHIEDAM - Een 8-jarig jon getje uit Schiedam raakte maan dagavond ernstig gewond toen hij op de P.J. Troelstraweg werd aangereden door een personen auto. Het ventje stak plotseling de weg over en werd geschept door een auto die bestuurd werd door een 21-jarige Schiedammer. Het ernstig gewonde kind werd met spoedtransport van de GGD overgebracht naar het Dijkzigt- ziekenhuis. De technische ongevallendienst stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Op de kruising van de Schoolstraat en de Nieu we Haven botste dinsdagochtend een tractor op een auto. De aan rijding ontstond doordat de be stuurder van de tractor, een 17- jarige Leidschendammer, ver zuimde voorrang te verlenen aan de 44-jarige automobilist uit Schiedam. Er vielen geen ge wonden. door Look J. Boden WATERWEG - Drie uur in de nacht. De buurman is wakker en heeft voorlopig even genoeg van de voortdu rende stilte. Hij besluit zijn stereo-installatie aan te zet ten en de volumeknop voluit open te draaien. Zijn omwo nenden intussen klagen steen en been. Rustig slapen is er niet meer bij, en de kans dat hij er mee ophoudt is voorlopig nog niet aanwe zig. Dan maar de politie bel len. Wanneer deze echter een half uur later op de plek arriveert, is het leed al gele den. De agenten in kwestie krijgen het nodige te verdu ren. 'Konden jullie niet eer der komen?' wordt hen dik wijls gevraagd. Maar hoe vervelend dat ook mag zijn, het antwoord daarop luidt in heel veel gevallen ronduit 'Nee'. Sinds lange tijd is de kreet de horen dat er maar eens meer 'blauw' op straat mag komen. De oorzaak hiervan is enerzijds gelegen in het trietse lot van Meindert Tjoelker, Daniel van Cotthem en het Schiedamse meisje Nienke, die een versterkt gevoel van onveiligheid aan de burger meegeven. Anderzijds wordt de kreet gevoed door de ervaring, dat de politie niet ogenblikkelijk en op elk gewenst moment naar een plek des on- heils komt om de boel te sussen. Hoewel de nood soms hoog is, blijkt het niet altijd mogelijk op elke melding even snel af te gaan. Dit heeft tot gevolg dat binnenkomende meldingen wor den gesorteerd op volgorde van spoedeisendheid. Een auto-on geluk met letsel gaat dan boven geluidsoverlast, en een hevige knokpartij heeft meer prioriteit dan een burenruzie of een in braak. De vraag rijst dan uiteraard of er geen sprake is van een ernstig te kort aan mankracht. Politie woordvoerder Cristel Willems van district Waterweg is daar heel resoluut in. "Ik vind dat je niet mag constateren dat er door personeelstekort te weinig poli tieauto's op straat zouden zijn. We zitten inderdaad met een aantal vacatures, maar als je over de directe hulpverlening praat, dan is daar voldoende personeel voor." Het district Waterweg omvat de gemeenten Vlaardingen, Maas sluis, Maasland en Hoek van Holland. Voor de directe hulp verlening (dus niet het totale wa genpark, dat is veel groter) zijn daar op dit moment vier auto's inzetbaar. Als men weet dat het aantal inwoners in het district ruim 120.000 mensen bedraagt, lijkt dat aantal niet echt rustge vend. Volgens Willems blijkt dat echter voldoende te zijn. "Als ie mand zegt: 'ik vind dat aantal niet veel', dan is dat subjectief. Uit ervaring is gebleken dat vier auto's voor dit gebied voldoende zijn. En mochten zij het echt niet redden, dan kunnen we voor hulp altijd aankloppen bij dis trict Haaglanden of Schiedam." Politievoorlichtster Leonie van Ooijen van Schiedam kan op dit moment niet achterhalen hoe het zit met een eventuele onderbe zetting van het bureau daar. Maar haar verontschuldigende reactie duidt niet op een royale bemanning. 