Stad Schiedam viert 725-jarig bestaan i Gemeente Schiedam Informatie Het programma Schiedam 725 jaar: Verkeersmaatregelen tijdens brandersfeesten binnenstad schiedam Rectificatie Verkeersbesluit ju fi De verkeersmaatregelen op een rij: r Gemeente Schiedam WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 37-NS1-1 11 IE II II In 2000 is het precies 725 jaar geleden dat Schiedam stadsrechten verwierf. De ge-meente viert dat de komende perio de met een breed scala aan activiteiten. Een groot aantal plaatselijke instellin gen en organisaties heeft een inbreng in het programma. Andere evenementen - zoals de viering van het 50-jarige bestaan van de Centrummarkt en het 25-jarig bestaan van de Historische Vereniging Schiedam en de Brandersfees-ten, zullen ruim aandacht besteden aan het 725-jarig jubileum. Tentoonstellingen in de Grote Kerk en marktboek Kinderstadsgids 23 september Groot Schiedams Terras en nog veel meer Tentoonstelling in Artoteek TOEPASSING ARTIKEL 19 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De Schiedamse Brandersfeesten worden gehouden van donder dag 21 tot en met zondag 24 september 2000. Daarnaast vin den er op zondag 24 september activiteiten plaats in het kader van de autovrije zondag. Omleidingsroutes branderszondag PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 37, WOENSDAG 13 SEPTEMBER, 2000 BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN (ART. 17 WRO) INVALIDENPARKEERPLAATSEN ook op teletekst pag. 701-711 (achter het mozaïekkanaal). Gemeenteberichten Tot de geplande reeks activiteiten behoren onder meer tentoonstellingen, een fotoactie, de uitgave van een kinderstadsgids, de opknapbeurt van het gebied rond de ruïne waarbij het beeld van Vrouwe Aleida in de spotlights wordt gezet, een historisch film festival en de uitgave van een Schiedam pro- motieboek. Met de uitgave ervan, begin 'december, zal het jubileumjaar worden afge sloten. Een speciale jubileumposter, ontwor pen door vormgever Harr Wiegman, is nog vrijwel de hele maand te zien in de mupi's. I Hoogtepunt van de festiviteiten is een spet terend feest op zaterdagavond 23 september voor alle stadgenoten op het Stadserf en in het Stadskantoor. Op het plein wordt een riant Schiedams terras ingericht. I In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat worden twee tentoonstellingen gehouden; over 50 jaar centrummarkt en 25 jaar Histo rische Vereniging Schiedam. De tentoonstel lingen zijn voor het publiek te bezichtigen tot en met zondag 24 september, op don derdag tot en met zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Ter gelegenheid van het marktjubileum is een marktboek uitgegeven. Te koop bij de Schiedamse boekhandel. Het boek belicht de geschiedenis van markten in het algemeen tussen 1275 (het jaar waarin Schiedam stads rechten verwierf) en 1950 en van de cen trummarkt in de periode 1950 tot heden. Schiedamse historie in beeld Ook in de Stadswinkel van het Stadskantoor kunt u een tentoonstelling bezoeken. Deze is samengesteld door het Gemeentearchief. Thema is de groei en ontwikkeling van Schiedam van circa 1560 tot heden. Het Gemeentearchief houdt vanwege zijn 103- jarig bestaan bovendien een straatfoto-actie. In de Stadswinkel kunnen liefhebbers mid dels het Scopiosysteem een gratis foto bestellen van de plek (in Schiedam) waar ze wonen of hebben gewoond. Het jarige archief ontvangt van Schiedammers ook graag cadeautjes in de vorm van oude Schie- dam-foto's. De actie duurt tot en met zater dag 23 september. Ook de tentoonstelling is tot en met die datum te bezichtigen. Van woensdag 20 september tot en met zaterdag 23 september zijn via het mozaïek kanaal van de Schiedamse kabel Schiedam- films te zien. Steeds tussen 20.00 en 21.00 uur. Een greep uit het te vertonen materiaal: Boompïantdag, 1927 bezoek van koningin Juliana, 1962 Schiedam kiest voor het water, 1962/1963 Journaal Wilton Fijenoord, 1968 Schiedam 700 jaar, 