Activiteiten september m Voedingsassistenten m/v Ziekenverzorgende m/v [Groeneveld Opticiens De Strandwerkgroep van de KNNV Waterweg Noord Omdat Bastiaans Optiek Schiedam gaat verlaten, bent u van harte welkom bij Groeneveld Opticiens aan de Hoogstraat. Ook op deze agenda?? Ntt (Ut kttjt WW MhjUokt- Voor de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Donderdag 7 september/19.00 uur Dinsdag 12 september/20.00-22.00 uur Woensdag 13 september/13.30-15.15 uur Woensdag 13 september/20.00 uur Zondag 17 september Woensdag 20 september/20.00-22.00 uur Zondag 24 september/14. Bos Schiedam, Hoogstraat 17. Tel. (010) 42 676 65. DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2000 35-NS2-1 Natuur- en milieu agenda Strandjutters De Strandwerkgroep is een groep "strand jutters'.' Niet in de letterlijke zin van het woord. Op het strand zijn we niet echt geïnteresseerd in aangespoelde schepen, maar wel in "kostbaarheden" als schelpen, krabbetjes, kwallen, zeesterren en zeewier. Er leeft ook veel meer in zee dan de mees te mensen weten, ledereen kent wel de mooie filmbeelden over een koraalrif, maar wie weet bijvoorbeeld dat de Oosterschelde honderden soorten zeedie ren en zeewieren bevat? Daar is onze werkgroep voor: wij bestude ren alle soorten organismen die leven in Oosterschelde, Waddenzee, Noordzee etc. We zijn niet gespecialiseerd in alleen schelpen of alleen krabbetjes. Wel hebben we in onze groep een aantal mensen die hun hobby min of meer gericht hebben op één groep, zoals bijvoorbeeld een paar schelpenfanaten, een krabbetjesliefheb ber en een zeewierspecialist. Niet dat we hen uitsluiten, maar nie mand van ons heeft biolo gie gestudeerd. We zijn dus allemaal amateurs. Het hoeft dus ook geen zware kost te zijn en we doen het allemaal voor onze lol. Activiteiten Elke tweede woensdag van de maand hebben wij een werkgroepavond van 20.00 tot 22.15 uur. Op zol n avond hebben we meestal een thema. Bijvoorbeeld een avond over krabben en kreeften. Eén van de leden houdt dan een lezing over de leefwijze, vondsten of anatomie van krab ben. Meestal gebeurd dat aan de hand van beesten die iemand in zijn of haar ver zameling heeft of aan de hand van dia's of een video-opname. Omdat we niet voor niets werkgroep heten, zijn veel thema's gericht op het herkennen van soorten (het zogenaamde determineren). Vaak gaan we determineren aan de hand van meegenomen dieren uit privé-verzamelin- gen en allerlei handboeken. Natuurlijk vind je ons ook regelmatig aan zee. Eén van onze favoriete plekken voor excursies is de Oosterschelde, omdat die erg rijk is aan zeedieren en - wieren. Daar gaan we bij laag water "stenen keren" om te zien welke dieren daar nu leven. Ook het strand bezoeken we regelmatig om te zien wat er is aangespoeld en soms gaan we daar ook met een net vissen. Interesse? Wil je eens een werkgroepavond (bijv. 13 september) of een excursie (bijv. 30 sep tember) bijwonen, om te zien of het iets voor je is: je bent van harte welkom en je hoeft niet meteen lid te worden. Je hoeft geen parate kennis te hebben. Die willen we je juist bijbrengen! We smijten niet met allerlei termen en doen we dat toch, dan leggen we ze meteen uit. Onze avon den en excursies zijn altijd erg gezellig en er moet niets! We zijn overigens een gemixte club van vrouwen en mannen, dus dat mag ook niet afschrikken. Via onze contactpersoon kun je te weten komen, wat het thema is van de komende avonden. Onze contactpersoon: Michel Otten, telefoon nr. 010-5990161 Excursie eendenkooi Aalkeetbuiten Plaats: Parallelweg A20, tussen Vlaardingen en Maasland, met de auto vanaf Maasland Inlichtingen en aanmelden:Telefoon (010) 474 10 32 Organisatie: Vereniging Natuurmonumenten Zaterdag 9 september/10.00 uur Paddestoelenexcursie naar het park De Tempel 3n Overschie Vertrek vanaf station Vlaardingen Oost Deelname gratis, vooraanmelden verplicht Opgave en inl. :telefoon (010) 5913948, Grieta Fransen Organisatie: Paddestoelenwerkgroep