IN KRANT Veel onduidelijkheid rond brandstichting 'Lot' Steek eens een tonnetje. Gemeente krijgt jaarlijks circa 450 uitnodigingen Bedreigd en beroofd I I loods Eenjarig jongetje valt uit raam Arrestatie eindigt in sloot Imitatiewapen gevonden Bettine serveert. m Overleden na val van 30 meter Kind aangereden ONS lijft belangrijke tak van gemeente in Ulaal 'm er uit en bewaar^ PAUL BERG WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000, 52e JAARGANG, Nr 36 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Huisvrouwen leggen basis voor markt Oud zilver in de kerk Koning doopt zijn zeekadetten SCHIEDAM - Vrijdagmiddag om-streeks drie uur is een 1-ja rig jongetje uit het raam op de eerste etage van zijn woning aan de Daltonstraat gevallen. Hij viel vier meter naar beneden en kwam op straat terecht. Het ern stig gewonde kind werd met een zware hersen-schudding en een schedelbasis-fractuur overge bracht naar het So-phia-kinder- ziekenhuis. Het slacht-offertje was ontsnapt aan de aandacht van een oppasser en naar en ver moedelijk openstaand slaap-ka- merraam gelopen. SCHIEDAM - In de nacht van maandag op dinsdag werden op de Burg. Van Haarenlaan drie verdachten van diefstal door de politie ingerekend. Vermoedelijk hebben de verdachten een 20-ja- rige Schiedammer bedreigd en zijn portemonnee en gsm gesto len. Een buurtonderzoek door de politie leverde drie verdachten op die voldeden aan het signale ment. Twee mannen zaten ver borgen in de bosjes langs de Piersonstraat. Daar werd ook een mes gevonden. De derde verdachte vluchtte, maar werd door een politiehond in een sloot aangetroffen. De verdachten, een 23-jarige Rotterdammer, een 30-jarige Italiaan en een 33-jari- ge Irakees zijn voor verder on derzoek meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM - Tijdens een rou tinecontrole op de Nieuwe Dam- laan werd in een auto een imita tievuurwapen gevonden. Het be hoorde toe aan een 21-jarige Schiedammer, één van de inzit tenden van de auto. De man werd aangehouden en het wapen werd in beslag genomen. Ook werd proces-verbaal opgemaakt. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur O p T IC I E N Willy Edenburg over... de montuurcollectie: De Sportaccomodatie Nieuwlartd aan de Dr. Kuyperlaan is vrijdag op feestelijke wijze opengesteld voor het publiek. Na een periode van bouw en verbouwing is er nu een accommo datie ontstaan waar men zeker trots op mag zijn. Het is gebouwd in op dracht van de Dienst Educatie Schie dam, en is tot stand gekomen door de bestaande gymzaal te renoveren en geschikt te maken voor de tennis verenigingen N.O.A.D. en Branders- stad. Daaraan vast is een nieuw gym lokaal gebouwd. Het totale speelop- pervlak van de sportaccomodatie is nu 250 vierkante meter, Iedereen kon vrijdag even een kijkje nemen in het mooie pand, en onder het genot van een hapje en een drankje nieuwe plannen uitbroeden wat men daar in de komende tijd zou kunnen doen. Na de officiële toespraken gaf de uit diverse media bekende sportster Bet tine Vriesekoop een aantal demon- stratielessen, waarmee de opening op sportieve wijze luister werd bij gezet. En hoewel er geen dienblad aan te pas kwam, was zij toch regel matig aan het serveren. SCHIEDAM - Vrijdagmorgen overleed kort voor half elf een 57-jarige uit Schiedam afkom stige werknemer van een werf in de Admiraal de Ruyterstraat. Hij maakte een val van dertig meter in een dok en overleed ter plaat se aan de verwondingen. De man had boven in het dok van een waterslang de koppeling losge draaid. Door de waterdruk werd hij over de reling van het dok ge slingerd. SCHIEDAM - Een 9-jarige jon gen werd vrijdag het slachtoffer van een aanrijding in de Pierson straat. Hij reed daar met zijn fietsje plotseling de straat op, toen een 20-jarige automobilist hem, ondanks een poging tot remmen, niet meer kon ontwij ken. Het jongetje kwam ten val, en raakte daarbij gewond aan zijn hoofd. Hij is hiervoor ter behan deling overgebracht naar het Vlietland Ziekenhuis, lokatie Schieland. SCHIEDAM - De gemeentelij ke sector Stedelijk Beheer wordt zo goed als zeker zelf standig. Het laatste woord hierover is weliswaar aan de gemeenteraad, maar naar het zich laat zien zal deze zonder strubbelingen groen licht ge ven voor deze belangrijke in greep. Daarmee verlaten de ruim tweehonderd werkne mers het gemeentelijk appa raat, en worden zij 'ingelijfd' bij de ONS. De noodzaak om de sector Ste delijk Beheer te verzelfstandi gen, en op die manier uit de ge meentelijke organisatie te lich