1975 Nieuwland centraal, 1989 Op donderdag 21 september verschijnt de eerste kinderstadsgids. Dit boekje bevat ver halen en een wandeling door de binnenstad van Schiedam met veel aandacht voor de cul tuurgeschiedenis. De gids is bestemd voor kinderen vanaf 8 jaar en wordt via de basis scholen verspreid. Op deze dag ook bijzondere aandacht voor de ruïne: De plek waar Vrouwe Aleida ooit woonde is opgeknapt en het standbeeld van de stichteres van de stad Schiedam staat in de spotlights. Ook de Brandersfeesten starten op deze dag en staan mede in het teken van het 725-jarig jubileum. Hoogtepunt van de viering van Schiedam 725 jaar is een spetterend feest in en rond het Stadskantoor op zaterdag 23 september. Tussen 12.00 en 16.00 uur vindt een grote jeugd skate manifestatie plaats voor begin ners en gevorderden met ramps, grindrail- sen, fun-box, half-pipe, muziek en represen tatieve demo's. Tussen 17.00 en 23.00 uur verandert het Stadserf in het Groot Schiedams terras, met de volgende ingrediënten. Meer dan twaalf van de beste plaatselijke horecaondernemers presenteren zich in een sfeervolle ambiance. Culinaire liefhebbers van jong tot oud kun nen hun hart ophalen. Voor de hapjes wordt een eenheidsprijs berekend van vijf gulden. De drankjes kosten een rijksdaalder. Als betaalmiddel zullen jubileummunten wor den verkocht in de voorverkoop bij de deel nemers en op de avond zelf ter plekke. Op het terras zijn verschillende verrassende optredens gepland van onder meer de Latin Culture Band en Shanti koren. De Schie damse meidengroep Fancy Free treedt op met nummers uit hun debuut-CD 'Big Tycoon'. In het Fortis Theater a.d. Schie speelt vanaf 20.30 uur de spraakmakende bluesformatie Souled Out 8c The Trouble Horns. Liefheb bers kunnen gratis swingen om daarna bui ten op het terras weer bij te komen. In de Aleidazaal in het Stadskantoor draait het Historisch Filmfestival, van 12.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Het Gemeentearchief presenteert daar de mooi ste meest onverwachte en verrassende opna mes van Schiedam. Een selectie uit de te ver tonen films: onthulling van de koningin Emmabank, 1935 stoomwasserij De Pauw, 1938 chocoladefabriek De Baronie, 1938 opening van de bloemententoonstelling Polyantha, 1940 Schiedam 675 jaar, 1950 Bouw van de Opstandingskerk, 1957 Protest tegen het slopen van de Branders- buurt, 1967 In de Artoteek aan de 's-Gravenlandseweg kan van 23 september tot en met 28 oktober de tentoonstelling Hein de Koster (1927- 1978) worden bezocht. Beeldend kunste naar, querulant, provo, dichter, ingezonden stukken schrijver, organisator van kunstma nifestaties in Schiedam Kabouterstad: Arto teek Schiedam laat Hein de Koster niet alleen als beeldend kunstenaar zien maar ook als inwoner van de stad Schiedam in een kleurrijke periode van haar 725-jarig bestaan. De Artoteek is open van woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag van 19 .00 tot 21.00 uur, zater dag van 11.00 tot 17.00 uur en op 2 extra koopzondagen: 24 september en 1 oktober van 12.00 tot 17.00 uur. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: Het realiseren van 240 woningen op de locatie bekend als Parkweg-Oost, deze locatie is gesitueerd in het oostelijk deel van de wijk Nieuwland en wordt begrensd door de Parkweg, de Burg. van Haarenlaan, de Burg. Honnerlage Gretelaan en de Jan van Zutphenstraat. Bovenstaand bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestem mingsplan, nadat van het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland de vereiste verklaringen van geen bezwaar is ontvangen. Het bouwplan ligt daartoe vanaf 14 september 2000 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stads erf 1Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het Gemeentearchief brengt de Schiedamse historie in beeld in de Stadswinkel Zoals ieder jaar zullen in en om de binnenstad verkeersmaatregelen worden genomen om de