KNNV Waterweg Noord Zondag 10 september/ 13.30 -15. Themamiddag: Fruit van snoeien tot inmaken Plaats: Voorlichtingscentrum 'De Groene Raat', Harreweg 19 Schiedam (tram 1) Inlichtingen: telefoon (010) 246 55 21 Organisatie: Natuurontwikkeling Schiedam Determineren van paddestoelen. Ook zelf meegebrachte zijn welkom. Plaats: Natuurcentrum "De Boshoek" Bospad 3, Schiedam-Noord Inlichtingen:telefoon (010) 5913948, Grieta Fransen Organisatie: Paddestoelenwerkgroep KNNV Waterweg Noord Kikkerspel op de Vlietlanden. Een levensgroot ganzenbord met kikkers in de hoofdrol. Bestemd voor kinderen van 6-10 jaar. Begeleiding 1 - 4 kinderen verplicht. Vertrekpunt: Per boot vanaf De Blauwe Brug- Korte Buurt/Zuidbuurt/Maassluis Inlichtingen en aanmelden: telefoon (010) 5931931 Kosten: f2,50 per persoon Organisatie:Vrienden van het NME-centrum van Maassluis Woensdag 13 september/19.30-20.30 uur De maandelijkse Heemtuinwandeiing in Vlaardingen. Leden van Plantenwerkgroep KNNV-Waterweg Noord leiden deze avondexcursie door de fraaie Heemtuin. Plaats: Heemtuin Westwijk, Marnixplantsoen/dierenwei- de aan de Marnixlaan in Vlaardingen. Kosten: geen. Aanmelden niet nodig. Inlichtingen:telefoon (010) 2484515 Organisatie: NME-centrum Vlaardingen Natuur- en milieugroepen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis kunnen kosteloos gebruik maken van deze mogelijkheid om zich zelf te presenteren of aandacht te vragen voor hun activiteiten. Inlichtingen bij de redactie. Thema-avond: Ogen onder water. Over het leven in zee. Plaats: Natuurcentrum "De Boshoek" Bospad 3, Schiedam-Noord Inlichtingen; telefoon (010) 5990161, Michiel Otten of mjotten@kabelfoon.nl Organisatie: Strandwerkgroep KNNV Waterweg Noord Donderdag 14 september/19.00 uur Excursie eendenkooi Aalkeetbuiten Plaats: Parallelweg A20, tussen Vlaardingen en Maasland, met de auto vanaf Maasland Inlichtingen en aanmelden: telefoon (010) 474 10 32 Organisatie:Vereniging Natuurmonumenten Wandeling Rijnmond en Midden - Delfland Plaats: NS - Vlaardingen Oost (bereikbaar met trein of tram) Tijd: 11.00 Inlichtingen: telefoon (010) 248 91 74 Organisatie:Te Voet (regio Zuid - Holland) Bomen in de nazomer Plaats: Natuurcentrum "De Boshoek" Bospad 3, Schiedam-Noord Inlichtingen: telefoon (010) 4714050, Erik Kortland Organisatie: Plantenwerkgroep KNNV Waterweg Noord Zondag 24 september Wandeling in het kleine groene hart over de A4 Plaats: NS - Schiedam Nieuwland (bereikbaar met trein of tram) Tijd: 10.30 Inlichtingen: telefoon (010) 467 30 73 Organisatie:Te Voet (regio Zuid - Holland) Het leven onder water Plaats: Heemtuin 't Hoefblad, Prinses Beatrixpark 1 Schiedam (tram 1) Inlichtingen: telefoon (010) 246 55 22 Organisatie: Natuurontwikkeling Schiedam Zaterdag 30 september Excursie naar Kattendijke-Wemeldinge, Oosterschelde Vertrek om 11.00 uur van Station Vlaardingen Oost Deelname gratis.Vooraanmelden verplicht. Inlichtingen: telefoon (010) 5990161, Michel Otten Of e-mail mjotten@kabelfoon.nl Organisatie: Strandwerkgroep KNNV Waterweg Noord T/m 12 november Een uitstapje naar zee over de duinen, het strand en de zee Plaats: Bezoekerscentrum d'Oude Koestal, Peppellaan 4 's-Gravenzande (ZWN 202) Tijd: zaterdag en woensdag 13.00 - 17.00, zondag 11.00-17.00 Inlichtingen: telefoon (010) 41 73 51 Organisatie:Vereniging Vrienden van het Staeiduinse Initiatief van Regionaal Educatie Overleg Waterweg-Noord (REON), een samenwerkingsverband van de drie centra voor Natuur- en Milieu Educatie in de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Redactieadres: Dienst Stadswerk/NME, t.a.v. Hans van Buuren, postbus 141,3130 AC Vlaardingen. E-mail: nmevldc^dsv.nl.Telefoon (010) 248 45 17. Met dank aan: Provincie Zuid Holland. Voor de somatische afdelingen Rietgans en Zilvermeeuw zijn wij op zoek naar p De hervormde stichting voor Woon-, Zorg- en Verpleegooorzieningen in het Westland, gevestigd te 's-Gravenzande, biedt op locatie "De Kreek gevestigd aan de