Nieuwe modelletjes, meneer Verkerk? Deze week keukens half geld!* A CafuUtem Is de computer een meisje of een jongen? KEUKENS HALF GELD ACTIE! KROON Kwaliteit betrouwbaarheid voorop... al 35 jaar! MMS Capelle a/d IJssel Wormerhoek 12 010 450 66 66 Rotterdam (Ommoord) Satijnbloem 55 010 455 05 11 Rotterdam Stadionweg 41a 010 483 44 41 Schiedam Nieuwpoortweg 8 010 245 03 93 Gratis 0800 - 0153 Nieuwe modellen Collectie Kroon en Caribbean 2000 o)fr/»v 7ft! Stichting Ouderenwerk DIRECTIESECRETARESSE DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2000 35-NS2-4 Hoewel er geen kleding voorschriften zijn, op de helm na, doet de motorrij der er verstandig aan zich te beschermen tegen welke weersomstandigheid dan ook. Eerste surveillant Henri Bartol van de motor ondersteuning van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) ziet ze vaak genoeg; de motor rijders die denken dat ze niet kapot te krijgen zijn. De motorsurveillanten weten wel beter. Bartol: 'Ik ben net terug van Sicilië en ook bij die dertig graden Celsius daar, draag ik een leren motorpak met laar zen, handschoenen en een integraalhelm.' Gekkenwerken die hitte? Tk heb genoeg gezien bij mijn werk om de warmte bij aan- en uitkleden te verdragen. Eenmaal rijdend merk je er niets meer van. Bij het korps hebben we sinds kort de beschikking over een zomer- pak met allemaal minuscule gaatjes waar de wind dwars doorheen gaat, maar ik gebruik nog het warmere dichte pak. Al onze pakken zijn van leer of van Cordura, dat wind- en water dicht is, aangevuld met Kevlar- protectoren. Deze combinatie zorgt ervoor dat je beter over de weg glijdt als je valt. De mense lijke huid is daar niet voor geschikt.' Zelf is Bartol voor het laatst in 1970 onderuit gegaan. Spiegelglad Banden met een goed profiel en uitstekende remmen zijn erg belangrijk, anders ben je sowieso verloren bij slechte wegomstandigheden. Bartol: 'Vooral het ZOAB (zeer open asfaltbeton) kan link zijn. Gedurende de droge periode ver zamelen zich olie, rubber en ander afval in de poriën van het wegdek. Bij de eerste goede regenbui komt die troep omhoog en wordt de weg spiegelglad. Ook moet je voorbereid zijn op af en toe een plas diesel of olie in een scherpe bocht aan te tref fen. Niet iedere automobilist sluit zijn tank of oliereservoir goed af. Dan wil er nog wel eens iets op het wegdek klotsen: Diesel ruik je vaak nog eerder dan dat je het ziet.' Een ander punt dat motorrijders nog wel eens willen verwaarlo zen is de gezichtsbescherming. Bartols: 'Als surveillant draag ik altijd een integraalhelm. Ook bij warm weer doe ik mijn kinband je vast. Ik zie het veel mensen los dragen, maar dan kun je net zo goed geen helm dragen. De helm moet overigens precies passen, zodat hij niet kan schui ven. Heb je geen helm met een vizier, draag dan op zijn minst een motorbril. Een bromvlieg voelt al gauw aan als een steen.' Weerman Bart Overigens, wie een weerman zoekt die de motorrijder begrijpt kan terecht bij internetweerman Bart. Achter Bart schuilt Arie Verrips, die hem de dagelijkse weerverwachting influistert. Op donderdag zijn de voorspellin gen voor het weekeinde al te zien, inclusief de verwachtingen voor toerparadijzen als de Duitse Eiffel en de Belgische Ardennen. Bart laat het echter niet bij weersvoorspellingen. Hij geeft ook kledingtips aan de hand van het weer, waarschuwt voor bietencampagnes, gevaar lijke plekken en vliegenepide- mieën (vizier dicht houden). Als eerste digitale motorgoeroe brengt Bart de bezoeker boven dien op de hoogte van toertips, motorhappenings en de daarbij behorende drukte. Bart is te vin den op www.louis.nl. T De nieuwe modellen van Kroon Caribbean keukens zijn binnen! Ter introductie betaalt u deze week bij Hans Verkerk half geld voor een hele keuken! En ook de bijpassende apparatuur is weer zeer scherp geprijsd! Hans Verkerk garandeert u de beste service, kwaliteit, professioneel advies en de laagste prijs. Profiteer dus snel! Bel voor het dichtstbijzijnde filiaal of een koopzondag bij u in de buurt: df kijk op www.hans-verkerk.nl Hans Verkerk Keukens: Meer dan 65 filialen in Nederland. <0,OOO PUNTÊ-rV Leren werken met de computer is even belangrijk als leren lezen en schrijven. Daarover bestaat geen misverstand. Maar is de computer nu een meisje of een jongen? Uit onderzoek blijkt namelijk dat niet alle jongens en meisjes op dezelfde manier tegen computers aankijken. Dat kan te maken hebben met ver schil in hun belangstelling. En ook het milieu waaruit ze afkomstig zijn, hun etnische achtergrond en de school spelen daarbij een rol. Dat blijkt uit de studie 'Nieuwe media, nieuwe verschillen' van Edith van Eek (SCO- Kohnstamm Instituut) en Monique Volman (Vrije Universiteit Amsterdam). Zij ondervonden dat meisjes meer geïnteresseerd zijn in de praktische toepasbaarheid van computers dan in de technische aspecten. De school, maar ook ouders en grootouders kunnen daarop inspelen door meisjes een eigen website of homepage te laten ontwerpen of ze te leren e-mailen en surfen op internet. Omdat meisjes graag samen aan de computer werken, moet