010-4. IN KRANT Op zoek naar hèt monster i Vijf jeugdig aanranders zwembad aangehouden iriiO^ d Bedreigd en geld kwijt Winkeldievegge laat kind achter bij vlucht loods Gewapende overval op bar Man en vrouw aangehouden na vechtpartij om honden Hondenwachters terug in Zuid t ff. 125.- Vrouw ziet gestolen spullen bij buren staan Heel september in teken van jubileumactiviteiten Laatste restanten damesschoenen Laatste restanten herenschoenen X 4 4 4 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2000, JAARGANG 52 Nr. 34 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE. SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Bewoners Kerkstraat willen af van verkeer Archief geeft oude foto's cadeau Vader en zoon De Haard stoppen ermee SCHIEDAM - Een 49-jarige be woonster van de Rotterdamse- dijk zag donderdagmiddag haar spullen bij de buren in huis staan. De vrouw had diezelfde ochtend bij de politie aangifte gedaan van een inbraak in haar woning die de nacht daarvoor gepleegd was. Uit de woning, die grondig doorzocht was, werden onder andere een videorecorder en di verse gereedschappen wegge haald. 's Middags kon de gedupeerde Schiedamse de politie melden waar de buit te vinden was. De dienaren der wet onderzochten de woning van de buren en na men de gestolen waar in beslag. Naar de huurder van het pand wordt een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - Twee mannen met bivakmutsen op hebben za terdagnacht rond twee uur een bar in de Boterstraat overvallen. De 24-jarige dochter van de ei genaar kreeg een vuurwapen te gen haar hoofd gezet en de in dringers eisten geld. Enkele bar- bezoekers moesten op de grond gaan liggen. Uiteindelijk kregen de overval lers een nog onbekend geldbe drag en enkele sieraden. Hierop verlieten ze de bar en lie pen weg in de richting van de Proveniersbrug. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur PAUL BERG TOTALE OPLAGE: •et albums vol kwamen ze naar zwembad-zuid, de ver zamelaars van Pokémon- piaatjes en aanverwante arti- -kelen. Om daar op jacht te gaan naar nou net dat ene plaatje waar ze hun zitten op gezet hadden. Of naar de laatste paar plaatjes die ze nog nodig hebben om hun verzameling van inmiddels ai meer dan 150 van die poké-"monstertjes* compleet te Ruilen op straat levert alleen in het begin van de Pokémoncoliectie nog wat op voor de ge dreven verzamelaar. Om je collecte af te ron den moetje het van de echte 'profs' hebben, kinderen die zo ongeveer hun hele zakgeld in die rage steken. En die kwamen zaterdag massaal naar de grote Pokémon-ruilbeurs die het Schiedamse zwembad die middag op de ligweide op touw had gezet. En voor degenen die wat al te verhit raakten door de jacht op het ontbrekende monstertje, was er altijd nog het verkoelende bad. Daar in konden de verzamelaars na het ruilen de rest van de middag naar hartelust zwemmen en spelen. i SCHIEDAM - Schiedam viert de hele maand sep tember het 725 jarig be staan van de stad met een breed scala aan activiteiten. Vrouwe Aleida, de stichte res van de stad, wordt daarbij daadwerkelijk in de spotlights gezet en de res tanten van haar slot in het stadshart krijgen een gron dige opknapbeurt. Maar hoogtepunt van alle festivi teiten wordt zaterdagavond 23 september. Dan vieren bestuurlijk en onderne mend Schiedam samen met alle stadgenoten feest op het Stadserf, het grote plein voor het gemeentehuis dat voor die gelegenheid veran dert in een enorm terras. Artiesten en bands als La- tin Culture zorgen voor amusement en muzikale omlijsting. De centrum- markt sluit daar op aan met een standwerkerscon cours met het Nederlands Kampioenschap als inzet. Een groot aantal plaatselijke or ganisaties - van het Gemeentear chief en Irado tot Theater aan de Schie - heeft inbreng in het jubi leumprogramma. Ook andere evenementen, zoals de viering van het 