Leeuweriklaan 34, plaats aan 64 psychogeriatrische en 90 somatische bewo ners met extra faciliteiten voor revalidatie en palliatieve zorg. Daarnaast is er een somatische dagbehandeling en mogelijkheid voor weekend-, vakantie- en intervalopname. Locatie 'Sonnevanckaan de Viottastraat 2, biedt plaats aan 74 verzorgingshuisbewoners en logeermogelijkheden en gelegenheid tot herstel na een ziekenhuisopname. In de regio wordt er intensief samengewerkt met een zevental andere instellingen t.b.v. regionale subtitutieprojecten en wachtlijstondersteuning. voor respectievelijk 36 uur (of twee maal 18 uur) en 28 uur gemiddeld per week. - u kunt bepaalde situaties en reacties in schatten en deze zonodig doorgeven aan het afdelingshoofd/teamleider - u beschikt over voldoende sociale vaardig heden die nodig zijn voor de omgang met collega's, bewoners, bezoek e.a. Functie informatie: - u verzorgt de voeding en drank voor de bewoners en het personeel - u helpt, waar nodig, de bewoners bij het eten en/of drinken - u draagt zorg voor het schoonhouden van de afdelingskeuken - u wordt op de hoogte gesteld van eventuele diëten, tevens houdt u de administratie bij rondom voedingswerkzaamheden - u verricht zonodig extra werkzaamheden Functie eisen - u bent in het bezit van een opleiding op LBO niveau, eventueel aangevuld met opleiding voedingsassistente of de bereidheid deze opleiding te gaan volgen - u heeft gevoel voor ADL gerichte activiteiten rondom de individuele zorg van de bewoner - ten aanzien-van de werkzaamheden kunt u ordelijk en hygiënisch werken Arbeidsvoorwaarden: De functie is ingedeeld in FWG schaal 15 en voor een gediplomeerd voedingsassistente in FWG schaal 20. Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Solliciteren: Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Miener, afdelingshoofd van de Rietgans of de heer J. Besuyen, afdelingshoofd van de Zilvermeeuw, tel. 0174-419500. Eveneens voor de somatische afdeling Rietgans zoeken wij per direct een in eerste instantie voor 20 uur per week, voor bepaalde tijd, gedurende het zwangerschapverlof van collega's Functie informatie: - u heeft de dagelijkse zorg voor de somatische bewoners op deze afdeling Functie eisen - u bent in het bezit van een diploma ziekenverzorgende of vergelijkbaar - u heeft ervaring in het werken met soma tische bewoners en affiniteit met revalidatie - u bent in staat om zelfstandig tejverken en beschikt over een goede attiflrae - u heeft een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid Arbeidsvoorwaarden: De functie is ingedeeld in FWG schaal 35. Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Solliciteren: Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Miener, afdelingshoofd van de Rietgans, tel. 0174-419500. Sollicitatiebrieven dienen binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad in het bezit te zijn van Hervormde stichting WZV T.a.v. Afdeling PO&O Postbus 206, 2690 AE, 's-Gravenzande. Van medewerkers wordt verwacht dat zij de levensovertuiging van een ieder respecteren. - ra - Na ruim vijftig jaar in winkelcentrum De Passage in Schiedam gevestigd te zijn geweest, gaat Bastiaans Optiek per I september de winkel sluiten. Het klantenbestand van Bastiaans wordt overgenomen door Groeneveld Opticiens aan de Hoogstraat 17 (tegenover de ingang van De Passage). Bij Groeneveld kunt u dus voortaan terecht voor de nazorg en eventuele garantie. Bij Bastiaans zijn A. van Duiven Filiaalmanager Bastiaans Optiek we ervan overtuigd dat uw bril en contactlenzen bij Groeneveld ook in goede handen zijn. Groeneveld staat bekend als de opticien die net dat beetje meer aandacht aan u en uw ogen besteedt. Van een deskundige gratis oogmeting tot en met uit gebreide service.Wij willen onze klanten hartelijk danken voor het vertrouwen dat zij in ons hebben gesteld. Tot ziens bij Groeneveld Opticiens! Martin Stolk Bedrijfsleider Groeneveld Opticiens 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2