Nieuws van de Hargahoeve Kwart ambtenaren zelfstandig verder Schiedamse ondernemers starten internet-merchandise-centre HOGESCHOOL VOOR HOOGVLIEGERS In het licht van 100 Vrienden Groeneveld neemt klanten van Bastiaans Optiek over De val van Anna SCHIEDAM EEN GOED PRODUCT VERKOOPT ZICHZELF VOOR EEN DUBBELTJE GEBOREN? www.kbk.nlwww.kbk.nl SURFING TO THE FUTURE www.kbk.nl www.kbk.nl Speel-o-theek viert jubileum Kortweg Info Bibliotheek en ouderenwerk starten werving van 'voorleesopa s en oma 's Gewapende overval op schoenenzaak Pakistaanse dag Honki Ponk onder dak bij Woonplus Het Nieuwe Stadsblad Stél Autoservice Eigenraam O HET NIEUWE STADSBLAD OW»!"! IC LJ AIVI DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2000 35 - 1475 SCHIEDAM - Speel-o-theek Ikkie viert het 20-jarig bestaan woensdag 6 september met een groot feest in wijkcentrum De Blauwe Brug. Van 13 tot 16 uur zijn de kinderen van 0 tot 8 jaar welkom tegen betaling van 2,50. Ouders mogen gratis meeko men. Kaarten zijn te koop bij de speel-o-teek aan het Bospad 1 of aan de zaal. De ruimte is be perkt, het motto is dus 'op is op'. SCHIEDAM De School voor Filosofie orga niseert een praktische filosofie voor beginners aan de Grote Markt 25, start 12 september om 19.30 uur, voorafgaand is er 5 september een open avond om 19.30 uur, tel. 4736846. Maatschappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg start 4 oktober de cursus vaardigheden voor ouders, het is bedoeld voor ouders met kinderen tussen de 3 en 17 jaar, duur 12 bijeenkosten op woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in bureau AMW, Van Swindensingel 40, kosten f70,-. Voor info en aanmelden: tel. 4731033 of 5914499 vooraf vindt er een aanmeldingsgesprek plaats. In Kluphuis Zuid start een cur sus yoga op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 21.30 uur, kosten f70,- voor 16 lessen. In oktober begint de cur sus stijldansen voor beginners (volwassenen) op donderdag om 19.30 uur, kosten fl 00,-, duur tot april, aanmelden telefonisch 4267297. Over Wonen van Ouderen Gesproken organiseert een vijf tal bijeenkomsten voor 50+ over verschillende aspecten van wo nen, kosten f35,- aanvang 25 september om 14 uur aan de Va- leriusstraat 3. Voor info: Nieuwe Damlaan 539 tel. 4703811. De Z.O.S. radio is iedere dag te beluisteren op kanaal 91.5 fm met middle of the road muziek, op zaterdag zijn er live-uitzen dingen. In de Grote Kerk is 2 septem ber om 15 uur het mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk olv Willem Meyboom mmv Andries Stam (orgel) te horen. De afdeling natuurontwikke ling organiseert 6 september een demonstratie jam maken, aan vang 19 uur in De Groene Raat, Harreweg 19. Voor info: tel. 2465522. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat een beetje verlegen poes en een wat dominant uitgevallen hond je. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Maja moet wennen 'Maja is een cypers/witte geste riliseerde poes van ongeveer 3 jaar oud. Van Maja is bekend dat zij niet met andere katten en honden overweg kan. Of zij bij kinderen kan is niet bekend. Wel weten wij van Maja dat zij even de tijd nodig heeft om aan een nieuwe situatie te wennen. Maar IliÖSf zodra zij gewend is, heb je een lief schootkatje aan haar.' Mattie is 'n macho 'Mattie is een kruising jack rus- sel van bijna twee jaar oud. Mat tie is wit/zwart/bruin van kleur. Het hondje kan niet bij kinderen onder de 12 jaar. Aangezien hij een dominent karakter heeft, zijn wij op zoek naar een conse quente baas voor Mattie. Hij kan overweg met katten en is ook erg sociaal met andere honden.' Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Op zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. SCHIEDAM - Vorige week is in Schiedam een begin ge maakt met het werven van 50-plussers die begin vol gend jaar een keer per week in een school bij hun in de buurt willen gaan voorle zen. Met het samenstellen van voorleesteams treedt Schiedam in het voetspoor van Vlaardingen dat al eer der met succes dergelijke teams opzette. Nadat Erica Terpstra eind '97 het start sein gaf voor een landelijk proefproject vanuit een ze stal bibliotheken. De 'voorlees opa's en oma's' zijn elders in het land een groot suc ces gebleken. Scholieren reage ren enthousiast en de opa's en oma's zelf ook. "Niet iedereen heeft zijn kleinkinderen om de hoek wonen en veel mensen vin den het toch wel leuk om zo nu en dan gezellig een uurtje met kinderen bezig te zijn", verklaart Greet van Norde van bibliotheek Bachplein. Zij vormt samen Le- ny Gideonse van Ouderenwerk het organisatieteam dat bezig is het project '50+ leest voor' van de grond te tillen. Onder super visie van Peter Magnée. Het projectteam heeft inmiddels als een traject uitgezet om de vrijwilligers op hun taak voor te bereiden. Voor de mensen die zich aanmelden als voorlezer wordt in september een informa tiebijeenkomst georganiseerd waarbij ook een expert uit Vlaar dingen de nodige wetenswaar digheden te bieden heeft. Op 23 november volgt een workshop, waarbij de voorlezers de fijne kneepjes van het 'vak' gaan oe fenen. Onder aanvoering van deskundigen als Connie Reijn- goudt van ProBiblio. De vrijwilligers weten na afloop in ieder geval wat ze wel en niet moeten doen in de klas, zodat de voorleesteams in januari goed beslagen ten ijs komen. Begelei ders staan overigens klaar om bij te springen als in de praktijk ook nog wat ruggesteun gewenst is en gedurende het project worden via evaluatiegesprekken de erva ringen uitgewisseld. Scholen kunnen dezer dagen ook inschrijven voor het voor- leesproject. "We mikken erop om met 16 voorlezers en zo'n vier scholen van start te gaan", meldt van Norde. "Als 't erg aanslaat wil len we die groep uitbreiden." "Het gaat om vrouwen en man nen", benadrukt Gideonse. Zij gaan twaalf weken lang een uur tje per week een groepje kinde ren van groep 5 t/m 8 van de ba sisschool voorlezen uit een boek naar eigen keuze. Gratis abonnement Het project is opgezet vanuit de bibliotheek aan het Bachplein dat ook daarna als 'zenuwcen trum' blijft fungeren. "Vrijwilli gers krijgen een gratis biblio theekabonnement voor de duur van het project en krijgen van de bibliotheekmedewerkers hulp bij het uitzoeken van de meest ge schikte voorleesboeken. Dat ge beurt in de bieb Bachplein, 'maar de voorleesopa's en oma's mogen ook boeken uitzoeken bij een bibliotheek in de eigen buurt." Feestelijke start De sector Sociale Zaken, Werk en Welzijn van de gemeente heeft een startsubsidie van 4400 gulden uitgetrokken voor de eer ste fase het voorleesproject. Het organisatieteam heeft inmiddels alle voorbereidingen getroffen om er voor alle betrokkenen een plezierig project van te maken. Te beginnen met een officiële maar vooral feestelijke start van de Schiedamse voorleesteams. Vijftigplussers die zich willen aanmelden of er meer van willen weten kunnen terecht bij Leny Gideonse van Ouderenwerk: tel., 2486890. Tijdens een dinsdag gehouden vergadering van gemeente, medewer kers en bonden is in principe overeenstemming gereikt over de ver zelfstandiging van de gemeentelijke sector Stedelijk beheer (SB). De vakbondsleden hebben ingestemd met het sociaal statuut. Als de ge meenteraad begin oktober groen licht geeft voor de verzelfstandi ging, wordt de hele sector SB, belast met het beheer en onderhoud van de openbare ruimte in Schiedam, op afstand van de gemeente ge plaatst en gaat opereren als werkmaatschappij van de ONS Groep. Het gemeentelijk apparaat wordt daarmee een kwart kleiner en dat zal in de toekomst doorwerken op de omvang van de omvang van de totale gemeentelijke organisatie. Met de verzelfstandiging zijn tientallen miljoenen guldens gemoeid, maar dat leidt volgens de gemeente tot voordelen voor alle partijen. Die voordelen liggen op het vlak van het wegwerken van