L ÜCZ3' IN DEZE KRANT Vlaardinger verdacht van moord op Nienke Van Bommel loods Duit in het zakje Meisje overlijdt na aanrijding Zes ton veiliger speeltoestellen Asbest in speeltuin 'B elangenparkeren mogelijk als parkeerdruk in omgeving toch stijgt' Omstanders helpen politie III! zaterdag 16 september PAUL BERG Gemeente accoord uitbreiding Thurlede WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000, 52e JAARGANG, Nr 37 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: NS NS UlïHBi w>< EUROPEAN NAONE\ BANK Dykstal schoenen bestaat 75 jaar en dat gaan wij samen met u vieren!!! Onder het genot van een prachtige collectie laarzen maakt onze Italiaanse kok Franco voor u specialiteiten van di mama. U bent welkom!!! (11-17 uur) Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010 - 426 84 92 O P T I C I E N Ineke Teunissen over... service en garantie: "Het bijstellen en schoonmaken van uw bril is altijd gratis, ook als u de bril niet bij ons gekocht heeft." door Theo H.B. Schoenmakers KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur De restauratie van de kapel aan de Vlaardingerdijk kan eindelijk van start gaan. Het college van b en w heeft een extra bij drage van 350.000 gulden beschik baar gesteld om de voormalige Rooms-Katholïeke kapel in ere te hersteilen. Dankzij dit gulle gebaar kan de Stichting Beschermd Stadsge zicht Schiedam (SBSS) de financie ring rond krijgen van een restauratie plan van bijna 1,4 miljoen. Het monumentale gebouw dateert van i 854. en staat de laatste jaren trooste loos leeg. Drie jaar terug sloot de SBSS een intentieverklaring met de Roemeens-orthodoxe Parochie, die het gebouw en één van de bijgebou wen voor kerkdiensten wil gaan ge bruiken. De Roemeense kerk kan de restauratie echter niet alken bekosti gen. Met de hulp van Monumenten zorg, de gemeente, particulieren en zelfs de Roemeense regering kwam een aanmerkelijk bedrag bijeen. Wet houder Groeneweg deed zaterdag (Monumentendag) dus een fikse duit in het zakje, door de voorzitter van de SBSS, prof. Meeuse, de cheque van 3,5 ton te overhandigen. Een nieuw monument is rijzende. Slagerij stopt na 150 jaar Amerikaanse vlieger op bezoek Atelierdagen groot succes Opvang voor kinderen uitgebreid SCHIEDAM - Een 3-jarig jon getje en twee 12-jarige meisjes uit Schiedam zijn zaterdagavond ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Burg. Van Haarenlaan en de Pierson- straat. De kinderen staken een voetgangersoversteekplaats over, toen zij werden aangereden door een personenauto. Getui gen melden dat de bestuurder er te voet vandoor ging, terwijl de bijrijder op de bestuurdersplaats ging zitten en zich uitgaf als de bestuurder. Deze man, een 25- jarige Rotterdammer, is aange houden en in verzekering ge steld. De drie jonge slachtoffers wer den overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis Rotterdam Dijkzigt. De GGD werd bijge staan door collega's van de trau mahelikopter. Artsen in het zie kenhuis moesten zondag consta teren dat één van meisjes aan de verwondingen was overleden. De politie van het district Schie dam stelt een onderzoek in naar de daadwerkelijke bestuurder van de auto. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De zaak met betrekking tot de moord op de 10-jarige Nienke op 22 juni jongstleden lijkt enige voortgang te krijgen door de inverzekeringstelling van een 31-ja rige Vlaardinger, die dinsdagavond in zijn woonhuis werd aange houden. In een interview met Radio Rijnmond gaf persofficier C. de Kimpe maandag weinig prijs over de man. Zij kon slechts aan geven dat de man is aangehouden vanwege sterke vermoedens, die zijn gebaseerd op een combinatie van onderzoeksresultaten en ge gevens van onderzoek ter plekke. Ook de verklaring van het 11-ja rige vriendje van Nienke is meegenomen in de beslissing tot aanhouding. Een eventuele gouden tip, en ook het signalement hebben geen doorslaggevende rol gespeeld. Er zijn echter wel dui delijke overeenkomsten met het opgegeven profiel. Op de vraag waarom de politie zo lang heeft gewacht om met de aanhouding naar buiten te