50-jarig bestaan van de Centrummarkt en het 25-jarig bestaan van de Historische Ver eniging, de Open Monumenten dagen en de Brandersfeesten, staan in het teken van 725 jaar Schiedam. Tot de geplande reeks activitei ten behoren ondermeer tentoon stellingen, een fotoactie, de uit gaven van een kinderstadsgids, een historisch filmfestival en de uitgave van een Schiedam pro- motieboek. Het boek wordt in opdracht van de gemeente samengesteld door de Schiedamse uitgeverij Scrip- turn. Met de uitgave ervan, begin december, wordt het jubileum jaar afgesloten. Ook is er een speciale jubileumposter ontwor pen door Harr Wiegman. Die is vrijwel de hele maand september #fa*sssilrs overal in de stad te zien. Op 1 september is het precies een halve eeuw geleden dat de markt bij wijze van proef zijn plek kreeg in het centrum van de stad. Marktrechten kreeg Schie dam al 730 jaar geleden, vijfjaar voordat de stadsrechten werden verworven. NK Standwerken Die geschiedenis van de Schie damse markten is door de au teurs Marianne de Bruyn en Henk Slechte beschreven in het boek 'Om de gunst van de ko per', dat 1 september officieel in de Grote Kerk ten doop wordt gehouden. Dat vormt tevens het startsein van twee historische tentoonstellingen, waaraan ook de 25-jarige Dahliavereniging op kleurige wijze medewerking verleend. Hoogtepunt van de festiviteiten die de markt in sep tember op touw zet vormt op 23 september het Nederlands Kam pioenschap Standwerken dat van 11 tot 17 uur wordt gehouden in de Lange Kerkstraat. Daarbij demonsteren 35 voor rondefinalisten uit alle delen van het land-hun gladde en veelal hu moristische verkooppraatjes. Achief schenkt foto's Het 103 jaar oude stadsarchief geeft de bezoekers van de ten toonstelling in de Stadswinkel, die van 9 tot 23 september wordt gehouden, een historische foto naar keuze cadeau, die via de di gitale fotocatalogus zelf uitge zocht kan worden. Maar vraagt ook een cadeau te rug: oude of nieuwe foto's die een beeld geven van Schiedam of de Schiedammers. In de Aleidazaal worden 23 sep tember 's middags en 's avonds zelden of nooit vertoonde Schie- damfilms gedraaid, andere Schiedamfilms worden van 20 tot 23 september op de kabel vertoond, via het Mozaiekkanaal van ONS. SCHIEDAM - De politie hield vrijdagmiddag in het zwembad aan de Prinses Beatrixlaan vijf jongens (12 tot 15 jaar) aan we gens aanranding. Het vijftal, af komstig uit Capelle a/d IJssel, had drie meisjes uit Delft lastig gevallen en onzedelijk betast. Tijdens de aanhouding bleek dat de knapen een week eerder de meisjes ook al hadden aange rand. De slachtoffertjes durfden daar toen niets van te zeggen te gen het zwembadpersoneel. Toen het vijftal vrijdagmiddag opnieuw de meisjes lastig viel en hen betastte, was voor de slachtoffers de maat vol. De vijf jongens werden voor verhoor ingesloten in het politie bureau. SCHIEDAM - Twee Schie dammers (16 en 18 jaar) werden zaterdagavond rond half twaalf op de Parkweg door een man be dreigd met een vuurwapen. De man had het tweetal bena derd met de vraag of ze interesse hadden in een 'eerlijke' brom scooter. Na bevestiging belde de man met zijn GSM en verschenen er een andere man en een vrouw op zo'n bromscooter. Er werd een bedrag van 1000 gulden over eengekomen voor het voertuig. Nadat de Schiedammers ieder 500 gulden hadden betaald, vroegen ze om de papieren van de scooter. Toen dit allemaal wat lang ging duren, werden er op merkingen gemaakt waarna plotseling de scooterverkoper een vuurwapen trok en het tweetal bedreigde. Daarop gingen de man en vrouw er weer op de scooter vandoor, met het geld van de slachtoffers. Scooter weg én geld weg. SCHIEDAM - In de Henri Polakstraat ontstond donderdagmid dag een vechtpartij tussen vier mensen waarbij ruzie over honden de inzet vormde. Daarbij werden een man en vrouw (48 en 45 jaar) na een