al jarenlang bestaande exploitatietekorten bij de sector, het oplossen van een aan tal ernstige tekortkomingen in de bedrijfsvoering en het versterken en verbreden van de positie van de hele ONS-Groep. Alle betrokken per soneelsleden, 215 fte, gaan mee over naar de nieuwe organisatie, evenals de opgebouwde rechten en aanspraken. SCHIEDAM - Dreigend met een vuurwapen bedreigde een overval ler dinsdagmiddag twee medewerkers van een schoenenzaak aan de Hoogstraat. Hij sommeerde hen de kassa te openen. Ook moest een 47-jarige medewerkster haar eigen geld aan de overvaller afgeven. De man rende met zijn buit vervolgens de winkel uit en verdween in onbekende richting. Het assortiment wijn, gedistil leerd en luxe cadeau-artikelen van wijnhandel Oranje op inter net bekijken? Het interieur van Proeflokaal Hoppe per beeld scherm bezichtigen en reserve ringen boeken? De vele verschil lende ballondecoraties van Ama zing Balloons thuis op een rijtje gepresenteerd krijgen? Nog even en het is allemaal mogelijk. Frank van Harmeien en Olga Veenman komen graag bij de klanten thuis, zou je kunnen zeg gen. Het Schiedamse ondernemer- spaar brengt dit jaar haar bedrij ven onder één paraplu samen op de digitale snelweg. Daartoe worden in januari in bedrijven park Vijfsluizen de deuren van een nieuwe onderneming geo pend. Onlangs werd daarvoor de eerste paal geslagen. Een cere monieel dat feestelijk omlijst werd met een wolk ballonnen. 'Digitaal shoppen is een trend en wij gaan daar graag in mee', zegt Van Harmeien. 'Je moet In de Havenkerk aan de Lange Haven 70 draait alles zondag 3 september vanaf 15 uur om Pa kistan. Er wordt begonnen met samenzang en muziek. Daarna volgt een 'reis' door Pakistan via verslagen, dia's, foto's etc. Na de dienst is er gelegenheid om na te praten, koffie te drinken en Paki staanse snacks te proeven. De toegang is gratis. Er is wel een collecte ten bate van een kinder tehuis in India. toch voldoen aan de wens van de klant. Op bedrijventerrein Vijf sluizen vestigen we niet alleen ons internet-merchandise-cent re, ook het transport en de logis tiek worden van daaruit gere geld. We krijgen de beschikking over 1600 m2 vloeroppervlak, dus ruimte zat. Omdat ook de wijnhandel uit z'n jasje groeit, wordt in het nieuwe pand ook de geklimatiseerde wijnopslag on dergebracht.' Een naam voor het internet-merchandise-centrum hebben Van Harmeien en Veen- man al. 'Maar die maken we pas bekend in januari 2001 als het bedrijf operationeel wordt.' Met de expositie 'In het licht van 100 Vrienden' sluit het Stedelijk Museum de reeks jubileumtentoonstellingen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. Centraal in deze reeks staat de samenwerking tus sen het museum en verschillende verenigingen. Na de Historische Vereniging en kunstenaarsvereniging Stichting Kunstwerkt, is nu de beurt aan de in 1954 opgerichte vereniging Vrienden van het Stede lijk Museum. 100 Vrienden kozen in de depots van het museum - soms na een lange zoektocht, soms met goed voorbereide trefzeker heid - 100 kunstwerken die samen een caleidoscopische dwarsdoor snede van de verzameling vormen. Hun keuzes lopen uiteen van heel klein (een paneeltje van Hendrik Valk) tot heel groot (een installatie van A.P. Komen Karen Murphy), van 50 jaar oud tot 1 jaar jong, van internationale bekendheid (Karei Appel) of regionale faam (Kees Franse), van internationaal veelgetoond topstuk (Constants Ver schroeide aarde) tot bijna vergeten depotdochter (Nel Simon). Bij de tentoonstelling verschijnt een speciaal en dubbeldik nummer van het Bulletin Stedelijk Museum Schiedam, met 99 verhalen (twee vrienden schreven één verhaal) achter 100 werken en foto's van Vrienden bij hun favoriete kunstwerk. Op vijf zondagen (3 en 17 september, 1, 15 en 29 oktober) van 14 tot 14.45 uur worden rondleidingen door de tentoonstelling georgani seerd. Een aantal Vrienden licht de komende weken in