ten, is er niet een van de laatste tijd. Uit de financiële cijfers bleek reeds tijden, dat de sector te onrendabel zou zijn om bij de gemeente te blijven. Ook de te vredenheid over de ondermaatse prestaties was niet om over naar huis te schrijven. De gemeente heeft daarop gere ageerd door op zoek te gaan naar een structurele oplossing. Het onderzoeksbureau PriceWater- houseCoopers (PWC) is in okto ber 1999 de opdracht gegeven de situatie in kaart te brengen, en ■een haalbaarheidsstudie te schrijven voor verzelfstandiging van de sector. Uiteindelijk werd gekozen voor een overeenkomst met de ONS, waarbij deze laat ste de sector zo soepel mogelijk zou overnemen. Nu het eindsta dium bereikt is, kan worden ge concludeerd dat de betrokken partijen volledig in overeen stemming met elkaar zijn. Het bestuur van de sector zelf, het college van b en w en natuurlijk de ONS hebben het volste ver trouwen in het welslagen van de operatie. In hun ogen staat er niets in de weg om ook een posi tief oordeel van de gemeente raad te ontvangen, en daarmee een ruisloze bestuurlijke over dracht mogelijk te maken. De partijen hebben nu ook een principe-accoord met de vak bonden bereikt. Dit behelst het zogeheten sociaal statuut, dat van belang is voor de positie van de ruim tweehonderd werkne mers. Zij werden vorige week tijdens een bijeenkomst inge licht over de gang van zaken. De bonden CFO en ABVAKABO hebben daarop tevens hun leden aangesproken, die onverdeeld positief op de uitkomsten van de besprekingen hebben gere ageerd. Twee belangrijke punten springen eruit. Allereerst mogen alle opgebouwde aanspraken en rechten die de sectorwerknemers op 1 januari 2001 (de datum van overdracht) nog hebben, worden meegenomen naar de zelfstandi ge organisatie. Bovendien is vastgelegd dat geen enkele werknemer, in het kader van de overheveling althans, zal worden ontslagen. Garanties In de nieuwe vorm gaat de sec tor, overigens onder een andere naam, opereren als werkmaat schappij van de ONS. Dat brengt niet alleen bestuurlijke, maar ook organisatorische verande ringen met zich mee. Nu nog is de sector een interne aangele genheid, waaruit logischerwijs werkgarantie voortvloeit. De sector is er in die positie te allen tijde van verzekerd, dat er werk zaamheden zijn om te worden uitgevoerd. Met de overheveling zou dat in principe anders kun nen worden, maar de gemeente heeft de ONS gegarandeerd al haar werkzaamheden (op het ge bied van bijvoorbeeld wegon derhoud en openbare groenvoor ziening) steeds bij de nieuwe werkmaatschappij te zullen aan besteden. Dit is vastgelegd in di verse overeenkomsten en toe zeggingen. De gemeenteraad zal zich in haar vergadering van 2 oktober uitspreken over de toe komst van de sector Stedelijk Beheer. Overigens staat ook de verzelfstandiging van het Facili tair Bedrijf, dat voor de gemeen te de catering verzorgt, op sta pel. Hierover wordt in een later stadium beslist, dat echter kort na het nieuwe jaar zijn beslag zal vinden. SCHIEDAM - Volgens de twee advocaten van Ed van der B., de 51-jarige inwoner van Maassluis die in Schie dam plaatselijke bekend heid verwierf als poffertjes bakker op het Land van Be lofte, bestaat er niet het minste bewijs van zijn be trokkenheid bij de brand stichting in poffertjeskraam 'Lot' in de nacht van zater dag 12 op zondag 13 febru ari van dit jaar. Zij wijzen erop dat L. (die inmiddels wegens het aansteken van de brand tot 18 maanden werd veroordeeld) en Van der W. direct na de brand verklaringen tegenover de politie aflegden die met de door de recherche geconsta teerde feiten overeenstem den. Tegenover de rechter commissaris bevestigden ze die verklaringen nog eens. Nadat L. en Van der W. op de zelfde afdeling van de Noordsin gel gevangen kwamen te zitten, besloten ze alsnog hun verkla ringen te wijzigen. Volgens ei gen zeggen nadat ze door mede gevangenen bedreigd waren met de dood, indien zij hun verkla ring niet ten gunste van Van der B. zouden herroepen. In hun nieuwe lezing komt Van der B. er echter alleen maar slechter af. Van der W. was de spil die fun geerde als opdrachtgever van de inmiddels wegens de brandstich ting veroordeelde L. en zijn twee kompanen die wegens vormfou ten moesten worden vrijgelaten. Van der W. en diens advocaat stellen dat hij ofwel uit medelij den met Van der B. na anderhal ve maand 'zeuren' door Van der B. alsnog besloot mee te werken aan de brandstichting, ofwel L. pas op dag van de brandstichting L. met Van der B. in contact heeft gebracht. Gemeente Van er