komen, antwoordde De Kimpe dat dit 'in het belang van het onderzoek' was, omdat eerst enkele honder den tips moesten worden nagegaan. Vorige week nog heeft de po litie nogmaals gedregd naar een wapen, maar daarbij is resultaat uitgebleven. Maandagmiddag heeft de Officier van Justitie de rechter-commissaris verzocht de verdachte nog langer in bewaring te stellen. Of deze op dat verzoek is ingegaan was bij het ter per se gaan van deze krant nog niet bekend. Op 15 januari 2001 moeten volgens wettelijke bepalingen alle onveilige si tuaties bij kinderspeeltoestellen tot het verleden behoren. In de oude stads wijken en de wijk Nieuwland zijn alle speeltoestellen al aan de veiligheids eisen aangepast. Om dit ook in de rest van de stad te doen beslist de ge meenteraad tijdens zijn vergadering van 2 oktober aanstaande om een kreaiet van ruim zes ton ter beschikking te stellen. Daarmee kunnen in heel Schie dam alle speeltoestellen tijdig aan de nieuwe eisen van de Inspectie Ge zondheidsbescherming worden aangepast. Van Bommel infozuil kunt u zich persoonlijk, op een unieke wijze, in onze winkel op de hoogte ste' waarom Van Bommel van uitzonderlijke klasse is. Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010 - 426 84 92 SCHIEDAM - Een speeltuintje aan het Newtonplein is vrijdag geheel afgezet, nadat daar asbe- stresten van een schoorsteenpijp waren aangetroffen. De pijp werd dinsdag bij het grofvuil ge zet, maar is niet meegenomen door de reinigingsdienst. De as- bestresten zullen nog deze week worden opgeruimd door een ge specialiseerd bedrijf. De politie is op zoek naar de persoon die verantwoordelijk is voor de plaatsing van het asbesthouden de afval. De gemeente Schiedam gaat ac coord met een aanbouw van vier lagen aan de bestaande toren van woon- en zorgcentrum Thurlede aan de Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan. Hoewel de bouw in strijd is met het bestemmings plan, zal medewerking aan wij ziging daarvan door middel van een artikel 19-procedure worden verleend. Het college van burge meester en wethouders stelt de gemeenteraad voor, in zijn ver gadering van 2 oktober aan staande het voorbereidingsbe- sluit te nemen dat noodzakelijk is om de verklaring van geen be zwaar bij de provincie Zuid-Hol land aan te vragen. te wensen overlaat, enige afstand langer dan absoluut noodzake lijk is door weer en wind willen afleggen of zich bloot willen stellen aan de risico's van een niet-werkende lift of roltrap, is de gemeente stellig in zijn over tuiging: "Gezien de goede be reikbaarheid van het ziekenhuis met diverse vormen van open baar vervoer, is de verwachting dat een groot aantal bezoekers gebruik zal maken van het open baar vervoer. De algemeen ge hanteerde acceptabele loopaf stand is 300 tot 500 meter. Min- dervaliden kunnen gebruik ma ken van de lift op het station om hoogteverschillen te overbrug gen. Alle hellingbanen zullen op het gebruik door rolstoelen wor den afgestemd." Het commentaar op de zienswij zen besteedt ook aandacht aan de ligging van het ziekenhuis di rect aan de spoorlijn. De toege stane geluidsbelasting ten gevol ge van passerende treinen aan de gevel van een bouwwerk be draagt thans nog 60 dB(A) of de cibel. In de nabije toekomst zal dit tot 57 dB(A) worden terug gebracht, wat in de praktijk een halvering van het geluid bete kent. Omdat deze reductie van de geluidsoverlast voor het nieuw te bouwen ziekenhuis echter niet zonder kostbare maatregelen te bereiken zou zijn, is een hogere grenswaarde aangevraagd. Die is door de provincie ver leend en maakt het mogelijk het ziekenhuis toch te bouwen. Het lawaai mag tot 73 dB(A) oplo pen. Geluidswerende maatrege len kunnen daardoor achterwege blijven. Ook het geluid van de landende en opstijgende heli copter zal volgens de gemeente niet tot onaanvaardbare overlast leiden, vooral omdat hiervan slechts in uitzonderlijke gevallen sprake zal zijn. Hetgeen van de trein, die achtmaal per uur en in de spits nog vaker passeert, niet gezegd kan worden. de angst van omwonenden voor toename van de verkeers- en parkeerdruk acht de gemeente