deze krant zijn of haar keuze toe. Na ruim 50 jaar in winkelcentrum De Passage gevestigd te zijn ge weest, sluit Bastiaans Optiek de winkel per 1 september. Groeneveld Opticiens aan de Hoogstraat 17 heeft het klantenbestand van Basti aans overgenomen. Groeneveld is één van de grootste ketens van op tiekzaken in Nederland. De zaak herbergt honderden monturen, ook van bekende merken. Daarnaast is er de Groeneveld Perfect collectie, de huismerkcollectie die een perfecte kwaliteit met een perfecte prijs combineert. Op het gebied van contactlenzen beschikt Groeneveld over de nieuwste ontwikkeling: de Pure Vision lens die 30 dagen en nachten lang onafgebroken gedragen kan worden. Truus Verweij-de Graaff (een van de Vrienden van het Stedelijk Mu seum) koos als haar expositiebijdrage 'De val' van Anna. Zij vertelt: 'Voorjaar 1968 op de tentoonstelling Werken in Textiel in de Hallen te Haarlem maakte ik voor het eerst kennis met het werk van Anna Verweij-Verschuure (1935-1980). De tentoonstelling was samenge steld door Daan Schwagermann, directeur Moderne Kunst van het Frans Halsmuseum en oud-conservator van het Stedelijk Museum Schiedam. Ik was toen meteen getroffen door haar textielplastieken en bewonder haar werk sindsdien. Het ontroert me altijd sterk, het waarom daarvan vind ik moeilijk te omschrijven. Maar daar is kunst juist voor: om gevoelens over te brengen, die niet met woorden zijn te vangen. Anna werkt met vertrouwde materialen, zoals lappen, druk knopen, naald en draad, haaknaald enzovoort. Ze maakt op een ver rassende manier gebruik van specifieke eigenschappen van textiel, op een wijze die veraf staat van de verfijnde naaldsierkunst. Eind jaren zeventig zouden mijn man en ik een bezoek brengen aan haar atelier. Helaas is dat er niet meer van gekomen en heb ik geen werk van haar in huis. Gelukkig dat er musea zijn. waar je je favo rieten kunt bewonderen.' De buitenschoolse opvang van Honki Ponk aan het Nijhoffplein 20 is vorige week vanwege aanwezigheid van asbest ondergebracht in zorgcentrum de Harg. De kinderopvang, die besloot het onderkomen in de Woudhoek per direct te verlaten, heeft bij het zoeken naar ver vangende ruimte onverwacht steun gekregen van Woonplus, de nieu we eigenaar van De Harg. Hoewel Woonplus zich pas 1 september bezitter van het zorgcentrum mag noemen, kon dankzij de be reidwillige medewerking van stichting De Harg-Spaland snel een op lossing worden gevonden voor de plotselinge huisves tingsproblematiek van Honki Ponk. In eerste instantie huurt de kin deropvang één verdieping voor een half jaar tegen een bedrag dat binnen de begroting van Honki Ponk past. Momenteel wordt in opdracht van Woonplus een haalbaarheidsstudie verricht naar de mogelijkheid van nieuwbouw van een modern zorg- complex op de plek van De Harg. Totdat daadwerkelijk gestart wordt met de bouw daarvan, naar verwachting medio 3e kwartaal 2001, wil Woonplus het gebouw niet ongebruikt laten. Door tijdelijk onderdak te bieden aan Honki Ponk wordt niet alleen de kinderopvang gehol pen, maar hoopt Woonplus tevens de leefbaarheid in de wijk te waar borgen. Ook de vereniging ouderenwerk Sint Jan de Doper is een re gelmatige gebruiker van de Harg. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS .W-jLjfLfLL; fS M-'C' "«/li 50-plussers gaan voorlezen bij Schiedamse scholieren De jeugd stroomt enthousiast toe als Van Norde en Gideonse even 'proefdraaien' in bibliotheek Bachplein. foto: ED DEWAERHEIJT DAG- EN AVONDOPLEIDING SALES A/B DAGOPLEIDING FINANCIEEL MANAGEMENT MARKETING MANAGEMENT KBK Hogeschool 010-4550128 KBK Hogeschool 010-4550128 De eerste paal. mét ballonnen, voor het nieuwe internetcentrum gaat de Schie damse bodem in. DAG- EN AVONDOPLEIDINGEN MAKELAARDIJ, MARKETING KBK Hogeschool 010-4550128 DAGOPLEIDINGEN MET OV JAARKAART EN STUDIEFINANCIERING KBK Hogeschool 010-4550128 Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3