B. had het verhaal al eer der verteld, maar met de uitdruk kelijke aantekening het niet in de krant te willen hebben om de re latie met de gemeente niet ver der te verstoren. Tijdens de rechtszitting kwam het toch in de openbaarheid. Met twee ambtenaren van de ge meente Schiedam zou Van der B. tot overeenstemming zijn geko men over verplaatsing van de poffertjeskraam, die eigendom was van zijn vrouw doch waar officieel arbeidsongeschikte man vaak aan de poffertjespan en koffiemachine te vinden was, vanaf de tijdelijke lokatie op het Land van Belofte naar een nieu we, wederom tijdelijke stek, in de keerlus van tramlijn 4. De beide ambtenaren met wie die deal, die door wethouder Luub Hafkamp zou zijn goedgekeurd, verlieten echter de gemeentelij ke dienst, waarna het dossier door een ander werd overgeno men. Die herriep de gemaakte afspraken volgens Van der B. zonder duidelijke redenen. Van der B. op de rechtszitting: "Ik begrijp niet waarom er plotse ling een prestigezaak van werd gemaakt door die nieuwe ambte naar. Hij gaf geen argumenten, eiste alleen maar ons vertrek vanaf de toenmalige plek, zonder over de nieuwe stek te willen praten." Van der B. vond de ommezwaai van de gemeente onbehoorlijk, en vindt dat nog steeds. Hij meende dat de gemeente ver plicht was alsnog een andere op lossing voor verplaatsing te vin den indien de keerlus niet meer mogelijk zou zijn. De gemeente stelde, dat daar de bouwketen voor de projectont wikkelaar die op het Land van Belofte gaat bouwen moesten worden geplaatst. Het onstandvastig beleid van de gemeente die in de ogen van Van der B. gemaakte afspraken onge fundeerd herriep en het brede draagvlak van het publiek, sterk ten Van der B. in zijn strijd. Pas toen de gemeente hem een dwangsom oplegde, koos hij ei eren voor zijn geld. De hoop dat de verhuizing niet naar een op slag, maar een andere lokatie zou plaatsvinden, werd nog niet geheel opgegeven. De advocaten van Van der B. wijzen erop, dat hij niets te win nen had met brandstichting in ei gen zaak. Want zelfs al zou hij het volledige verzekeringsbe drag van 140.000 gulden uitge keerd krijgen, dan nog zou het onmogelijk zijn de zaak elders op te bouwen. Morgen beslist de president van de rechtbank in een zaak die zich kenmerkt door yele ondui delijkheden en tegenstrijdighe den. SCHIEDAM - Zoals elk jaar traditiegetrouw gebeurt, organiseer de muziekvereniging St. Radboud ook dit jaar weer het Kam pioenschap Tonnetje Steken van Kethel. Vanaf een hoge helling- baan hebben velen met een lans geprobeerd de ring te steken die onder een tonnetje water hing. Echter meerdere malen kon men de ring niet vinden, wat voor een nat pak bij diverse deelnemers leid de. En tot hilariteit bij de omstanders, van wie de aanmoedigingen niet van de lucht waren. De beste stuurlui staan aan wal, zeggen ze wel eens. Ga er maar eens aan staan, dan valt zo'n ring steken he lemaal niet mee... Het gemeentebestuur van Schie dam ontvangt jaarlijks ongeveer 450 uitnodigen voor bezoeken excursies, reizen etc. Dat hebben b&w laten weten in antwoord op vragen van de fractie van het AOV-raadslid Cathelijne Raap horst over de gang van zaken rond het felbekritiseerde en dan ook afgewezen 'snoepreisje' naar de wereldexpo. De gemeente wil niet ingaan op het verzoek van de AOV om tot in detail openheid van zaken te geven over al die uitnodigingen, dat is veel te bewerkelijk. Maar de ouderenpartij mag wel zelf in het archief duiken. Alle uitnodigingen die Schie dam sinds 1998 heeft ontvangen zitten nog in het register, on danks het feit dat ze maar één jaar bewaard hoeven te worden, melden b&w. Het AOV wordt uitgenodigd zelf die circa 1100 in archiefdozen opgeborgen uitnodigingen te gaan bekijken. VLAARDINGEN - Op vrijdag-avond 1 september werd omstreeks kwart voor tien op het fietspad van de Burg. Heusdenlaan een 15-jarige jongen. Het slachtoffer werd belaagd door twee knapen op een bromscooter. Hij kreeg een stiletto op de keel gezet en moest zijn protemonnee afgeven. Hierna gingen de berovers er vandoor in de richting van de Bavinckschool. Het nieuwe sportprogramma voor jong en oud vindt u in het hart van deze krant! NS Het Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken DAT IS DUIDELIJK "Onze huisselectie is zeer gevarieerd. Er is al een huisselectie-bril vanaf f38,- per maand, inclusief glazen." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Zelfstandige positie van sector Stedelijk Beheer snel dichterbij

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1