ook dat mogelijk worden gemaakt. Belangrijk is vooral dat stereoty pen als 'de mannelijke iet- docent', 'de slimme computer jongen' en 'het hulpeloze meis je' worden doorbroken, menen de onderzoekers. Ook daarop kunnen zowel onderwijskrach ten als ook (groot)ouders letten. Niet alleen de maatschappij, ook het onderwijs speelt een rol bij het ontstaan en in stand houden van sekseverschillen. Zo sluit het computeronderwijs soms minder aan bij de interesse en aanpak van meisjes. Kennisnet - dat is het elektronisch netwerk dat alle scholen met elkaar ver bindt - zorgt ervoor dat alle kin deren in elk geval op school de computer kunnen gebruiken. Eind 2001 zijn alle scholen aan gesloten op kennisnet (zie www.kennisnet.nl Er zijn wel wat tips te geven om het verschil in computergebruik tussen jongens en meisjes te doorbreken. Een docent die een nieuw softwarepakket moet kie zen, kan zich bijvoorbeeld voor af een aantal vragen stellen. Zoals: wie moeten met het pak ket gaan werken? Wat gaan de leerlingen er precies mee doen? En niet te vergeten de vraag: 'Spreekt dit programma qua vormgeving en werkwijze niet alleen jongens, maar ook meis jes aan?' Een docent kan ook jongens en meisjes laten samen werken bij het maken van opdrachten op de computer. Meisjes werken graag samen, terwijl jongens liever de compe titie aangaan. Ook ouders kunnen een steentje bijdragen aan het wegwerken in verschillen in computergebruik tussen jongens en meisjes. Ze kunnen ervoor zorgen dat er in elk geval op school en eventueel ook thuis een computer is met internet, e-mail en tekstverwer ker. Dat laatste omdat meisjes meer houden van tekstverwerken en van chatten, terwijl jongens meer zien in spelletjes en pro grammeren. Het onderzoek laat ook zien dat meisjes vooral houden van gede tailleerde en kleurrijke afbeel dingen van mensen, dieren en planten. Jongens doen liever spelletjes met actie en geweld. Bij het uitzoeken van een spelle tje voor een kind kunnen ouders ook daarop letten. Natuurlijk zijn er ook spelletjes die voor allebei leuk zijn en waarvan kinderen tegelijk iets kunnen leren zoals: dinosaurus sen, de Egyptenaren, adventure gaines (avontuur). Aardige voorbeelden Er zijn op het internet een hele boel aardige voorbeelden te vin den van sites en programma's die speciaal bedoeld zijn om de mogelijke achterstanden van meisjes in het iet-gebruik weg te werken. Bovendien dagen ze meisjes uit actief met de computer aan de slag te gaan: http://www. pruple-moon. com http.V/www.girlsite. org http://www.girlgamesinc. com h ttp/www. technikal0.nl http://meiden.pagina.nl http://www.webgrrls.nl 10-18 jaar) Over het onderzoek 'Nieuwe media, nieuwe verschillen' heeft het ministerie van OCenW een brochure met dezelfde naam uit gebracht. De tekst ervan staat op het docenten- en het ouderdo mein van kennisnet: www.ken nisnet. nl/ouders of www.kennis- net.nl/docenten. De brochure is ook te bestellen bij Sdu-servicecentrum, Postbus 20014,2500 EA Den Haag, tele foon 070-378 98 30, onder ver melding van AOCenW 1676. Met geboortekaartjes van UNICEF helpt u kinderen „^^overal ter wereld Nieuwe Waterweg Noord 4 Ook bij dertig graden draag ik een leren pak' i'lys&Sfc A \>AV 4 Deze Half Geld actie is uitsluitend geldig op al het kastenwerk van het merk Kroon Caribbean. Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen en/of acties. Getoonde modellen kunnen afwijken. r '7 GEEFT KINDERENDEN TOEKOMST De Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord is werkzaam in de gemeenten Vlaardingen en Schiedam en heeft als doel het bevorderen van het welzijn van ouderen. De stichting is een holding waaronder 4 stichtingen vallen. Deze stichtingen beheren 8 dienstencentra en verzorgen o.a. de warme maaltijdvoorziening en de personenalarmering, de indicaties voor verpleeg- en verzorgingstehuizen, aanleunwoningen en dagverzorging. Voor de Stichting zoeken wij een voor 32- uur per week Standplaats: Schiedam Uw functie Als directiesecretaresse beheert u de agenda van de directeur, verzorgt u de correspondentie en notuleert de vergaderingen. Voorts bewaakt u de afhandeling van de besluiten en doet voorbereidende werkzaamheden t.b.v. de directeur. Uiteraard zorgt u voor een goede archivering. Uw profiel Van de kandidaten wordt verwacht dat zij minimaal een HAVO-diploma hebben, aangevuld met een secretaresse-opleiding en kennis van Word en Excel. Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid en goede contactuele vaardigheden zijn vereisten, evenals zelfstandig kunnen werken in initiatieven kunnen nemen. Salariëring Rechtspositie en salaris volgens CAO-welzijn, schaal 14 t/m 23, maximaal 4.338.- bruto bij een fulltime dienstverband (36 uur) Reactie Uw schriftelijke reactie met CV kunt u tot uiterlijk 7 september a.s. sturen aan Stichting Ouderenwerk NWN t.a.v. mevr. J. Bol Postbus 925, 3100 AX Schiedam Voor informatie over deze functie kunt u contact opnemen met mevr. M. J. Davids, op werkdagen van 9.00-10.00 uur, telefoon 010-2486888. Of per e-mail: oud-nwn@euronet.nl v

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 7