felle woordenwisseling door twee mannen geslagen en geschopt. Tijdens de vechtpartij tussen de Schiedammer en een van zijn belagers viel een vuurwapen op de grond. De 48-jarige man wist dat te pakken te krijgen en gooide het in de struiken, waar het later door de politie werd teruggevonden. Toen de politie arriveerde, was een van de vechtersbazen inmid dels verdwenen in de richting van de Klaas Katerstraat. De ander, een 22-jarige Schiedammer, werd aangehouden wegens mishan deling. Omdat het vermoeden bestond dat de tweede man zich in de Klaas Katerstraat zou bevinden, werd daar een onderzoek in gesteld. Bij de huiszoeking werden politiemensen belemmerd door een 22-jarige vrouw die zich agressief gedroeg. Zij werd aan gehouden voor het belemmeren van een ambtenaar in functie. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van de vechtpartij, de herkomst van het vuurwapen en de identiteit van de tweede mannelijke verdachte. SCHIEDAM - De hondenwachters zijn terug in Schiedam-zuid. De ze keer niet om informatie te verstrekken en te waarschuwen maar ook om hondenbezitters die de regels overtreden te bekeuren. De wachters maken deel uit van de actie 'Schiedam-Zuid trapt er niet meer in die begin vorig jaar door gemeente, bewonersvereniaine BVSZ en ONS gestart is. Minder last van hondenpoep op straat, dat is het uitgangspunt. Daar toe zijn hondentoiletten, poepbakken en losloopgebieden gecreërd. Ook zijn (in heel Schiedam) de regels aangescherpt, waardoor hondenbezitters verplicht zijn de poep van hun viervoeter op te rui men en de dieren aan de lijn te houden. Om te zorgen dat dit ook gebeurt werden in Zuid hondenwachters in gezet. Maar nadat duidelijk werd dat hun bevoegdheden niet toerei kend waren, werden die inspecteurs eind december tijdelijk op non- actief gezet. Inmiddels zijn de hofidenwachters wel bevoegd om be keuringen uit te schrijven; van 60 gulden per overtreding. De wach ters lopen op onregelmatige tijdstippen door Zuid. Zij werken bij hun inspecties nauw samen met gemeente, politie en ONS. SCHIEDAM - De alarmpoortjes van een kledingzaak in winkel centrum De Nieuwe Passage werden donderdagmiddag twee winkel dievegges noodlottig. Zij hadden net samen met eén kind de winkel verlaten toen het alarm afging. Een verkoopster zette direct de ach tervolging in, waarna de twee vrouwen het op een lopen zetten. Daar bij lieten ze het kind, een jongetje van acht, achter. Het ventje werd door het winkelpersoneel meegenomen naar de win kel, waar de moeder, een 27-jarige Rotterdamse, zich even later kwam melden. De vrouw is aangehouden en voor nader onderzoek overgebracht naar het politiebureau. Diezelfde middag hield personeel van een drogisterij in de Hoog straat een 46-jarige Rotterdamse aan die ook op winkeldiefstal was betrapt door de alarmpoortjes. Zij bleek bovendien in het bezit van diverse goederen, afkomstig van een andere drogisterij in de Hoog straat. De vrouw is overgedragen aan de politie en overgebracht naar het bureau. Staf. lduinsfbos Kortingen tot wel 50% op onze collectie tuinmeubelen Nieuwe Stadsblad s De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken OPTICIEN dat is duidelijk. HAREN LAfi Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 feto'EDDEWAEKHEtrr rnê»,. Stadsfeest en NK standwerken bij viering Schiedam 725 jaar t mm smmmm ma, -^1 IM - A« «sr Hm De historie herleeft in vele vormen bij de meervoudige jubileumviering van Schiedam foto: RONALD STAM te Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010-426 84 92 dykstal@kabelfoon.nl KOF N S'.if I l ISf I N TUINMEUBELOPRUIMING Vlaardingen Deltaweg 76 010-2486999 j 0174-415171 i|ffijO 010-4829200 Zr Opruiming is van 14 augustus tot en met 2 september 2000 's-Gravenzande Staelduinlaan 17 Ridderkerk Schaapherderweg 15

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1