Brandersfeesten ongestoord en veilig te laten verlopen. Straten waar evenementen plaatsvinden zullen worden afgezet. Het doorgaande verkeer zal met borden om de bin nenstad heengeleid worden. Alle toegangswegen tot het centrum zullen autoluw gemaakt worden. In verband hiermee aan bezoekers van de Brandersfeesten de oproep om zo veel mogelijk te voet, met de fiets of per openbaar vervoer te komen. Aan de bewoners en bedrijven het verzoek om niet in de afgesloten straten te parkeren. In straten waar activiteiten plaatsvinden geldt namelijk een parkeerverbod, met uitzondering van de invalidenparkeerplaatsen. Let op: in Schiedam is tegenwoordig een wegsleepregeling van kracht. Op zondag 24 september zullen pendelbussen en extra trams worden ingezet. Zaterdag 23 september en Branderszondag 24 september: met Vlag en Wimpel. Vanaf zaterdagochtend 10.00 uur tot zondagmiddag 17.00 uur zijn de Lange Haven oost en westzijde en de Korte Haven, zuidzijde tussen Elzensteeg en Lange Haven, afgesloten in verband met Met Vlag en Wimpel. Tevens geldt hier een parkeerverbod. Zaterdag 23 september, Schiedam Roeit Vanaf 11.00 tot 16.00 uur geldt een parkeerverbod op de Buitenhavenweg aan de kadezij de vanaf de glasfabriek tot de hoogte van de Hooikade in verband met Schiedam Roeit. Branderszondag 24 september, Zondagsmarkt en Staatsloterij Muziekland. In verband hiermee zijn de volgende straten afgesloten van 12.00 tot 23.00 uur: Broersvest 's Gravelandseweg westelijke rijbaan ten zuiden van de Burg. Honnerlage Gretelaan Singel ter hoogte van het Stadserf Er geldt een inrij verbod voor de Overschiesestraat en de Van Swindensingel vanaf de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Autoloze zondag 24 september In verband met de autoloze zondag is de Lange Nieuwsstaat afgesloten, uitgezonderd voor bestemmingsverkeer, vanaf de toegang tot de parkeerterreinen op de kop van de Plantage tot bij de Hoofdstraat. Voor de Lange Nieuwstraat Parkzijde geldt een parkeerverbod. De parkeerterreinen zijn bereikbaar via de G. Verboonstraat Oranjestraat. Daarnaast is de Tuinlaan afgesloten, uitgezonderd voor bestemmingsverkeer. Parkeren bezoekers Branderszondag 24 september Evenals in voorgaande jaren worden weer veel bezoekers verwacht. Om die reden wordt de binnenstad grotendeels autovrij gemaakt door afsluiting van de toegangswegen en wordt het bezoekers extra aantrekkelijk gemaakt om met het openbaar vervoer te komen. Bezoekers kunnen parkeren in het bedrijfsgebied 's Graveland. Gratis pendelbussen zorgen voor vervoer naar het centrum van Schiedam. Deze bussen kunt u aanhouden en ze stop pen ook bij de reguliere halteplaatsen. Route pendelbussen: beginpunt 's Gravelandseweg nabij Algerastraat - Algerastraat - Van Heekstraat - Jan van Riebeeckweg - Nieuwpoortweg - Overschieseweg - station Schiedam-Centrum - Prof. Kamerlingh Onneslaan - Lorenztplein - Boerhaavelaan - Rotterdamsedijk - Koemarkt - Gerrit Verboonstraat - Oranjestraat - Nieuwe Haven en vervolgens weer terug naar het beginpunt. Openbaar vervoer Tijdens de Branderszondag zullen de bussen van de RET en conneXXion, die normaal via de Broersvest rijden, worden omgeleid via de Boerhaavelaan. De halten op de 's Gravelandseweg en de Broersvest komen daarmee te vervallen. De tram blijft de normale route rijden. Lijn 54, die normaal over de Lange Nieuwstraat rijdt, wordt omgeleid via de Buitenhavenweg, de halten op de Lange Nieuwstraat komen te vervallen. Autoverkeer Het doorgaande autoverkeer zal met borden om het cen trum worden geleid via de route.Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, Nieuwe Damlaan en Burg. Van Haarenlaan. Vanwege de afsluiting van de Lange Nieuwstraat wordt het verkeer omgeleid via de Schoolstraat en de Havendijk. Fietsstalvoorzieningen zondag 24 september. Fietsen kunnen worden gestald bij: - bewaakte stalling Koemarkt (100 plaatsen) open tot 24.00 uur - bewaakte stalling NS Schiedam-Centrum 1000 plaatsen), deze is open tot 19.00 uur. Voor vragen over bovenstaande verkeersmaatregelen kunt u bellen met de heer Braam van het bureau Verkeer en Vervoer van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening en Milieu, telefoon 246 54 04, of met het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, telefoon 246 53 04. Op 23 augustus heeft de gemeente op de gemeentepagina diverse verkeersbesluiten gepubliceerd, waaronder het besluit om op de Delflandseweg, nabij pand nr. 299, een invalidenparkeerplaats aan te wijzen voor het voertuig met kenteken HV-BN-20. Dit besluit is abusievelijk gepubliceerd en wordt daarom ingetrokken. Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- )stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 30 augustus 2000 t/m 6 september 2000: bouwaanvragen/meldingen: Galileistraat 16,18/7,31 en 41 C. Spek bv Warande 119 N.J.J.M. deBont 's-Gravelandseweg 256 Facilicom Bedrijfsdiensten Jan van Galenstraat Pruimengaarde 23 Eduard van Beinumlaan 61 M.C. v.d. Stappen F. Lissenburg Dienst Educatie Verleende beschikkingen: bouwvergunningen/meldingen: Pruimengaarde 17 A.J.M. Lucas Aannemers- Bouwbedrijf woningen vergroten pand vergroten pand verbouwen (herziene aan vraag) buitenkozijn plaatsen garage vergroten noodlokalen bouwen woning vergroten +berging bouwen berging bouwen Afval Apart Punt plaatsen kweekkas bouwen verleend 5 september 2000 Graaf Florisstraat 17 W. Wittebol verleend 8 september 2000 Nassaulaan IRADO NV verleend 8 september 2000 Warande 213 A.M. Rijnsburger verleend 8 september 2000 's-Gravelandseweg 395 Atelier voor Architectuur 8c Ruimtelijke Vormgeving overhead- deur en schuifpoort aanbrengen verleend 8 september 2000 Louise de Colignystraat 59 J. Mak Aannemersbedrijf b.v. dakkapel bouwen verleend 8 september 2000 De Vlinderhoven 43 W.A. Jansen woning vergroten verleend 8 september 2000 Philippusweg 2 t/m 16 Huurtechniek B.V. bedrijfsgebouw verbouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Oostsingel 45 F. Greive verleend 6 september 2000 asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 18 september 2000 Puttershoeksestraat 32 Warande 119 Delflandseweg t.h.v. Ie flat nr. 340-560 Meeuwensingel 102 Spannerhof 2 Schiedamseweg 65 Blikslagerstraat 9 Koolwitjeshof 106 Warmoezenierstraat 41 P.J. Immers N.J.J.M. de Bont IRADO Fam. Agterhof P.H.J. Stralen G.E.D. Beijn C. Streng P. Kreft J. Boot berging bouwen pand vergroten Afval Apart Punt plaatsen dakkapel bouwen woning vergroten pand vergroten 2 dakkapellen bouwen woning vergroten woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, tel.: 246 54 90. Burgemeesters en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het bestem mingsplan is gevraagd voor Burg. Verveenstraat 29, het plaatsen van een tijdelijke clubaccommodatie voor de duur van 5 jaar (bp Bijdorp) Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de gevraagde vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkin gen kenbaar te maken. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 14 september tot en met 27 september 2000 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stads kantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen tot het verlenen van vergunning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk beden kingen indienen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, op grond van ingekomen verzoeken, op 11-09-2000 hebben besloten tot het aanleggen van een invalidenparkeerplaats: ter hoogte van het pand Havendijk 231, ten behoeve van het parkeren van een voertuig met kenteken LB-LF-02 ter hoogte van het pand Warmoezenierstraat 6, ten behoeve van het parkeren van een voer tuig met kenteken ND-GN-70 Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belanghebbende binnen 6 weken, gerekend vanaf de eerste dag na de datum waarop het besluit aan verzoeker is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2