'Vanwege de vakan tie is bij personeelszaken maar één persoon aanwezig. 'En die is nieuw, die weet daar niets van.' Vacatures Overigens worden er bij top drukte vaak politiemensen van andere disciplines tijdelijk op een straatfunctie gezet. Het kan dus bij pieken voorkomen dat ie mand die zich normaliter met milieuzaken bezighoudt assis tentie verleent bij een ongeluk. Dit geldt echter alleen als er geen enkele andere agent be schikbaar is. De vacatures waar de politie woordvoerder over praat zijn te gen dit licht goed te begrijpen. Het district Waterweg heeft er bij de geüniformeerde dienst van agenten en brigadiers nog zeker twintig open staan. Daarnaast is er vraag naar politiesurveillan ten met beperkte opsporingsbe voegdheid. Op dit moment zijn er twee in dienst van het korps, maar er is nog plaats voor zes mensen. Er is een nieuwe organisatie in ontwikkeling, om de politie be ter te kunnen laten functioneren. Dit zal tegen het einde van het jaaf zijn vorm moeten vinden. Daarnaast lijkt het geen onzinni ge optie om de animo voor poli tiewerk te versterken. Het lijkt er immers op dat jongeren daar voorlopig nog geen hoge pet van op hebben. SCHIEDAM - Op zijn grote millenniumtour door acht Euro pese landen doet Nederlands nieuwste circus Malford ook de ze regio aan. Van vrijdag 18 t/m zondag 20 augustus zet het cir cus zijn tenten op aan de Maas boulevard in Schiedam. Vrijdag begint de voorstelling daar om 19 uur, zaterdag is er om 15 uur een middagshow en zondag van af 14 uur. Tot en met 31 decem ber reist het circus onafgebroken door acht Europese landen: Ne derland, België, Luxemburg, Duitsland, Denemarken, Frank rijk, Spanje en Portugal. Naast de vaste artiestengroep van cir cus Malford wordt in elk land een voorstelling gegeven van een of twee topnummers uit het gastland zelf. Klassieke dieren- dressuur, acrobatische hoog standjes, en fraaie luchtnum- mers wisselen elkaar in snel tempo af. Te zien zijn ondermeer Tara en Kenia, de bekendste oli fanten van Nederland, en de pas zevenjarige Banane, de jongste clown van Europa. Bovendien beschikt circus Malford over de grootste reizende dierentuin van de Benelux. Er is prachtige paardendressuur van Sacha Mal ford en er zijn opmerkelijk veel vrouwelijke artiesten te zien. Zij verzorgen driekwart van het programma met ondermeer par- terre-acrobatiek, hoelahoep, tra peze, koorddansen en andere luchtnummers. Ook clowns ontbreken uiteraard niet. Sinds enkele weken beschikt Circus Malford over een nieuwe grote attractie. Onder de artie sten bevindt zich nu het grootste circustalent in West-Europa, de pas 8-jarige Scarlett. Hoewel ze zeer veelzijdig is, is ze tijdens de voorstelling in Schiedam vooral te zien als slangenmeisje. Het jong talent zit 's morgens op de meereizende circusschool. 's Middags wordt er getraind en 's avonds schittert zij als de nieuwe ster in de voorstelling. Scarlett beschikt over een lenigheid die men doorgaans alleen ziet bij meisjes van het Chinees staats circus. Insiders verwachten dan ook dat zij binnen enkele jaren hoge ogen zal gaan gooien op aansprekende circusfestivals, zoals die van Monaco en Parijs. BOTLEK - Op het booreiland ENSCO-IOO bij het terrein van Verolme in de Botlek zijn woensdagochtend twee werknemers verongelukt. Zij waren aan het werk in een bakje dat omstreeks 9.30 uur van 30 meter hoogte naar beneden viel. Hoe dat heeft kunnen gebeuren, werd direct na het ongeluk onderzocht door de arbeidsinspectie. 