Schiedam ongegrond. Met wei nig twijfel aan de voorspellende gave heet het: "De wijk Bijdorp ligt niet in de route naar het zie kenhuis. Daarom kan ervan wor den uitgegaan dat de verkeers- en parkeerdruk in Bijdorp niet zal toenemen." Elders heet het echter wel: "De verkeersdruk zal toenemen, maar niet in een mate die onaanvaardbaar is. Hierbij moet bovendien in aanmerking worden genomen dat deze toena me verspreid over de dag zal plaatsvinden. De wegen zullen worden ingericht op een directe stroom van de snelweg naar de parkeergarage. Omdat die vol gens de norm uit 470 plaatsen dient te bestaan, terwijl er 620 worden gerealiseerd, stelt de ge meente dat van parkeren in de omgeving van het ziekenhuis geen sprake zal zijn. Zonodig kan een parkeertoren met een SCHIEDAM - Dankzij de hulp van omstanders kon de politie zater dagmiddag een 36-jarige Rotterdammer arresteren op verdenking van diefstal. De man greep even daarvoor de portemonnee uit de han den van een 66-jarige Schiedamse. Zij probeerde de diefstal te voor komen door de beurs stevig vast te houden en de man weg te slaan. De dader wist echter met zijn buit te ontkomen. Omstanders achter volgden de dief en gaven telkens zijn positie door aan de meldkamer. De politie wist hem op de Boeier in de kraag te vatten. De porte monnee is niet meer teruggevonden, de verdachte ontkent intussen in alle toonaarden. hoogte van 20 meter op het korf- balveld worden gerealiseerd. In dien echter in de toekomst toch zou blijken dat de parkeerdruk in de omgeving van het zieken huis toeneemt en bewezen kan worden dat tenminste 90% van die groei door het ziekenhuis wordt veroorzaakt, kan belan- genparkeren worden ingevoerd. Net als in de binnenstad gaan de bewoners dan betalen voor een parkeervergunning, zonder dat daar overigens een gegarandeer de plaats tegenover staat. Ook de door burgers uitgesproken ver wachting dat tengevolge van de vergrijzing van de regionale be volking, de toename van de mo biliteit en de groei van de poli klinische zorg sprake zal zijn van een groei van het autoge bruik om het ziekenhuis te berei ken deelt de gemeente volstrekt niet. Terwijl bewoners betwij felen dat bezoekers van het zie kenhuis, wier gezondheid per definitie tijdelijk of structureel SCHIEDAM - De gemeente Schiedam rekent af met alle 184 zienswijzen die door Schiedammers, door hen gemachtigde advocaten, be drijven en organisaties zijn ingediend tegen de bouw van het streekziekenhuis Vlietlanden op de locatie Bijdorp. Veel van de be zwaarschriften zijn 'eendui dig dan wel identiek'. De ge meente stelt dat sprake is van 'een normale stedelijke ontwikkeling', waarvan be langhebbenden geen one venredig nadeel ondervin den. De vrees die zij uiten voor negatieve ontwikkelin gen, acht de gemeente onge grond. De gemeente stelt er tegenover dat de groene long van de Poldervaart niet wordt aangetast, er geen parkeerdruk voor de omwo nenden zal ontstaan, de meeste bezoekers van het ziekenhuis met het open baar vervoer zullen komen, en dat allerlei andere be zwaren worden weggeno men door de verleende mi lieuvergunning. Het ziekenhuis ligt in een stede lijk gebied. Wie daar woont, kan niet claimen dat zijn woongenot wordt aangetast door het realise ren van een ziekenhuis op meer dan honderd meter afstand, wat gezien moet worden als een nor male stedelijke ontwikkeling, zo stelt de gemeente.-Een bouw hoogte van 24 meter is daarin niet ongebruikelijk; het verlies aan privacy is gering omdat er voldoende afstand en ook nog eens een verhoogde spoorlijn tussen de woningen ligt. Alleen een vijftal woningen in Bijdorp zou zoveel last ondervinden van de ligging tussen ziekenhuis en het half zo hoge politiebureau, dat ze moeten verdwijnen. Ook Nieuwe Stadsblad 0 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 46210 33 i» ach»c>>'*" j**»** '«TO BMAIHf WtEa I Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 MHa niia! DAT IS DUIDELIJK. SINCE 1734 Bf| OCinKCX schoenen, paar "mow Gemeente wij st alle 184 zienswijzen ziekenhuis af

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1