'Zodra die rapport uitbrengt, kunnen wij meer duidelijkheid geven over de oorzaak van het ongeval', laat een persvoorlichter van Ver olme weten, die de woorden 'zeer tot onze spijt' gebruikt om aan te geven dat het ongeluk bij de medewerkers hard is aangekomen. 'Een ongeluk op deze manier hebben wij nog nooit meegemaakt,' reageerde hij enkele uren na het ongeluk. De verongelukte medewerkers waren ingehuurd door een bedrijf uit het oosten van het land. Het was bij het ter perse gaan van de ze krant nog niet duidelijk of zij in deze regio wonen. SCHIEDAM - De politie plukte dinsdagochtend een man uit de tram die even daarvoor had ingebroken in een lederwarenzaak aan het Broersvest. Getuigen hadden de man gezien en waarschuwden de po litie, die een onderzoek instelde. Op de Rotterdamsedijk zagen de agenten een man die voldeed aan het signalement in de tram stappen. Controle maakte duidelijk dat de man, een 38-jarige Rotterdammer, in het bezit was van diverse tassen en riemen afkomstig uit de lederwarenzaak. Hij werd aangehouden en in de cel gezet. Maandagavond werd een 25-jarige vrouw uit Schiedam beroofd van haar tas. De vrouw werd rond negen uur aangesproken door een man die om een vuurtje vroeg. Toen de vrouw haar aansteker wilde pak ken, trok de man de tas uit haar handen en ging ermee vandoor. SCHIEDAM - Nadat hij maandagnacht een rijverbod van twee uur kreeg nadat hij op de A20 bij Schiedam was betrapt op rijden onder invloed (0,7 promille), kroop een 26-jarige Rotterdammer kort daar na toch weer achter het stuur. Politiemensen zagen hem in de Rotter damse Tolhuisstraat rijden en hielden de overtreder aan. Hij kreeg dit maal een proces verbaal wegens rijden tijdens een rijverbod. Diezelfde nacht werd op het Giessenplein in Schiedam een 47-jarige inwoonster aangehouden wegens hard rijden onder invloed 1.45 pro mille). Zij moest haar rijbewijs inleveren. SCHIEDAM - Bij een botsing tussen een automobilist en een fietser raakte maandagochtend de fietser gewond. Het slachtoffer, een 45-ja- rige vrouw reed over de Kreupelstraat en verzuimde op de kruising met de Baansteeg voorrang te verlenen aan de van rechts komende auto. De vrouw kwam ten val en raakte gewond aan haar schouder. Ze werd voor onderzoek overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. 1.000 m2 VERLICHTING Afslag Vlaardingen-West Tel. 010-460 33 00 Buro ROBIN ■1 HNS Nieuwe Stadsblad MOET U GEZIEN HEBBEN zeeman, ,7 Sf ffl 3 Meube'e" 2991 XR Ba.entl.echt L 1 CVl fcül 11 Cl „I. .0 26 Rotterdam-llsselmonde A Vt>,lKh,ing (bedrijventerrein Iel 0.0-292 ro 12 Reijerwaardl via Ais afslag 20 Barendrechl Ijsselmonde www.slralurna.nl Elektraweg 2E 3144 CB Maassluis telefoon: 010-5911455. JUVVEl II R I XC U M! I Altijd iets voordeliger Grootste collectie topmerken Ariitüntti HorlcgC IC ft'U Sladshoudeiswcg ()3a- t07d 3030 LD Rotterdam Telefoon: (010) 463 00 36 Ernstig personeelstekort legt zware druk op politie De Schiedamse jeugd ziet hel politiewerk wel zitten (archieffoto) De 8-jarige en uiterst talentvolle Scarlett is te zien als slangenmeisje Woonboulevard Vlaardingen Op onze licilcnikk'line' In beuken, zwart of wit. Afmeting H/B/D: ca. 76x140x58 cm. Meeneemprijs! Van 179,- voor Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel. Iel. 010 - 451 88 44 Hillolaan 30-39. t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tul 010 485 22 73 v'

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1